Jump to content

mario123m

Użytkownicy
 • Posts

  143
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mario123m's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

37

Reputation

 1. Jak się żyje posiadaczom Mi6 bez jacka 3.5mm? Będę niedługo zmieniał telefon i chyba nie mam wyjścia, kupię Mi6. Telefon dla mnie idealny poza tym jednym, ale jakże ważnym brakiem... Czy w praktyce przejściówka nie sprawia zbyt wiele kłopotu?
 2. Cóż mogę powiedzieć. Używam na co dzień, choć od lipca niestety nie było aktualizacji. Mimo wszystko, RR zapewnia mi wszystko, czego potrzebuję od mojego telefonu. No, może nie wszystko, ale większość. Na pewno ma gorszy aparat od MIUI. Możliwości personalizacji jednak są na tyle ogromne, że jestem w stanie zaakceptować tych parę wad. No i po używaniu Nougata na co dzień, powrót do MIUI na MM jest zwyczajnie frustrujący, głównie przez okropnie wolne instalowanie aplikacji i tę ich całą 'optymalizację', a także brak split screena, którego jak się okazało dość często używam. Lubię MIUI, ale jeśli mam używać tego systemu-nakładki, to już nie na Mi4 i starym Androidzie.
 3. Nic specjalnego... Poza nowymi animacjami i paroma bajerami to wciąż to samo, czyli Android 6. Nie, żebym oczekiwał czegoś innego, ale po prostu taka jest prawda. Czy warto zmienić z v8? Moim zdaniem tak. Choćby dla samych animacji.
 4. Właściwie wszystko mi się w miarę podoba, ale niezmieniony zupełnie panel przełączników i powiadomień to jakiś smutny żart.
 5. Mam nadzieję, że zmienią. A jakby nie zmienili, to niech chociaż dodadzą jakąś płynną animację wysuwania tego paska, bo to co teraz to jest tragedia.
 6. Wszystkie są okropne. A trzecie jakieś takie mało płaskie i przez to trochę niestety wyglądają jak z 2012 roku.
 7. Może spróbuj jakimś cyrklem podważyć trochę port. Ostatnio Galaxy S4 kolegi też nie chciał ładować i po pogrzebaniu wykałaczką zaczął ładować. Podważ trochę do góry i sprawdź.
 8. A jednak. Wygląda na to, że nowe animacje rzeczywiście się pojawią (już się pojawiły?) i są na wzór tych z iOS i Flyme, więc autor tematu na pewno będzie zadowolony.
 9. No wiesz, ja to rozumiem, ale wbrew temu, co tu większość mówi, że bez względu na numer Androida, MIUI jest takie samo na każdej wersji, trzeba przyznać, że wcale tak nie jest. Np. w KitKacie zachowanie paska stanu jest zupełnie inne niż w późniejszych wersjach, w wielu aplikacjach jest czarny i nie dostosowuje się do aplikacji; płynność systemu jest gorsza, scrollowanie często przycina itp. W MM aplikacje dłużej się instalują niż na Nougacie i tu MIUI też nic nie zaradzi. Także nie można mówić, że bez względu na wersję Androida MIUI zawsze ma te same funkcje. Owszem, ma te same, jeśli są one częścią nakładki, ale nakładka będąc silnie powiązana i zależna z bazą, na której działa siłą rzeczy traci bądź zyskuje pewne funkcjonalności dostępne tylko w gołym Androidzie. Widziałem film, na którym jest przedstawiony split screen w MIUI i od razu widać, że Xiaomi skorzystało z natywnej funkcji Nougata, stąd moje zaniepokojenie, że na starych androidach z MIUI może tego zabraknąć bądź w ogóle zabraknąć v9. Ale to tylko moje przypuszczenia. Już się w tamtym roku pomyliłem myśląc, że nie będzie v8 na KK, bo belka powiadomień wysuwa się jak w Lollipopie i nowszych... Fajnie by było pomylić się i teraz.
 10. Pytanie, czy w ogóle będzie v9 na bazie MM i niższych. Patrząc na to, jak działa split screen w MIUI, a wygląda i działa mniej więcej tak samo jak w Androidzie 7 Nougat, wydaje mi się, że Xiaomi po prostu zaimplementowało natywną funkcję Nougata i jeśli będą ROMy MIUI 9 ze starszym Androidem, to moim zdaniem będą pozbawione tej funkcji. Chyba że przygotują coś podobnego, ale już na własną rękę, jak Samsung w swojej nakładce.
 11. Pewnie po nic konkretnego, ale przynajmniej jest wybór. Ja np. chętnie z tej możliwości skorzystam i usunę Pogodę, bo i tak korzystam z Weather M8.
 12. Też chciałbym widzieć nowe animacje, ale także odświeżony wygląd panelu ostatnich aplikacji, bo obecny nie uległ zmianie w zasadzie od początku v6. Jeśli chodzi o Flyme OS 6, to system ten na moim Mi4 mnie nie zachwycił... No ale to tylko port, pewnie na flagowcach Meizu działa to lepiej. Animacje piękne, to trzeba przyznać. Odnoszę jednak wrażenie, że na MIUI możemy tylko o takich zmianach pomarzyć. Edit: aha, zapomniałbym. Fajnie, jakby blur wrócił do interfejsu, bo w v8 pozbyto się go w bardzo dużej mierze i został tylko w niewielu miejscach. Teraz jest trochę bałagan; w v6 i 7 interfejs był jednak bardziej ujednolicony.
 13. Po prostu deweloper tej apki zaznaczył w sklepie, że aplikacja ma nie być widoczna i dostępna do pobrania na urządzeniach niezgodnych z SafetyNet. Zainstalowanie jej z zewnętrznego źródła umożliwia normalne korzystanie z Netflixa (jeszcze). Sama aplikacja wewnątrz już nie sprawdza certyfikatu, jak robi to np. Pokémon Go.
 14. Nie wiem, czy to ma związek, ale Google uaktualniło SafetyNet chyba z 3 dni temu i mimo włączonego Magisk Hide nie działa certyfikacja. Włączenie w ustawieniach "tylko tryb rdzeni" rozwiązuje ten problem.
×
×
 • Create New...