-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Cóż, w moim MI-2S nawigacja działa dobrze. Fix-a łapie szybko, bardzo sporadycznie go gubi na moment. Generalnie nie mam powodów do narzekania.
-
@Czubi, którą wersję ROM-u masz w tym RedRice? Chyba nie najnowszą?
-
Trzy plany zasilania - na co dokładnie wpływają i jak?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
Bardzo mi się spodobało to, że plan "oszczędny" ogranicza max. jasność ekranu. Z jednego konkretnego powodu: w Quickpic używam pożytecznej funkcji rozjaśnienia ekranu przy wyświetlaniu zdjęcia na pełny ekran. Jest to konieczne, bo normalnie (tzn. przy automatycznej regulacji jasności) podświetlenie ekranu w MI-2S jest zwykle zbyt słabe. Do czytania tekstów czy pisania SMS-ów jest OK, ale aby komfortowo oglądać zdjęcia to jest stanowczo za ciemno (pomimo ustawienia suwaka na maksa!). Natomiast ta fajna funkcja w Quickpic zawsze rozjaśnia na maksa (brak możliwości regulacji), co zwykle było dużą przesadą i waliło po oczach niemiłosiernie w pomieszczeniu o średnim lub słabym oświetleniu. Teraz, dzięki profilowi oszczędnemu planowi zasilania - to rozjaśnienie w Quickpic jest w sam raz -
Trzy plany zasilania - na co dokładnie wpływają i jak?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
Chodzi o ich automatyczną zmianę w wyniku przełączenia planu zasilania, czy w ogóle możliwość ich zmiany? Bo wydaje mi się, ze taka możliwość jest – korzystam z z programu No-Frills CPU Control i na stockowym kernelu pozwalana na takie zmiany. Albo udaje, że pozwala, nie umiem odróżnić. I faktycznie - ten program (nie wiem jak inne) nie zawsze pokazuje prawdziwą częstotliwość minimalną. Np. w planie "normalny" pokazywał zakres 384–1728 MHZ, a po przełączeniu się na plan oszczędny – 594–918 MHz (co jest bez sensu i nie jest prawdą wg CPU Spy). No i jeszcze zauważyłem, że po wczorajszej aktualizacji (kernel stock) defaultowe minimalne taktowanie CPU zmieniono na 384 MHz (wcześniej było 918 MHz, ale i tak niższe częstotliwości były w użyciu). Sorry, ale ciężko to ogarnąć rozumem, a co dopiero nad tym zapanować... -
Witam, Co dokładnie robią (na co wpływają) plany zasilania? Ustawienia / Bateria / Plan zasilania: wydajny ‖ normalny ‖ oszczędny Zauważyłem tylko, że w oszczędnym max. taktowanie CPU jest zmniejszone do 918 MHz (i wtedy jest równe minimalnemu). Natomiast zarówno w planie "normalnym" jak i "wydajnym" - zakres taktowania CPU jest taki sam, tzn. 918–1728 MHz. Przełączając pomiędzy nimi nie zauważyłem zmiany zarządcy (cały czas jest Interactive/cfq). Czym więc się te dwa plany różnią? Na co wpływają? Wynik Antutu jest przy obu tych planach bardzo zbliżony (27700 vs. 27900). Jak się ma działania takiego planu zasilania do funkcji aktualnego zarządcy? Czy ich kompetencje na siebie zachodzą, a jeśli tak, to który ma priorytet? Czy minimalna częstotliwość taktowania rzędu 918 MHz to nie jest trochę za dużo, tzn. czy można śmiało ustawić mniej, bez odczuwalnych efektów ubocznych? Choć chyba system nie do końca respektuje to ustawienie minimalne - w statystykach CPU Spy widzę, że niższe taktowania też są w użyciu, a 384MHz to nawet całkiem często. Dziękuję z góry za wyczerpujące wyjaśnienia.
