Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. A nie na "devach" w tamtym okresie? Mam ściągnięte stable 23 z połowy sierpnia.
  2. Tylko czekałem, aż ktoś coś takiego to napisze, po tych początkowych samych zachwytach nad CM... @Okulowiec: skoro jesteś zmuszony wrócić do MIUI, to może spróbuj jakąś starszą wersję ROM-u? Wydaje mi się, że ten koszmar z RAM-em zaczął się stosunkowo niedawno, a wcześniej było OK. Jakby co, to mam pod ręką wersje: 24, 33, 34, 37 i 41 i mogę je udostępnić zainteresowanym. Wersje 24 zainstalowałem znajomej, której konfigurowałem nowego 1S w czerwcu i ona nie zgłasza tego typu problemów (nie twierdzę, że ich nie ma – piszę tylko, że mi nie zgłaszała). Sam testowałem ten tel. na ROM-ie 24 przez ok. tydzień (byłem zachwycony, np. sprawnością GPS, jakością nagrań audio, wynikiem testu Vellamo/Browser) i nie zauważyłem opisywanego problemu, ale mogłem go nie zauważyć, dlatego, że często tel. restartowałem z innych przyczyn (żonglerka kartami SIM).
  3. Witam, A jak w wersji 4.8.22 jest z jakością dźwięku w nagrywanych filmach? Dzięki.
  4. Możliwe, ale nie przeszkadzało to np. w przypadku kwietniowych ROM-ów "dev" dla MI3, które długo były uznawane za wyjątkowo udane i bezproblemowe - a były właśnie na 4.3.
  5. Kiedyś pisałeś, że jest nadzieja, że jednak wrócą te mini ikonki na pasku. Czy ta nadzieja nadal jest, czy raczej zapomnieć?
  6. Tak jest! (choć raz Acid racji nie miał
  7. Dziękuję za podpowiedź. Nie zdawałem sobie sprawy, że do wersji 4.8.22 ROM na KitKacie dla Mi3 aż tak „dojrzał”. To dobra wiadomość Przyszły użytkownik pyta też, czy na Mi3 wydano "czysty Android"? Wydano?
  8. Witam, Załóżmy, że ktoś chce mieć w swoim nowym Mi3 MIUI5 na JB. Którą konkretnie wersję MIUI PL (linia: stable / dev, data wydania) polecacie, jako taką, która działa najstabilniej i ma najmniej problemów? No, chyba że ostatnia (4.8.22) wersja na KitKat była już tak dojrzała i dopieszczona, że nie ma sensu instalować ROM-u na JB? Co konkretnie radzicie? Osobie, która będzie używać tego telefonu zależy świętym spokoju i stabilności. KitKat nie jest jej potrzebny do szcześcia, tym bardziej M.v6. Dzięki!
  9. Karolas brzmi kontrowersyjnie, ale sporo racji ma. Wprawdzie 1S testowałem tylko przez ok. 8 dni, ale nic złego nie zaobserwowałem. System był świeży, więc działał dobrze – podobny efekt możecie mieć z CM w pierwszych iluśtam dniach. Co oczywiście nie znaczy, że błąd w MIUI dla 1S nie jest poważny...
  10. Racja Panball, rozszerzę swoje procedury testowe o taki test, dzięki za sugestię. Myślę tylko przy jakiej jasności robić taki pomiar... Może przy jakiejś średniej (na środku skali), co będzie korespondowało z przeciętną jasnością używania. Albo przy maksymalnej, aby czas testu nie był zbyt długi i wpływ innych czynników zminimalizowany – taka możliwie najlepsza forma sprawdzenia, jak się spisuje duet bateria/ekran.
  11. Bateria trzyma bardzo dobrze. Trudno mówić o konkretach (godziny, dni), bo każdy używa inaczej, ma inne apki i inaczej konfiguruje telefon, inaczej dba (albo nie dba) o okiełznanie prądożernych procesów. W stanie uśpienia nawet kilka dni spokojnie wytrzymuje. A z włączonym ekranem? Cóż, zależy od jasności tego ekranu. Nie testowałem w taki sposób, ale może to dobry pomysł, aby zacząć.
