Skocz do zawartości

Nezumi

VIP
  • Postów

    10 154
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    122

Treść opublikowana przez Nezumi

  1. Typowa zagrywka firm, dać coś "nowego" w opcjach systemowych, czego nie mają poprzednicy . Inne firmy po prostu zostawiają telefony na starych Androidach i masa tel np siedzi na 4.0/4.2 mimo tego, że na luzie mogłoby dostać 4.4/5.0 i mieć dodatkowe opcje
  2. Takich apek jest masa, ale sam takich rzeczy nie używam... styka mi apka od Playa i systemowa... na sklepie widzę, że apka "MobileCenter" czy jakoś tak, ma niezłe opinie i pomiary Wi-fi i 3G/4G.
  3. Może wyłącz sobie na cały dzień, 24h (jeżeli masz taką możliwość) transfer danych w tel (wifi też), a następnego dnia wejdź w Panel Sterowania -> Monitor Danych ->Szczegóły zużycia (czy jakoś tak) i tam masz ostatnie 24h wypisane będziesz od razu wiedzieć co Ci tak nachalnie próbuje się połączyć bo wyskoczy na liście
  4. Jesteś pewny, że kupiłeś tel od Xon? Bo te problemy z aktu są cholernie podejrzane xD Nie wiem co u Ciebie idzie nie tak, aktualizowałem 2 różne modele Redmi 2... 811 i 813... na żadnym takich problemów z aktualizacją nie miałem :<. Zawsze jak tel aktualizowałem 1 raz robiłem całkowity wipe przez Recovery, a potem instalacje MIUIPolska i zawsze śmigało...
  5. nie... Jest w każdym ROMie MIUIPolska... przynajmniej Redmi 2, Mi4, Mi3 etc... Nie wiem jak sprawa wygląda w Redmi Note 2. Jesteście pewni, że go nie ma w Ustawienia->Dźwięk->Opcje Dźwięku?
  6. Ale się z tym bawisz Podejmuj męską decyzję! Wypisz sobie co dla Ciebie w tel jest największym priorytetem i eliminuj kolejne pkt, który tel jest "bliższy" ten bierzesz! Mi3 flagowiec, pewnie aktualizacje będzie jeszcze dostawać przez kawał czasu, solidnie wykonany, Redmi Note 2, budżetowy Note, dobre urządzonko, niska cena, niższa jakość (ale nadal na dość wysokim poziomie). Oba telefony będą sprawować się podobnie w normalnym użytkowaniu, różnicę odczujesz w grach (tych bardziej wymagających).
  7. Taką jaką masz na pudełku. Jak odwrócisz pudło to na nalepce czerwonej masz numer urządzenia HM2014811 lub HM2014813
  8. Masz na myśli Xon24? Jeżeli u niego kupiłeś to powinieneś mieć MIUIPolska wgrany. Wipe ->Aktu do najnowszej wersji i powinno wszystko hulać , nie wiem co dokładnie nabroiłeś przy pierwszej aktualizacji, ale jakbyś nie znalazł to tutaj masz poradnik co i jak krok po kroku: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/
  9. Wchodzisz w historię zakupów allegro (Kupione) i szukasz tam swojego telefonu, a potem już raczej się połapiesz co i jak , wystarczy do niego napisać poprzez opcje "Zapytaj o produkt" Sprawdź jeszcze czy w innych budynkach, typu sklepy, domy znajomych, rodziny(jeżeli mieszkasz osobno) też tak się zachowuje, być może kwestia leży w murach budynku W moim domu jak zejdę na parter do kuchni to z 4G LTE full robi się 2G czasami 3G (stare grube mury ).
  10. Czy była to pierwsza aktu jaką wykonałeś na MIUIPolska? Jeżeli tak to przed aktualizacją warto zrobić wipe, aby wyczyścić wszelkie śmieci po "gratisach" od chińskich sprzedawców . Możesz spróbować też wyczyścić cache aplikacji Google, ale o ile nie masz jeszcze na tel nic ważnego to warto spróbować zrobić po prostu wipe
  11. Wiesz no, nadzieja umiera zawsze ostatnia (Niby nadzieja matką głupich... ale każda matka kocha swoje dzieci ), więc dopóki MTK jasno nie powie, że "no niestety z udostępniania źródeł figa" to jest nadzieja, że coś zmienią... z 2 strony muszą coś zmienić, aby zacząć być poważną konkurencją dla Qualcomm'a Więc moim zdaniem w ciągu roku powinno się wszystko wyjaśnić i z CM i ze wsparciem MTK
