Skocz do zawartości

Miui v8- rozmowa ogólna


Grzonaa00

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Nezumi napisał:

MIUIv8 dostaną pewnie wszelkie wspierane nadal telefony (nawet Redmi 2). Mnie to przypomina za bardzo androidowego taczłiza ;-; fe fe :(.

Zobaczymy jak całość będzie wyglądać, choć miui 7 jeśli chodzi o ten element dużo lepiej wyglada 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to styl zmienimy przez apkę motywy. Jak dla mnie na +; i tak używam max 4 przełączników - zawsze wolałem przełączniki i powiadomienia na jednej stronie.

Ale takie trochę dziwne posunięcie, bo podobnie było w miui5, tylko przełączniki na dole; później od tego odeszli, a teraz nagle znowu wracją

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko motywy nie są w stanie zmienić wszystkiego. Np. na CM żaden motyw w stylu MIUI nie jest w stanie zmienić belki powiadomień na choćby trochę podobną do tej oryginalnej. No nic, zobaczymy jak wygląda reszta. Aha, i zdaje mi się, że MIUI 8 nie pojawi się na KK. Mechanizm rozwijania belki jest typowy dla Lollipop i nowszych Androidów. Chyba że jakoś to okroją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne przełączniki przecież nie wyróżniają się jakoś... u innych producentów też można spotkać przełączniki i powiadomienia na dwóch stronach. Jak dla mnie idealnie by było pozostawić użytkownikowi wybór poprzez ustawienia. Nie wiem tylko jaka jest polityka - słyszy się, że xiaomi wzoruje się na apple, ja szczerze większych podobieństw nie widzę; no może poza launcherem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jawor245 napisał:

Widzę że jestem w mniejszości ale mi się ten pasek bardzo podoba :DI nie nie miałem nigdy samsunga :P 

Dlatego Ci się podoba ;)

Pasek powiadomień/przełączników przeboleję bo też korzystam góra z 5 ale ciekaw jestem reszty zmian jakie wprowadzą? Jeśli wyjdzie na wszystkie/większość telefonów to niby w końcu doczekam się MM dla Redmi Note 2 (tzn obstawiam, że będzie na bazie 6) ale z drugiej strony wskakiwać na nowy system tylko dla tej belki + wyższego numerka - trochę bez sensu - zobaczymy czym mnie przekupią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, szczuru napisał:

ale z drugiej strony wskakiwać na nowy system tylko dla tej belki + wyższego numerka - trochę bez sensu - zobaczymy czym mnie przekupią ;)

Czy Ty serio myślisz że to będzie jedyna zmiana? (Mówię o belce, bo nowszego andka się nie spodziewam i nawet nie oczekuję, grzyb nic ciekawego w stosunku do tego co ma aktualnie redmi Note 2 z MIUI 7.3 nie posiada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, avish napisał:

Czy Ty serio myślisz że to będzie jedyna zmiana? (Mówię o belce, bo nowszego andka się nie spodziewam i nawet nie oczekuję, grzyb nic ciekawego w stosunku do tego co ma aktualnie redmi Note 2 z MIUI 7.3 nie posiada)

Oczywiście, że nie myślę, że to będzie jedyna zmiana. Po prostu ciekawi mnie co jeszcze zmienią, a w poście tylko zastanawiałem się, że gdyby to była "jedyna" zmiana (słowo klucz :P ) to w moim odczuciu nie wiem czy warto update-ować. Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na filmik na spokojnie.

  • kolorowe action bary w aplikacjach
  • być może popupy na przełącznikach lub pod menu
  • pogoda na pasku powiadomień (ciekawe jak to się będzie miało do wyłączonej aplikacji pogody)
  • koniec z blurem
  • brak większych zmian w ikonach
  • wyśrodkowana data powiadomienia

Zmiany to krok na przód, przewiduję kolorowy interfejs. Aktualnie niby jest chociaż to głównie akcenty. No mam nadzieję, że coś jeszcze pokażą. Wątpię żeby to była największa zmiana. W każdym bądź razie zmiana paska powiadomień jest najbardziej odczuwalna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą zrobić krok na przód(albo nawet ze dwa), bo nastąpiła stagnacja od momentu v6 >> v7 to samo z minimalnym liftingiem. Kiedyś, kiedyś, MIUI miało domyślnie zaimplementowane dużo rozwiązań, dużo usprawnień w porównaniu do CM i podobnych projektów. Dziś już tej różnicy nie widać tak bardzo.

10 maja czas na mocne buuum ze strony Xiaomi.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi 10 maja podobno ma tez zaprezentowac swoj procesor. Ciekawe jaka bedzie polityka udostepniania pelnych zrodel oprogramowania.

Nie liczyłbym na nic. Ponoć póki co cpu od Xiaomi będzie bazować na ARM i mieć zastosowanie wpierw w modelach z niższej półki. Do lepszych pozostanie Qualcomm.

Wysłano z MiNote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jakaś firma? A nie wiesz, że Samsung robi swoje CPU (Exynos) a Huawei swoje (Kirin)?
Owszem gdyby to tak ująć to będzie jak piszesz: "jakaś firm będzie im produkować". No ta "jakaś" firma produkuje CPU dla Samsunga i Huaweia także. Wiadomo, że nie produkują CPU w swojej fabryce obok telewizorów, tylko zlecają wykonanie wg projektu innym firmom np. TSC czy coś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...