Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. U mnie tak: i teraz rozumiem, że brak slotu na kartę SD to nie jest istotny problem w telefonie taki jak MI2/S. Choć boję się sytuacji, że telefon zdechnie i wtedy plików nie wydobędę, a gdyby tam była karta SD, to łatwo. No, ale po prostu często zgrywam ważne rzeczy (np. zdjęcia) do kompa i już. Można też do chmur, jak kto lubi, więc problem braku karty SD staje się czysto akademicki.
  2. A co innego można przeprowadzać na takim telefonie niż testy? A... wiem... crash-testy Spoko, zwykle ograniczam się do Antutu, A1SD, testów GPS, i testowego odpalenia paru gier.
  3. Jak tylko wyjdzie to kupię, przeprowadzę parę testów i sprzedam.
  4. Właśnie zrobiłem je godzinę temu, na chodniku przy ruchliwej ulicy. Rozmówca nagrywał, potem sam odsłuchałem te nagrania. Dziwne - ale hałasy tła na obu nagraniach są jednakowe (bardzo ciche, nie przeszkadzają). Natomiast w wersji z włączoną "redukcją szumów" mój głos jest dziwnie zmieniony. Nie żeby było trudniej zrozumieć, co mówiłem, ale można mieć kłopot z rozpoznaniem, że to ja - takie specyficzne, dziwne zniekształcenie. Tak więc mój wniosek - na co dzień będę trzymać tę opcję wyłączoną. No, ale to był tylko jeden test.
  5. latet

    HongMi 1S

    Racja, chodziło mi o RedMi Note: Na jutro chińska firma Xiaomi zapowiedziała konferencję prasową, która odbędzie się w Pekinie – zadebiutuje druga generacja jednego z najciekawszych smartfonów z Państwa Środka, mając oczywiście na uwadze stosunek ceny, do zaimplementowanych podzespołów. Mowa o phablecie znanym wcześniej jako Red Rice 2, który na półkach sklepowych zadebiutować powinien jako Sun Rice, a także Redmi Note, w przypadku wariantu międzynarodowego. http://www.gsmmaniak.pl/288012/premiera-red-rice-2/
  6. latet

    HongMi 1S

    Jak nie jak tak. Przecież Hongmi 2 to właśnie zapowiadany 5,5 calowy RedMi, o którym sam piszesz. Trochę namieszali z nazewnictwem...
  7. latet

