-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Tak, jeśli się lubi bardzo ubogie w funkcje -
Spróbuj z tego linka: http://obigota.d.miui.com/5.10.15/dior_images_5.10.15_20150917.0000.1_4.4_cn_166d9a3b3f.tgz Jak się nie uda, to Ci wystawię 5.10.8, bo w sumie co za różnica który - to bez znaczenia, jeśli potem instalujesz najnowszy MIUI PL. (o ile wiem, nałożenie blokady na MiRecovery od wersji 5.10.15 dotyczy tylko RN2, a nie RN-4G).
-
Tak, wiem, ale przy wieli tysiącach kontaktów (z czego 90% bez numerów tel.) to nawet włączenie tej opcji sprawia, że apka Kontakty muli, choć są one odfiltrowane i niewidoczne. Mulą też apki, które sięgają do książki adresowej w razie potrzeb, np. Gmail. Na marginesie: ta opcja nazywa się: Pokaż kontakty z numerami - co jest mylące, bo aż się w niej prosi o słowo "tylko", którego brak. Acid, jeśli to czytasz, dodaj proszę to słowo.
-
W moim przypadku nie wchodzi w grę synchronizacja kontaktów z google. Na koncie gmail mam kilka tysięcy adresów e-mail, ich import do telefonu kończy się bardzo ciężką książką adresową. No i nie przenoszą się zdjęcia jak należy.
-
Obie wersje robi ta sama osoba, która jest Polakiem
-
Nie mam nic do zarzucenia najnowszej (5.10.15) wersji. Nic nowego w każdym razie. Nie pamiętam od ilu wersji źle działa pobieranie załączników z Gmaila bez Wi-Fi. Na pewno 5.10.15 nie wydaje się mi w niczym gorsza od 5.10.8. Nie wierzę w żadne "stable", to bajki dla dzieci Nie patrzę też rytynowo na to ile jest wolnego RAM, bo to nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia – o ile RAM się nie zapycha, a się nie zapycha. Nie jest wg mnie prawdą, że im więcej wolnego RAM tym lepiej. Za dużo wolnego RAM to zmarnowany RAM. To tak jakbyś kupił samochód w dużym bagażniekiem tylko po to, aby się podniecać tym, że wiecznie jest on prawie pusty OK, teraz zajrzałem, po całym dniu normalnego używanie tel. mam 1,2 GB wolnego RAM. Moim zdaniem to za dużo
-
Oj, daleko jej do ideału. Po prostu nie można na niej w pełni polegać. Przykład: przy robieniu pełnego backupu ("wszystkiego") błędnie zrobiła backup kontaktów oraz rejestru połączeń (te kopie były puste). Nie zauważyłem tego i był mały ból potem. Są tez czasem problemy na etapie przywracania. Używam jej intensywnie, bo co tydzień robię pełny wipe przez MiFlash i nauczyłem się już jej nie ufać. Ale jak się zna jej słabe strony i sprawdza wszystko, to jakoś można żyć – żadnej innej nie używam Jeśli chodzi o to, jak backupuje aplikacje, to tutaj mam mniej do powiedzenia, bo staram się nie przywracać apek z backupu, tylko instalować za każdym razem od zera - tak jest dużo "zdrowiej" (mniej śmieci się gromadzi + względy bezpieczeństwa). Na szczęście nie używam apek, w których ręczna konfiguracja opcji po czystym zainstalowaniu byłaby problemem. Rozumiem jednak, że w przypadku gier utrata "stanu gry" może zaboleć. Na szczęście nie gram w żadne
-
Ekran pośrednio też, bo wystają z przodu ponad ekran i jak się telefon położy ekranem w dół, to ekran nie dotyka podłoża, więc się w typowych sytuacjach nie porysuje.
-
Fakt, nie powala, ale nie jest źle. Nie licząc tych, gdzie nie złapał ostrości - to niestety nieco dołujące. Czy można liczyć na więcej testowych fotek? Np. pokazujących HDR vs. bez HDR oraz zdjęcia z "flashem" (jest dwukolorowy, chciałbym zobaczyć, co to daje w praktyce). Ten telefon ma tryb slow-motion w filmikach, prawda? Ale bajerów z MiNote, takich jak Ubi-Focus i Chroma-Flash to nie ma, zgadza się?
-
Wiadomo, że nie dało, bo to dotyczy działania mikrofonów i wpływa (teoretycznie) na to, jak Ciebie ktoś słyszy, a nie jak Ty kogoś.
-
No cóż, czyli są duże różnice pomiędzy egzemplarzami. Niestety, to nic nowego u Xiaomi.
