Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Witam, Nie mam pojęcia w jakim dziale forum umieścić ten post. Proszę o przeniesienie do właściwego. Krótko: przez kilka najbliższych dni mam do dyspozycji, oprócz swojego MI2S, także nowiutkie Redmi Note Pro oraz Redmi1S. Napiszcie, czy chcecie, abym wykonał jakieś testy, na których dałoby się porównać bezpośrednio możliwości i jakość tych 3 telefonów. Na pewno zrobię jednoczesne nagrania audio (bo jestem bardzo podłamany jakością nagrań z MI2S), zdjęcia tych samych obiektów/scen i filmiki. Zrobię też testy szybkości transmisji danych wifi oraz 3G w co najmniej 2 sieciach. Jak chcecie, aby coś jeszcze zrobił, korzystając z tego, że mam wszystkie 3 słuchawki w 1 miejscu, to piszcie.
  2. Wydaje mi się, że w Twoich nagraniach słyszę opisany przeze mnie problem, ale w znacznie mniejszym nasileniu. Ciekawe, czy to kwestia po prostu różnych warunków nagrywania, czy innych czynników (egzempkarz tel., ROM). Akurat mam teraz do dyspozycji oprócz MI2S także Redmi Note i Redmi 1S - zrobię nagrania testowe jednocześnie 3 telefonami i zobaczymy. Jeśli będzie duża różnica, to rozważę zmianę telefonu, bo jakość nagrań jest dla mnie ważna (na wszelki wypadek od razu napiszę, że nie jestem kelnerem
  3. Czy ktoś mógłby sprawdzić na MI2S na ROM-ie stable jakoś nagrań audio (nie chodzi o rozmowy, tylko o nagrywanie dyktafonem – dowolnym, niekoniecznie systemowym). Chodzi mi o nagranie niezbyt głośnego mówienia z odległości kilku metrów od telefonu. Zrobiłem wczoraj coś takiego na swoim MI2S i jestem raczej podłamany efektem. Mam też nagrania sprzed paru tygodni (ktorych wcześniej nie analizowałem) i problem jest taki sam, więc to nie wina konkretnej wersji ROM-u dev, o ile w ogóle ROM ma tu coś do rzeczy. Trudno to opisać, ale coś jakby każdemu słowu towarzyszyła szorstka, trzeszcząca dźwiękowa "poświata", trochę jak odgłos ziarenek piasku uderzających o szybę . W przypadku nagrywaniu kogoś, kto mówi głośno i w miarę blisko nie stanowi to dużego problemu, ale gdy warunki są mniej korzystne, to robi się bardzo niefajnie. Oto mała próbka: http://www.xyz.avx.pl/nagranie-glosu-mi2s.zip (nagrana za pomocą RecForge - do pliku WAV, żadnej kompresji tu nie było na żadnym etapie) Jestem podłamany, bo wielokrotnie nagrywałem w podobnych, a nawet gorszych warunkach starą Xperią NeoV i było o niebo lepiej.
  4. Witam, Z czystej ciekawości - jaki ROM mają obecnie rzesze użytkowników Mi3 w Chinach? Na której wersji Androida jest oparty? Dzięki.
  5. Wyłączanie się może być bez związku z ROM-em. U mnie się to kilka razy zdarzyło (na różnych ROM-ach linii dev), raz ewidentnie miało związek z lekkim wstrząsem (stuknięciem o stół) telefonu. Wyjąłem baterię, przeczyściłem styki (choć tel. nowy) i od tego czasu spokój.
  6. Ponieważ Usługi Google Play usypiam za pomocą Greenify, co daje spore oszczędności baterii. Ale był efekt uboczny - zanim dodałem sklep do autostartu, to jedynym sposobem na aktualizowanie sie programów było ręczne wchodzenie do sklepu. Teraz dzieje się to automatycznie przy restarcie telefonu.
  7. Wydaje się, że dodanie aplikacji do autostartu oznacza, że jest automatycznie uruchamiana po jej ubiciu lub zawieszeniu. Niekoniecznie chodzi tu o restart telefonu, w każdym razie nie tylko o niego. U mnie wygląda to tak:
  8. Proszę oto screen z przeskanowania aktualnego ROM-u dla Redmi. Ściągnąłem i przeskanowałem obie dostępne wersje. W wersji WCDMA Kaspersky niczego nie znajduje, natomiast wciąż twierdzi (heurystycznie, więc zapewne błędnie), że jest trojan w wersji TD-SCDMA. Ale chyba nie sugerujesz, że w starszych wersjach naprawdę był trojan?
