Jump to content

Kopamat

Użytkownicy
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Kopamat's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Kopamat

  Zepsuty hotspot

  Cześć, mi5 z wersją z 12 oraz 19 stycznia ma problem z funkcją hotspot. Komputer łączy się z telefonem jednak internet na komputerze nie działa (na telefonie działa). Diagnostyka problemu wykazała, że być może serwer nazw domen jest niedostępny. Wcześniej ten problem nie występował. Co może być tego przyczyną? Dodam, że mam internet z play (czy tu może leżeć przyczyna).
 2. Kopamat

  Zepsuty hotspot

  Cześć, mi5 z wersją z 12 oraz 19 stycznia ma problem z funkcją hotspot. Komputer łączy się z telefonem jednak internet na komputerze nie działa (na telefonie działa). Diagnostyka problemu wykazała, że być może serwer nazw domen jest niedostępny. Wcześniej ten problem nie występował. Co może być tego przyczyną? Dodam, że mam internet z play (czy tu może leżeć przyczyna).
 3. Cześć, mam problem z wgraniem nowego romu do mojego mi5 (64gb). Moja aktualna wersja to MIUI 8 6.12.8. Zawsze pobierałem z serwera gotowy spakowanu plik, otwierałem aktualizacje i instalowałem aktualizację z pliku .zip. Aktualnie robię tak samo ale po naciśnięciu Zainstaluj aplikację z pliku zip i wybraniu pliku powracam do poprzedniego widoku i nic się nie dzieje. Zależy mi na upgradzie, bo na aktualnej wersji systemu nie mogę nagrywać wideo. Czy ktoś wie, czym to jest spowodowane albo zna sposób przeprowadzenia aktualizacji bez utraty danych?
 4. Cześć, Czy ktoś z Was orientuje się dlaczego przy zaznaczeniu np. 10 zdjęć z galerii i wysłaniu ich do google drive, ich rozmiar się zmniejsza się kilkukrotnie? Jakiś czas temu była dostępna opcja, gdzie mogłem wysłać zdjęcia w oryginalnym rozmiarze, teraz jej nie widzę. Ktoś wie jak to naprawić?
 5. Staram się wgrywać najnowsze aktualizacje z tego forum (miui v8). Może w końcu to naprawią. Jeśli nic nie da się zrobić to trudno. Szkoda, bo inne telefony mają to niejako "w standardzie".
 6. A ja mam nieco inny problem i może ktoś mi pomoże. Posiadam kartę w play z nielimitowanym internetem w 4g, stąd tak mi na nim zależy. Zauważyłem, że w centrum wrocławia mam bez problemu 4g/4g+. Problem pojawia się, gdy wyjeżdżam w teren, gdzie nie ma zasięgu lte. Spada mi wtedy np. do 3g. Coś dziwnego dzieje się po powrocie: na stałe zapisuje mi się korzystanie z t-mobile w 3g (podczas przebywania poza miastem) i nie powraca automatycznie do 4g w playu. Pomaga jedynie reset telefonu albo od nowa wybieranie punktu dostępu, co zabiera strasznie dużo czasu. Mam mi5 64gb i najnowszy miui v8. Próbowałem już w ustawieniach ręcznie wymuszać 4g w play i ustawiać automatycznie 4g i nic nie pomogło. Ktoś wie co z tym zrobić?
 7. Hej, w momencie wygaszenia ekranu zauważyłem, że część funkcji i aplikacji przestaje działać. Np. przy endomondo (oraz innych apkach) wyłącza się gps. Myślę, że także z tego powodu nie działają powiadomienia z kalendarza. Czy istnieje możliwość utrzymania działania aplikacji po wygaśnięciu ekranu? Z aplikacjami typu kalendarz mam jeszcze inny problem. Otóż powiadomienia z kalendarza dochodzą tylko wtedy, gdy włączę aplikację. Czy można ustawić system tak, aby dana aplikacja cały czas działała w tle, nawet mimo wymuszonego zamknięcia wszystkich aplikacji? Dodam, że mam mi5; miui v8 w wersji z 21 lipca, a tryb oszczędzania baterii jest wyłączony.
 8. Czy u Was na MIUI 8 też co chwilę aparat gubi ostrość podczas nagrywania? Zastanawiam się, czy to wada fabryczna czy systemu. Podczas nagrania koncertu cały czas telefon zmieniał ostrość.
 9. Bardzo dobrze. Wytrzyma spokojnie dzień użytkowania (nawet dość intensywnego). Jest bardzo stabilny nie licząc pomniejszych problemów. Np. Outlook - nie wiem czy korzystasz ale za każdym razem jak uruchamiam na sekundę wyświetla mi się komunikat "nie można nawiązać połączenia" i dopiero potem pojawiają się maile (gmail działa normalnie). Jak sam widzisz są to detale, telefon po przesiadce z romu chińskiego sklepu w końcu działa
 10. Kopamat

  Global Rom

  Cześć, Czy zna ktoś link do strony lub posiada wiedzę, które telefony Xiaomi mają Global rom? Kusił mnie Mi Note Pro ale niestety chyba odpada, bo za dużo z nim zabawy...
 11. A czy ktoś spotkał się z problemem wejścia do fastboot? Pojawia mi się android w czapce potem znika i nic dalej się nie dzieje... Następnie mogę normalnie uruchomić telefon przez wciśnięcie przycisku power. Czy ktoś natknął się na podobny problem i może mi podrzucić link? I druga prośba o link: instalacja sterownika od qualcomm na windows 10. U mnie go nie widzi pomimo podania lokalizacji, natknąłem się kiedyś w internecie na rozwiązanie tego problemu ale teraz nie mogę tego znaleźć. Bez tego miflash nie widzi urządzenia.
 12. Cześć, Jak wchodzicie w tryb fastboot? Trzymam Volume down i power i android z czapką mi się pojawia. A potem albo telefon uruchamia się normalnie albo w ogóle się nie uruchamia. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Dostałem zgodę z Chin na odblokowanie i nic nie mogę zrobić...
 13. hello Android 5.0 810 Hello,all our products are original from xiaomi factory, we will install int'l rom inside and the latest Miui before sending out, it will have multilanguage and google play, please won't worry about that. Hello, if you need the sealed box and the original official rom, there will be English and Chinese only and no google play, okay ? Hello, all our phones are locked,coz if you update the miui system, it will turn back into Chinese version without google play. Taką informację otrzymałem od Chińczyków ze sklepu dreami. Teoretycznie mogę sobie wybrać czy chcę ich rom czy oryginalny. Czyli muszę sobie odblokować bootloadera i tak. A to zrobię dopiero jak telefon do mnie przyjdzie...
 14. Czyli w nowszej wersji nie jest możliwe wgranie innego romu? Też chcę kupić ten telefon i zastanawiam się... Przed tygodniem przyszedł do mnie mi4s z jakimś syfiastym romem od producenta i będę się z tym dodatkowo musiał męczyć. Czekam na odpowiedź ws odblokowania bootloadera. Piszę do Chińczyków czy są w stanie wgrać mi inny rom ale to raczej nie przejdzie. Podsumowując: jaką wersję mam kupić, by móc wgrać inny rom. I drugie pytanie: czy ktoś korzysta z romu developera? Podobno jest chiński/angielski. Nie przeszkadza mi system po angielsku, byleby obsługa polskich znaków nie szwankowała. Czy oryginalny rom po angielsku będzie obsługiwać polskie znaki?
×
×
 • Create New...