-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Jak się Wam sprawdza wersja stabilna MIUI PL dla MI2S?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
Mam pytanie do użytkowników wersji STABLE na MI2S – czy w tej wersji obecny jest taki mały, ale irytujący problem systemowej przeglądarki www, że gdy chce się znacznie powiększyć jakiś konkretny fragment strony (najlepiej dolny fragment jakiejś długiej strony) to tuż po powiększeniu strona przeskakuje w inne miejsce - kawałek do góry? Przy lekkim powiększaniu nie stanowi to problemu, zwłaszcza jeśli strona nie jest długa. Ale akurat próbowałem bardzo mocno powiększyć element na dole długiej strony i wtedy można oszaleć, bo strona skacze i nie wiadomo, gdzie się jest i dlaczego.... -
Jaki nr nosi ta wczoraj wydana wersja? Co do problemu z kopiowaniem pliku - nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje, ale miałem dość podobną sytuację. Pomogło podłączenie telefonu do innego komputera.
-
Skoro tak, to proszę o podanie statystyk z CPU Spy - rozkład używanych częstotliwości po 1 dniu typowego używania tel. (najlepiej bez grania w gry i benchmarków, bo to, oczywiście, bardzo wpływa). Proszę o statystyki zarówno osoby, którym się grzeje, jak i takie, u których się nie grzeje. Załączam przykładowy rozkład częstotliwości na moim MI2S (dane obejmują ok. 61 godzin). O coś takiego mi chodzi - z telefonu, który się przegrzewa. Dzięki!
-
[RedMi 1S] Instalacja MIUI Polska bez karty pamięci
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
Skoro pamięć jest współdzielona, nie jest jej aż tak znowu mało i zapewne ta pamięć jest szybsza od karty micro-SD, to zastanawiam się, czy włożenie do tego telefonu karty micro-SD nie będzie trochę marnowaniem szybkiej pamięci leżącej odłogiem. I tu pytanie o to, jak wtedy wygląda zarządzanie tą pamięcią (gdy jest karta SD i fix MIUI Polska). Czy da się zrobić tak, aby np. dane aplikacji (te które poszłyby na SD) były zapisywane w wewnętrzej pamięci (tzw. USB, nie tzw. "pamięć telefonu"), a na SD szły tylko rzeczy typu zdjęcia, filmy? Jak to działa z fixem, a jak bez niego? Co idzie na SD, a co nie? Pamiętam (z własnych doświadczeń), że na HongMi były z tym różne jazdy – np. wewnętrzna pamięć USB, choć niby nie była w użyciu, to musiała istnieć, bo inaczej aparat nie zapisywał w ogóle zdjęć (choć nie zapisywał ich do tej pamięci, tylko na micro-SD). Coś chyba też się działo niedobrego po wyjęciu kary (nie pamiętam). -
[RedMi 1S] Instalacja MIUI Polska bez karty pamięci
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
W sumie jest 8GB, więc co zajmuje te 2GB, skoro 6GB jest na wszystko? System? -
[RedMi 1S] Instalacja MIUI Polska bez karty pamięci
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
Co to oznacza? Że nie ma sztywnego podziału? Bosko. -
[RedMi 1S] Instalacja MIUI Polska bez karty pamięci
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
Dziękuję! Rozumiem, że wszystko powinno być OK w podwójnym sensie, czyli: • bez karty polskie MIUI da się zainstalować i będzie działać OK • ewentualne późniejsze dołożenie karty nie spowoduje problemów, a karta taka, będzie tak samo funkcjonalna, jakby była od początku? -
Witam, Mam sprowadzić dla koleżanki RedMi 1S, zainstalować polskie MIUI, trochę potestować czy OK i przekazać właścicielce słuchawkę śmigającą w 100% OK. Pytanie brzmi: czy będą problemy, jeśli zrobię to wszystko bez karty pamięci, a właścicielka ewentualnie sobie potem taką kartę włoży (albo i nie). Pytam, bo chyba polskie MIUI zawiera specjalne tweaki związane z kartą pamięci i nie wiem, co się stanie, jak wgram system przy braku karty. P.S. Z ciekawości: ile miejsca jest w 1S na partycji zwanej "wewnętrzna pamięć USB"? W RedRice to było jakoś śmiesznie mało, chyba ok. 700MB. A ile jest w 1S? Dzięki.
-
Przenoszenie aplikacji za pomocą Titanium pomiędzy różnymi telefonami to raczej kiepski pomysł.
