Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Każdy który dużą część tych 60W zamieni na ciepło. Musisz postarać się zrozumieć że od sprawności zależy ile z tych 60W zamieni się w ciepło. Jakby 60 watowa dioda świecącą miała sprawność 100% to była by zimna, cala energia zostala by zamieniona na światło. Te 20V (albo nawet więcej) masz podane w specyfikacji na obudowie ładowarki. Odbiornik który przy przyjmowaniu 60W jest lekko ciepły to chociażby twój telefon. Różnica w czasie ładowania z twojego planowanego eksperymentu (ładowarka 67 i 27 W) będzie prawdopodobnie na poziomie 20-40%, nie 2,5 raza jakby wynikało z maksymalnych mocy ładowarek.
  2. Z tym tranzystorem mocy też kiepski przykład. Jak końcówka mocy pracuje w klasie A to układ ma z reguły sprawność około 10%. Reszta idzie na ciepło. Co do tych "potężnych prądów", szybkie ładowanie to nawet 20V i wtedy tylko 3A dla 60W. Z drugiej strony wiadomo że moc ładowania podawana przez producentów to maksymalna moc chwilowa i nijak to się ma do realnego czasu ładowania. Ale jak koledze wczesniej ładowało szybciej, a po zmianie romu zwolniło to coś może być na rzeczy.
  3. Słaby przykład. Żarówka tylko 5% energii przetwarza na światło. Reszta, czyli około 95% idzie na ciepło. Sprawność procesu ładowania jest dużo większa.
  4. Nie usuwa się systemu. Przy instalacji nowego stary sam się usunie. W trybie fastboot powinien być wykrywalny.
  5. Jak nie wiesz to masz zablokowany. W wiadomościach Googla, a takie masz nie można tego zmienić w prosty sposób. W najnowszej wersji wiadomości (beta) wrócili do starej kolorystyki.
  6. A masz odblokowany bootloader i custom rom xiaomieu, czy zablokowany i oficjalny rom? To możesz zrobić tylko z odblokowanym bootloaderem.
  7. Coś się pokopało z systemem i żeby go uruchomić musisz ponownie zainstalować oficjalny rom. Potem od nowa instalacja twrp.
  8. MiFlash i rom global fastboot. Kombinacje klawiszy nic nie dadzą. Powinien wyjść po długim przytrzymaniu power.
  9. Robisz defragmentację dysku SSD? Po co? To bez sensu. Czas dostępu do każdej komórki jest tu taki sam. To go nie zabije, może trochę skróci czas życia.
  10. Nie. Aktualizacja samego twrp nie wpływa na system.
  11. Może to być problem np z opornością, zbyt duża (w przypadku wejścia radia) i nie wykrywa połączenia. Dwa, te przejściówki mogą się minimalnie różnić. Np Samsung A53 działa tylko z oryginalną przejściówką. Z przejściówką Xiaomi, czy Ugreena nic nie działa.
  12. Ten rom jest do instalacji z poziomu recovery (twrp). Najpierw musisz zainstalować twrp
  13. Jak nie masz uruchomionego VoLTE to tak jest.
  14. Zainstaluj np "Pl radio" i będziesz miał wszystkie polskie stacje w jednej aplikacji. Też nie potrzebuje żadnych uprawnień. Co do Chroma to rzeczywiście miewa różne problemy, ale w tym przypadku to nie kwestia uprawnień tylko jakiejś niezgodności. Innych przeglądarek z wbudowaną blokadą reklam cała masa, nie tylko Opera.
  15. Lepiej Miflash i rom fastboot. Najpierw zrób reset do fabrycznych najlepiej bez przywracania kopii zapasowej aplikacji, może pomoże. Wracanie do niższego Androida jest trochę bez sensu. Do końca życia zostaniesz przy 12?
  16. Może to efekt działania elektronicznej stabilizacji obrazu, albo nie nadąża z obliczaniem.
  17. To w sumie proste, ale jeżeli nie wiesz jak to chyba lepiej dać sobie spokój z custom romami.
  18. Poszło za trzecim razem. Niestety ciągle brak certyfikacji sklepu i nie przechodzi testu SafetyNet. Jakaś paranoja, bl zablokowany, oficjalny rom i takie kwiatki.
  19. A odblokowałeś bootloader? Prawidłowy driver powinien się zainstalować juz przy użyciu Miunlocka, bez prawidłowego bl by się nie odblokował.
  20. To nie problem. W niektórych telefonach jest tylko napis.
  21. Masz prawdopodobnie problem ze sterownikami fastboot w komputerze. Dlatego najlepiej przed instalacją sprawdzić czy telefon jest wykrywany w fastboot.
  22. "Nie można zweryfikować źródła tej aktualizacji, pobierz ponownie". Taki komunikat dostalem dzisiaj rano, RN11Pro5G, rom EEA. Pobierane normalnie przez aktualizacje i pobrane w całości 3,1GB. Nie wiem co Chińczycy kombinują z tym modelem.
  23. Takie usządzenie do zdalnego włączania i wyłączania różnych sprzętów i monitorowania zużycia energii może się przydać (ale zamiast Hamy kupił bym coś Gosund-a). Do rozwiązania problemu Wi-Fi raczej bez sensu. Zmiana routera mogła by pomóc.
  24. W prawym górnym rogu to w zdjęciach googla jest opcja wyświetenia lokalizacji. W galerii w szczegółach zdjęcia na dole po prawej. Przynajmniej w romach globalnych. Opcja ta może nie działać dla zdjęć przeniesionych z Huawei. Możliwe że nie wszystkie dane się przeniosły.
  25. Do końca i ze zrozumieniem, a teleobiektyw to nie zoom.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...