-
CWM 6.0.4.7 Advanced Edition / PhilZ Touch 6.20.6
latet odpowiedział(a) na sibul temat w Modyfikacje systemowe
Z tym Recovery to mnie zaskoczyłeś. Czy jak wgram to CWM, to po każdej aktualizacji systemu należy go wgrać ponownie? Drugie pytanie - czy Dalvik Cash jest na partycji cache? Czy pamięć cache aplikacji (każda ma swoją) jest na partycji cache? Pewnie i to nie i to nie - więc co tam jest? Czy aplikacje systemowe są na partycji system, a aplikacje instalowane ze Sklepu Play lub plików .apk są na partycji data? -
CWM 6.0.4.7 Advanced Edition / PhilZ Touch 6.20.6
latet odpowiedział(a) na sibul temat w Modyfikacje systemowe
Jeśli dobrze zrozumiałem, to jestem w szoku. O jakie dane chodzi? O jakie używanie 2 systemów chodzi? Nie używałem 2 na raz, tzn. nie przełączałem się ręcznie między systemami. Skoro partycja data/ jest wspólna i nie jest formafowana, to nie rozumiem, dlaczego jakieś dane są tracone i muszą być przywracane z kopii. Coś chyba źle zrozumiałem. Bardzo proszę o wyjaśnienie tego. -
CWM 6.0.4.7 Advanced Edition / PhilZ Touch 6.20.6
latet odpowiedział(a) na sibul temat w Modyfikacje systemowe
Widzę, bo nie wierzę, że na tych partycjach (których zwykła aktualizacja nie formatuje) nie gromadzą się jakieś śmieci, balast, który prędzej czy później się zemści - albo spowolnieniem działania albo problemami typu "coś źle działa i nie wiadomo dlaczego". Ja akurat używam niewielu aplikacji poza systemowych (może 5-6), które nie mają jakichś tam rozrośniętych opcji. Ich ponowna instalacja i konfuguracja zajmuje mi ok. 3-5 minut. Pewnie, że nie będę robił full-wipe co tydzień, ale tak powiedzmy raz na 2-3 miesiące to bardzo chętnie, choćby dla porównania, czy coś to da, coś zmieni itp. A już na pewno przed większą zmianą typu przesiadka z MIUI5 JB na MIUI6 KitKat. Czy mógłbyś to rozwinąć, dzięki. (PS. Nie używam chmury MIUI, ani żadnej innej). -
CWM 6.0.4.7 Advanced Edition / PhilZ Touch 6.20.6
latet odpowiedział(a) na sibul temat w Modyfikacje systemowe
A co w tym złego? Czy aktualizacje nie są całkowicie niezależne od poprzednich? Wiem, że to dodawanie sobie roboty, ale to mnie to kręci - więc pytam bardzo poważnie - czy jest w tym coś niebeziecznego, coś można skopać, albo utracić? Dzięki. -
CWM 6.0.4.7 Advanced Edition / PhilZ Touch 6.20.6
latet odpowiedział(a) na sibul temat w Modyfikacje systemowe
Akurat ja bym wolał, aby Recovery nie miało dotykowego interfejsu, bo wtedy łatwiej o jakieś przykre w skutkach "omsknięcie się" palca. No, ale jest cool -
CWM 6.0.4.7 Advanced Edition / PhilZ Touch 6.20.6
latet odpowiedział(a) na sibul temat w Modyfikacje systemowe
Wygląda obiecująco. Będę sobie mógł robić full wipe przed każdą aktualizacją, a tego mi bardzo brakuje No i prawdziwe, pełne backupy całego systemu. Yes yes yes! -
Coś mi się zdaje, że chwilowo jest zły czas na składanie zamówień w Chinach... Obym się mylił.
-
Początki z MIUI i pierwsze zamówienie + pytania.
latet odpowiedział(a) na vankosiara temat w Dyskusja ogólna
Karta GeForce GT 240 jak najbardziej wspiera CUDA. To raczej zbyt stara wersja Sony Vegas Pro 9.0. Albo coś źle robię, nie wiem -
Początki z MIUI i pierwsze zamówienie + pytania.
latet odpowiedział(a) na vankosiara temat w Dyskusja ogólna
Oczywiście, że ważna jest całkowita moc obliczeniowa i oczywiste, że niej krytyczną rolę odgrywają wszelkie wąskie gardła. Akurat też używam Sony Vegas Pro, ale używałem go zawsze i tylko na jednym i tym samym procku (2-rdzeniowym, zakupionym w 2008 r.), więc nie wiem, o ile by przyśpieszył na np. 4-rdzeniowym, zwłaszcza, że jak sobie kiedyś w przyszłości sprawię taki procek, to także cała reszta bebechów będzie nowa. Wiem tylko, że podczas renderowania program ten obciąża oba rdzenie praktycznie na maksa i że niestety nie umie korzystać z mocy obliczeniowej GPU (np. via CUDA). No, ale nie zbaczajmy aż tak z tematu, bo nas okrzykną zboczeńcami -
Początki z MIUI i pierwsze zamówienie + pytania.
