Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. latet

    3 nowe produkty...

    Mój N7 też cienko w Antutu.
  2. Proszę o przeniesienie tego wątku do działu urządzeń Xiaomi albo aktualności...
  3. Witam Odwiedziłem dziś punkt T-Mobile, aby się dowiedzieć, na co mogę liczyć przenosząc do nich numer. Mają ciekawą dla mnie ofertę (mniejsza o jej szczegóły - w skrócie - praktycznie wszystko w abonamencie), do której jest dodatkowy (opcjonalny) bonus: jeśli wyrobię sobie kartę debetową i co miesiąc będę na jej konto przelewał 1000 zł oraz wykonywał co najmniej 1 operację bezgotówkową (tzn. zakupy), to przez 10 miesięcy będą mi zwracać abonament (50zł). Interesujące, więc się zastanawiam, gdzie jest haczyk. Urocza pani w punkcie T-Mobile twierdziła, że haczyka brak, ale z założenia pięknym kobietom nie wierzę Zapytałem jaki bank wydaje tę kartę, no i masz - Alior Bank. Czyli problemy z SMS-ami z banku mam gwarantowane. Pytanie - czy ktoś z Was skorzystał z tej promocji? Jakie są haczyki? Czy da się bez SMS-ów (np. tylko przelewam tam kasę, a potem ją wybieram w bankomacie)? Czy umowa z bankiem, bo zapewne taka jest, nie zawiera jakichś dodatkowych opłat itp.? Dzięki.
  4. latet

    3 nowe produkty...

    A jak ten mini-tablet wychodzi w Antutu? Są jakieś wycieki na ten temat?
  5. Nie wiem, jak się ma "4" do długiej listy procesów widocznych w menedżerze zadań...
  6. Normalnie zatrzymywane, fakt, ale czasami zabijane - w tym sensie, że po ich ponownym uruchomieniu startują "od zera".
  7. Witam, Gdy po raz pierwszy zetknąłem się z Androidem, najbardziej zadziwiła mnie jego szczególna cecha - polegająca na automatycznym zamykaniu/zabijaniu aplikacji, które zeszły z pierwszego planu. Jako człowiek "wychowany" na DOS/Windows miałem początkowo „mentalny” problem z zaakceptowaniem takiego zachowania systemu operacyjnego. Pytanie: a jak to jest z tym zabijaniem aplikacji na iOS oraz w telefonach z Windows? Czy tak jak na Androidzie, czy też raczej tak jak w Windows na pececie? (właściwie to nie wiem też jak jest na pececie z aplikacji typu METRO pod Win8. Może też są ubijane z automatu???) Dzięki.
  8. latet

