-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
[Mi2S][Unofficial][5.1.1] Cyanogenmod 12.1 rodem z Polski
latet odpowiedział(a) na BuGi temat w Modyfikacje systemowe
Okazało się, że wariant A. Mam obecnie i będę miał przez co najmniej parę dni CM12 na Mi2S, więc jakby ktoś np. chciał, abym coś sprawdził, czy działa czy nie, potestował – to chętnie służę. -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Snapseed polecam. Nie tylko do tego, oczywiście -
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Z ciekawości: a cóż to masz (i gdzie) za dziwną taryfę/pakiet, że nalicza Ci różne stawki w zależności od tego, czy się łączysz przez 4G czy przez 3G? To jest chore przecież... -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
latet odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Spokojnie. Skoro ich nie czujesz, to się nie przejmuj. Poza tym już za kilka dni kolejna wersja. Nie ma sensu się cofać, bo to miewa efekty uboczne. -
Lekko off topic, ale tylko lekko - czym się różnie wersja "S" od "X"? DziękI!
-
Zamówiłem Wyszło 499 zł za podstawową wersję Redmi 3S. Podoba mi się taka cena Jakiego ROM-u należy się spodziewać w kupionym u tego sprzedawcy Redmi 3S, czyli w modelu, dla którego istnieje ROM Global?
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
latet odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Plus nie ma obowiązku wgrywania tego na swoim własnym kompie. No nie mów, że nie znasz nikogo, kto ma peceta Bardziej bym się martwił, nie o to, co tam nie działa, ale o to, co tam może działać sobie po cichu w tle... -
Można prosić o link?
-
Jak to jest z tą gwarancją? Na stronie Goldway jest info, że wgranie innego softu niż był powoduje jej utratę. Ja podejrzewam, że to raczej taki napis na wszelki wypadek i nie będą robić problemu z powodu odblokowanie BL. Mam rację? (tzn. - czy ktoś miał okazję się przekonać?). Serio tam tylko pół roku gwarancji? Zawsze kupowałem tylko w IbuyGou, ale teraz o sprowadzenie telefonu poprosiła mnie wyjątkowo oszczędna z natury osoba i zależy mi na najtańszej opcji, stąd chęć skorzystania z Goldy'iego.
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
latet odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Tak. Zalecana pilna zmiana na jakiś "nie-syf". -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
latet odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Wygląda na to, że jednak nie syf, ale normalny Global. -
Nie podoba mi się tam ten zapis: 10.) Dla telefonu komórkowego, większość problemów może być związane z firmware, jeśli instalować żadnego 3rdstrona firmware bez naszej zgody, zostaną utracone bezpłatną gwarancję. + Dodatkowo piszą przy ofercie telefonu, że gwarancja 6 miesięcy. Poza tym - może ktoś podpowie, jak przełączyć strony Goldiego z pseudo-polskiego, na ang.?
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
6.716.16? To nie jest prawidłowy numer. Najwyraźniej masz tzw. "syfiasty" ROM. Nic dziwnego, że nie możesz odblokować. Zainstaluj oryginalny ROM china dev, wtedy się uda.- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Nie piszesz jaki masz ROM obecnie. Tylko na niektórych można przeprowadzić odblokowanie. Zakładając, że nie masz właściwego, to pobierz ROM to China Dev, który w wersji dla Fastboota/EDL znajdziesz tu: http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=land&b=X&r=cn&n= Oczywiście musisz instalować w trybie EDL(=DOWNLOAD), bo w zwykłym trybue Fastboot niczego nie zainstalujesz przy zablokowanym BL. Ale jeśli np. masz ROM oryginalny China Stable, to spróbuj zainstalować rom china dev w wersji ZIP ( http://en.miui.com/download-298.html#433 ) normalnie (przez updater). I wtedy próbuj odblokowywać. P.S. Wszystko 3s mają czujnik palca, nie musi być "PRO/PRIME".- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
MIUI PL = MIUI EU
-
[Mi2S][Unofficial][5.1.1] Cyanogenmod 12.1 rodem z Polski
latet odpowiedział(a) na BuGi temat w Modyfikacje systemowe
