Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. latet

    Xiaomi MIX

    No nie bardzo pokazuje, nie bardzo. Przynajmniej tak wynika z recenzji, które oglądałem.
  2. Akurat z Mi5 jest najłatwiej ze wszystkich.
  3. No to się ciesz. O 100 MB mniej RAM-u się marnuje
  4. latet

    Xiaomi MIX

    Lepiej by zrobili MIX-a z lepszym aparatem.
  5. To stanowczo normalne nie jest. Ja bym reklamował tel.
  6. No właśnie, jak chcesz mieć "jakąś tam" gwarancję, to kup w Polsce. Będziesz potem przez polskie pseudo-serwisy defaultowo uważany za naciągacza, który na pewno telefonem rzucał a teraz chce darmowej naprawy. A jak chcesz mieć pewną, solidną gwarancję, to kup tel. w polecanych na forum, sprawdzonych sklepach chińskich, jak IbuyGou. Paczka przyleci w mniej niż tydzień. Serwis będziesz mieć w Polsce – u Acida. Ale nie jest to najtańszy sklep. Coś za coś. W innych, też polecanych sklepach, można go wyhaczyć za ok. 700 zł.
  7. U mnie problem się pojawiał, ale tak rzadko, że nie umiem odpowiedzieć na pytanie, czy ostatni ROM coś zmienił. Jest OK, ale wcześnie też zwykle było OK.
  8. Pytanie o porównania aparatów w Mi5 i Mi5s budzi wiele emocji. Widziałem różne testy i wyniki są sprzeczne. Co do odciska palca, to w opcjach są takie opcje, jak na załączonym screenie, ale nie wiem, jak to w praktyce działa. W sumie nie wiem, co one konkretnie znaczą, ich nazwy są dość ogólnikowe i mgliste.
  9. Czyli jak prawie zawsze – problemy po stronie peceta.
  10. Czy jesteś w stanie to stwierdzenie sensownie uzasadnić?
  11. Świetna, ale pod jednym warunkiem – że siedząc tam sobie nie zjadają nic z baterii. Jeśli ten warunek jest spełniony, to ideał.
  12. Witam, W największym skrócie: na nowym telefonie zalogowałem się do swojego konta Xiaomi. Kontakty z chmury pojawiły się bezbłędnie. Gorzej z SMS-ami. Owszem, zjawiły się, wiele tysięcy, ale tylko od najstarszych do 12 listopada (a dziś 20.XI). Potem ani jednego. Dodam, że w chmurze jest komplet, są tam wszystkie najnowsze, co widzę logując się do chmury przez www. Nie pomogło żadne ręczne wymuszanie ponownej synchronizacji ani włączenie funkcji "SMS-y w chmurze". Nie pomogło cierpliwe czekanie ponad dobę. Druga rzecz - choc telefon (ten nowy) twierdzi że nowe (wysyłane z niego) SMS-y są zsynchronizowane, to w chmurze an www widzę tylko SMS-y wysyłane przez stary tel. (stary numer). W widoku wiadomości nie mam możliwości wyboru ,z którego tel/numeru wiadomości widzę. To samo dotyczy połączeń. Dziwna ta chmura. Jedyne, co wydaje się działać OK, to synchro kontaktów. W sumie najważniejsze rzecz.
  13. Tego nie wiemy. Lepiej zawsze zakładać, że nie jest.
  14. Xiaomi jest czyste, bo przecież większość użytkowników zapewne i tak korzysta z backupu w chmurze Xiaomi, więc sami im podajemy na tacy nasze kontakty i SMS-y, nie potrzeba żadnych backdorów
  15. latet