-
Jak się Wam sprawdza wersja stabilna MIUI PL dla MI2S?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
On już jest, maiłem na myśli wersję z 3 czerwca -
Jak się Wam sprawdza wersja stabilna MIUI PL dla MI2S?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
Na razie porównałem rozmiar aplikacji mms.apk z ROM-u stable z rozmiarem tej aplikacji w 10 ostatnich ROM-ach dev. Nie ma w ROM-ach dev wersji tej aplikacji o identycznym rozmiarze, nie mówiąc o sumie MD5. Nie wiem, czy to coś znaczy, czy nie, ale na razie tylko to mogłem sprawdzić. Najbardziej zbliżona rozmiarem jest wersja 4.3.14, ale nie wiem, czy to w ogóle ma znaczenie, skoro identyczna nie jest. -
Jak się Wam sprawdza wersja stabilna MIUI PL dla MI2S?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
Ostatnie istotne problemy z baterią zauważyłem na wersji 4.4.11, potem było już tylko bardzo dobrze pod tym względem. Mam więc podstawy do nadziei, że w wersji stable z początku czerwca problemów z baterią nie będzie. Ale to tylko gdybanie... Niestety sam nie będę mógł tej wersji przetestować aż do sierpnia, kiedy zmienię operatora i wreszcie będę miał nielimitowane SMS-y. No, chyba że wcześniej pojawi się SMS-fix dla stable. Z motywów nie korzystam, więc akurat ich brak nie jest dla mnie żadną wadą. -
Witam, Czy jest tu ktoś, kto zainstalował i potestował wersję stable MIUI PL dla MI2S? Obecnie jest: JLB34.0 (z 3/6/2014), zdaje się, że to już druga polska wersja stabilna dla MI2S udostępniona tutaj: http://miuipolska.pl/download/miui-v5-stable/ Ciekawi mnie, jak się sprawuje?
-
A mówią, że ideą wersji stabilnych jest stabilność
-
Czy możesz napsiać, jak prawidłowo wykonać taką kalibrację? Tam jest polecenie "zakryj palcem czujnik kalibracji", jest też button "rozpocznij kalibrację". W jakiej kolejności się to robi? Czy najpierw się zakrywa, potem odsłania, potem klika na "zacznij kalibrację"? A po kliknięciu trzeba coś robić, np. zbliżać rękę do czujnika lub właśnie tego nie robić? W jakiej odległości trzymać telefon? Nic tam nie jest napisane...
-
Czasem dowód jest zbyt słaby, jeśli aparat w telefonie nie zdołał złapać ostrości gdzie trzeba...
-
Luz to na pewno nie, bateria siedzi tak mocno, że potrzeba sporej siły, aby ją wyjąć. Ale porobię testy wstrząsowo-stukowe, sprawdzę tę hipotezę. ---- Kurcze, miałeś rację. Udało mi się całkiem lekkim stuknięciem spowodować wyłączenie się tel! Potem jednak wiele podobnych stuknięć tego nie spowodowało. Czyli zapewne winne wyłączaniu są wstrząsy, ale potrzeba specyficznego kąta uderzenia, statystycznie dość chyba rzadko występującego.
-
Witam, Pierwszy raz zignorowałem. Ale dziś to się powtórzyło. Po prostu: sięgam po telefon, który (włączony oczywiście) położyłem na stole X minut wcześniej - a on całkiem wyłączony! Bateria nie jest rozładowana. Tel. daje się normalnie włączyć i działa dalej normalnie. Oba przypadki wystąpiły na ROM-ie 4.5.23. Czy ktoś wie, co to może być? Na ten moment nie mam pojęcia, co może być czynnikiem wywołującym wyłączenie się tel. Sytuacja jest niefajna – dodzwonienie się do mnie jest niemożliwe, a ja o tym nic nie wiem. Mam nadzieję, że budzik zadzwoniłby pomimo takie wyłączenia (tego nie wiem). P.S. Kiedyś miałem podobny problem na Xperii NeoV z MIUI, ale tam telefon się restartował, a nie wyłączał. Ponieważ był kod PIN, efekt był podobny - nie można się było do mnie dodzwonić. Kilka bardzo przykrych sytuacji z tego wynikło.
-
Proszę o przeniesienie tego wątku do działu RedMi Note, skoro już takowy powstał, za co dziękuję.
-
Ale emocje
-
Nie wiem, czy to coś pomoże, ale pamiętam z Red Rice, jak wszedłem w ten tryb, to mnie kompletnie zmyliło nieintuicyjne działanie przycisków. Zdaje się, że chodzi o to, co jest napisane w Twoim cytacie - że volume down "chodzi" po pozycjach, a "volume up" zatwierdza aktualną pozcyję. A może jest odwrotnie? Sprawdź też co robi guzik Power, bo może coś robi. W każdym razie tam było to pokręcone i chwilę mi zajęło, zanim doszedłem, co ponaciskać, aby wybrać i zatwierdzić wybór.
-
Grzech nie brać. Chyba sam zamówię, choć kompletnie nie potrzebuję P.S. Bardzo proszę adminów o założenie niezależnego działu na forum dla RedMi Note oraz dla RedMi 1S. Skoro własny dział ma MI2A, to czemu nie mogą ich mieć te nowe, tak ekscytujące słuchawki?
-
Olej status. Mój telefon już dawno był w moich rękach, a status wciąż widniał "tylko paid" jeszcze przez parę dni
-
Witam, Czy możecie zapodać wyniki z testu Vellamo Benchmark na RedMi 1S? Dzięki.
-
Dzięki!
