Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. No, nie takim znowu długim, jak na towar, którego jeszcze nie ma...
  2. Stąd właśnie moja podejrzliwość... Bo nic nie piszą, że to przedsprzedaż, a do tego zamieszczają zdjęcia konkretnego egzemplarza, pudełka - zrobione jakby telefonem, więc nie z materiałów reklamowych Xiaomi.
  3. Myślicie, że to może być oryginał? http://allegro.pl/xiaomi-mipad-4x2-2ghz-16gb-rom-7-9-ips-warto-i4367560621.html
  4. Witam, Jaki jest związek pomiędzy ustawieniami przekierowań (konkretniej: wyłączeniem ich) a tzw. firewall-em (konkretniej: jego niedziałaniem)? Nic z tego nie rozumiem - wyłączyłem przekierowania (pocztę głosową) kodem MMI: ##002# (w t-Mobile), bo nie dało się wyłączyć wszystkich z poziomu menu. OK, kod zadziałał (choć wg menu nadal przekierowania są włączone, ale najwyraźniej ten kod ma priorytet). Jako efekt uboczny - przestała działać czarna lista. Ale nadal działa blokowanie numerów prywatnych. Jednak np. zmiana sygnału słyszanego przez dzwoniącego z nr prywatnego powoduje re-aktywację przekierowań (i to wszystkich), więc znów muszę użyć kodu ##002#. Jakiś pokrewny problem był już wcześniej (tzn. zanim zacząłem testować firewall oraz zanim się dowiedziałem o tym kodzie MMI). Pisałem o tym tu: http://miuipolska.pl/forum/topic/2842-uparte-przekierowania-t-mobile/ ale bez echa. Strasznie to pokręcone, więc na razie sprowadzę to do 1 pytania: czy do prawidłowego działania czarnej listy i blokowania połączeń z umieszczonych na niej numerów – potrzebne są aktywne przekierowania? Dzięki!
  5. Mam pytanie - jakie znaki (oprocz 18 polskich) konwertuje ten moduł, a jakich nie? Bo np. zauwazyłem, że nie konwertuje litery ì na i.
  6. Witam, W nocy przeniesiono mój poczciwy numer z Plusa do t-Mobile no i zaczęła się jazda... Najpierw przez chwilę było OK. Potem przez 7 godzin byłem w "czarnej dziurze". Potem zaczęło działać, ale mam taki problem, że po każdym restarcie telefonu (a także po wyjściu z trybu samolotowego) widzę powiadomienie ostrzegające przed włączonym przekierowaniem wszystkich rozmów (i faktycznie – można się dodzwonić tylko do mojej poczty głosowej). Wchodzę więc w ustawienia przekierowań, chwilę trwa ich odczytywanie i - dziwne, ale niczego nawet nie muszę zmieniać, bo ikonka ostrzegająca przed włączonymi wszystkimi przekierowaniami sama znika i już się można do mnie dodzwonić (do kolejnego restartu lub włączenia i wyłączenia trybu samolotowego). Natomiast cały czas pozostają włączone przekierowania trzech sytuacji "przekieruj, gdy nieodebrane", "przekieruj gdy zajęty" oraz "przekieruj gdy nieosiągalny". Z tych trzech mogą wyłączyć tylko "przekieruj gdy zajęty" (ale po restarcie lub wyjściu z samolotowego znów wraca to przekierowanie!!!), a pozostałych dwóch w ogóle nie mogę zmienić - wyskakuje komunikat "Twój operator nie umożliwia wyłączenia przekierowania połączeń , gdy...". Czy ktoś miał podobne problemy? Czy w ogóle mają związek z MIUI, czy to raczej czysto sprawa t-Mobile? Dzięki!
  7. I tu się mylisz. RedmiNote, choć także używa "variable framerate", w dobrym świetle jest to w praktyce 30 fps. Tak samo zresztą ma Redmi 1S. Dla mnie to akurat wątpliwa zaleta. Wolałbym na sztywno 25 fps (jeśli nie ma szans na 50 fps). Widać też, że bitrate jest wyższy (niż na przykładowym wyciągu danych z filmiku z Mi2S powyżej), ale to może być zmienne (taki sam jest współczynnik Bits/(Pixel*Frame) Proszę: Video ID : 1 Format : AVC Format/Info : Advanced Video Codec Format profile : [email protected] Format settings, CABAC : Yes Format settings, ReFrames : 2 frames Format settings, GOP : M=1, N=30 Codec ID : avc1 Codec ID/Info : Advanced Video Coding Duration : 9s 899ms Bit rate : 17.1 Mbps Width : 1 920 pixels Height : 1 080 pixels Display aspect ratio : 16:9 Frame rate mode : Variable Frame rate : 30.000 fps Minimum frame rate : 29.596 fps Maximum frame rate : 30.426 fps Color space : YUV Chroma subsampling : 4:2:0 Bit depth : 8 bits Scan type : MBAFF Bits/(Pixel*Frame) : 0.275 Stream size : 20.2 MiB (99%) Title : VideoHandle Language : English Encoded date : UTC 2014-06-26 17:50:21 Tagged date : UTC 2014-06-26 17:50:21 mdhd_Duration : 9899 Audio ID : 2 Format : AAC Format/Info : Advanced Audio Codec Format profile : HE-AAC / LC Codec ID : 40 Duration : 10s 150ms Duration_FirstFrame : 38ms Bit rate mode : Constant Bit rate : 128 Kbps Channel(s) : 2 channels Channel positions : Front: L R Sampling rate : 48.0 KHz / 24.0 KHz Compression mode : Lossy Stream size : 158 KiB (1%) Title : SoundHandle Language : English Encoded date : UTC 2014-06-26 17:50:21 Tagged date : UTC 2014-06-26 17:50:21
