-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
A, tak, zgadza się. W zasadzie to jest fajne i przydatne. Jednak w praktyce czasami bywa wkurzające, gdy obiekt się przesunie (oddali lub zbliży), bo wtedy chcę (a raczej muszę) ponownie wyostrzyć na tym samym obiekcie, więc klikam w to samo miejsce, a on mi wtedy robi zdjęcie (nieostre oczywiście) zamiast wyostrzyć ponownie... To już teraz będę wiedział, żeby w takiej sytuacji najpierw kliknąć gdzieś tam obok, a dopiero potem znów na obiekt.
-
A na czym on polega i jakim cudem pomaga na brak obsługi danej częstotliwości?
- 6 239 odpowiedzi
-
A jak nie, to poproszę o zmianę nazwy działu z "Aktualizacje MIUI" na "Aktualizacje MIUI EU dev" – będzie bardziej odpowiadał rzeczywistości.
-
Hm, może na 4.4 nie było tych problemów, które są na 6.0.
-
A jakie częstotliwości LTE są w Plusie? Bo tutaj Plusa nie uwzględniono: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks_in_Europe 800 MHz to band 20, a nie 2. I nie chodzi tylko o "poza miastami".
- 6 239 odpowiedzi
-
Jesteś już kolejną osobą, która pisze o problemie z 4G w tym telefonie i wygląda na to, że w każdym przypadku chodzi o sieć Plus. Czyżby w plusowym LTE było coś inaczej, coś co jest niekompatybilne z Mi5?
- 6 239 odpowiedzi
-
W pewnym sensie odpowiem: nie wiem, ale ja doświadczam często takiego efektu ubocznego, że chcę tylko wystrzyć/przeostrzyć, a apka robi zdjęcie. Nie wiem o co chodzi... Czy dotykam za długo, czy 2x za szybko, czy jak... W każdym razie wygląda na to, że zrobienie zdjęcia w taki sposób jakby jest możliwe.
-
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Tak tak sądzę. A dobry silikon chroni też w pewnym stopniu/sensie ekran. -
A dokładnie który to ROM i na którym Andku?
-
No tak, tutaj nie ma się raczej do czego przyczepić. Sam autor nagrania określił jakość dźwięku słowami: " Sound quality is average too. ".
-
To nagranie nic nie mówi o tym, czy problem jest czy nie, bo on się ujawnia w pewnych warunkach - jak ruch uliczny. Czyli tu nie da się stwierdzić, czy telefon, który to nagrywał ma ten problem, czy nie ma.
-
Co konkretne masz na myśli przez "menu"?
- 6 239 odpowiedzi
-
A mógłbyś to podeprzeć nagraniem?
-
Cóż, fakt, że na zdjęciach lepiej wychodzą smukłe, nie tylko zresztą telefony Ale ja nie chcę telefonu, aby na niego patrzeć i wzdychać, jaki on piękny, tylko, aby wygodnie mi było z niego korzystać (nie ma dość tłustej czcionki, aby dostatecznie uwypuklić tu kluczowe słowo "wygodnie").
-
No, ogólnie jest niezły, chyba to wciąż najlepszy telefon ze stajni Xiaomi, a przy obecnej cenie, to po prostu rewelacja. Jedyne 2 wady, jakie odczułem, to ten GPS i wylogowywanie się z sieci operatora. Tylko dwie, ale za to poważne. GPS zapewne można poprawić instalując "właściwą" wersję MIUI, ale z tym zachowaniem się w sieci operatora może być trudniej. No i jeszcze ta głupia "cienkość", naprawdę wolałbym, aby był tak z 50% grubszy – raz że łatwiej chwycić, gdy leży na stole, a dwa , że mogliby wtedy dać większą baterię, trzy, że byłoby trochę lepsze chłodzenie (bo przy nagrywaniu 4K grzeje się potwornie).
