-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
U mnie działa to w kratkę. Raz działa, raz nie. A gdy działa, to czasem lokalizuje dokładnie, a czasem parę km "off". Chyba taki urok tej usługi. Nie da się ukryć, że te narzędzia w chmurze są jeszcze bardzo dalekie od dopracowania.
-
Powiem Wam jedno - "oryginalna" ładowarka dołączana do Mi5 nie jest najlepszej jakości. W mojej ledwie po paru dniach (!!!) i nie więcej niż 5 (!!!) wyciągnięciach i włożeniach kabla - gniazdko USB się "wyrobiło" (albo coś w tym rodzaju) i teraz tylko niektóre kable tam "kontaktują", a inne po prostu nie (w tym "oryginalny" od zestawu). Najpierw myślałem, że ładowarka umarła, bo akurat tak się złożyło, że 2 kolejne kable, które sprawdziłem po tym, jak na oryginalnym przestało ładować, też nie działały. Ale sprawdziłem trzeci - działa. Czwarty, piąty, szósty - też działają. Ale te pierwsze 3 - nie. Tzn. z kablami jest wszystko OK, w innych ładowarkach śmigają bez najmniejszych problemów. Winne jest gniazdko w ładowarce od Xiaomi.
-
U mnie różnie z tym ładowaniem bywa. Zwykle leci 6V / 2.5A. Ale np, dziś podłączam (zimny tel., ok. 20% bat.), patrzę na miernik, a tam idzie 5V / 0.3A !!! Kilka razy odłączam, podłączam, ciągle to samo. Za którymś razem jednak "zaskoczyło" i znów szło normalnie 6V / 2.5A. Ten sam kabel, ta sama ładowarka. Natomiast jest naturalnym zjawiskiem, że przy ciepłej baterii oraz pod koniec ładowania telefon zakłada lejek na natężenie prądu i bajpierw spada z 2.5A do ok. 1,7A, a potem jeszcze bardziej i bardziej. W ogóle to mnie rozczarowało, że Mi5 się ładuje prądem o niskim napięciu 6V a dużym amperażu (2.5A), podczas gdy np. starszy Mi4c czy jeszcze starszy MiPad1 potrafi się ładować prądem 9V (z tej samej ładowarki). Sama ładowarka dużo mniej się wtedy nagrzewa, podejrzewam, że i bateria też mniej, choć trudno tak porównać dwa różne modele. Fakt, że 6V / 2.5A to jednak najszybszy wariant (15W), a przy 9V jest 1.5A, więc ~13.5W.
-
Wczoraj miałem nieco podobny problem. Chodziło o skopiowanie backupu systemu (w sumie 2.5 GB) z telefonu na pendrive. Systemowy program uparcie twierdził, że nie ma miejsca na urządzeniu docelowym. A było. Obszedłem problem – odpaliłem TWRP i skorzystałem z tamtejszego File Managera. Poszło bez mrugnięcia.
-
Zdaje się, że to zadziała tylko na bieżące czyszczenie (plików i pamięci) przez panel sterowania. Już przy kolejnym, nawet za chwile, znów włączone są wszystkie pozycje, oprócz tych, które mają kłódkę. Zresztą raczej nie używam tego czyszczenia, a jeśli, to tylko do plików, nie do RAM.
- 6 239 odpowiedzi
-
Mam wrażenie, że uprawnienie Autostart nie działa (prawidłowo) na moim Mi5. Przyznałem je kilku apkom, tym co zwykle, ale nie wstają po ręcznym wyczyszczeniu pamięci lub systemowym ubiciu po określonym czasie blokady ekranu. Na wszystkich innych moich tel. Xiaomi – wstają. Na Mi5 tylko kłódka działa, ale powiedzcie mi w takim razie, jak przyznać kłódkę widgetowi, który nie jest normalną apką (jest tylko widgetem) i nie ma go na liście apek po naciśnięciu przycisku "menu'. Akurat chodzi widget zegara (Roboto Clock) - bo czasem się "zamraża" i wskazuje starą godzinę. Dałem mu Autostart – nic to nie pomogło (j.w.). Kłódka by pomogła chyba, ale nie mam jak jej założyć.
- 6 239 odpowiedzi
-
Zrobiłem właśnie kopię pod TWRP, pierszy raz na Mi5, i mnie zaskoczyła nieco taka dodatkowa partycja: "system image", która defaultowo nie była zaznaczona do kopii (więc jej nie uwzględniałem), ale ona miała największy rozmiar (tzn. jej zawartość) - ponad 3GB (właściwy "system" - 1.6 GB). Czy ktoś, kto się zna na tym, mógłby mi tu rozświetlić sprawę? Co to za partycja, co na niej jest, dlaczego aż tyle zajmuje i czy rzeczywiście nie należy jej uwzględniać w kopii zapasowej TWRP? A może można się jej pozbyc, zwalniająć cenne 3GB? Nie uwzględniałem też partycji EFS w kopii. Słusznie? Dzięki!
- 6 239 odpowiedzi
-
Dzięki, tzn. na razie nie sprawdziłem, bo akurat nie mam w Mi5 roota ani apki do edycji takich plików, ale sprawdzę i podziękuję ponownie. 1. Z ciekawości: a da się tam ustawić taką wartość, aby pamiętał "jak pambóg przykazał" po prostu ostatni wybór użytkownikia? 2. A może czy w tych magicznych stringach nie ma przypadkiem możliwości wpływu na FPS w filmach 4K? Bolesnym wrzodem na tyłku jest dla mnie to zmniejszenie z 30 na 26
- 6 239 odpowiedzi
-
FPS też pewnie obniżyli "dla dobra ludu"... :<
- 6 239 odpowiedzi
-
- 1
-
-
Moim zdaniem, to nie jest OK. Ustawienia użytkownika powinny być pamiętane i tyle. Zarówno ustawienia tych, co chcą oszczędzać pamięć, jak i tych, co chcą nagrywać z lepszą jakością (szanując równoważnie oba podejścia). Albo przynajmniej powinno się wyświetlać (choćby jako mała liczba w rogu ekranu) - w jakiej rozdzielczości się aktualnie nagrywa.
