-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no sa serwisy fabryczne Xiaomi chyba u nas? w sumie nawet nie wiem ... https://www.mi.com/pl/support/service-centre/ micenter nie wiem czy serwisowo i gwarancyjnie zalatwiaja takie sprawy - moga sie specjalizowac w Xiaomi ale jak nie maja podpisanej umowy z Xiaomi to zlecasz normalnie jak prywatnie ogolnie te nasze serwisy watpie ze sie chyca napraw telefonow kupionych np. w Chinach ... ale jak to zakup z naszego regiony i bedzie dokument do tego to powinni to zalatwic bezplatnie w ramach gwarancji ... -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
też fakt ... no ale o to chyba można podpytać sprzedawce ... jeśli fon jest z globalnej dystrybucji a nie sieciowej dla konkretnego operatora to nie powinno być z tym problemu ... w ogóle idzie po opakowaniu i oznaczeniach modelu to sorawdzic? bo jeśli nie to faktycznie jakieś ryzyko jest ... 🙃 w takim razie zostaje zakup z naszych sklepów bo wątpię żeby tam trafiały takie partie ... -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no ale to to samo co u nas ... gwarancje też będziesz mieć u nas jak dostaniesz fakturę na fona ... system to global na Europę - z naszej dystrybucji będzie dokładnie ten sam ... -
z tymi kalibracjami / formowaniem to akcje byly jeszcze na bateriach w starych technologiach - czyli li / ion - w tych polimerowych i pewnie tez w krzemowo - weglowych to juz chyba specjalnie nie ma znaczenia ... ale to raczej pytanie do serwisu ... napisz do micenter z pytaniem w tym zakresie albo do @Acid to Ci lepiej powiedza niz moja niegodna osoba ...
-
to dają żeby bardziej bogato wyglądała tylna wysepka ... zresztą dotyczy to też tych 8 mpx ultrawide i 2 mpx głębi ... 🙃 plus dioda doświetlającą jeszcze i jest pełen zestaw obiektywów ... z których tylko jeden i tak realnie do czegoś się przydaje 🙃 choć i przyznam po cichu że ten makro to całkiem ciekawe ujęcia potrafi zrobić i może być przydatny w określonych okolicznościach ... tez moze dla osób które parają się np zegarmistrzostwem czy precyzyjna elektronika ... miałem okazję tym się pobawić jak miałem mi 11 ...
-
mi jakos nigdy zdjecia z ultra szerokiego sie nie podobaly ... tez w ogole z tego nie korzystalem - aparat wide w zupelnosci wystarcza w praktyce ... tak wiec jak nie bedzie tego w serii 15 plakac nie bede ...
-
Redmi note 11 S ciągle resetowanie
Master odpowiedział(a) na losiekpierwszy temat w Problemy techniczne
wiesz to trudny temat zeby co sensownego doradzic ... bo zachowanie cokolwiek dziwne i nieprzewidywalne ... tu masz w sumie opcje takie - zrobic reset systemu do ustawien fabrycznych ... tylko wczesniej koniecznie backup danych ... w ogole wrzucic samemu czysta instalke systemu - tez oczywiscie backup ale do tego musisz miec zrobionego tez unlocka ... o ile nikt tu nic sensowego nie poradzi mozesz jeszcze skontaktowac sie z serwisem micenter - ewentualnie wyslac pytanie do @Acid to fachowiec od tych spraw sprzetowo / serwisowych ... -
ostatnio bylo jak pamietam ze bedzie to okolo 5400 z przewodowym 120 i bezprzewodowym 80 ... teraz juz spekuluje sie o pojemnosci 6000 - byloby niezle ... i przewodowym 90 - w zupelnosci wystarczy ... tylko ciekawe co z bezprzewodowym - co mnie najbardziej akurat interesuje ... poprzednio bylo ze ma byc 80 ... ale tez pisze sie o zachowaniu 50 ... dajcie baterie 6000 + przewodowe 90 + wireless 80 i bedzie full opcja
-
no ja wzialem z trading shenzen - wysylka global priority to nie placisz zadnych dodatkowych oplat celno-skarbowych ... nie wiem czy u nas by honorowali taka gwarancje ostatecznie zostanie zalatwianie u sprzedawcy ... czyli na ichnim rynku ... w trading oni testuja na rozne sposoby telefony przed wysylka - nawet certyfikat jest wystawiany na to ... wiec szansa ze kupisz padniety sprzet fabrycznie jest chyba zerowa ... no ale sa i u nas serwisy sprzetu xiaomi prywatne - wiec ostatecznie jak jakis drobny problem to mozna i przez nich zalatwic ...
