Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. FromWP

    Aktualizacja MIUI, redmi 3

    Przypuszczam że nie masz tam nawet twrp i masz zablokowany bootloader. a ten rom to jakiś wynalazek na zablokowany bl, wgrany przez sprzedawcę. Nic przez updater na to nie wgrasz. Pozostaje Miflash i wgranie romu recovery, najłatwiej global dev na początek, potem ewentualne odblokowanie bootloadera i rom EU/Miuipolska.
  2. Chyba masz inny telefon, albo nie rozumiesz. Jest jak masz aktywne połączenie BT (nawet jest bez rozwijania na pierwszym miejscu). Tak jest łatwiej i prościej, po co regulacja głośności czegoś co nie działa. O ile pamiętam w innych systemach jest podobnie (może są jakieś wyjątki, ale nie widzę tu problemu).
  3. Nie globalna tylko BT, naciśnij sobie któryś klawisz głośności w trakcie odtwarzania np muzyki przez BT i zobaczysz. Jak chcesz mieć dostęp do innych głośności to naciskasz strzałeczkę (w dół) po prawej na pasku ustawienia głośności i się rozwijają pozostałe ustawienia głośności. Tak jest w wielu telefonach, Miui tu nie jest wyjątkiem.
  4. W trakcie odtwarzania dźwięku przez bt klawisz głośności regulują poziom.
  5. Bo Janosik to był nasz zbójnik i nie wie jak się wobec Chińczyków zachować.
  6. FromWP

    Xiaomi Redmi 4

    Jest tylko nazywa się chyba prime, nie pro, masz tam 3 różne Redmi4, prime i 4a. Na razie tylko 3 różne Redmi4 produkują, ale może być więcej.
  7. Dzisiaj, od kilku godzin nie działa nikomu, jakiś problem globalny.
  8. Bo to nie jest chińskie recovery, tylko menu serwisowe i tego się nie da usunąć, jest i bywa potrzebne. Do TWRP powinien wejść przy uruchomieniu trzymając wszystkie 3 klawisze, vol+ vol- i power. A w tym menu jak klikniesz klawisz zaznaczony na czerwono to będzie po angielsku. .
  9. Chińskie, czyli rysunek telefonu z kabelkiem? Czy menu serwisowe po chińsku.
  10. Okazuje się że dla różnych telefonów różne komendy działają, dla Redmi3 tak , dla 3s nie. W sumie słusznie, jeżeli jesteś pewny, że to nie twój błąd, tylko trochę to potrwa.
  11. Komenda niby mówi że przejście do trybu edl jest zablokowane, ale w Redmi 3s nie było to blokowane. Żeby ci ułatwić szukanie, bo nie wiem czy to jest jedyna, ale na pewno najskuteczniejsza metoda przejścia do edl czyli kabel deep flash:
  12. Wpisz fastboot device i zobacz czy widzi telefon, oczywiście telefon w fastboot.
  13. To nie jest edl tylko brak twrp (rysunek z kabelkiem). W edl (download) ekran jest czarny, a miflash powinien go wykryć pod jakimś portem com.
  14. Bo cała synchronizacja z chmurą Mi dzisiaj przestała działać, dyktafonu też, jakiś ogólny problem z serwerami, trzeba poczekać.
  15. A udało ci się go do tego edl wprowadzić? W tym modelu nie jest to takie proste, ale z prawidłowo zainstalowanymi sterownikami i jedna komendą fastboot oem edl w konsoli i katalogu minimal adb link https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410 powinien przejść z fastboot do download (edl). W fastboot nic nie zrobisz. Chyba rzeczywiście tylko wgranie od nowa romu Miflashem pomoże.
  16. Można, najwyżej zacznie pobierać od początku. Rzeczywiście dzisiaj coś z serwerami nie tak, nawet pogoda nie działa, może burza magnetyczna dotarła ze słońca.
  17. To nie problem z aplikacją pogody tylko ogólnie z serwerami (burza magnetyczna ze słońca dotarła do ziemi?)
  18. Jak ty to robisz, cytując mnie w nie moich postach? Nie to że jest to jakiś problem, tylko dostaję powiadomienie że zostałem zacytowany, a nie zostałem.
  19. To prawie na pewno coś mu dolega. Możesz jeszcze spróbować podłączyć do ładowania wyłączony telefon. Żeby wykluczyć ewentualny problem softu, powinien się pokazać symbol baterii z poziomem naładowania.
  20. I na innym kablu usb (może dali ci jakiś trefny). Przy ładowarce 2A (takiej jak oryginalna) powinien się ładować od 20% do 100 około 2-2,5 godziny. A ten przewidywany czas ładowania bywa z sufitu, bo w Redmi 3, 3s hardware nie podaje chwilowego prądu ładowania.
  21. Na screennie widać że tylko rozpakowało rom, chyba jak się robi wipe system, to potem trzeba zrobić mount system, albo wgrać po raz drugi zip-a romu (nie wiem dlaczego ale to pomaga). Powinno teraz zadziałać i przypuszczam że już nie miałeś komunikatu o braku systemu.
  22. No nie wiem, teraz wkleiłeś screena, ja bym jeszcze raz zainstalował zipa romu w twrp!
  23. Trudno powiedzieć, ale jak ci nie wywaliło żadnych błędów to system chyba się wgrał, a komunikat jest po zapamiętało że wyczyściłeś system. W najgorszym razie jeszcze raz zainstalujesz rom przez twrp, lub nawet od nowa twrp. Moim zdaniem wipe system nie ma sensu, bo to się samo robi przy wgrywaniu nowego romu, a właśnie wtedy jak coś pójdzie nie tak mogą być problemy, bo brak systemu.
  24. Jeżeli chcesz mieć telefon działający od razu bez problemów to powinien ci wgrać oficjalny rom global (stable lub dev) w którym już jest google play i inne usługi googla i będą automatyczne aktualizacje ota. Nie wiadomo co sprzedawca ma na myśli pisząc "multi-language ROM". Napisałaś posta w dziale innego telefonu Redmi 3s, 3pro to trochę inny model.
  25. FromWP

    Xiaomi Redmi 4

    To Redmi4 powinien przy takim uzytkowaniu wytrzymać 8-10h sot. 3s wytrzymuje 10h (przy jednym dniu używania). Niestety Mi5 chyba nie ma zwykłego radia, może to być minusem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...