- 6 239 odpowiedzi
-
- 1
-
-
Hej, macie może jakiś patent na zapamiętywanie ustawienia rozdzielczości filmowania? Zwyklę filmuje w 4K i potem mi sie samo przełacza na 720p. Słyszałem o tym problemie wiele miesięcy temu i jestem w szoku, że tego wciąż nie poprawili...
- 6 239 odpowiedzi
-
Do mnie dziś wreszcie dotarło takie jak na zdjęciu załączniku (zdjęcie nie jest z Mi5, ale taki sam typ etui). Gruba, twardawa guma, z usztywnieniem. Wrażenie solidności. Tył ma "bieżnik" jak z opony zimowej Aparat chowa się bardzo głęboko, przez co częściej jest częściowo zacieniony, co może dobrze wpływać na klarowność zdjęć w określonych okolicznościach oświetleniowych. Z przodu wystaje dobre 2mm ponad ekran, więc ekran jest mocno odsunięty od podłoża. Nie wiem czy da się je założyć, gdy ma się szybkę naklejoną – podejrzewam, że może być z tym mały problem. Ogólnie jestem zadowolony, choć musiałem użyć ostrego nożyka, aby wyciąć te "wypustki" nad klawiszami (tylko od wewnątrz, nie całe zaślepki, więc nie widać tego), ponieważ były za duże i klawisz Power był cały czas naciskany (telefon się wyłączał w kółko). Po tym zabiegu – jest już idealnie, bo potrzeba pewnej siły do naciskania klawiszy (o to mi chodziło, gdyż nienawidzę, jak mi się przypadkowo naciskają). Wyciąłem też te "wypustki" znad klawiszy głośności, choć to już nie było raczej konieczne. Telefon uległ znacznemu pogrubieniu – co mnie bardzo cieszy, bo dużo łatwiej go chwycić, jak leży na stole. Podpórki do postawienia tel. jak na zdjęciu raczej używać nie zmierzam, ale sama jej obecność nie przeszkadza (składa się praktycznie na płasko). Czy polecam? Nie każdemu. Tylko osobom, które mają w tym względzie podobne potrzeby, jak ja.
-
Ja tam jednak bym polecał MIUI EU. Ale Global tez dla ludzi jest.
-
Spokojnie, Goldway to duży, poważny i popularny sklep. Obawy bezpodstawne
- 6 239 odpowiedzi
-
Naiwnych / optymistów, widzę, nie brak. @Salvaro Czy możesz sprawdzić jakie FPS-y masz w tych filmach 4K z tego telefonu? Od biedy wystarczy mi średni, ale jesli to możliwe to także min i max. Na pececie najlepiej programam 'MedaInfo' – wygląda to jak na załączniku (w tym przypadku widać to cholerne ograniczenie do ~26 fps na Mi5).
-
A Goldway już nie ma tej przesyłki bez VAT, czy po prostu nie skorzystałeś?
-
Jak znajdziesz sposób – daj znać Ja już dawno straciłem nadzieję i cierpliwość. Mam tu pewne teorie, czy raczej domysły – że ta zła jakość dźwięku w filmach, to wina jakichś (programowych) filtrów odszumiających, którymi nas na siłę uszczęśliwiają. Wystarczyłoby je wyłączyć, albo dać nam taką opcję. Ale pewnie wtedy zaszumienie by zwaliło z nóg, nie wiem. Bo nie wszystko można zrzucić na niski bitrate (a tylko na to biadolą recenzenci). Fakt, bitrate 96 kbps jest trudny do zaakceptowania, ale są dramatyczne róznice w jakość dźwięku w filmach pomiędzy róznymi modelami Xiaomi, a we wszystkich ten bitrate jest taki sam!
-
Dźwięk bardzo słaby, obraz do przyjęcia jak na takie warunki...
-
Prosto: różne aplikacje mogą nagrywać w różny sposób z różną jakością
-
Geekbuying.com - problemy z zakupem, wysyłką, trackingiem
latet odpowiedział(a) na kowluk temat w Zakupy w Chinach
No widzisz, jaki uczciwy sklep Moja sytuacja – dwa tel. z 11.11: Redmi Note 3 Pro – status "wysłany", ale nr śledzenia totalnie fejkowy Mi Max – nadal status "processing". Mojego nie zaktualizowali -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
latet odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
U mnie to jest losowe. Tzn. TWRP jest wgrane na pewno, ale wchodzenie do niego, to już jak rzut kostką. Jak się trafi "6", to wejdzie, ale częściej nie wchodzi. Zabawna przypadłosć modelu RM3s. -
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
latet odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Nie wiem czy często. Np. w życiu nie widziałem, aby ktoś napisał CD-ROOM Anyway – tępić to trzeba. Tępmy to ostro. Proszę! -
Zanim zamkną - napisz jakie to etui, albo pokaż je (fotka, link). Ku przestrodze. Faktycznie dziurkę od mikrofonu zakrywało, czy jednak nie, a mimo to robiło problem? A moze to jakieś etui z metolową ramką i problem był z tłumieniem fal nadajnika,a nie zakrywaniem mikrofonu?