    HongMi 1S

    Witam, Czy ktoś już testował nowszą wersję Red Rice - "1S"?
  8. latet

    Bumper/Case

    Jak dla mnie zaleta i to duża. O wiele trudniej o przypadkowe naciśnięcie.
  9. Saimon ma 100% racji. Wyluzujcie pośladki
  10. No nie wiem... Rozdzielczość tylko full-HD i nie daje się zmienić, no ale powiedzmy że innej nie chcę. Niestety... MI-2S najwyraźniej olewa inne ustawienia tego programu (w szczególności FPS) i nadal nagrywa z tym swoim chorym (bo niskim i bo zmiennym FPS): Frame rate mode : Variable Frame rate : 22.268 fps Minimum frame rate : 21.176 fps Maximum frame rate : 22.321 fps choć bitrate wzrósł z ok. 13 do ok. 17 Mbps (ale to może być przypadek). W każdym razie dzięki za próbę pomocy.
  11. Witam, Czy możecie polecić jakąś aplikację (może być płatna) do nagrywania filmików, która by umożliwiała wpływ na parametry takie jak ilość klatek na sekundę, bitrate itp. Aplikacja stockowa w MI-2s takich ustawień nie posiada, a nagrywa z bezsensownym, zmiennym FPS wahającym się od 13 do 22 klatek na sekundę. Dzięki.
  12. To jest czysto cyfrowy zoom, więc zapewne chodzi o dźwięk "szukania ostrości". Spróbuj w trybie ostrości ręcznej i porównaj. P.S. Pisząc o problemach związanych z aparatem podaj wersję MI-2S (16GB czy 32GB) bo różnią się one, oprócz wielkości pamięci, także właśnie aparatem.
  13. No tak, testowałem mówienie wprost do jednego lub drugiego mikrofonu i się zdziwiłem, że właśnie w trybie "Włącz redukcję szumów (2 mikrofony)" - w ogóle nie słuchac tego, co się mówi do tylnego mikrofonu. Przy wyłączeniu tej funkcji słuchać wyraźnie, że działają oba mikrofony (oba przenoszą głos rozmówcy, mówienie do każdego z nich z bardzo bliska powoduje, że głos słychać bardzo głośno). Czyli nazwa funkcji - jest jakby nieco myląca. Potestuję jeszcze w warunkach hałasów w tle.
  14. Potestowałem to dokładniej i rozmówca (którym też byłem na zmianę ja) nie słyszy żadnej różnicy.
  15. To trochę smutne, że funkcja przewidziana do poprawy jakości rozmów - znacząco ją pogarsza. A jak się gada po chińsku, to jest inaczej?
  16. Witam, Ponieważ mój MI-2S jest w tej chwili jedynym dostępnym mi urządzeniem nagrywającym filmy, to sprawa jest dla mnie bardzo ważna. Główne pytanie - czy można mieć wpływ na te parametry? Np. czy ktoś się bawił edycją pliku /system/etc plik media_profiles.xml i czy to coś dało? Chciałbym przede wszystkim wyłączyć tryb Variable frame rate mode, bo to jest potem prawdziwy wrzód na tyłku dla programów do montażu. Po drugie - chciałbym zdecydowanie zwiększyć bitrare, bo artefakty wynikające ze zbyt silnej kompresji są bardzo widoczne (co dziwne - ja je dużo bardziej widzę przy 720 niż przy full HD). Po trzecie - chciałbym ustawić na sztywno framerate na jakąś normalną wartość, np. 25 fps albo 50 fps, jeśli sprzęt wyrobi. Po czwarte - chciałbym mieć wpływ na korektę ekspozycji przy filmowaniu (może być globalnie, z góry ustawiona dla całego filmu). Z ostrością faktycznie różnie bywa, ale w przeciwieństwie do tego co pisano wyżej, lepsze wyniki osiągam przy ustawieniu "tryb ciągły". Mam nadzieję, że choć część tych kwestii da się rozwiązać. Tymczasem bawiłem się trybem timelapse i przyznam, że zabawa jest fajna: -- 13 mar 2014, o 09:46 --
  17. Wciąż jadę właśni na tym kernelu i się zastanawiałem - czy to jest cecha czy bug phantoma, że przez cały czas grania w grę 3D (Rise of Glory) CPU pracuje na 1026 MHz (a nie wyżej)? Z drugiej strony - gra działa całkiem płynnie, więc spoko. Z kolei w czasie testu Antutu (wynik: 26926) rozkład częstotliwości był taki: 1728 MHz --- 23% 1674 MHz -- 1% 1566 MHz -- 3% 1350 MHz -- 1% 1026 MHz -- 3% 918 MHz -- 43% Czy to normalne? Czy ktoś mógłby podać jak wygląda taki rozkład przy kernelu Stock? Dzięki.
  18. Szkoda, że od razu w ROM-ie MIUI Polska nie ma wgranego tego mod-a. Ułatwiłoby to życie sporej liczbie ludzi. Jak sądzicie?
  19. Raczej tylko statystyczne... Jakoś dziwnym trafem większość przypadków pobrania podatku za taką przesyłkę (mam na myśli te, o których czytałem) miała miejsca na Śląsku.
  20. Domyślam się, że nie Śląsk?
  21. To jak wyjaśnić, że ta sama karta SIM włożona do RedRice (a także do neoV) nie powoduje problemów i APN-y pojawiają się automatycznie? To raczej z MI-2S jest coś nie tak w tym zakresie
  22. Nie wiem, czy mi chodzi o zmodyfikowany, czy nie. Po prostu chcę mieć wiadomości na pulpicie, jak miałem do tej pory niejednym telefonie Sciągnąłem gapps w paczce zip, rozpokaowałem, jednak plik .apk nie daje się zainstalować. Czy trzeba zmienić nazwę całej paczki na instal.zip i wgrać z Mi-Recovery? Czy mam się spodziewać jakichś skutków ubocznych? Mogę też sam genie.apk wyjąc z NeoV i spróbować - uda się?
  23. Masz na myśli Gapps Manager?
  24. A można linka do właściwej wersji? Dzięki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...