-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
czy wygrasz przed czy po w sumie nie ma znaczenia ... instalacja custom recovery nie usuwa danych ... to jest inna partycja ... dane usuwa odblokowanie bootloadera lub przywrócenie do ustawień fabrycznych - do instalacji twrp i tak musisz mieć wcześniej unlocka - Krzysiek z tego co pamiętam instalował różne wersje i jedna mu zaskoczyła dobrze - więc na pewno jest działające 🙃 -
z tą specyfikacja to w ogóle ciekawe ... aż sprawdziłem na GSM arena ... i wychodzi że oczka makro 2 mpx ma i wersja zwykła 9c i ta 9c NFC ... patrząc po zdjęciach tylnej wysepki obie wyglądają identycznie - jeśli jeden model ma to makro a drugi nie to jeden obiektyw to atrapa? coś jak czwarty komin w Titanicu? 🙃 jeśli tak to niezła lipa ... no i jednak na to wychodzi 🙃 niezle tu pojechali ... jednak co marketing to marketing ... a klient kupuje oczami ... cztery oczka na obudowie wyglądają lepiej i bogato niż marne trzy ... szkoda tylko że jak będzie się chciało zaszpanować przy kimś kumatym to wyjdzie się na durnia 🙃
-
w specyfikacji właśnie jest odrębny makro 2mpx ... to coś takiego jak miałem u siebie w mi 11 ... nawet całkiem fajne te makro wychodziło ... bardzo duże zbliżenie było i fajne detale było widać ... do makro to jest taka osobna ikonka jak pamiętam ... choć może w ustawieniach też być żeby automatem przełączał obiektywy ... wątpię żeby nie można było tego trybu włączyć w stockowym romie ... chyba że coś zepsuli w jakiejś aktualizacji że to się nie pojawia 🙃 ps. ważka okropna 🙃 tak na szybkiego w jutubie znalazłem ... to chyba ten model ... https://youtu.be/aMXYIbqT7fk?si=uxUNUh-if6DQMQu- ogólnie też z tego co pamiętam ta ostrość w makro to zaskakiwała dopiero przy bardzo bliskim położeniu obiektywu od przedmiotu ... może u Ciebie jest za duża odległość? stąd brak ostrości ...
-
Mniej oprogramowania typu bloatware na urządzeniach Xiaomi
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
Xiaomi 15 i tak dostanie od razu ode mnie na starcie debloat 🙃 zobaczę ile mniej tych śmieci będzie do wywalenia w porównaniu do 14tki ... i będzie wiadomo na ile faktycznie się za to zabrali ... ale idą w dobrą stronę - kierunek słuszny ... oby to nie była tylko kosmetyka ... -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
dokładnie tak jak napisałeś - można też ustawić automat ... z tym numerem to w razie czego wejdź w chmurę xiaomi i włącz tam synchronizację SMS - numer powinien się wtedy przypisać ... -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
jak nie jest jak jest 🙃 w globalnych romach jest tylko na wersji TW i ID ... czyli Tajwan i Indonezja ... -
to że nie korzystasz z aplikacji to nie znaczy że aplikacje nie korzystają z zasobów systemu ... ja bym jeszcze sprawdził jak to wygląda jak przed ładowaniem usuniesz je z pamięci ... czyli raz zrobić czyszczenie ramu a dwa wejść w ustawienia baterii i wywalić te wskazane jako drenujące ... no i zobaczyć wtedy czy będzie lepszy efekt ...
