Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. A na czym polega niedoróbkowatość SlowMotion w MI4? I z jakim FPS nagrywa w trybie SlowMotion ten iPhone? W moim Mi2S slow motion mnie zasadniczo zadowala, choć oszukuje z rozdzielczością (jakiś tam wycinek kadru jest powiększany do rozdzielczości 720p). Ale może dlatego zadowala, że to w ogóle pierwsze moje urządzenie, które daje taką możliwość. Mam nadzieję, że po przesiadce na MIUI6 nie będzie z tym gorzej. A za ile lat będą mogli wgrać sobie zwyczajnie kabelkiem USB do telefonu z peceta jakieś np. pliki mp3?
  2. A czy mógłbyś w wolnej chwili zrobić zdjęcie ubifocus z jakimś ruchomym obiektem? To by rozwiało wszelkie wątpliwości: jeśli pozycja tego obiektu na wszystkich "wersjach" zdjęcia byłaby identyczna, to byłby dowód, że fizycznie robione jest tylko 1 zdjęcie, a nie kilka. I odwrotnie.
  3. Oczywiste, że szczegóły nie są ujawniane. Ale miałem nadzieję, że tak zasadnicza sprawa, jak to, czy robi wtedy 5 zdjęć, czy jedno – nie jest do ukrycia.
  4. To by znaczyło, że robi jednak 1 zdjęcie, a nie 5 i nie wykorzystuje do tego fizycznego mechanizmu ostrzenia. Czyli nadal więcej tajemnic niż faktów...
  5. Przy HDR różny jest tylko czas naświetlania, więc nie ma być co słychać, skoro 3 zdjęcia są robione na 1 otwarciu migawki (jest tam w ogóle mechaniczna migawka?). Natomiast przy ubi powinno być słychać przestawianie się ostrości - to jest proces na pewno mechaniczny (choć oczywiście może to być super cichy). Sprawdziłbym to wykonując zdjęcie ze stetoskopem przyłożonym do telefonu.
  6. Czyli pewne podobieństwa wizualne i brak "szuflady" (co mi b. pasuje, bo upraszcza). Coś jeszcze?
  7. A możesz to uzasadnić? Pytam z ciekawości – nie miałem nigdy styczności z iOS, a często słyszę ten zarzut (może czasem to komplement?) wobec MIUI.
  8. Nie dosłownie, tzn.? Czy podczas robienia zdjęcia jest fizycznie wykonywane kilka zdjęć (pewnie to i słychać (ostrzenie) i trwa to dłużej), czy jednak tylko jedno? Chyba najłatwiej to sprawdzić robiąc takie zdjęcie jakiejś mocno ruchomej sceny. BTW: Czy ten ubifocus będzie dostępny tylko na Mi4?
  9. Wciąż mnie to jednak zastanawia od strony plików. Skoro jest kilka zdjęć w 1 JPG to chyba jest on większy niż "normalny"? No i skoro zawiera te wszystkie ujęcia z różną ostrością i informacje to opisujące, to teoretycznie można i na PC mieć potem możliwość przestawiania ostrości. A może jednak telefon trzyma w jakimś innym miejscu te dodatkowe informacje? Może to też jest nieco podobnie jak w przypadku panoramek 360° z Google Camera. Dla tradycyjnego softu jest to zwykły JPG (no bo jest), tyle, że w metadanych (które zwykłemu softowi w niczym nie wadzą) zawiera informacje potrzebne do takiej transformacji istniejącego obrazu przez właściwy soft, aby był wyświetlany jako sfera 360°. No, niemniej jednak jest to wciąż jeden i ten sam obraz. A w przypadku ubi-focusa jest to 4–5 różnych obrazów + informacje potrzebne do ich sprytnego połączenia (na różne sposoby). Nie wiem czy format JPG umożliwia przechowywanie kilku obrazów, z których tylko jeden (albo nawet – żaden z nich, tylko dodatkowy, wygenerowany) jest widoczny dla zwykłego softu?
  10. Sorry, ale jeśli nie lubi się launchera MIUI to jaki jest sens używania MIUI?
  11. Wszystko jest w jednym pliku, ale czy jest to plik JPG czy jakiś inny?
  12. Czy ktoś, kto posiada Mi4 może potwierdzić, że chodzi tu o serię kilku zdjęć wykonanych z różnym ustawieniem ostrości? Wtedy miałoby to większy sens i bardziej naturalny efekt, choć z drugiej strony - wprowadzało pewne ograniczenia, czy raczej utrudnienia przy samym robieniu zdjęcia. Interesuje mnie to też od strony plików – w jakich plikach i gdzie zapisywane są obrazy, które są bazą do wersji ostatecznej? I czy one znikają po zapisaniu jednej wersji wynikowej?
  13. OK, dzięki za wyjaśnienia. Nigdy wcześniej nie interesowałem się procesem wrzucania do Sklepu.
  14. Witam, Uprzejmie proszę o rozważenie, czy nie lepiej byłoby, gdyby urządzania tak jednak różne jak Redmi Note LTE i Redmi Note dual-SIM miały swoje oddzielne działy na forum. Pozdrawiam.
  15. Na ibuygou nie ma już wersji Redmi Note dual-SIM. Myślicie, że to chwilowy brak? Kolega się napalił na ten telefon (widział go u mnie, pasuje mu rozmiar) ale dual-SIM to dla niego kluczowa funkcja. A nie chcę mu polecać żadnych innych źródeł niż ibuygou. Nawiasem mówiąc - do wersji LTE chyba nie pasuje ROM MIUI Polska dla wersji dual-SIM? Czy będzie osobna wersja polska dla LTE?
  16. Co rozumiesz przez "ułożyć"? Po prostu poprzez długie, bardzo długie ładowanie?
  17. latet

    Uchwyt na rower do MI2S

    A są inne opcje, takie, które pozwalają na filmowanie podczas jazdy tylną kamerką?
  18. A którą masz wersję ROM-u? Sprawdź to na najnowszej, jeśli możesz.
  19. Ciekawe czemu autor nie wrzuci tak fajnej apki do "Sklepu"?
  20. Ponoć będzie to poprawione już w dzisiejszej wersji.
  21. ogtube? Skąd to wziąć? W "Sklepie" brak.
  22. A może pamiętasz od której wersji się te problemy pojawiły w takim poważnym nasileniu?
  23. a.d.2 - zdecydowanie szkło, żadna folia sie nie umywa.
  24. Na których wersjach ROM-u MIUI PL obserwowałeś te przykre zjawiska?
  25. Mały update: od jakichś 2 tygodni MMS-y działają mi bez zarzutu. ROM mam 4.8.22 DEV. Może to jego zasługa (nie wiem tego, bo nie testowałem MMS-ów zaraz po wgraniu ROM-u).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...