latet odpowiedział(a) na vankosiara temat w Dyskusja ogólna
Chętnie bym się dowiedział, jak realnie wygląda wsparcie dla wielordzeniowości w aplikacjach dla Androida. Mało o tym wiem, prawie nic. Wiem za to jak to wygląda na pecetach i [iMHO] nie jest dobrze. Mimo, że procki wielordzeniowe są od wielu lat, to wciąż większość aplikacji potrafi korzystać tylko z 1 rdzenia. Przynajmniej aplikacji, które mam (nie)przyjemność na co dzień używać. Mam nadzieję, że Android jest pod tym względem bardziej rozwinięty, a raczej, że autorzy aplikacji są bardziej kompetentni w tym zakresie -
No, ciekawe jak wygląda sytuacja z VAT-em przy Fedexie.
-
Początki z MIUI i pierwsze zamówienie + pytania.
latet odpowiedział(a) na vankosiara temat w Dyskusja ogólna
Wydaje mi się, że Redmi Note ma za małą rozdzielczość w stosunku do wielkości ekranu. Może być pikseloza (jak w marnych tablecikach 7") zamiast przyjemności patrzenia na ostry, "gęsty" ekran (co uwielbiam w MI-2S). -
Początki z MIUI i pierwsze zamówienie + pytania.
latet odpowiedział(a) na vankosiara temat w Dyskusja ogólna
Kontrowersyjne... Ale jak ktoś lubi duży ekran i chce mieć dual-SIM, to na pewno. -
Masz rację, ale to ma sens w przypadku Aero, a nie gdy ktoś chce używać 2 "normalnych" numerów i na każdy z nich móc otrzymywać MMS-y.
-
Początki z MIUI i pierwsze zamówienie + pytania.
latet odpowiedział(a) na vankosiara temat w Dyskusja ogólna
Czyli znów potwierdzenie mojej teorii. Problemy robią najczęściej celnicy z Zabrza. -
Początki z MIUI i pierwsze zamówienie + pytania.
latet odpowiedział(a) na vankosiara temat w Dyskusja ogólna
Ja mam podobne doświadczenia - 7 telefonów sprowadziłem z ibuygou, w sumie 6 przesyłek, wszystkie przez DHL. Nic nie musiałem deklarować, nikt mnie o nic nie pytał. Po prostu kurier przynosił paczkę do domu i tyle. Ja mam teorię, że to bardzo zależy od miasta adresata. -
- [also on 5.0 stable] SMSs from banks do not work properly Ciekawe, czy w końcu uda się im to poprawić. A ja wciąż bardzo chciałbym się dowiedzieć, czym się różnią SMS-y z banków od normalnych SMS-ów, że jest cały ten problem.
-
Myślę, że dobrze rozumiesz, choć trochę dziwnie to napisałeś. Działa to tak: [*:1d3oivea] tryb 3G możesz (choć nie musisz) włączyć tylko i wyłącznie dla karty w slocie nr 1 [*:1d3oivea] w danym momencie tylko jedna karta obsługuje transfer danych - dowolnie wybrana (slot 1 lub slot 2) - przełączanie tego wyboru zajmuje sekundę [*:1d3oivea] połączenia głosowe przychodzą na oba numery (nic nie trzeba przełączać) [*:1d3oivea] SMS-y przychodzą na oba numery (nic nie trzeba przełączać) [*:1d3oivea] MMS-y przychodzą tylko na numer, który ma aktualnie przypisaną transmisję danych. Jeśli jej nie ma, to przyjdzie SMS z info, że ktoś wysłał MMS, wtedy można przełączyć transfer danych na drugą kartę i po paru minutach ten oczekujący MMS dojdzie (o ile nie wygasł)
-
A co z najsłynniejszym błędem poprzedniej wersji, czyli problemami z płatnymi aplikacjami ze Sklepu Play?
-
Początki z MIUI i pierwsze zamówienie + pytania.
latet odpowiedział(a) na vankosiara temat w Dyskusja ogólna
Raczej mowa jest o RedMi Note (wcześniej zwanym Red Rice 2). Albo o obu tych nowościach