-
może być jak piszesz ... mi w zupełności by wystarczyl dobry wide + telephoto / peryskop z makro ... no ale na mnie świat się nie kończy ... 🙃 ale może właśnie to idzie w tym kierunku żeby wszystko było integrowane w modelach ultra ... a dla gawiedzi tylko podstawowe wyposażenie i lekki upgrade w wersjach pro ... a to czy mają rację pokaże sprzedaż i udział w rynku 🙃
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
z gwarancja nie powinno byc problemu - w razie czego jak masz unlocka zawsze mozesz wgrac z powrotem globala i zablokowac bootloadera ... oni i tak system wywalaja przy gwarancji ... ogolnie masz tu np. info w tym temacie ... https://nasz.orange.pl/t5/Telefony-i-tablety/Bootloader-a-gwarancja/td-p/204705 i jeszcze tu ... https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/ tak wiec tym bym sie nie martwil ... recovery mozesz wrzucic ale nie musisz ... to tez podpytaj Krzycha - on pisal o tym ostatnio i probowal kilku roznych wersji customowych recovery ... tam jedno mu dobrze dziala o ile pamietam ... to recovery najbardziej sie przydaje do instalacji systemu - robienia update - nie musisz wtedy podlaczac telefonu do kompa w trybie fastboot tylko jedziesz wszystko z poziomu telefonu ... bardzo wygodne - poza tym dobrze to miec wgrane na wszelki wypadek jakby trzeba bylo np cache poczyscic ... tez pomaga chyba na problemy z fastboot bootlopem bo moze sie zdazyc ... jak jest dzialajace do tego modelu to warto wrzucic ... ale na razie tym sobie mozesz glowy nie zawracac ... to jak reszte zrobisz to sobie wrzucisz 🙃 -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no ja bym nawet sie nie zastanawial ... pewnie ze warto ... a co nie dziala - u mnie wszystko jest ok - ale nie mam RN 13 PRO ... tylko 14tke ... najlepiej napisz do @kris68 on caly czas siedzi na ostatniej stable xiaomi eu a mam juz ten fon dluzszy czas ... to w porzadku gosc - na pewno da znac co i jak - zreszta pisal tu juz w wielu watkach na jego temat ... ja bym pierwsze co Ci radzil to zrobic unlocka - tu Krzychu tez pomoze bo sam robil ostatnio ... potem wrzucil czysta instalke xiaomi eu najnowsza wersje stable - potem walnal debloata zeby wywalic smieci z systemu - o tym tez Ci Krzychu napisze bo tez robil niedawno (zreszta na podstawie moich wytycznych - z tego co wiem jest zachwycony efektem) no i jak to zrobisz to mozesz juz bawic sie dalej fonem ... ot taka kolejnosc i bedzie git 👍 -
HyperOS 1.0.24.7.28.DEV - ostatnia wersja cotygodniowa
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Aktualizacje HyperOS
a tu w pełni się zgadzam ... ja trzy lata tylko na betach i dokładnie z tego samego powodu ... mniej ciekawe i nudne do tego już kilka osób zauważyło że bety lepiej często działają jak stable - np @kris68 kiedyś o tym pisał jak jeszcze miał mi 13 ... no a bety będą ... tyle że nie dev beta a stable beta 🙃 ale będzie ich mniej ... tzn. nie będzie tygodniówek ... a częstotliwość wypuszczania bet to już zależy wiadomo od kogo ... -
HyperOS 1.0.24.7.28.DEV - ostatnia wersja cotygodniowa
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Aktualizacje HyperOS
teraz już tylko stable będą 🙃 możliwe że najpierw ta wersja "mostkujaca" z dev beta na stable - na którą potem będziemy wrzucać kolejne stable ... a stable będą w wersji stable 🙃 potem będzie ileś tam bet do tej stable a potem znowu nowsza stable i znowu do niej kolejne bety ... czyli stable forever 🙃 -
Instalacja aplikacji spoza sklepu play
Master odpowiedział(a) na Damian PL temat w Problemy techniczne
no ja u siebie cały czas instaluje adguarda spoza sklepu Play - wersja nightly - i idzie bez problemu ... a nic jakoś specjalnie nie kombinowałem z tym ... -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
czyli chcesz zamiast globala wrzucić Xiaomi eu? robisz unlocka i jedziesz ... śmieci i tak będą ale od tego mamy procedurę debloatu (dyskusje o aplikacjach - debloat) opis zmian masz np tutaj https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ a nieco więcej infa o romie Xiaomi eu - to czego nie masz w globalu a tu będzie ... Based on China Beta builds 3way reboot menu (in dev settings) HyperOS Contacts and Dialer Removed ads in HyperOS system apps HyperOS Dialer and Messages apps Steps counter in Assistant screen More shortcuts on left lockscreen Wake up gestures for all devices Option to auto-expand first notification Notifications priority settings More edit options in Gallery app Enabled MiDrive in File Explorer Google apps support integrated Removed 5GHz region restrictions Confirm dials from call logs Morning report on alarm at morning More apps supported for AOD notifications More styles for AOD screen Raise to wake gesture AOD notification received animation Tap fingerprint sensor to wake toggle Double tap to lock screen Battery AI scenes Allowed disabling specific system apps Importing theme .mtz from zhuti.xiaomi.com via ThemeManager No useless Chinese bloatware apps More free RAM due to less background processes Mi Video, Mi Music, Mi Browser: No any useless Chinese content and ads No possibility to re-lock bootloader accidentally with flash any xiaomi.eu release Added real 27 languages translation made by Official MIUI Fansites and MIUI Fans Added EU T9 dialer support Added charging sound switch Optimized GPS settings for EU Optimized Battery consumption Optimized RAM consumption Added GSMalphabet into SMS app options SafetyNet passed by default without ROOT (Google Pay) Play Store Certified Deodexed Added automated tasks in Security app Widevine L1 (for supported devices) And more, and more made by our 12 years mods experience. -
