Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 749
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. EU: https://androidfilehost.com/?fid=745425885120746859 China: http://en.miui.com/thread-639832-1-1.html
  2. @Zenderable dodałbym info odnośnie zablokowania bootloadera na ROMie Global, ale wersji chińskiej telefonu - można oczywiście bootloader na takiej wersji zablokować, ale wtedy telefon się odpali tylko do recovery - i dopóki nie wgrasz China, nie jesteś w stanie użytkować telefonu (dotyczy to wszystkich nowych modeli od jeśli się nie mylę redmi 5 plus, na xda była cała lista modeli w którymś artykule podawana, jak przypomnę sobie linka to podeślę). rzeczona lista: https://www.xda-developers.com/flash-miui-global-locked-bootloader-xiaomi-brick/ (mix 3 chyba też powinien się do niej zaliczać)
  3. Kacper Skrzypek

    Mi Mix 3

    Jakby ktoś chciał to wersje eu 8.11.30 i nowsze działają już normalnie. Można instalować i używać.
  4. W twoim przypadku wyświetla nazwę modemu (msm8996 jest pod procek który ma Mi 5). To jest bez różnicy. Próbowałeś jak sądzę wgrywać eu jeszcze raz?
  5. Nie, nie ma takiej możliwości.
  6. Przełącz się w Aparacie na tryb do nagrywania wideo i potem dopiero wejdź w ustawienia.
  7. Kacper Skrzypek

    Mi Mix 3

    TWRP już jest, po prostu nie ma działającego xiaomi.eu... Będzie kiedy będzie.
  8. Może poprzez motyw... to robota China, oni tego nie robią. Ustawienia > Zainstalowane aplikacje > Messenger > Inne uprawnienia > zezwól na wyskakujące okna EIS = elektroniczna stabilizacja obrazu, w Ustawieniach aparatu jako Stabilizacja obrazu bo kolega mówi o wersji beta, a ty pewnie masz wersję stable.
  9. Root i Titanium Backup lub kopia MIUI, która nie działa ze wszystkimi aplikacjami albo kopia w Chmurze albo jakiś inny program. Jest trochę propozycji wysłane z RN5 via Tapatalk
  10. Nie mam EU. Mam wciąż jeszcze Globala 10.0.4.0. Czekam na odblokowanie bootloadera... (będę mógł odblokować 14 grudnia). wysłane z RN5 via Tapatalk
  11. Nagrałem sobie dzisiaj rano trochę rzeczy, idąc akurat do szkoły. Różnica między EIS a brakiem EIS w przypadku stockowej apki jest, aczkolwiek nie jest ona duża i objawia się głównie tym, że telefon cały czas, gdy poruszam ręką, usiłuje siłowo "wyprostować" kadr i pojawiają się zakłócenia. Bez EIS tego nie ma. Czasami też tak jakby dziwnie zamazuje się kadr... Niestety jakość filmów wygląda prawdopodobnie dokładnie tak jak napisałeś - na pewno nie jest to 1080p. Co do ilości klatek - na moich porannych nagraniach jest prawie tak samo jak było wczoraj wieczorem. 1080p60 z EIS odpowiednio: film 1 Frame rate : 33.623 fps Minimum frame rate : 19.548 fps Maximum frame rate : 48.413 fps film 2 Frame rate : 30.999 fps Minimum frame rate : 30.090 fps Maximum frame rate : 41.802 fps Bez EIS: Frame rate : 37.577 fps Minimum frame rate : 29.990 fps Maximum frame rate : 50.279 fps Co do 4K EIS - zrobiłem dzisiaj jeszcze jedną próbę Tak swoją drogą - myślę że dobrym pomysłem będzie oddzielenie tego tematu - jeśli mamy rozprawiać o samych filmach to zróbmy do tego nowy temat
  12. @ywis, znalazłem prawdopodobnie rozwiązanie. Musisz zrobić to, co poniżej: wejdź na angielskie forum MIUI: en.miui.com/forum.php i zaloguj się tam na swoje konto Xiaomi. Potem z poziomu zalogowanego konta najeżdżasz na awatar na górze strony i pojawi ci się to, klikasz na Settings: W zakładce "Device" wybierasz swoje nowe urządzenie Zapisujesz zmiany Próbujesz odblokować raz jeszcze i tym razem powinno przejść. źródło: 4pda
  13. A gdzie napisałeś...? No najlepiej tutaj w tym dziale... (Strona) wysłane z RN5 via Tapatalk
  14. Sprawdziłem teraz. Widać odczuwalne lagi jeszcze przed nagrywaniem jakiegokolwiek wideo w 1080p60 z EIS (bez EIS dokładnie tak samo). Ponadto - przynajmniej w przypadku mojego testowego nagrania - 1080p60 z EIS wychodzi o wiele ciemniejsze niż 1080p30 z EIS. Aż musiałem przekopiować te nagrania na kompa, tak na telefonie zupełnie niczego nie było widać. Porównanie kadru: EIS wydaje się nie działać, aczkolwiek jutro rano jeszcze nagram jakieś testowe przykłady i wrzucę do analizy na YT. Na razie zauważam, jakby w 1080p60 ciągle tak jakby próbował mi złapać gdzieś ostrość i gubił ją przy okazji - ale to może w moich wieczornych warunkach... Pojawiają się także interferencje tak jakbym nagrywał jakiś stary telewizor z innym klatkarzem ("pasy")... Natomiast teraz mogę podesłać filmik z Open Camera 4K z EIS - krótki i nie najwyższych lotów, ale mogę najwyżej dokręcić coś jakby ktoś chciał, na szybko robiłem. Parametry: Codec ID/Info : Advanced Video Coding Duration : 9s 698ms Bit rate : 42.1 Mbps Width : 3 840 pixels Height : 2 160 pixels Display aspect ratio : 16:9 Frame rate mode : Variable Frame rate : 30.000 fps Minimum frame rate : 29.732 fps Maximum frame rate : 30.201 fps
  15. Przyciąłem moją SIMkę Moja krótka opinia po mniej więcej tygodniu użytkowania: jestem bardzo zadowolony z działania, jak i ogólnie całokształtu Redmi Note 5. W sumie ciężko być zawiedzionym, przechodząc z Redmi 4A... Bateria obecnie na Globalu Stable spokojnie koło 9h SOT (2 dni użytkowania). Jedyną trochę dziwną rzeczą, jaką zauważyłem, to czasem przydługawe odświeżanie listy dostępnych Wi-Fi - ale z tego, co uświadczyłem, to prawdopodobnie problem jednej konkretnej lokalizacji. Pewnie i tu radą będzie wgranie Xiaomi.eu albo MiuiPro (lub czegokolwiek innego). Obecnie czekam na odblokowanie bootloadera (zostało mi 263 h...).
  16. Kacper Skrzypek