  12. @homman skończ robić OT w każdym temacie w jakim się pojawisz, temat dotyczy tego, czy będzie CM na Redmi Note 2, a nie tego, dlaczego Xiaomi ma MIUI, a nie daje czystego Androida, po prostu mają MIUI. W chinach, indiach etc. ten system się przyjął z wielkim "wow", a na ten rynek są robione telefony, chcesz to sobie zmieniaj, ale Xiaomi kupuje się właśnie dla systemu. Co do tematu, jeżeli CM się pojawi na ten tel (a pewnie się pojawi, seria Helio ma niezłe "wzięcie"), to obstawiam jakieś 6mies-roku czekania, a samo MTK zapowiedziało "zmianę polityki" więc jest nadzieja, że zaczną udostępniać źródła etc
  13. Jest to co najmniej dziwne, że na dworze zasięg łapie Ci bez problemu, a w budynku z 2G nawet jest problem... Próbowałeś różnych kart SIM? Możesz ew spróbować wrócić do MIUI poprzez MiFlash, ale jeżeli problem dalej będzie występować to nie wiem czy nie warto napisać do sprzedawcy. A jak z zasięgiem np. w sklepach, domach znajomych/rodziny, innych budynkach? Tak samo?
  14. Wygląda tak jakby coś się co ~20min próbowało na siłę połączyć, a 1kb to chyba nawet pogody nie zaktualizujesz... Wydaje mi się, że rozmowa z Play nie zaszkodzi, a może coś nowego wnieść, tym bardziej, że z tego co piszesz to problem się zaczął po zmianie karty Sim i włączeniu nowego abo tak?
  15. Pierwszy (850Hz) nie posiada pasma 900Hz, poza miastem, w lasach etc. niektórzy zgłaszali problemy z zasięgiem, drugi (900Hz) posiada to pasmo więc z zasięgiem nie ma żadnych problemów.
  16. Jesteś pewny, że to wina tel, a nie Play? U nich takie błędy są możliwe, ostatnio mi policzyli zużycie 50Gb transferu w ciągu 1 nocy, a telefon był wyłączony, zgłosiłem sprawę play24 na zgłoszeniach i problem rozwiązali Nie zaszkodzi z nimi też pogadać
  17. Jaką masz ustawioną preferowaną sieć w opcjach sieci?
  18. U mnie normalnie reagują, wszystko OK 5.9.10.
  19. http://www.mi.com/verify/ Łapaj, tutaj masz normalne captcha
  20. Ale... Mi4 nie ma Lolipopa stosujesz jakieś etui/case? Sprawdź czy nie masz czasami w ustawieniach "preferowana sieć 2G".
  21. Pliki->Telefon->(..)->Pokaż ukryte foldery i pliki->MIUI->Theme->.download i pousuwaj tam wszystkie pliczki .mtz ;-;
  22. Aparat jest lepszy niż ten w OPO i to sporo lepszy, masz masę testów czy to na YT, czy na stronach z benchami, to był główny "ah" którym chwalił się Xiaomi . Po co najwyższe? Bo jeżeli sprzęt pozwoli na najwyższe to dlaczego ch nie stosować? Zawsze można ciut obniżyć, a na tym tel z tego co widzę na testach powinno wszystko śmigać na prawie max detalach (podkreślam, PRAWIE), co prawda przy tej gierze nawet S6 łapie zadyszkę (i to sporą), ale z tego co widzę na testach Mi4 na trybie wydajnym radzi sobie znakomicie więc jednak są telefony na których ta giera idzie na full bez problemów
  23. Nie wiem za ile go kupowałeś, ale jeżeli dla Ciebie XFS ma sporą różnicę w cenie (650zł kosztuje 2Gb) to cena poniżej 500zł na allegro z Polski powinna sama podsunąć Ci, że coś tu nie gra No nic, zostało Ci modlić się, aby sprzedawca przyjął towar i zwrócił kasę
  24. Zawsze można było kupić np. od A4U, albo od XFS, też mają na miejscu Jak długo masz telefon? Jeżeli masz możliwość to upominaj się o zwroty
  25. Nezumi

    Alternatywy dla MiBand

    Takie "10-15$" to nie takie "mało" bo z banda za ~50zł robi nam się band za ~120zł, a nie każdy potrzebuje słuchawki BT... Ja używam prostego, sprawdzonego i działającego sposobu.. Uchwyt +głośnomówiący ew. Uchwyt+słuchawki z mikro (które i tak wszędzie ze sobą noszę) i słuchawka BT jest mi zbędna, więc po co mam wydawać 2x tyle?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...