problem z odblokowanie bootloadera w redmi note 10 pro
Master odpowiedział(a) na Dawid W temat w Problemy techniczne
on często tu zagląda na forum i odpisuje ale jak pilny temat to najlepiej na priva napisać ... wiesz jeśli da się to zrobić to napisz w tym wątku o tym - będzie dla innych załogantów info ... a być może się nie da w ogóle 🙃 dobra okazja żeby zmienić fona na inny ... jeśli ten unlock jest koniecznie potrzebny ... choćby żeby wrzucić rom Xiaomi eu ... a w załączeniu ciekawostka z serwisu micenter ... 🙃 -
problem z odblokowanie bootloadera w redmi note 10 pro
Master odpowiedział(a) na Dawid W temat w Problemy techniczne
najszybciej napisz do goscia ktorego Ci wrzucilem ... jesli da sie to zrobic to najszybciej on Ci pomoze ... -
problem z odblokowanie bootloadera w redmi note 10 pro
Master odpowiedział(a) na Dawid W temat w Problemy techniczne
to trzeba zaczekac az ktos tu cos sensownego napisze ... moze @Acid ? to najlepszy spec tutaj od takich tematow ... serwis micenter ... ja na forum znalazlem taki watek - chyba podobny temat jak u Ciebie ... ale tam nie ma podanego ratunku ... https://xiaomi.eu/community/threads/mi-11-ultra-unlock-bootloader-with-replaced-motherboard.73676/ -
problem z odblokowanie bootloadera w redmi note 10 pro
Master odpowiedział(a) na Dawid W temat w Problemy techniczne
a moze by czyms takim sprobowac? https://www.ultfone.com/unlock-android/mi-flash-unlock-tool.html -
HyperOS 1.0.24.7.28.DEV - ostatnia wersja cotygodniowa
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Aktualizacje HyperOS
ja to trzymam kciuki za naszych chinskich majfriendow zeby tam brali sie za robote i nie odpuszczali sobie za bardzo ... no i szykowali nam juz ladnie hyperos 2ke 🙃 no i wypada zgodzic sie z zalogantem powyzej - w jakims sensie cos umiera ... ale my jeszcze zyjemy (wiem ... marne to zycie ale jakies jest ...) i poki my jestesmy i nie zabraknie checi i zaangazowania dla ekipy miui polska i xiaomi eu to nasz wozek bedzie toczyc sie dalej 🙃 -
HyperOS 1.0.24.7.28.DEV - ostatnia wersja cotygodniowa
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Aktualizacje HyperOS
no to zostaje spokojnie zaczekac na rozwoj sytuacji ... mozliwe ze wyjdzie wlasnie taka wersja przejsciowa - transferowa - a potem juz bedziemy sobie czekac na kolejne wypusty ... pewnie do flagowcow czesciej te wersje beda wychodzic - w kazdym razie temat rozwojowy -
HyperOS 1.0.24.7.28.DEV - ostatnia wersja cotygodniowa
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Aktualizacje HyperOS
te bety dalej będą wychodzić przecież ... tylko nie będzie wersji tygodniowych - o ile Xiaomi eu będzie je wypuszczać to ja nie chcę stabilnych (ale wyglada na to ze bedziemy na nie skazani ... czy chcemy czy nie ...) i będę czekać na bety ... tyle ze juz nie dev a stable 🙃 zobaczymy w praktyce co z tego wyjdzie ... tak więc ja czekam na rozwój sytuacji ... a kierownik na forum Xiaomi eu wspomniał jeszcze o czymś takim ... It is expected that you will receive the "transfer to stable" version with data retention before the end of September 2024 -
HyperOS 1.0.24.7.28.DEV - ostatnia wersja cotygodniowa
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Aktualizacje HyperOS
wiemy ... też mam smutno ... pobieramy i wrzucamy ... to aż tyle lat ... nawet nie wiedziałem ... nadszedł ten dzień i będziemy żyć w innej rzeczywistości ... 🥺 no ale się pobiera ... rekordów transferu nie ma ale jakoś idzie 🙃 no i wrzucone ... wygląda w porządku ... przy updacie jakoś dłużej te pliki super się kopiowały ... poprzednio szło dużo szybciej ... no ale poszło bez żadnych błędów -
POCO F3 / Redmi K40 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.3.0.TKHCNXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
od jakiegoś czasu tak jest ... podobno nie zwracamy na to uwagi ... system wchodzi dobrze więc faktycznie nie ma czym się martwic 🙃 prawdopodobnie ten komunikat wyrzuca nowsza wersja pliku fastboot i jest w zasadzie tylko informacyjny - kiedyś go nie było i nikomu nie przeszkadzało ... teraz jest i nie zwracamy na niego uwagi 🙃 -
wiemy ... i cierpimy ... tak podejrzewałem że jutrzejsza beta będzie ostatnia wydawana stary trybem ... no i już mamy pewność ... zobaczymy jak w praktyce to wyjdzie - w każdym razie kończyny jeden etap i zaczynamy kolejny 🙃
