-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Super! Wątpię, aby do piątku mój egzemplarz dotarł, ale pewnie zaraz po weekendzie będę mógł zacząć testy. Akurat wcześniej miałem do testów Note dual-sim, to będzie punktem odniesienia. P.S. Ten ROM jest na Androidzie 4.4, czy to błąd na stronie ibuygou?
-
Chyba jeszcze nie ma ROM-u MIUI Polska dla tego telefonu. O ile dobrze pamiętam, to Acid coś wspominał, że może będzie już w ten piątek. Oby, bo właśnie zamówiłem ten telefon. Do testów, potem go chętnie odsprzedam (po kosztach).
-
Tak, koniecznie na telefon.
-
Dzięki za link, przelałem parę zł Dyleck – prowizja przy przelewie Paypal--->Paypal nie jest wysoka. Ale jaka to nie wiem, szczerze... W historii widzę tylko to co przelałem i tyle.
-
Jeśli to kwestia kasy (na inny serwer) to proponuję wprowadzić mikropłatności i pobierać parę zł za download ROM-u MIUI PL. Uczciwie skalkulowana cena nie byłaby raczej wysoka (nie wiem, jaki jest tu efekt skali – nigdy nie czytałem tu info o tym ile konkretne ROM-y mają pobrań?) i w obecnej sytuacji nikt (rozsądny) by chyba za bardzo nie protestował...
-
Witam, Miałem okazję pobawić się Samsungiem Galaxy S-IV i bardzo mi się spodobała w aplikacji aparatu funkcja kręcenia krótkich animowanych GIF-ów. Zwłaszcza to, że animowana może być tylko część – jeden obiekt się porusza, inne nie, tak jak tutaj, gdzie 2 osoby idą, a reszta stoi zamrożona: http://www.xyz.avx.pl/gif/matrix.gif (BTW: nie wiem czemu FF nie odtwarza tej animacji... ale robi to Chrome i Opera) Potem szukałem apli o podobnej funkcji w Sklepie Play, ale nie znalazłem. Owszem, jest wiele aplikacji typu "GIF Camera", przetestowałem kilka pierwszych z brzegu i wszystkie były marne, skrajnie ubogie w funkcje, niektóre przy tym zapisujące w b. niskiej rozdzielczości. Czy możecie polecić (jeśli istnieje) tego typu aplikację możliwie jak najbardziej zbliżoną możliwościami do tej z Samsunga Galaxy S-IV? Dzięki!
-
Czekajcie, bo czegoś tu nie rozumiem. Czy (i w jaki konkretnie sposób ) wprowadzenie przez Xiaomi do ich chińsko–międzynarodowej wersji ROM-u kulawego polskiego tłumaczenia będzie w jakikolwiek sposób przeszkadzało w tworzeniu porządnej wersji MIUI Polska tak jak do tej pory? Przecież to nie jest tak, że wywalają dobre tłumaczenia i wkładają marne, tylko wkładają marne tam, gdzie nie było żadnych. Czy coś źle rozumiem?
-
Może ktoś pamięta, jaka była ostatnio na ibuygou cena Redmi Note LTE? Dziś jest $235 w ramach "crazy discount", ale nie mogę sobie przypomnieć jaka była wcześniej (i wcale mi się nie wydaje, że wyższa... ale może mi się coś pokręciło). Dzięki.
-
Chyba czas zacząć się uczyć chińskiego....
-
Wchodzę zwykle z MIUI Browser.
-
W takich sprawach (akcesoria tego typu) najcenniejsze jest polecenie kogoś, kto już używa, bo teoretyczne parametry niezwykle często są bardzo naciągane czy wręcz fałszywe. Dzięki zgred83, zamówię tą sobie, bo moja obecna ładuje MI2S w tempie 10% na godzinę i to pod warunkiem, że żadna konkretnejsza aplikacja nie jest odpalona. Przy nawigacji to nawet nie zauważyłem, aby rozładowywanie było wolniejsze na tej mojej obecnej no-name. Jakoś dawałem radę, bo akurat w Mi2S nawigacja całkiem długo jest w stanie pociągnąć bez doładowania (myslę, że 7-8 godzin, maksymalnie jechałem 6 godzin).