    Xiaomi MIX

    Dokładniejsza recenzja Mi Mix-a autorstwa hiszpańskiego Nowozelandczyka. Morał raczej smutny, ale nie zaskakujący – za***isty telefon Xiaomi z dość słabym (z powodu softu) aparatem. Jakże typowe Recenzent trochę też narzeka na jakość dźwięku z (nieistniejącego) głośnika usznego. https://www.youtube.com/watch?v=NX3i6PZnvzI
  16. Dzięki, ale to mnie nie urządza. Przyzwyczaiłem się (od lat) do określonego zestawu ikon i widgetów na pulpicie i teraz chciałbym mieć taki sam układ na Mi5, a nie mogę przez to, że nie ma zegara systemowego 2x1. Bez tego brak mi miejsca na 2 ważne pozycje. Ale sam brak, to bym jeszcze zrozumiał bez nerwów. Nie ma, to nie ma. Ale kurna - jest prawie taki sam, zajmuje (na oko) 2x1, a jakiś geniusz dał mu rozmiar 4x1 – z wielkimi pustymi marginesami po bokach. No tego to ja pojąć nie mogę. Jakby normalnie mi na złość !
  17. Witam, Na screenie (z Redmi Note 1, Kitkat) jest zegar MIUI o rozmiarze 2x1, który znalazłem w motywach systemowych MIUI EU. Bardzo bym chciał taki sam mieć taki sam zegar na Mi5 i innych z Androidem 6.x. Ale nie ma go wśród motywów. Nie chodzi tylko o estetykę, ale o rozmiar – ten jest 2x1, zajmuje więc mało z cennego miejsca na pulpicie, a przy tym godzina jest duża, czytelna. Strasznie mnie wkurzają te wszystkie nowsze zegary, które zajmują np. 4x2, choć i tak większość zajmowanego obszaru jest pusta! Owszem, jest w MIUI EU na Mi5 dość podobny zegar (wygląda prawie tam samo + jeszcze ma datę po ang. pod godziną), ale on ma rozmiar 4x1, choć wcale nie jest szerszy od tego na screenie!!! Czyli ma obowiązkowe, puste, zmarnotrawione miejsce po lewej i po prawej stronie! Co to za chory pomysł? To mnie właśnie doprowadza do szału. Szukam tego zegara systemowego w wersji 2x1. Dzięki!
  18. Ja wciąż w codziennym uzytkowaniu jako podstawowy telefon mam poczciwego Redmi Note LTE z 2 GB RAM i 8 GB storage - i przysięgam – nie odczuwam, że to jest mało RAM. Nic mi niczego samo nie ubija. Nie pamiętam ani jednego takiego przypadku. Co nie znaczy, że nie wierzę, że niektórym coś ubija. Redmi 3s 2/16 (dla córki) testuje "na boku" od kilku tygodni i nie zauważyłem niczego niepokojącego w tym zakresie, no ale to są głownie testy GPS, nawigacji, jakości rozmów, jakości zdjęć i filmów – nie przeładowałem telefonu ciężkimi grami czy znaną z zasobożerności apką Facebook. Telefon ma raczej dobre opinie, myślę, że są duże szanse, że córka będzie zadowolona. Jak się ew. pojawią jakieś konkretne problemy, to pisz, to pomożemy zaleźć konkretne rozwiązania. Z drugiej strony, wiem, że osoby nieletnie potrafią bez opamiętania instalować co popadnie, a potem jest płacz... No ale co zrobić. Edukować, edukować...
  19. Moje doświadczenia są takie, że to jest pytanie do nastolatki i jej koleżanek - o to jaki sprzęt "wypada" a jaki "nie wypada" mieć w tym środowisku
  20. Pobaw się apkami Cinema FV-5 oraz Open Camera. https://www.youtube.com/watch?v=TNO6_daborY https://www.youtube.com/watch?v=mUGBp1yp1QE Nie zanosi się, aby systemowa Camera w MIUI miała kiedykolwiek otrzymać tak "wyrafinowaną" funkcjonalność Wracając do nieszczęsnych FPS w filmach 4K. Już wiem, że to wina ROM-u. Zainstalowałem przed chwilą na czysto przez MiFlash wersję MiFlash_xiaomi.eu_gemini_6.4.21_6.0 (to jeszcze MIUI 7) i filmy 4K nagrywają się z klatkażem (brr... nie cierpię tego słowa) ~30 fps. No, ale i tak zaraz wrócę do najnowszej wersji MIUI, to oczywiście. Ciekawe od kiedy i dlaczego chińscy programiści MIUI w swej niezbadanej mądrości przycięli nam ten FPS w 4K do 26 kl/s? Może od początku pojawienia się MIUI8? Ktoś pamięta? A może to świeży problem, więc i nadzieja większa na naprawę? (przy okazji, żeby sprawa nie była zbyt jednoznaczna: wydaje mi się, że dźwięk jest nieco gorszej jakości w filmikach nagrywanych pod 6.4.21 niż pod obecną wersją). Muszę, tzn. stanowczo wolę nagrywać w 4K, ponieważ jakość obrazu przy nagrywaniu 1080p nie jest zadowalająca. Jak dla mnie, to widać wyraźnie, jakby to była nieco mniejsza rozdzielczość przeskalowana w górę na 1080p. Najprostszy dowód, że może i powinno być lepiej: filmik nagrany w 4K i potem przekonwertowany do 1080p wygląda bez porównania ostrzej, klarowniej. I tak właśnie zamierzam robić (konwertować), bo mój komp nie wyrabia z odtwarzaniem 4K. Ale jeśli mam mieć wtedy niższy FPS niż 30, to raczej mnie to nie urządza. Jak to mówiła ta słynna mucha w słynnym filmiku: "Zawsze coś, zawsze k**wa coś".
  21. To chyba aliasy po prostu są. Nie wiem, jak jest z ich kasowaniem, ale raczej bym tego nie czynił.
  22. Moja pierwsza rozmowa na nowym Mi5 - była z BOK-iem Heya (rejestracja nowego numeru karty), Gościa po drugiej stronie słyszałem IDEALNIE, ale on co chwilę prosił, abym powtórzył, bo mnie bardzo źle słychać. Niezły początek, co? Ciśnienie mi wzrosło. Potem kilka normalnych rozmów, było OK, ale tych rozmów na razie było mało. Trzymajcie kciuki.
  23. A moze zadziała inny "chirurgicznie zmodyfikowany" kabel + przejciówka mikro->C?
  24. Mam jeszcze pytanie odnośnie FPS w filmach 4K z Mi5. Zanim go kupiłem, to pobrałem parę sampli z netu (z apki systemowej) i generalnie FPS w 4K było zbliżone do 30 fps (w dobrym świetle, bo wiadomo, że w słabszym może spadać, to "normalne" niestety we wszystkich Xiaomi). Niestety, mój egzemplarz, nawet w dobrym świetle rejestruje z szybkością ok. 26 fps w 4K i generalnie obraz nie jest najpłynniejszy. Czy nie wiecie co jest przyczyną i czy można coś poradzić? Jeszcze nie próbowałem alternatywnych apek, bo wolałbym jednak, aby systemowa rejestrowała jak trzeba. Skoro u innych tak robi, to czemu nie u mnie? Mam najnowszy dev sprzed tygodnia, może to się jakoś ostatnio popsuło?
  25. Bo tak się nie wchodzi w tryb EDL. Tak się wchodzi w Recovery/TWRP, którego nie masz – jak widać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...