    Mi Mix 3

    No głównie o to. Dla wszystkich ciekawych i chętnych - rusza program Mi Explorers, w którym można przetestować Mi Mixa 3 właśnie (wśród krajów, które biorą udział w programie, jest również Polska): https://c.mi.com/thread-1705036-1-0.html Może komuś się uda, zgłosiłem się... zobaczymy...
  17. To nie jest global stable, tylko xiaomi.eu stable (oparte na china stable). Globala jeszcze nie ma.
  18. Możliwe jest że nowsze aktualizacje nie będą do Ciebie trafiać, choć raczej nie powinno mieć to znaczenia. I tak na razie jeszcze nie ma MIUI 10 Stable dla Redmi 4 Pro. 310 MB pokazuje ci zapewne dlatego, że przechodzisz z wersji poprzedzającej 9.5.5.0, więc po prostu dostajesz paczkę przyrostową - dodającą tylko zmiany które oni zrobili.
  19. Czyścić nic nie musisz, aczkolwiek oczywiście dalvik i cache jest wskazane. Magisk musiałbyś wgrać po instalacji eu o ile samo się nie zainstaluje. Gcam - niestety nie powiem ci bo nie jestem w stanie... Zrobiłbym kopię w TWRP w razie W... wysłane z RN5 via Tapatalk
  20. Na szybko przeanalizowałem taki jeden plik. Załóżmy, że mamy data.ext4.win000 na przykład. Po otwarciu 7-zipem mamy coś takiego: To jest najzwyklejsze archiwum (prawdopodobnie tar), które można sobie spokojnie otworzyć: Tak wygląda na przykład pierwsza część archiwum z partycją /data (z któregoś ROMu opartego na Pie na Redmi 4A). boot.emmc.win, a także EFS już tak łatwo nie otworzysz, nie da się wejść tam w sposób taki jak wyżej. Ale partycje data, vendor, system przechodzą (o ile nie wybrano przy robieniu kopii opcji zaszyfrowania tej kopii hasłem, nie wiem jak wtedy wygląda sytuacja - nie analizowałem).
  21. To może spróbuj wyczyścić dane apki Motywy. Może zatrybi..
  22. Zacząłbym od aktualizacji do najnowszego MIUI. Masz dość starą wersję.
  23. Kacper Skrzypek

    Mi Mix 3

    Na pewno nie zablokujesz na takiej wersji bootloadera na Globalu. To znaczy w teorii możesz ale po tej operacji tel się nie odpali do systemu, tylko do recovery, i dopóki nie wgrasz China i nie odblokujesz bootloadera dopóty będziesz miał cegłę. wysłane z RN5 via Tapatalk
×
×
  • Dodaj nową pozycję...