-
Dzięki, dobrze wiedzieć. Ciekawe na ile to zależy od sieci. Podziel się koniecznie wrażeniami z testów GPS, tylko nie zapomnij włączyć ręcznie w Yanosiku komunikatu o utracie zasiegu GPS (domyślnie jest on wyłączony). Osoba, której sprzedałem MiNote napisała mi (po tygodniu użytkowania) tak: …Telefon bardzo mi się podoba. Niestety GPS ma swoje humory - nie wiem od czego to zależy, w sobotę zawiódł - ciągle mapy czekały na GPS - to znaczy połączy się bardzo szybko, pokazał drogę i po 10 min się zaczęło szukanie sygnału GPS i tak trwało mimo restartów, ponownego uruchamiania itp - do końca podróży. Dziś za to bez problemu znalazł drogę i bardzo ładnie aktualizował trasę… Odpisałem, że niebawem będzie "duża aktu" do MIUI8 i należy mieć nadzieję, że problem ustąpi, bo jest zapewne czysto software'owy. Skłamałem?
-
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Bezcenne byłoby porównanie jakości video 4K zarejestrowanej tym telefonem pod kontrolą CM -
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
-
Witam, Czy problem złej jakości dźwięku w nagraniach video dotyczy wszystkich wersji MIUI, czy w którejś jest poprawiony? O jaki problem chodzi, to doskonale słychać np. tu: https://www.youtube.com/watch?v=yjV5vg1fGIQ oraz tu: https://www.youtube.com/watch?v=rMR23ToYgqY Czy ktoś, kto bawi się już MIUI8 mógłby to ew. sprawdzić? Nagranie samochód przy ruchliwej ulicy byłoby idealnym testem. Dzięki!
-
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Wielkie dzięki za link. W moim subiektywnym odczuciu – nie jest źle, ale są mankamenty. Widać, że trochę dokucza brak stabilizacji (Mi Note ma ją w 4K, czy nie, bo nie pamiętam? MiMax ma ją w FHD?). Efekt "jello" minimalny, tu na plus. Natomiast te artefakty niepoprawnie skonfigurowanego(?) kodeka video są miejscami przykre dla oka. Przykłady: 0:55" i dalej (woda) 3:58"–4:05" (liście na pierwszym planie) Zauważcie też, że płynność, a przynajmniej wrażenie płynności lub jej braku jest bardzo zmienne. FPS jeśli spadało, to raczej nie z powodu światła, ale tu chyba nie chodzi o FPS zapisu obrazu, ale raczej jakieś niewyrabianie się z jego rejestracją/kodowaniem (trochę tu rzeźbię) – bo płynność spada w scenach bardziej wymagających, a np. jest np. świetna w takich jak te samochody od 12:10" do 12"20" - aż się wierzyć nie chce, że to cały czas te same 30 FPS. Polecam zerknąć: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone1=8057&idPhone2=6948&idPhone3=6944 -
Witam, Mam pytanie do osób, które przesiadły się z MiPad1 ma MiPad2 (albo mają oba urządzenia) - czy warto? Z MiPad-a 1 jestem bardzo zadowolony. Czy MiPad2 nie jest przypadkiem bardziej problematycznym urządzeniem? Poczynając od blokady BL (ale to pal sześć, bo można odblokować) po problemy ze Sklepem Play? Nie tyle chodzi mi o przesiadkę, co o kupno drugiego tabletu (o pierwszy jest za dużo walki w domu ) no i się waham, czy kupić sprawdzonego, dobrego Mipad1 czy zaryzykować MiPada 2? Dzięki!
-
U mnie problem był na T-Mobile, na innych nie sprawdziłem. Może to jest po prostu tak, że to przełączanie jest (w jakimś stopniu) kontrolowane przez operatora i telefon otrzymuje z sieci "rozkaz" typu "Słaby sygnał 3G/ 2100 MHz przełącz się na 3G/ 900 MHz" - a telefon tego nie umie, więc kupa. Tak jakby operator zakładał, że wszystkie telefony obsługują to 900 MHz (cóz, wszystkie sprzedawane przez niego - tak). Sieci wirtualne telefonów nie sprzedają (nie?), więc mają bardziej elastyczną konfigurację? Taka teoria...
-
Czyli dokładnie tak samo jak IbuyGou. Wszystko się zgadza (Mi Note).
