-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Czy jest szansa, że ROM z tymi optymalnymi wartościami znajdzie się w dziale download? -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
A czy „powyższe wartości” są użyte we wczorajszym ROM-ie, czy są inne? -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Czy ten problem z FC aplikacji updater całkowicie uniemożliwia aktualizowanie ROM-u z poziomu systemu? -
Trochę na marginesie, ale dotyczy pliku hosts Znalazłem w nim np. taką linijkę: 127.0.0.1 bluehornet.com ale spokojnie mogę wejść z telefonu na stronę www.bluehornet.com Czy to normalne?
-
MIUI 6 - dyskusja o nowej wersji systemu.
latet odpowiedział(a) na Acid pytanie w HyperOS - korzystanie
Nie ma ikonki GPS czy nie działa GPS? To dalece nie to samo. -
Mam pytanie – czy nagranie o złej jakości dźwięku (takie jak to w linku powyżej) różni się od nagrania na innej wersji ROM-u (w którym dźwięk jest OK ) widocznymi parametrami dźwięku? (typ kompresji, bitrate, kHz itd.)? Można to wygodnie sprawdzić łatwo programem: http://mediaarea.net/pl/MediaInfo Czy też raczej jest różnica w jakości pomimo identycznych parametrów ścieżki audio w plikach .mp4?
-
A jakie są praktyczne konsekwencje tego problemu z IMEI, o którym piszecie?
-
Widzę, że w dziale download pojawiła się wczoraj (9 września) nowa wersja stable dla tego telefonu ( MIUIPolska_armani_37.0.0_v5-4.3.zip ). Czemu tak cichaczem? Co ona wnosi nowego? Pewnie coś ważnego, skoro pojawiła się nagle we wtorek? P.S. Nie rozumiem tej numeracji. Skoro po "37" są jeszcze dwa oddzielone kropkami miejsca i oba są zerami, dokładnie tak samo, jak w wersji opublikowanej wcześniej. Jeśli w tej wczorajszą są wprowadzone jakiekolwiek zmiany (a pewnie są), to czemu nie zmieniona jej numeracji przynajmniej na 37.0.1 ?
-
Instalacja MIUI Polska?
-
I bardzo dobrze, że czujnik działa z taką latencją. Nie ma nic bardziej drażniącego, niż zbyt szybko reagujący czujnik światła. Można wtedy oszaleć od wahań jasności ekranu z byle powodu.
-
MIUI 6 - dyskusja o nowej wersji systemu.
latet odpowiedział(a) na Acid pytanie w HyperOS - korzystanie
Dokładnie o to mi chodziło. Bardzo często mam tel. wyciszony i coś na nim czytam, oglądam. Nic mi wtedy po powiadomieniach na ekranie blokady (z drugiej strony to też średni pomysł, jeśli ktoś ceni sobie prywatność). No, ale skoro Acid pisze, że jest nadzieja, że to przywrócą, to może przywrócą. Doraźnie można zmniejszyć współczynnik irytacji wyłączając określonym aplikacjom uprawnienie do powiadomień – żeby te tajemnicze "kropki" pojawiały się rzadziej. Mam nadzieję, że w M6 jest taka możliwość? -
To jest normalne i pożądane. Automat po prostu bierze pod uwagę (w pewnym stopniu) ustawienie tego suwaka. Nie wiem, czy to taka cecha MIUI, bo na SGS4 i na Nexusie 7 tego nie było - tam włączenie automatu oznaczało oddanie urządzeniu 100% kontroli nad jasnością ekranu.
-
Warto też wspomnieć o różnicy pomiędzy przydzieleniem aplikacji kłódeczki tam, a przydzieleniem jej uprawnienia do autostartu (co część aplikacji otrzymuje automatycznie przy instalacji). W obu przypadkach po oczyszczeniu pamięci "miotełką" taka aplikacja nadal będzie aktywna. Jednak jeśli miała "kłódeczkę", to w ogóle nie zostanie ruszona, a jeśli miała tylko autostart, to zostanie zamknięta i natychmiast odpalona ponownie. Taki niuans...
-
MIUI 6 - dyskusja o nowej wersji systemu.
latet odpowiedział(a) na Acid pytanie w HyperOS - korzystanie
Jeszcze nie testowałem M6, bo nie mam na czym, ale to, co czytam o tym braku powiadomień na pasku napawa mnie grozą. Nie podoba mi się taki pomysł. Ani trochę. -
Dzięki, dla mnie ciekawie jest czytać wrażenia, kogoś, kto się pierwszy raz zetknął z MIUI. Trochę tylko drażni nazywanie MIUI "nakładką", no ale może tylko osoby za bardzo z MIUI związane emocjonalnie ) Szkoda, że pisząc o kamerce, nie wspomniałeś o trybie HDR - moim zdaniem jest bardzo dobrze zrobiony.
-
Cóż... wiadomo, że będzie to pierwszy Redmi bez dual-sim. Czyżby LTE i dual-sim się wykluczały?
-
Zależy, co rozumiesz przez "korzystanie" oraz przez "nieaktywna". W trybie czuwania normalnie przychodzą połączenia i SMS-y z obu kart. Nie testowałem jednak, czy w czasie rozmowy przez jeden z numerów, przyjdzie np. SMS na drugi numer. Inaczej jest z MMS-ami, to się wiąże z tym, że "internet" jest w danej chwili przypisany do jednej z kart SIM (można to w każdym momencie sobie zmieniać w ustawieniach). Nie bardzo wiem, co oprócz tego, miałoby być bardziej "active"? Prowadzić dwie rozmowy na raz raczej nie potrzebowałem.
-
Wątpię, ja mam wszelkie synchronizacje od zawsze i zawsze wyłączone, a jednak Mapa ma lokalizację (choć czasem nie od razu).
-
Nigdy nie włączałem synchronizacji sms i rejestru połączeń (nigdy też nie logowałem się do żadnych usług Xiaomi). Pomimo tego kiedyś tryb wysyłania SMS sam mi się przełączył na "niebieski" - nie bardzo rozumiałem dlaczego, okazało się, że ta osoba też ma MIUI (tylko skąd mój tel. o tym wiedział)?
-
Czy możesz wyjaśnić jak dokładnie działają wiadomości w chmurze? Dzięki.
-
Oczywiście, że włączone. Zresztą Google Maps samo się upomina, jeśli coś nie jest włączone.
-
Wyszedłem na spacer zbadać sprawę bliżej i uściślę - problem zbliżony do opisanego mam często (nie tylko przy z wyłączonym wifi, ale przede wszystkim wtedy), ale dotyczy on tylko Mapy Google, która twierdzi, że "trwa oczekiwanie na lokalizację" (czy coś w tym sensie). W tym samym czasie programy do testowania GPS czy też np. Yanosik działają OK, widać, że GPS działa OK. A, no i na pewno takie rzeczy dzieją mi się od dawna, a nie tylko na najnowszym ROM-ie.
-
W idealnym świecie blokowanie FPS w 3D na określonym przez użytkownika poziomie byłoby podstawową opcją każdej gry... I powinno to (na życzenie) działać także w drugą stronę - tzn. utrzymać dany FPS kosztem chwilowego zmniejszenia detali, jeśli sprzęt nie wyrabia...
-
Na Mi2S - w testach - nie stwierdzam istotnych różnic pomiędzy normalnym a wydajnym, a w użyciu baterii nie stwierdzałem różnic pomiędzy normalnym a oszczędnym (i chyba nie byłem jedyny, skoro ten tryb zlikwidowano).
-
Nie potwierdzam problemu. U mnie to działa (w opisanej konfiguracji).