-
Nie wiem, ale gdyby była to tego typu funkcja (przyśpieszanie), to odwiedziny pierwszy raz wywołanej, calkiem nowej strony, nastąpiłyby chyba nieco wcześniej niż po dniach? Nic nie wiem o tej funkcji w MIUI - chętnie się dowiem. A te chińskie roboty podszywają się pod różne archaiczne "ludzkie" browsery (zwykle przychodzą właśnie taką serią), ale przeważnie z tej samej domeny ptr.cnsat.com.cn. Przykłady - trzy poniższe wizyty miały miejsce w ciągu paru minut, wszystkie z ptr.cnsat.com.cn (IP: 202.46.50.38): Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; zh-CN; rv:1.9.1.2) Firefox/3.5.2 Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:22.0) Gecko/20100101 Firefox/22.0 Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0) A "Szybkie pobierania" (niebieski koliberek) już dawno wyłączyłem, bo jak było włączone to mi aplikacja Gmail nie chciała w ogóle wyświetlać/pobierać załączników. Nie zauważałem jednak wtedy wpływu na działanie stron www.
-
MIUI 6 - dyskusja o nowej wersji systemu.
latet odpowiedział(a) na Acid pytanie w HyperOS - korzystanie
Marzyciel -
No i chyba też dla Chińczyków lubiących mieć 2 karty SIM, bo żadem "Millet" tego nie oferuje...
-
Zwykle tak jest w useragentach – cała "hierarchia" jest podana, silniki, przeglądarki spokrewnione itp., trzeba umieć tę najbardziej konkretną, szczegółową informację wydobyć, jeśli się chce ją uwzględnić np. w statystykach odwiedzin A tu możecie sobie sprawdzić zarówno wzrok jak i jakość swojego ekranu: http://www.xyz.avx.pl/pixel_ratio3.php - jedno i drugie trzeba mieć dobre (ekran z pikselami wirtualnymi 3x3), aby – bez powiększania strony – widzieć różnicę pomiędzy środkową a prawą kolumną. Wśród telefonów Xiaomi będzie ją widać tylko na Mi3 i Mi4.
-
Nie... - przedstawia się jako MIUI Browser 2.0.1 Mozilla/5.0 (Linux; U; Android 4.4.4; pl-pl; MI 4W Build/KTU84P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Version/4.0 Mobile Safari/537.36 XiaoMi/MiuiBrowser/2.0.1
-
Witam, Czy ktoś z posiadaczy Mi4 byłby tam miły i wszedł z tego telefonu (z przeglądarki "wbudowanej") na stronę http://www.xyz.avx.pl/ to będę mógł wtedy obejrzeć jak się on "melduje" (useragent string i parę innych rzeczy). Dziękuję!
-
Witam, Tytuł dałem nieco żartobliwy, ale sprawa wygląda tak: tworzę nową stronę www, nigdzie nie podlinkowaną, nigdzie nie zgłaszaną wchodzę na nią z mojego MI2S po 2–3 dniach (albo wcześniej) stronę taką odwiedzają roboty z chińskich adresów IP Czy to jest całkowicie normalne?
-
Klawiatura bez pełnego alfabetu znaków zagranicznych
latet odpowiedział(a) na CichyWiatr temat w Dyskusje o aplikacjach
A możesz napisać, czym Cię tak urzekła klawiatura pod WP? Oprócz braku "zbędnych" znaków? Nie pytam złośliwie, ale z ciekawiści – nie miałem nigdy styczności z WP. -
Nie żartuj. Lepiej policz - jaki bitrate ma utwór muzyczny? Wyrażony w MB/s. Każda karta SD powinna wystarczyć. Poza tym nawet jeśli nośnik byłby za wolny, to brak buforowania przy odtwarzaniu muzyki/video do ewidentna niedoróbka softu.
