Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. latet

    Skype.

    Nie przesadzasz trochę, przecież to normalne, że Skype chce dostęp do kamerki, tak samo jak do mikrofonu, do tego przecież on służy.
  2. latet

    Skype.

    Czy problem ze Skype w MIUI nadal nie ma rozwiązania?
  3. ´"Mój" egzemplarz już 3 razy sam się wyłączył. Nie zrestartował, ale wyłączył. Bateria "siedzi" bardzo mocno.
  4. Czy zdarzyło się Wam, że Redmi Note sam się wyłącza?
  5. Witam, Problem nie dotyczy mojego tel. (nie używam Vibera), ale Redmi 1S znajomej, która mnie poprosiła o pomoc. Krótko: słychać dźwięk powiadomienia, ale nic nie wyskakuje i nic potem nie widać na pasku. Włączyła uprawnienia powiadomień dla tej aplikacji - nic to nie dało. Może to jakiś znany problem MIUI+Viber? Dzięki.
  6. latet

    Pre-order MiPad

    Podobno miPady mają poważny problem: https://www.facebook.com/MIUIPolska/posts/689750717760157?notif_t=notify_me
  7. Czy jest możliwe, że ten fix na ogonki robi coś więcej, niż tylko wycinanie ogonków, że wnosi coś, co sprawia, że cały program działa wydajniej, stabilniej? Pytam, bo od wersji MIUI 4.7.4 przestałem go stosować (bo zmieniłem operatora i mam SMS-y za darmo) i niestety cała aplikacja SMS działa gorzej, zacina się, czasem się wiesza. Pytanie głównie do ZduneX25 – czy to może mieć związek z brakiem fix-a na SMS? Dzięki.
  8. iał Taki głupi problem ma znajomy, którego namówiłem na Redmi Note: po 2 tygodniach użytkowania przestała działaś regulacja jasności. Ekran cały czas świeci na maksa. Suwanie suwaczkiem regulacji - bez efektu. Wyłączanie oraz włączania automatycznej regulacji jasności - bez efektu. Miałem go w rękach i sam próbowałem - w żaden sposób, nie byłem w stanie zmniejszyć tej jasności. Restarty nie pomagały. Ktoś się zetknął z takim problemem?
  9. Sklep Play nie robi raczej tego typu problemów. Ja go nie tylko, że nie greenifikuję, ale wręcz dodaję do autostartu. Greenifikuję za to Usługi Google Play.
  10. Jeśli "na szybie" oznacza, że w pełnym słońcu, to się nie dziw, że przy tak znacznym obciążeniu się przegrzewa. P.S. Ten odczyt temp. CPU to jakim programem robisz?
  11. Czas na wyniki testu nagrywania audio (dyktafon, nie rozmowy). http://www.xyz.avx.pl/jakosc_nagrywania_audio.zip Tam są dwa zestawy. Pierwszy to porównanie nagrywania dźwięku za pomocą Mi2S, Redmi1S i Redmi Note. Drugi to porównanie Mi2S, Xperii NeoV oraz aparatu kompaktowego Sony HX-50. W zestawie pierwszym jest jedno nagranie wykonane w tym samym czasie trzema urządzeniami. Jest to średnio-ciche liczenie do 10 z odległości ok 4 m., w cichym pomieszczeniu. Drugi zestaw - to dwa nagrania. Jedno z bliska (ok. 1 m, normalnym głosem), drugie - jak w zestawie 1., tylko jeszcze nieco cichszym głosem (momentami szeptem). W tym przypadku najlepiej słychać jakie zakłócenia wprowadza które urządzenie. W każdym przypadku jest tam wersja oryginalna (bez ingerencji, z wyjątkiem przycięcia) oraz wersje znormalizowana (ważniejsza w praktyce i najlepsze do oceny zakłóceń). W każdym przypadku słychać wyraźnie, że Mi2S ma problem z jakością audio, dziwny, specyficzny problem.
  12. Zauważcie jednak, że 1280x720 różni się od 1280x960 tylko proporcjami. Domyślnie ustawione jest mniejsze, bo jest bardziej panoramiczne, lepiej pasuje do ekranu, lepiej się ogląda. Ja np. celowo nie używam najwyższej rozdzielczości, tylko drugą, właśnie z tego powodu.
  13. Myślę (i wiem z doświadczenia), że w praktyce nie ma to znaczenia. W praktyce GPS we wszystkich tych telefonach działa po prostu dobrze.