  12. To nie 1S
  13. Skoro jest 130 wolnego, to czemu jest konieczny restart?
  14. A napiszcie proszę, co się w praktyce zmieniło po wczorajszej aktualizacji.
  15. Zerknij na to: http://miuipolska.pl/forum/topic/2798-testuję-mi2s-redmi-note-redmi-1s/?p=21630
  16. No to ja jeszcze bardziej OT: Z CM11 miałem kontakt tylko raz – zainstalowałem go z rozpaczy na NeoV (jakoś wiosną tego roku), gdy już stanowczo nie dawał rady z nowymi wersjami MIUI. Polecono mi CM11 jako lekki, zwinny i baterio-oszczędny. Niestety - rozczarowałem się wtedy. Bateria leciała jeszcze szybciej jak na MIUI, a i lekkości większej nie dało się odczuć. Ale OK - NeoV to tel. z całkiem już innej epoki i to już bez znaczenia. Choć używając MIUI na Mi2S potwierdzam, że jest szybkie i dopracowane i nie bardzo sobie wyobrażam, co (gdzie? jak?) by miało działać jeszcze szybciej na tym telefonie. No dobra, czasem mi lekko laguje (0.5-1s.) przy odblokowywaniu ekranu (linia dev), ale to jedyna taka sytuacja.
  17. No sam widzisz, że jest potrzeba dosadniejszego rozróżniania Note i Note LTE. Ponawiam prośbę o osobny dział dla tego telefonu na Forum.
  18. Chwilowe niedopatrzenie czy celowe działanie? Mam nadzieję, że to pierwsze. Taka ikonka to duża wygoda, u mnie zawsze na głównym ekraie pulpitu. PS: Czy w przypadku telefonów z LTE można sobie ręcznie przełączać 2G/3G/4G? Idzie do mnie Redmi Note LTE i zastanawiam się, czy testując na nim szybkość mobilnego internetu będę mógł wybierać, czy dany test będzie w trybie 3G czy LTE. A jeśli nie, to czy przynajmniej będę widział, w jakim trybie się on odbywa?
  19. Dzięki – no to już wszystko jasne! Super.
  20. O, to wreszcie jakiś przełom w śledztwie Czy mozesz wkleić lub podlinkować tu te zdjęcia dowodowe? Ale to bardzo dobra wiadomość, bo oznacza to, że Ubifocus jest "prawdziwszy" niż czysto programowe rozmywanie fragmentów obrazu... Z drugiej jednak strony – wymaga lepszych warunków oświetleniowych, aby zastosować krótsze czasy, a pewnie też w tym celu zwiększa ISO, więc nie zawsze musi to wyjść na dobre. Nokia nie bez powodu zdecydowała się jednak robić to na bazie 1 zdjęcia.
  21. Creep, ale Ty zrobiłeś te zdjęcia (z telewizorem w tle), czy tylko gdybasz? Bo jak na razie – wciąż czekam na dowody w postaci zdjęć. Ogólnie pomysł mi się podoba – łatwiej włączyć telwizor niż wykombinowac jakiś przedmiot w rodzaju wahadełka. Tyle, że coś się musi dziać na ekranie dynamicznie
  22. Witam, Czy MIUI Browser może być także dotknięty tą luką? http://di.com.pl/news/50611,0,Katastrofa_prywatnosci_na_Androidzie_czyli_powazna_luka_w_przegladarce-Marcin_Maj.html?utm_source=FreshMail&utm_medium=email&utm_campaign=fm_NL%2017.09.2014
  23. Czy w Redmi 1S zdarzają się dwa nieco różne procki: Snapragon 400 8228 oraz Snapdragon 400 8628 ?
  24. A, widzę, dzięki. Szkoda, że tylko na FB, a nie też gdzieś tu na forum. Co tak najbardziej w tym modelu uzasadnia, że jest znacznie droższy od wersji dual-sim? Różnica wynika z różnicy cen procków? Czy Note LTE będzie miał własny dział na forum? No bo to jednak, jakby nie patrzeć, nie jest ten sam telefon do Note dual-sim.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...