-
Bardziej wierzę danym z IbuyGou, a wg nich jest tak: Mi Note PRO: 4G FDD-LTE: B1, B3 and B7 3G Bands: B1, B2, B5 and B8 Mi Note: 4G FDD-LTE: B3 (1800MHz) / B7 (2600MHz) 3G Bands: B1, B2, B5 Przy czym dane dotyczące Mi Note są 100% poprawne, bo takie same widniały na pudełku. Pasmo 3G/B8 (900 MHz) jest w Polsce powszechne, a niestety nie wszędzie dociera też sygnał 3G/B1 (2100 Mhz). Moje problemy z brakiem 3G/B8 odczuwam w centru Warszawy! Po prostu stara kamienica, grube mury, pomieszczenie na parterze – falom 2100 MHz trudniej się tam wedrzeć, ale 900 MHz jakoś dają radę. A, jak sprawdziłem, wszystkie BTS-y w okolicy nadają na obu tych częstotliwościach. Gdyby MiNote przełączał się w takich sytuacjach natychmiast na 2G (tak jak to robi Mi2S, który także nie ma 3G/B8), to bym nie narzekał. Ale okazało się, że Mi Note zachowuje się tu inaczej - po "zgubieniu" zasięgu 3G 2100 MHz, telefon jest po prostu całkiem poza zasięgiem przez dobre kilka minut, zanim "wskoczy" 2G. Sprawdziłem to wiele, wiele razy, to nie był przypadek. Akurat mam taką sytuację w pracy, że często się przemieszam pomiędzy pomieszczeniem, w którym dociera 3G/B1, a innym, do którego dociera tylko 3G/B8 oraz 2G. W efekcie - przez połowę czasu mój (już nie mój) Mi Note był całkem wylogowany z sieci, podczas gdy stary Mi2S, cały czas miał zasięg (3G lub 2G). Z kolei, oczywiście, Redmi Note miał cały czas 3G. Identyczne sytuacje zaobserwowałem też kilak razy w innych budynkach i w podziemnych parkingach, więc nie chodzi tylko o ten 1 specyficzny budynnek. Zapewne podobnie mogłoby się dziać na trasie (nie miałem jednak okazji tego sprawdzić).
-
Mi się nie udało. Tzn. po tygodniu sprzedałem Mi Note i wróciłem do Redmi Note LTE. Nie ukrywam - Mi Note mnie zachwycił pod wieloma względami, ale były pewne problemy, które zadecydowały o wycofaniu się (brak 900 MHz w 3G, rozczarowujące działanie GPS), a że był chętny do odkupienia za taka samą cenę, to sprzedałem. Nie wykluczam jednak, że może jeszcze kiedyś znów go kupię, bo chcę zostać przy Xiaomi, a wybór się jakoś bardzo skurczył. W ostatnich dniach mocno analizowałem wszelkie dostępne w necie sample video (zwłaszcza) i trochę też foto i wygląda na to, że jeśli chodzi o Xiaomi, to Mi Note wciąż jest tu najlepszy, bez wątpienia najlepszy w kręceniu filmów 4K. I tu moje pytanie, myślę ,że jak najbardziej pasujące do tego wątku – a może dać szansę Mi Note Pro? Jednym z powodów rezygnacji z Mi Note był brak zakresu 900 MHz w 3G, bo jak się okazało, tam gdzie pracuję, jest to istotne, a przełączania się na 2G przebiegało problematycznie (na kilka minut telefon się wylogowywał całkiem! Inaczej się tam sprawuje mój stary Mi2S, telefon też bez 900 MHz – gdy przechodzę do pomieszczenia, gdzie nie sięga 3G 2100 MHz, on się od razu przełącza na 2G. Niestety, Mi Note, nie potrafił tego zrobić płynnie – co w praktyce jest koszmarem). Mi Note Pro ma ten zakres, ale... No właśnie... Jakie są znane wady Mi Note Pro w stosunku do Mi Note? Oprócz krótszego czasu na baterii i ceny, bo te dwie są powszechnie znane.
