Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Okazało się, że wariant A. Mam obecnie i będę miał przez co najmniej parę dni CM12 na Mi2S, więc jakby ktoś np. chciał, abym coś sprawdził, czy działa czy nie, potestował – to chętnie służę.
  2. Snapseed polecam. Nie tylko do tego, oczywiście
  3. Z ciekawości: a cóż to masz (i gdzie) za dziwną taryfę/pakiet, że nalicza Ci różne stawki w zależności od tego, czy się łączysz przez 4G czy przez 3G? To jest chore przecież...
  4. Spokojnie. Skoro ich nie czujesz, to się nie przejmuj. Poza tym już za kilka dni kolejna wersja. Nie ma sensu się cofać, bo to miewa efekty uboczne.
  5. Lekko off topic, ale tylko lekko - czym się różnie wersja "S" od "X"? DziękI!
  6. Zamówiłem Wyszło 499 zł za podstawową wersję Redmi 3S. Podoba mi się taka cena Jakiego ROM-u należy się spodziewać w kupionym u tego sprzedawcy Redmi 3S, czyli w modelu, dla którego istnieje ROM Global?
  7. Plus nie ma obowiązku wgrywania tego na swoim własnym kompie. No nie mów, że nie znasz nikogo, kto ma peceta Bardziej bym się martwił, nie o to, co tam nie działa, ale o to, co tam może działać sobie po cichu w tle...
  8. Można prosić o link?
  9. Jak to jest z tą gwarancją? Na stronie Goldway jest info, że wgranie innego softu niż był powoduje jej utratę. Ja podejrzewam, że to raczej taki napis na wszelki wypadek i nie będą robić problemu z powodu odblokowanie BL. Mam rację? (tzn. - czy ktoś miał okazję się przekonać?). Serio tam tylko pół roku gwarancji? Zawsze kupowałem tylko w IbuyGou, ale teraz o sprowadzenie telefonu poprosiła mnie wyjątkowo oszczędna z natury osoba i zależy mi na najtańszej opcji, stąd chęć skorzystania z Goldy'iego.
  10. Tak. Zalecana pilna zmiana na jakiś "nie-syf".
  11. Wygląda na to, że jednak nie syf, ale normalny Global.
  12. Nie podoba mi się tam ten zapis: 10.) Dla telefonu komórkowego, większość problemów może być związane z firmware, jeśli instalować żadnego 3rdstrona firmware bez naszej zgody, zostaną utracone bezpłatną gwarancję. + Dodatkowo piszą przy ofercie telefonu, że gwarancja 6 miesięcy. Poza tym - może ktoś podpowie, jak przełączyć strony Goldiego z pseudo-polskiego, na ang.?
  13. 6.716.16? To nie jest prawidłowy numer. Najwyraźniej masz tzw. "syfiasty" ROM. Nic dziwnego, że nie możesz odblokować. Zainstaluj oryginalny ROM china dev, wtedy się uda.
  14. Nie piszesz jaki masz ROM obecnie. Tylko na niektórych można przeprowadzić odblokowanie. Zakładając, że nie masz właściwego, to pobierz ROM to China Dev, który w wersji dla Fastboota/EDL znajdziesz tu: http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=land&b=X&r=cn&n= Oczywiście musisz instalować w trybie EDL(=DOWNLOAD), bo w zwykłym trybue Fastboot niczego nie zainstalujesz przy zablokowanym BL. Ale jeśli np. masz ROM oryginalny China Stable, to spróbuj zainstalować rom china dev w wersji ZIP ( http://en.miui.com/download-298.html#433 ) normalnie (przez updater). I wtedy próbuj odblokowywać. P.S. Wszystko 3s mają czujnik palca, nie musi być "PRO/PRIME".
  15. MIUI PL = MIUI EU
  16. Dla zainsteresowanych: Już sobie poradziłem. Chodziło o układ partycji. CM11 wymaga starego (z czasów MIUI5) a ja miałem jakiś nowszy układ, uzyskany poprzez instalację MIUI8. Łatwo przywróciłem stary układ partycji wg tej instrukcji: i wtedy już instalacja CM11 poszła jak z płatka. Dziś pierwsze testy GPS w terenie! P.S. Potem dopiero zobaczyłem, że jest też CM12 dla tego telefonu: http://aloneinthespace.cf/s/lasthope-rom.html Są tam do pobrania 2 wersje: A: ROM (new partition layout: merged system and data) B: ROM (old partition layout MIUI: merged data) Nie wiem, który kład partycji osiągną flash-ując przez MiFlash najnowsze MIUI8.0.1 China? Wariant A czy B? Chyba A, ale mam pewności. Ktoś podpowie?