Dla zainsteresowanych: Już sobie poradziłem. Chodziło o układ partycji. CM11 wymaga starego (z czasów MIUI5) a ja miałem jakiś nowszy układ, uzyskany poprzez instalację MIUI8. Łatwo przywróciłem stary układ partycji wg tej instrukcji: i wtedy już instalacja CM11 poszła jak z płatka. Dziś pierwsze testy GPS w terenie! P.S. Potem dopiero zobaczyłem, że jest też CM12 dla tego telefonu: http://aloneinthespace.cf/s/lasthope-rom.html Są tam do pobrania 2 wersje: A: ROM (new partition layout: merged system and data) B: ROM (old partition layout MIUI: merged data) Nie wiem, który kład partycji osiągną flash-ując przez MiFlash najnowsze MIUI8.0.1 China? Wariant A czy B? Chyba A, ale mam pewności. Ktoś podpowie? -
[Mi2S][Unofficial][5.1.1] Cyanogenmod 12.1 rodem z Polski
latet odpowiedział(a) na BuGi temat w Modyfikacje systemowe
Witam, Ponieważ przetestowałem już wszystkie możliwe linie i wersje MIUI pod kątem działania GPS na moim starym Mi2s – i pod wszystkimi jest problem, postanowiłem z ciekawości sprawdzić, czy GPS także i pod CM będzie mi kulał. Niestety, poległem ... Nie udało mi się skutecznie zainstalować CM. Tzn. sama instalacja niby poszła OK, ale potem system już nie wstaje - cały czas widać tylko logo CM z kręcącą się w kółko strzałką (czekałem kilka godzin!). ROM brałem stąd: http://download.cyanogenmod.org/?device=aries A instrukcję stąd: https://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_aries Przed instalacją CM miałem najnowszy Global Stable (MIUI8), potem po pierwszej porażce zainstalowałem skutecznie najnowszy MIUI.EU i znów spróbowałem CM - ciągle porażka. Próbowałem instalować zarówno z poziomu TWRP jak i CMW Recovery, które jest "przypisane" do ROM-u tu: http://download.cyanogenmod.org/?device=aries Próbowałem z różnymi wariantami "wipe" - od zalecanego w instrukcji "factory reset", to bardziej agresywne kombinacje z 'wipe system' włącznie. Bez różnicy dla efektu końcowego. Co mogę robić źle? Dzięki! -
Żaden Global. To jest MIUI.EU/PL.
-
Mam takie pytanie: załóżmy że szczęśliwy użytkownik Globala zmieni recovery z MiRecovery na TWRP (bo ma odblokowany BL więc może). Czy to coś zaszkodzi? Czy system (global) nadal się będzie normalnie aktualizował? Co się stanie z TWRP jeśli przy kolejnej aktualizacji zostanie zablokowany BL? A może po prostu w ramach aktualizacji system sam skasuje TWRP i przywróci MiRecovery.
-
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Nie wiem, ale z pewnością nie umiesz opisać tego problemu rzeczowo. Czy zrobiłeś reboot i problem jest nadal? Co pokazują statystyki zużycia baterii? Co pokazuje jakiś menedżer zadań, który wyświetla aktualne procesy i ich apetyt na CPU/RAM? Co pokazuje Wake Lock Detector? -
Mam ograniczone doświadczenia na tym polu i nie dotyczą Redmi Note 3 Pro, ale są świeże. Niedawno znajoma zbrikowała sobie starego Redmi Note 1 (MTK, 3G) i w ramach reanimacji postawiłem jej Global / Dev, jako że jest w nim pełny j. polski. Wcześniej miała MIUI Polska (dev) gdzieś z okolic lutego 2016. Wszyscy jej teraz mówią, że o wiele lepiej ją słychać. I ja to potwierdzam po kilku rozmowach. W szczególności - słychać ją też dużo lepiej, gdy gada przez zestaw BT w aucie (skończyły się też zrywania połączenia z BT). GPS - bez zarzutu, ale i wcześniej był OK. Oczywiście to absolutnie nie znaczy, że dla innych telefonów też byłaby podobna poprawa jakości rozmów. Jak wiadomo, każdy model Xiaomi to inna historia, jeśli chodzi o problemy i rozwiązania.
-
Witam, Ponieważ mój Mi2S leży i się kurzy od miesięcy, postanowiłem w wolnej chwili pobawić się ROM-ami Global. Zainstalowałem więc Global Stable 8.0.1.0 (na Android 5.0.2) i trochę się zdziwiłem, że ten ROM ma tylko j. angielski i chińskie. Żadnych innych, nie wspominając o polskim. Czy to nie dziwne? Czy linia global/stable dla tego telefonu jest uboższa niż dla innych modeli? A ktoś się może bawił wersją global/dev? Tam dotarł już polski, jak dla innych (także starych) modeli? Dzięki!
-
Aktualizacje pobiera się ręcznie stąd: https://miuipolska.pl/download/
-
Powiększenie partycji System w Redmi Note
latet odpowiedział(a) na latet temat w Modyfikacje systemowe
OK ,,, zmyliło mnie słowo "Pro" i mój mózg zinterpretował, że chodzi o Redmi Pro (też przecież MTK). -
Witam, Szukałem tego długo, więc aby innym zaoszczędzić czasu i męki, wklejam to jako osobny temat: Nie testowałem jeszcze.