  9. Daleko mi do panikowania, ale przyznacie, że nie wygląda to uspokajająco...
  10. No, tak, to że czujnym trzeba być ogólnie zawsze
  11. Miałem wkleić treść? Ale przyznam, że w kontekście tego artykułu trochę mnie niepokoi jednak, że mój Kaspersky Antyvirus twierdzi, że w niektórych ROM-ach MIUI Polska (konkretnie dla RedRice) jest trojan. Wiem, że to dementowano, ale kurcze, jakiś niepokój pozostaje...
  12. A konfliktu rozdzielczości ekranu nie będzie?
  13. Nie przytrzymuj, tylko przesuń w dół.
  14. Zacząłbym od przyznania tej aplikacji prawa autostartu. I upewnienia się, że nie jest usypiana jakimś narzędziem typu Greenify. Choć jeśli działa na pierwszym planie, tym bardziej przy włączonym ekranie, to nic takiego nie powinno się dziać. Może więc po prostu się zawiesza i jest zabijana przez system.
  15. http://di.com.pl/news/50122,8,STAR_N9500_-_tani_smartfon_z_fabrycznie_preinstalowanym_trojanem-Anna_Wasilewska-Spioch.html
  16. Akurat myślałem o Redmi Note dla takiego jednego dziadka Czy ten tryb "elder" da się jakoś włączyć?
  17. Ja się w swoim czasie przesiadłem z niskopółkowego RedRice na wysokopółkowy MI2S. Nie żałuję (brak mi tylko czasem Dual SIM oraz większej głośności głośnika), ale jakby mnie tak ktoś zapytał, abym szczerze powiedział na czym ta wysokopółkowość polega w codziennej praktyce, to bym się musiał mocno nagłowić. Solidniej wykonana obudowa, to na pewno – RedRice trochę trzeszczał, gdy się go ściskało. Trochę lepszy ekran, ale tylko trochę. No i możliwość kręcenia filmów timelapse, tak, to fajna sprawa, nawet przez to zamówiłem mini statyw Xiaomi.
  18. Ja tam wciąż nie mogę pojąć, dlaczego Xiaomi nie zrobi telefonu z górnej półki z 2 kartami SIM. Z miejsca bym taki kupił.
  19. A nie lepiej się nauczyć te dwa proste znaczki rozpoznawać? Jeden z nich oznacza miesiąc (月), drugi dzień (日).
  20. latet

    Skype.

    Witam, Na dwóch różnych tel. z MIUI (NeoV oraz MI2S) mam taką sytuację, że Skype niby działa OK - z dwoma wyjątkami: • do mnie dodzwonić się nie sposób (nie ma żadnego dzwonka czy powiadomienia) • zawsze jestem widoczny jako online, nawet jeśli skorzystam z "WYLOGUJ" i/lub ubiję program ręcznie. Czy to są jakieś znane problemy i mają rozwiązanie? Dzięki!
  21. Dołączam się do pytania o Redmi 1S i rozszerzam je o Redmi Note. Domyślam się, że (o ile w ogóle zadziała) to jedna z wersji XHDPI-4.2 (dla RedmiNote), ale to tylko kwestia rozdzielczości, większym problemem może być dobranie właściwej wersji wg daty. Czy komuś się udało i jest pewny (po testach), że działa OK? Z kolei tutaj: https://s.basketbuild.com/devs/ZduneX25/miuiv5/wip/sms/4.6.13/ - wg zastosowanych oznaczeń w nazwach paczek, nie ma teoretycznie wersji zgodnej z Androidem 4.3, więc nie wiem, jak to będzie dla Redmi 1S?
  22. Usługi Google Play nie są systemowe w MIUI PL. Choć może nie dla każdego telefonu tak jest. Poza tym - są darmowe narzędzia, którymi można aplikacje systemowe przemienić na niesystemowe (i odwrotnie). Nie pamiętam nazwy niestety.
  23. Nic się nie stanie, co najwyżej aktualizacje aplikacji ze Sklepu Play będą nieco rzadziej wyskakiwać.
  24. Sorki, że bez związku z Redmi Note - ale czy możliwość wyłączania Fast Dormancy istnieje także w innych telefonach od Xiaomi? Co do ustalenia, w której sieci jest FD, a w której nie, to sprawa nie jest prosta - męczę Google od pół godziny i znajduję sprzeczne dane. Jak objawiają się w odczytach WakeLocka te nadmiarowe wybudzenia związane z FD? Jak się nazywa usługa i w jakiej sekcji jej szukać? Czy cały ten problem z Fast Dormancy dotyczy tylko trybu 3G, czy także 2G?
  25. Sprawdź czy telefon w ogóle wszedł w stan deep sleep. Użyj też programu WakeLock Detector i sprawdź co budziło telefon. Wyłącz funkcje związane z lokalizacją. Upewnij się, że Greenify uwzględnia "Usługi Google Play" - pamiętaj jednak, że ten program ich automatycznie nie uśpi tych usług dopóki pierwszy raz (po każdym restarcie systemu) nie zrobisz tego ręcznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...