    HongMi 1S

    Czy jest szansa, że RedMi 1S będzie mieć własny dział na forum, taki jak mają np. Mi3, Mi2/S czy choćby RedMi?
  9. Póki co nawet wersji SCDMA nie ma na ibuygou (w ogóle tam była?) więc to jakiś telefon-widmo, jak na razie. P.S. Prosiłbym autora lub moderatora o zmianę tematu tego wątku na poprawny.
  10. Witam, Używam MI2S z większą baterią i jedyne, co ibuygo miało do zaoferownania to taki pokrowiec silikonowy firmy Keidi: http://www.ibuygou.com/p-keidi_protective_case_for_xiaomi_mi2_mi2s_3100mah_larger_battery_cover_blue-5470-usd.html Kupiłem go więc, ale nie jestem zbyt zadowolony - ta guma jest bardzo miękka i elastyczna (taka "wiotka") i całość jest nieco za szeroka - tak więc nie przylega dobrze zwłaszcza do dłuższych boków telefonu. Wystarczy lekko zjechać palcem z ekranu w bok i palec zahacza o krawędź pokrowca i odgina go. Wprawdzie przyciski działają bez zarzutu, ale całość daje poczucie niepewności - jak noszenie za dużego buta, który może spaść z nogi. Pytanie: czy są jakieś inne gumowe pokrowce ochronne na Mi2S z dużą baterią?
  11. Witam, Mam pytania dotyczące odtwarzacza multimediów MI Box Enhanced Edition: http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_mi_box_enhanced_edition-6055-usd.html Urządzenie wygląda bardzo zachęcająco. Jednak w opisie pod powyższym linkiem nie ma słowa na temat obsługi napisów z plików tekstowych. Czy ktoś wie, jak sprawa ma się w praktyce? Druga rzecz - obsługa systemów plików na podłączanych do niego przez port USB nośnikach (dyskach, pendrive'ach). Czy "zobaczy" ntfs oraz exFat? Trzecia sprawa - nie ma zdjęcia pilota. Czy przypadkiem nie jest to pilot ze wszystkimi oznaczeniami po chińsku? To samo dotyczy menu.
  12. Witam, Za pomocą Chrome zapisałem na pulpit skróty kilkunastu ulubionych stron www. Po odinstalowaniu Chrome (dość aktywnie obciąża zasoby) skróty te przestały działać - komunikat "Aplikacja nie jest zainstalowana". A przecież to zwykłe skróty do www. Aplikacją defaultowo ustawioną jako przeglądarka stron jest "Internet". Robiłem podobnie na innych telefonach i tabletach i odinstalowanie Chrome nie przeszkadzało - system pytał się jakim programem otwierać, proponując zainstalowane przeglądarki. Da się jakoś sprawić, aby te skróty zaczęły działać jak trzeba? Dzięki.
  13. A co taki test wniesie, skoro nawet wśród użytkowników MIUI zdania w kwestii jakości rozmów są bardzo podzielone. Moi rozmówcy narzekali, że jest za cicho, gdy gadałem przy uchu, a gdy przez głośnomówiący, to że zniekształcenia i przerywania. Generalnie miałem dość i wróciłem do Xperii Neo V (rozmowy, SMS-y), a MI-2S używam jako mini-tablet do internetu oraz do gier.
  14. A poczytaj to: echo-zaklocenia-podczas-rozmowy-t1327.html
  15. Spróbuj więc na 2G, powinno być lepiej.
  16. Moje doświadczenia: bardzo narzekają rozmówcy, gdy gadam przez głośnomówiący. Poza tym - ok, o ile się sobie nie zasłąnia mikrofonu.
  17. A ktoś może porównywał, czy któraś wersja działa lepiej/gorzej?
  18. Czyli bez wipe tej polskiej animacji ujrzeć się nie da? Bo ja faktycznie nigdy jej w swoim tel. na oczy nie widziałem. Szkoda, że instrukcja instalacji ROM-u o tym milczy.
  19. Witam, Jak to w końcu jest z tymi APN-ami? Bo jak testowałem RedMi (m.in. sprawdzałem szybkość internetu 3G różnych operatorów), to za każdym razem po włożeniu jakiejś nowej karty SIM - APN-y danego operatora pojawiały się same, poprawne i wszystko działało. Teraz próbuję zrobić to samo na MI-2S i niestety - kolejna karta SIM (tym razem T-Mobile) i po raz kolejny kompletna pustka w ustawieniach punktów dostępowych (poprzednio miałem to samo z Orange). No to jak to jest - powinny się same pojawiać, czy nie? A jeśli tak, to czemu się to nie dzieje? Próbowałem też wysłać sobie na telefon SMS-em konfigurację APN z tej strony: http://www.t-mobile.pl/konfigurator/web ... uration.do - ale oczywiście to nie działa (żaden SMS nie przyszedł). Podobnie zresztą było w przypadku Plusa i Orange - możliwe, że to problem pokrewny z niedochodzeniem SMS-ow z banków. Poradziłem sobie oczywiście wpisując je ręcznie, ale dlaczego w przypadku RedMi działo się to automatycznie, a na Mi2S nie? Może dlatego, że to "klasa premium", jak tu się często podkreśla? P.S. Na marginesie - czy ja oślepłem, zwariowałem, czy na stronie T-Mobile zwyczajnie zapomnieli zamieścić prawidłową konfigurację APN-ów? Może się komuś przyda: INTERNET: Nazwa: internet APN: erainternet Proxy: Nie ustawiono Port: Nie ustawiono Nazwa użytkownika: erainternet Hasło: erainternet Serwer: * MCC: 260 MNC: 02 Typ uwierzytelniania: PAP Typ APN: default Protokół APN: IPv4 Dzięki. -- 12 kwi 2014, o 09:51 -- - - - No to się wyjaśniło – to był błąd w ROM-ie i został naprawiony w aktualizacji 4.4.11. Ale chętnie się dowiem w której z poprzednich wersji tego problemu z APN też nie było, bo 4.4.11 nie nadaje się u mnie do użytku z powodu szaleńczego drenażu baterii.
  20. latet

    GPS, lokalizacja

    Prawda. Choć nie rozumiem dlaczego. Wiem mniej więcej jak działa GPS, jak jest obliczana pozycja, ale nie rozumiem w tym roli "łapania fixa" i dlaczego stanowi to taki problem. Czy ktoś jest w stanie to objaśnić?
  21. Witam, Czy jest lub ma być jakiś telefon od Xiaomi z obsługą LTE?
  22. A czy znacie jakiś uchwyt, który mógłby w razie potrzeby spełnić funkcję statywu, tak, aby przymocowany do niego telefon filmował (przez przednią szybę) tylną (główną) kamerką, to co się dzieje przed samochodem? Nie ma takich? To niech ktoś wyprodukuje - pewnie da się zarobić na tym, jeśli rzeczywiście takich nie ma.
  23. Tej opcji nie ruszałem, więc pewnie dlatego. Dzięki.
  24. Ha! I właśnie tak się u mnie stało po aktualizacji systemu. Wróciło MiRecovery. No, ale właściwie to nie jest duży problem, bo ponowna instalacja CWM, w razie potrzeby, to ledwie kilka kliknięć. Trzeba tylko o tym pamiętać, jeśli komuś zależy na pewnym dostępie do CWM w razie jakiejś niespodziewanej awarii czy coś. Miałem tez pewien problem z tym CWM, konkretnie z opcją "restart system". Nie pozwala ona na wybór do którego systemu restartujemy i za każdym razem uruchamiała mi system 2 (chyba dlatego, że najświeższy), niezależnie od tego, czy miałem wybrane "Manage system 1" czy "Manage system 2". Nie wiem, może coś źle robię.
  25. To chyba jest bug: zauważyłem, że gdy wybierze się plan "oszczędny", a potem zrestartuje telefon, to (mimo, że w ustawieniach nadal wybrany jest "oszczędny") ograniczenie max. taktowania CPU nie działa, natomiast nadal działa ograniczenie max. jasności ekranu. Trzeba włączyć na chwilę inny plan, a potem znów wrócić do oszczędnego - wtedy funkcjonuje on jak trzeba. Z moich wstępnych testów wynika też, że - jeśli ktoś w ciągu dnia nie używa planu "oszczędnego" to włączanie go tylko na noc niewiele daje, bo w stanie czuwania i tak dominuje "deep sleep", a wybudzenia rzadko wywołują duże obciążenia CPU.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...