  8. Dziękuję, udało się!
  9. O ile dobrze rozumiem wypowiedzi w tym wątku, to problem dotyczył raczej odtwarzania nagrań, a nie jakości samych nagrań. Ona wciąż jest w MI2S niezadowalająca (z dyktafonu).
  10. Witam, Zależy mi, aby mieć na Redmi Note widget "Wiadomości i pogoda". Mam plik GenieWidget.apk (sam nie pamiętam skąd go mam, ale zdaje się, że dał się zainstalować na Mi2S), ale nie chce sie zainstalować na Redmi Note. Pewnie zła wersja (Androida). Czy istnieje właściwa? Ostatecznie – coś w zastępstwie? (jest bardzo podobna aplikacja w Skepie, ale zaciąga newsy tylko anglojęzyczne, nawet jak się jej ustawić, że ma brać polskie). Dzięki!
  11. Jak piszesz coś takiego, to powinieneś dodać, czy chodzi o 2G czy o 3G. To istotne.
  12. Instrukcja wgrywania roota jest naprawdę bardzo przejrzysta i przyjazna. Jedyne, co może warto uwypuklić, to że konieczna jest karta micro-SD, bo tylko tam Recovery zobaczy pliki .zip.
  13. A zdradzisz jakie zmiany/poprawki szykują? BTW: W obecnej wersji (23) widzę parę rzeczy nie przetłumaczonych na PL, ale to pewnie wiesz. Ogólnie jednak ta wersja (23) działa naprawdę bardzo dobrze (na ile mogę to stwierdzić po 3 dniach testów, ale dość intensywnych). P.S. Mam też parę sugestii co do brzmienia polskich tłumaczeń w kilku miejscach, aby były jaśniejsze, mniej dwuznaczne, ale to napiszę osobno, jak zbiorę do kupy.
  14. Małe pytanko - czy w wersji STABLE dla MI2S jest wśród widgetów systemowych (tych białych z pomarańczową treścią) ikonka skrótu do ustawień preferencji sieci 2G/3G? Bo nie ma jej w romach dla Redmi Note i dla Redmi 1S, co jest bardzo denerwującym brakiem.
  15. Wyluzuj, proszę. To forum różni się bardzo na plus w stosunku do forum np. android.com.pl między innymi tym, że nie ma tu takiej agresji i upierdliwości moderatorów - na android.com.pl to aż strach cokolwiek napisać, bo albo nie ten dział, albo już było, albo coś tam. Każdy kiedyś zaczynał, nie każdy ma czas i możliwość się wgłębiać i zaczynać od lektury 50 archiwalnych postów. Nazywasz łosiem i leniem osobę, o której nie masz pojęcia, ani kim jest, ani co robi, ani dlaczego nie ma informacji, o które pyta.
  16. Ok, czyli wyłączam GPS, Data, Wi-fi, czekam (ile wystarczy odczekać?), potem udaję się w miejsce testu, odpalam program GPS Test, wtedy włączam w telefonach tylko GPS (bez wifi, bez Data) – obserwuję i robię screeny. Nie wiem wciąż jednak, jak sensownie zmierzyć czas łapania fix-a. W obecnych wersjach MIUI (w 2 z 3 testowanych telefonów) w ogóle nie ma mrugającej ikonki satelitki. Czy np. zmierzyć czas, aż w programie GPS-Test pojawią się moje współrzędne? Podejrzewam, że jednorazowy test niewiele da. Zapewne lepiej przeprowadzić ich kilka, w różnych warunkach "przestrzennych". Mogę to zrobić, ale problemem może być czas odczekania pomiędzy testami. Jak długi musi być? P.S. Osobiście mnie bardziej interesuje problem częstego (choć chwilowego) gubienia fix-a, bo wtedy Yanosik marudzi "brak zasięgu GPS".