  14. Obiecałem testy GPS z zimnym startem, oto wyniki: Krótko o tym, jak przeprowadziłem testy. Trzy telefony: Mi2S, Note, 1S. Wszystkie z wyłączonym GPS, Wi-fi i transmisją danych od kilku godzin, zrestartowane itd - zimny start GPS zapewniony. Test powtórzyłem trzykrotnie, w trzech różnych dniach, w trzech różnych miejscach. Mierzyłem czas od włączenia GPS (tylko GPS) do wyświetlenia się współrzędnych. Test 1 - z wnętrza auta zaparkowanego na otwartej przestrzeni (brak budynków w pobliżu) Mi2S: 36 s. Note: 57 s. 1S: 13 s. Test 2 - z wnętrza auta zaparkowanego bardzo blisko 4-piętrowego bloku, dookoła inne budynki tej wysokości: Mi2S: 30 s. Note: 55 s. 1S: 25 s. Test 3 - na wewnętrznym parapecie okna na klatce w bloku (4 piętro, blok 8 piętrowy), okno wychodzące na otwartą przestrzeń: Mi2S: 129 s. Note: 87 s. 1S: 56 s.
  15. No tak, jeśli ten sam string jest w kilku zastosowaniach/znaczeniach, bo akurat po angielsku (czy chińsku?) tak jest OK, a po polsku już nie, to problem nie do przeskoczenia. Tymczasem znalazłem coś, to zapewne poprawić da się łatwo:
  16. Za czasów Neo V (z MIUI) robiłem swapa tym: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.swapit.expander.de&hl=pl Całkiem sporo pomagał.
  17. Łatwiej chyba zmienić status aplikacji z systemowej na zwykłą. Nie wiem od czego to zależy, ale na niektórych telefonach (z MIUI) Usługi Google Play są systemowe, na innych nie. Tak czy siak - nawet zgreenifikowane UGP i tak budzą się dość często, widocznie jest to konieczne.
  18. Teraz nie pamiętam gdzie, ale w wielu miejscach jest też coś takiego, że jest napisane "Włącz... coś tam" podczas gdy to JEST już włączone albo "Wyłącz...." gdy jest wyłączone. To naprawdę mylące. O, już wiem - jest to np. w opcji "Redukcja szumów podczas rozmowy". I tam nie ma suwaczka (który by rozwiewał wątpliwości), tylko trzeba się wklikać głębiej.
  19. Witam, Nie wiem, czy w dobrym dziale - proszę o ew. przeniesienie. Proponuję taką zmianę w polskim tłumaczeniu w ustawieniach kontaktów / kontakty / wyświetlanie kontaktów jest: Pokaż kontakty z numerami proponuję: Pokaż tylko kontakty z numerami
  20. Nie żebym był za dodawaniem do ROM-u aplikacji używanej przez jakiś znikomy odsetek użytkowników, ale 147 wakelocków przez noc to samo w sobie jeszcze nic nie oznacza. Ważny, nawet ważniejszy jest czas tych wybudzeń no i statystyki baterii. Jeśli rzeczywiście tak ciągnie prąd, to kicha. Nie sprawdziłem tego, bo usunąłem tę aplikację, zaraz po instalacji ROM-u. Dała się normalnie skasować, jak aplikacje ze Sklepu Play. Nawet nie zdażyłem sprawdzić, czy da się zamrozić, ale chyba Acid pisał, że tak. Więc problem nie jest poważny. Zamrożenie to 1 kliknięcie i masz spokój.
  21. Było nie zamawiać na adres w regione obsługiwanym przez Zabrze.
  22. Czy mógłbyś rozwinąć tę myśl? Jakiś czas temu pisałeś dość stanowczo, że MIUI Polska wspiera wszystkie urządzenia Xiaomi (oprócz Mi1).
  23. U mnie po restarcie przywracane jest (jako włączone) ustawienie "Limit CPU performance..." (BTW: to jedno z miejsc nieprzetłumaczonych na polski). Nie zauważyłem, aby jeszcze jakieś inne ustawienia były po restarcie zmienione. Natomiast to ustawienie "Limit CPU performance..." to chyba w ogóle nie działa, bo w testach nie ma istotnej różnicy, czy jest włączone czy nie jest. Nie żeby mi było potrzebne. Bateria i tak trzyma jak szalona.
  24. Czy w wersji stable działa nagrywanie filmów z prędkością 120 fps? W wersji DEV to niestety nie działa (w żadnej rozdzielczości, nawet w 480p). Czyli najszybciej można 90 fps w mocno oszukanym 720p. Można też 60 fps, ale też z ograniczeniem do 720p (wtedy chyba jednak nie oszukanym). W Full HD nie można nagrywać szybciej niż normalnie. Tak jest w DEV, a jak jest w STABLE? Czy mógłby ktoś uprzejmie sprawdzić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...