-
Lekka zmiana kąta widzenia podczas zmiany ostrości na bliżej/dalej to normalne zjawisko w każdym obiektywie (prawa fizyki, optyki). Być może w Mi4 jest to sprytnie kompensowane programowym przekadrowaniem (bardzo prosty algorytm by tu wystarczył – im bliżej ostrość, tym mniej trzeba przyciąć kadr). Myślę, że zagadka czy UbiF robi 1 czy więcej zdjęć nie będzie ostatecznie rozwiązana, dopóki ktoś z MI4 nie zrobi zdjęcia, w którym będzie jakiś przemieszczający się w poprzek kadru obiekt – ale to musi być w dobrym świetle, aby nie był rozmazany, a tylko przemieszczony. Np. coś jak wahadełko na długim sznurku. z tym za dobrym światłem to może niekoniecznie, bo np. w przypadku HDR tylko przy nieco słabszym widać po ruchomych obiektach, że było kilka zdjęć zrobionych. Przy b. silnym skutecznie działa algorytm 'usuwania duchów'. Oto przykład – zrobiłem prowizoryczne wahadło z zabawki dla kota. Sorry za brak ostrości, ale to tutaj bez znaczenia. Widać wyraźnie, że tryb HDR zrobił 3 zdjęcia, ale na zdjęciu w pełnym słońcu tego nie widać (widać tylko 1 wahadełko i jego 1 cień na ścianie), ponieważ algorytm z łatwością usunął zduplikowany obiekt (był on ostry, więc było to łatwe, w pomieszczeniu rozmazany, więc sobie nie poradził, choć widać, że próbował). Albo zrobił wszystkie 3 zdjęcia tak szybko, że wahadło nie zdążyło się zauważalnie przesunąć. Przy czasach naświetlania rzędu 1/4300 sek. to chyba całkiem możliwe...
-
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Czasem mi się wierzyć nie chce, że tak poważny, uciążliwy dla użytkowników problem występuje także na chińskiej wersji ROM-u. Przecież tego już używa nie garstka zapaleńców z dalekiej Europy, ale wiele tysięcy Chińczyków - więc nie jest możliwe, że nie zgłaszają takiego problemu. Może część problemów z MIUI, o jakich można na tym forum poczytać, to jednak wina wyłącznie przerobionej pod nasze potrzeby wersji europejskiej lub polskiej? Wszak nie raz tu czytałem, że jakiś problem, który dokucza w MIUI PL, nie występuje w wersji europejskiej "multilang". To może w wersji chińskiej jest jeszcze mniej problemów, bo jest bliższa źródłom? -
Nie, HDR na 100% robi kilka zdjęć (zapewne 3). Widziałem to po tym, jak na niektórych HDR-ach z MI2S wyglądają ruchome obiekty. Np. człowiek jest przecięty na pół – nogi już zrobiły kolejny krok, a tułów został w miejscu. Choć dziwne jest, że nie widać tego zjawiska na fotkach przy b. mocnym świetle - pewne działa tu algorytm "usuwania duchów". Przy gorszym świetle widać to b. dobrze. Ale już się domyślam jak działa Ubifocus robiąc jedno zdjęcie. Wcześniej robi mapę ostrości, aby uzyskać dane o odległości obiektów. Zapewne robi ją "przejeżdżając" mechanizmem ustawiającym ostrość przez cały jej zakres (pewnie - dla ułatwienia - skokowo, np. w 5 krokach). Wtedy w locie robi tę mapę i może właśnie do tego potrzebna jest duża moc obliczeniowa CPU, stąd specjalne wsparcie ze strony CPU jest tu potrzebne. Następnie robi jedno zdjęcie, zapewne tak, aby głębia ostrości była jak największa. A potem to już tylko użytkownik wskazuje co ma być pozostać ostre, a co zostanie sztucznie (choć ładnie) rozmyte – tu też specjalne wsparcie ze strony CPU bardzo pomoże. Jeśli działa to tak, jak napisałem wyżej, to rzeczywiście spokojnie wszystko mieści się w jednym pliku JPG, a mapa ostrości w zawartych w nim metadanych. Dla normalnego softu (warto sprawdzić np. QuickPic) taki JPG jest zwykłym zdjęciem, z ostrością mniej więcej wszędzie.
-
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
No, to już chyba rzeczywiście jedyna nadzieja dla tego telefonu jest w MIUI6. -
Problem wywalania się aplikacji/zarządzaniem RAMem
latet odpowiedział(a) na SunTzu temat w Problemy techniczne
Pytanie do autorów 4–5 powyższych postów: to wszystko nawet na najnowszej wersji ROM-u (z 10 września)? Wcześniej czytałem tylko zachwyty, że po tej poprawce to już wszystko śmiga jak trzeba.