  17. Zrobiłem pierwsze testy GPS, mam screeny, ale nie wiem, czy te testy mają sens, ponieważ w telefonach nie było kart SIM, za to cały czas były w zasięgu wi-fi. To chyba może wpływać? W każdym razie wszystki 3 tel. złapały fix-a prawie równicześnie, bardzo szybko (wszystkie poniżej 15 sek.). Czy jakiś program mierzy czas łapania fixa? Bo ten GPS Test pokazuje wiele danych, ale tego akurat nie (albo nie znalazłem).
  18. Tym: http://mediaarea.net/pl/MediaInfo
  19. Witam, Jak sprawić, aby mieć w Redmi Note popularny widget od Google - "Wiadomości i pogoda" (jego proces ma nazwę genie). Ze Sklepu Play pobrać się go nie da (choć są podobne, ale to nie to). 2. Co trzeba zrobić, aby Windows7 "widział" podłączonego przez USB Redmi Note? (z Win8 problemu nie ma). Dzięki!
  20. Witam, Mam parę pytań dotyczących Redmi Note, który dziś do mnie dotarł (także Redmi 1S). W obu już zainstalowałem MIUI Polska. Z Redmi Note są drobne problemy: 1. Instalowałem ściśle wg instrukcji (sposób 1), z uwzględnieniem "przywrócenia stanu fabrycznego" po zakończeniu instalacji. Nie zniknęła jednak oryginalna chińska animacja (z głosem - jakiś facet coś mówi po chińsku) wyświetlana przy starcie telefonu. Czy to normalne? Jak się jej pozbyć – najlepiej, aby zastąpiło ją logo MIUI Polska (tak się stało na Redmi 1S). 2. Windows 7 "nie widzi" Redmi Note. Co zrobić, aby "widział"? (z Win8 problemu nie ma). 3. O co chodzi z tą funkcją CPU Power Saving Mode, dla zmylenia ukryta w sekcji "Historia zużycia baterii"? Opis pod przełącznikiem mówi, że włączenie jej ogranicza "max CPU performance" w celu oszczędzania baterii. Myślałem więc, że to odpowiednik oszczędnego Planu Zasilania w MI2S. Ale test Antutu wyszedł prawie tak samo, niezależnie czy ta opcja byłą włączona czy nie. Poza tym, co denerwujące, jej wyłączenia nie jest pamiętane i po restarcie tel. znów jest włączona. Ogólnie telefon ten robi świetne pierwsze wrażenie, może to tylko magia dużego ekranu, bo równolegle bawię się nowym Redmi 1S i po prostu wydaje się niezbyt atrakcyjny przy Note.
  21. Czy konkretnie chodzi o ten: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=pl Co rozumiesz przez zimny start? @Marian - potwierdzam, że MI2S nagrywa filmiki ze zmiennym framerate i najczęściej wygląda to np. tak jak niżej. Natomiast time-lapse'y są zapisywane jako 30 fps. Video ID : 1 Format : AVC Format/Info : Advanced Video Codec Format profile : [email protected] Format settings, CABAC : No Format settings, ReFrames : 1 frame Format settings, GOP : M=1, N=61 Codec ID : avc1 Codec ID/Info : Advanced Video Coding Duration : 2mn 18s Source duration : 2mn 18s Bit rate : 13.0 Mbps Width : 1 920 pixels Height : 1 088 pixels Display aspect ratio : 16:9 Frame rate mode : Variable Frame rate : 22.271 fps Minimum frame rate : 19.885 fps Maximum frame rate : 23.286 fps Color space : YUV Chroma subsampling : 4:2:0 Bit depth : 8 bits Scan type : Progressive Bits/(Pixel*Frame) : 0.280 Stream size : 215 MiB (99%) Source stream size : 215 MiB (99%) Title : VideoHandle Language : English mdhd_Duration : 138333
  22. Potwierdzam problem u siebie pod Windows 7. Wprawdzie poradziłem sobie podłączając telefon do laptopa z Windows 8, ale bardzo by mi się także przydała możliwość podłączania go do Windows 7. @kuczis: Nowe Redmi nie mają trybu "magazyn pamięci". Mają tylko 2 tryby: "Pictures" i "Files" (ten drugi to nie to samo co "magazyn pamięci"). Opisany problem dotyczy obu trybów.
  23. Ja testowałem na kilki dev, kolega Robert na Stable – problem ten sam. Nagrywałem zarówno dyktafonem MIUI jak i RecForge – problem ten sam. Próbowałem też ze zdjętą obudową – problem ten sam. Czyścić nie czyściłem, ale problem słychać tak samo na nagraniach wykonanych na nowiutkim telefonie. Dobrze by było, jakby jeszcze inni posiadacze MI2S coś nagrali i udostępnili.
  24. No i co teraz? Czy to jest problem na amen związany ze sprzętem i nic z tym nigdy nie da się zrobić? Muszę się jakoś tego dowiedzieć, bardzo lubię ten telefon i niechętnie bym się z nim rozstawał...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...