  17. Witam, Ponieważ przetestowałem już wszystkie możliwe linie i wersje MIUI pod kątem działania GPS na moim starym Mi2s – i pod wszystkimi jest problem, postanowiłem z ciekawości sprawdzić, czy GPS także i pod CM będzie mi kulał. Niestety, poległem ... Nie udało mi się skutecznie zainstalować CM. Tzn. sama instalacja niby poszła OK, ale potem system już nie wstaje - cały czas widać tylko logo CM z kręcącą się w kółko strzałką (czekałem kilka godzin!). ROM brałem stąd: http://download.cyanogenmod.org/?device=aries A instrukcję stąd: https://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_aries Przed instalacją CM miałem najnowszy Global Stable (MIUI8), potem po pierwszej porażce zainstalowałem skutecznie najnowszy MIUI.EU i znów spróbowałem CM - ciągle porażka. Próbowałem instalować zarówno z poziomu TWRP jak i CMW Recovery, które jest "przypisane" do ROM-u tu: http://download.cyanogenmod.org/?device=aries Próbowałem z różnymi wariantami "wipe" - od zalecanego w instrukcji "factory reset", to bardziej agresywne kombinacje z 'wipe system' włącznie. Bez różnicy dla efektu końcowego. Co mogę robić źle? Dzięki!
  18. Żaden Global. To jest MIUI.EU/PL.
  19. Mam takie pytanie: załóżmy że szczęśliwy użytkownik Globala zmieni recovery z MiRecovery na TWRP (bo ma odblokowany BL więc może). Czy to coś zaszkodzi? Czy system (global) nadal się będzie normalnie aktualizował? Co się stanie z TWRP jeśli przy kolejnej aktualizacji zostanie zablokowany BL? A może po prostu w ramach aktualizacji system sam skasuje TWRP i przywróci MiRecovery.
  20. Nie wiem, ale z pewnością nie umiesz opisać tego problemu rzeczowo. Czy zrobiłeś reboot i problem jest nadal? Co pokazują statystyki zużycia baterii? Co pokazuje jakiś menedżer zadań, który wyświetla aktualne procesy i ich apetyt na CPU/RAM? Co pokazuje Wake Lock Detector?
  21. Mam ograniczone doświadczenia na tym polu i nie dotyczą Redmi Note 3 Pro, ale są świeże. Niedawno znajoma zbrikowała sobie starego Redmi Note 1 (MTK, 3G) i w ramach reanimacji postawiłem jej Global / Dev, jako że jest w nim pełny j. polski. Wcześniej miała MIUI Polska (dev) gdzieś z okolic lutego 2016. Wszyscy jej teraz mówią, że o wiele lepiej ją słychać. I ja to potwierdzam po kilku rozmowach. W szczególności - słychać ją też dużo lepiej, gdy gada przez zestaw BT w aucie (skończyły się też zrywania połączenia z BT). GPS - bez zarzutu, ale i wcześniej był OK. Oczywiście to absolutnie nie znaczy, że dla innych telefonów też byłaby podobna poprawa jakości rozmów. Jak wiadomo, każdy model Xiaomi to inna historia, jeśli chodzi o problemy i rozwiązania.
  22. Witam, Ponieważ mój Mi2S leży i się kurzy od miesięcy, postanowiłem w wolnej chwili pobawić się ROM-ami Global. Zainstalowałem więc Global Stable 8.0.1.0 (na Android 5.0.2) i trochę się zdziwiłem, że ten ROM ma tylko j. angielski i chińskie. Żadnych innych, nie wspominając o polskim. Czy to nie dziwne? Czy linia global/stable dla tego telefonu jest uboższa niż dla innych modeli? A ktoś się może bawił wersją global/dev? Tam dotarł już polski, jak dla innych (także starych) modeli? Dzięki!
  23. Aktualizacje pobiera się ręcznie stąd: https://miuipolska.pl/download/
  24. OK ,,, zmyliło mnie słowo "Pro" i mój mózg zinterpretował, że chodzi o Redmi Pro (też przecież MTK).
  25. Witam, Szukałem tego długo, więc aby innym zaoszczędzić czasu i męki, wklejam to jako osobny temat: Nie testowałem jeszcze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...