-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Jeżeli instalujesz twrp po to żeby zainstalować rom xiaomi.eu to musisz ten rom instalować zaraz po zainstalowaniu twrp, bez przechodzenia do systemu, bo będziesz miał właśnie bootloopa. -
Lepiej wymień tą którą masz na nano, taką też zawsze włożysz do gniazda micro z redukcją. Coraz więcej telefonów ma gniazda nano.
-
Może gniazdo sim ma problem i nie zawsze kontaktuje. Jakbyś miał nano sima to można by włożyć do drugiego gniazda, ale domyślam się że masz micro.
-
No właśnie,tego nijak nie można porównywać. Ja nie będę się chwalił czym teraz robię zdjęcia, ale przez wiele lat używałem tego czegoś z mojego avatara czyli 4x5".
-
Ale jaki fatalny, przecież przy zdjęciu tego nieba użył ISO 1600, szum jakiś tam jest ale i tak jest bardzo dobrze jak na matrycę z telefonu.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Chyba chodzi ci o porównanie global vs xiaomi.eu, bo global może być stable lub dev. Podobnie xiaomi.eu..Różnice jakieś są ale da się używać jednego i drugiego. Global ma wszystkie usługi googla wbudowane i nie można ich wywalić, i aktualizacje ota. Xiaomi.eu tylko niezbędne usługi googla, trzeba odblokować bl i ręcznie aktualizować. Moim zdaniem lepsze są wersje dev zarówno jeśi chodzi o globala jak i xiaomi.eu. -
Może dlatego że Redmi3s nie obsługuje pasma LTE800 (b20) a Aero2 takiego coraz częściej używa.
-
Też mu pisałem o link2DS to to olał.
-
Ale ty nie masz ponad 2000 SMS-ów do z archiwizowania.
-
Jest jedna rada, jak już z rootowałeś ten telefon, a używasz Titaniumbackup więc raczej na pewno, to przemianuj te źle działające aplikacje na systemowe np. Link2SD i to powinno pomóc. Ogólnie Miui inaczej traktuje doinstalowane aplikacje i systemowe, ale z reguły da się to ogarnąć w ustawieniach i skonfigurować tak żeby działały.
-
On ma rom xiaomi.eu tylko wersję "stable".
-
Fizycznie wyłączyć nie, tylko wymusić zatrzymanie. Problem chyba działa bardziej na psychikę, że coś jest zainstalowane, a mogło by tego nie być. Dawno nie miałem innego telefonu z androidem, ale w tablecie szajsunga niby można było wyłączyć aplikację systemową googla i odinstalować aktualizacje, ale ona i tak była widoczna w sklepie i proponowało aktualizacje.Teraz tego nie sprawdzę bo mam tam CM13 z pico gaps.
-
No nie wiem, u mnie dało się odinstalować aktualizacje, wyczyścić dane i wymusić zatrzymanie dysku googla i hangouts, przed chwilą to zrobiłem na ostatnim global dev.
-
Jak się nie da jak się da. Trzeba tylko odpowiednią wersję fastboot ściągnąć (w formacie .tgz) tu masz takie dla wszystkich telefonów : http://en.miui.com/a-234.html
- 744 odpowiedzi
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A której wersji Miflasha używasz? Najpewniejsza jest ta: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514 . Jeżeli nie da się zainstalować sterownika, to raczej problem z systemem na kompie, musisz spróbować na innym.
-
Bo to był wymóg googla, jak we wszystkich innych telefonach. Wyłaczyć można, odinstalować nie. Tak, ale z rootem na globalu nie jest tak łatwo, bo do roota potrzebne twrp a to się gryzie z globalem.
-
Na samym dole po lewej masz ledwo widoczne "wymuś zatrzymanie" a po prawej "odinstaluj aktualizacje." albo wyłącz.
-
Na pewno wina systemu, a rom dev na którym odblokujesz wgrywa się tak samo jak ten który już wgrywałeś. Nie ma romów xiaomi.eu na zablokowany bl, ten twój to jedyny.
- 744 odpowiedzi
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jak ci wgrają oficjalny rom global to będzie na początek najlepsza opcja, a to mogą teraz zrobić bez dodatkowych działań i kombinacji. Dalej sobie wcześniej czy później poradzisz sam, jak zdobędziesz odpowiednią wiedzę, a telefon będzie działał, miał sklep play googla i język polski w raz z innymi europejskim.
-
Bo ty masz dev-a a on stable. Też nie mam takich problemów (mam global dev).
-
Niestety potwierdzam, ten nowy wynalazek 20160830 miewa problemy ze wszystkim. Najpewniejsza wersja to w tej chwili właśnie 20160411 oczywiście na win64.
-
No nie jesteś chyba czerwony w białe kropeczki. A co pytania to chyba lepiej samemu wgrać rom. Najlepiej nabyć z oficjalnym romem np global można chyba o to poprosić sprzedawcę, a potem samemu wystąpić o zgodę na odblokowanie bl i potem wgrać co się chce.
-
Problem z bootloaderem po sformatowaniu telefonu.
FromWP odpowiedział(a) na xLeszczu temat w Problemy techniczne
To prawda, ale w sumie nie wiadomo jaki to telefon. Sporo ludzi myśli że Redmi 3 i Redmi note 3 to to samo, a "note" niestety robi tu różnicę. -
Problem z bootloaderem po sformatowaniu telefonu.
FromWP odpowiedział(a) na xLeszczu temat w Problemy techniczne
Tak z tego wynika że masz zablokowany bl. Nie wiem czy wcześniej miałeś odblokowany, jeśli sam tego nie zrobiłeś to wątpię w to. A skrypt testujący stan bootloadera w przypadku Redmi 3 często oszukuje. Co masz zrobić już napisałem, raczej bez miflasha romu fastboot i telefonu w trybie download nic z tym nie zrobisz. -
Problem z bootloaderem po sformatowaniu telefonu.
FromWP odpowiedział(a) na xLeszczu temat w Problemy techniczne
Jak ci się uruchamia w fastboot to spróbuj jeszcze raz odblokować bl miunlockiem. Jak się nie uda to pozostaje instalacja romu fastboot w trybie download (edl) Miflashem. Tylko musisz przejść do trybu download, Chyba wszystko masz w poradniku