-
watpie ze cos poradzisz ... tak to jest z tym kupowaniem ... ja jak kupowalem mi 11 to za pierwszym razem sprawa trafila na policje i do prokuratury ... na szczescie typ jak to sprawdzil to zwrocil kase a ja zglosilem to u nich i umorzyli sprawe ... potem kupilem od innego goscia - z ktorym mialem sprawe sadzie przez 2.5 roku ... same przygody ... wiec teraz wzialem normalnie u chinczyka - i zero problemow ... nastepny zakup tez bedzie od chinczyka ... trzeba trzymac sie z daleka od okazji z olx czy alledrogo ... kiedys pamietam tez ze jak szukalem telefonu po aukcjach to pytalem typa czy ma jakis dowod zakupu to przyslal mi paragon na 1 zł polski ... ze wszystko w porzadku ... teraz walek na walku i walkiem pogania ... takich czasow dozylim ... 🙃w starozytnym rzymie zlodziejom publicznie up... reke zeby kazdy widzial i sie zastanowil wtedy dwa razy zanim po nie swoje wyciagnie reke - teraz moga robic co chca i jak chca ... w tej Twojej sytuacji to albo zgloszenie sprawy na policji jako oszustwo ... potem i tak trafi docelowo do prokuratury ... albo sprawa cywilna i uzyskanie nakazu zaplaty na sprzedawce - potem komornik i liczyc ze uda sie cos sciagnac ... sprawa w sadzie to co najmniej rok ... a jak to osoba prywatna i nie bedzie odbierac korespondencji to bedziesz musial oplacic doreczenie przez komornika - potem zawiesza Ci postepowanie - potem bedziesz placic za uzasadnienie zawieszenia i skladac zazalenie ktore odrzuca - potem bedziesz placic za ustanowienie kuratora ktory zrobi wszystko zeby sad Ci uwalil sprawe ... nadmiar wrazen masz gwarantowany
-
z tego co pisze pan Kacper to chyba jedyne co to zmienić operatora ... 🙃
-
no ale ja mam tmobile ... i jest ... ale to zakladam ze pisze Pan o romie global ...
-
a masz rom global czy Xiaomi eu? może na globalu ta opcja się nie pojawia ... trudno mi powiedzieć ... u mnie na Xiaomi eu to jak widzisz na screenie się pojawiła i działa bo sprawdzałem ...
-
sprawdzę u siebie czy ikonka będzie po wyłączeniu ... u mnie po wylaczeniu też jest ikonka ... ale ... pojawia się do tego przełącznik w ustawieniach SIM - jak go klikniesz to już nie ma volte ... ten kod tylko uaktywnia widoczność tej opcji w ustawieniach karty SIM ... zresztą analogicznie jak w przypadku trybu SA / NSA dla sieci 5G
-
najszybciej tym kodem ... * # * # 86583 # * # *
-
czy pobierasz ręcznie z serwera czy poprzez ota to i tak to samo - pobierze się ten sam plik ZIP ... to co piszesz to telefon powinien uruchomić się w trybie recovery - zakładam że masz wrzucone customowe twrp - jeśli tak to tam wskazujesz pobrany plik ZIP poprzez opcję install (jeśli pobierałes w trybie ota plik będzie w głównej pamięci a jeśli przez przeglądarkę i serwer to oczywiście będzie w katalogu download ...) ta instalacja raczej sama nie zaskoczy (choć kiedyś tak było ...) w sumie teraz nie wiem nawet bo moje twrp nie deszyfruje pamięci wewnętrznej i nie mam dostępu do pobranych plików z poziomu twrp 🙃 z baterią to nie pomogę bo to już pytanie do posiadaczy tego modelu i tego nowego romu ... ogólnie jeśli chodzi o hyperos i baterie to nie narzekam u siebie ... drenowanie chyba ani razu nie wystąpiło - nie liczę tu sytuacji że korzystałem z ładowania zwrotnego ... 🙃
-
z pobieraniem ota to jest różnie ... bywa że w ogóle się nie da (kolejki) a bywa że wskakuje od razu i jest ładny transfer ... bywa też że jest błąd sumy kontrolnej albo zrywa pobieranie ... ale i z serwera bywa różnie 🙃 ogólnie trzeba mieć trochę szczęścia i / lub często próbować ... w końcu się udaje ... ot taka trochę loteria ostatnio ... myślę że w końcu to ogarną i będzie lepiej a kiedy tego nikt tu nie wie ...
-
Bootloader Pomocy mi 11 lite 5g
Master odpowiedział(a) na Grzegorz Kowalski pytanie w HyperOS - korzystanie
napisz do serwisu micenter albo tutaj do @Acid możliwe że da się to zrobić tylko w trybie serwisowym ... bez unlocka nic nie poradzisz ... jak miałbyś unlocka mógłbyś postawić oryginalny system przez miflasha ewentualnie zrobić czysta instalkę romem Xiaomi eu - o ile jest na ten model ... -
się nie dostaniesz ... dysk jest widziany tylko po deszyfryzacji ... twrp może być wrzucone i ma podstawowa funkcjonalność i to tyle ...
-
EoL dla dwóch najpopularniejszych smartfonów Xiaomi
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
niech im ziemia lekka będzie ... na każdego przychodzi swój czas ... z fonow nadal można korzystać ot po prostu z czasem pojawia się problemy i niejako to już wymusi ich wymianę ... u mniej zaawansowanych userow mogą działać dobrze jeszcze przez lata 🙃 tak przy okazji ... ciekawe zbiorcze zestawienie do kiedy jakie modele będą miały wsparcie Xiaomi ... https://www.tabletowo.pl/smartfon-xiaomi-aktualizacja-ile-lat/ -
Redmi Note 12 Pro 4G/5G/+ - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ja zawsze korzystam z porównywarki ... to ładnie wszystko widać ... https://m.gsmarena.com/compare.php3 https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11955&idPhone2=12209 aparat główny jedynie jest tu wartościowy ... reszta to zapychacze ... w 12 pro 5g jest niby tylko 50tka ale za to ma OIS ... czego nie ma wersja 4g ... a te megapiksele typu 100 czy 200 to chyba głównie są przydatne przy zoomie cyfrowym - żeby mniej rozpikselowane wszystko było ... więc też tym nie powinniśmy się tylko sugerować ... baterie i szybkość ładowania to samo ... standard pamięci wewnętrznej to samo ... ekran i wymiary też w zasadzie to samo ... no i jeden jest na mediateku a drugi na snapie ... no i wersja 4g ma obsługę kart pamięci co może być niektórym przydatne ... 🙃 -
Redmi Note 12 Pro 4G/5G/+ - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
wiesz ... kwestia potrzeb ... jak masz u operatora to aktywne i wykorzystasz szybsze transfery to czemu nie ... też bierz pod uwagę że przy późniejszej odsprzedaży fona dostaniesz za niego lepszą cenę ... marketingowo zawsze 5g będzie lepiej wyglądać niż 4g 🙃 -
w przypadku instalacji chińskiego romu i zablokowaniu bootloadera możemy jeszcze sobie wrzucić coś takiego https://tradingshenzhen.com/en/content/change-android-language-for-multi-google-apps-without-root to sprawi że apki ze sklepu Play będą po naszemu 🙃