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Błąd w rozumowaniu. Tzn. zainstalowanie TWRP jest OK, ale stwierdzenie "dla przyszłości" w tym przypadku nie ma sensu. Ponieważ jedyną sytuacją (w przyszłości), gdzie możesz bezwzględnie potrzebować TWRP będzie nadpisanie posiadanego Recovery (nie ważne czy jest to TWRP czy niezabezpieczone MiRecovery) nowszym, zabezpieczonym MiRecovery. Jeśli to się stanie (a stać się może) wtedy i tak będziesz musiał ponownie wgrać TWRP. Zrobienie tego już teraz "na przyszłość" jest jak założenie koła zapasowego w samochodzie przed złapaniem gumy. Choć oczywiście nie ma w tym nic złego (o ile to normalne koło, a nie takie "cienkie" specjalne). No ok, są też teoretycznie i inne zalety posiadania TWRP już teraz, ale przeciętny użytkownik z nich nie skorzysta. -
Szkło przykleja się i ściąga tak samo jak folię, a może nawet łatwiej, bo jest sztywniejsze. Tak naprawdę to nie jest tylko szkło, ale folia z warstwą elastycznego szkła.
-
Budzik sam dzwoni po zakończeniu rozmowy tel.
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
Czyli co mam zrobić? Najpierw wgrać TWRP? Potem to już wiadomo. -
Nie chodzi o wymianę (choć może czasem miło mieć zapasową), a raczej o bardzo twardy reset w sytuacjach awaryjnych. Nie raz korzystałem (choć pewnie bardzo długie przytrzymanie przycisku zrobiłoby to samo, co wyjęcie baterii - ale nie dam głowy, że zawsze tak samo skutecznie). Plus inne sytuacje, w których wyjęcie baterii jest dobrym lub wymaganym postępowaniem pomysłem (względy bezpieczeństwa). Albo alternatywą jest oddanie do depozytu samej baterii zamiast całego tel. Albo sytuacje, gdy możesz położyć na stole swój tel. z baterią obok i kontynuować spotkanie, albo musisz oddać telefon i stracić go z oczu, a potem się martwić, że ktoś coś wgrał. Wybór raczej oczywisty.
-
Dla mnie to raczej słaby argument. Zawsze dotąd miałem czysto plastikowe telefony, nigdy żaden mi się nie rozleciał ani nic takiego. A przynajmniej są lżejsze. Za to możliwość wyjęcia baterii - to jest realna zaleta.
-
Tak, tak i tak.
-
Tzn.? W ogóle nie było otworów w miejscu przycisków, czy były za małe?
-
Akurat to, że przyciski są nieco "ukryte" w zagłębieniach to duża zaleta, bo zmniejsza ryzyko wkurzających przypadkowych przyciśnięć. Dla mnie szkło + silikon to zestaw idealny
-
Kurcze, ale mi się zrobił dylemat - Mi4c czy RN2... ??: Przyzwyczaiłem się do wielkości serii Redmi Note i boję się, że Mi4c będzie już dla mnie za mały. Te przyzwyczajenia są straszne - jak miałem Mi2S ponad rok, to mi się wydawał wielkościowo w sam raz. Teraz jak go biorę do ręki to mi się wydaje wręcz karykaturalnie mały i dziwię się, jak mogłem z niego korzystać bez wielkiej lupy pod ręką
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Z tego co czytałem, to wszystkie te programy żrą baterię bardzo mocno, bo zasadą ich działania jest niedopuszczenie do prawdziwego, pełnego uśpienia telefonu i ciągłe trzymanie ekranu w stanie "oczekiwania na dotyk". Chyba nie warto. -
Ha, no właśnie nie. Wręcz odwrotnie! Używam MIUI w bardzo prosty, minimalistyczny, asekuracyjny sposób. Żadnych tam WSP Tools czy Xposed. Nawet motywów nie używam innych niż domyślny. Żadnych godzin ciszy, czy profili zarządzania energią. Trzymam też liczbę zainstalowanych apek na minimalnym poziomie koniecznych mi na co dzień.
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Ośmielę się odpowiedzieć za Acida, bo odpowiedź na to pytanie jest powszechnie znana: NIE. Ten typ wybudzenia ma tylko Mi4c i zapewne nowsze (dziś jeszcze nieistniejące) Xiaomi też będą to miały, kto wie, może Redmi Note 3 też -
Tak, szare, ale widać przecież, że uprawnienie o które chodzi (pływające okna) ma status "zabronione" (czerwone kółko z białym X w środku). Zarządzanie uprawnieniami można włączyć, przestawić ręcznie, co się chce i znów wyłączyć. To co się ręcznie ustawiło - zostaje tak i jest respektowane. Testowałem to nie raz dla innych apek i mam tu 9o% pewności, że tak jest. Tylko w przypadku Yanosika nic nie pomaga. Dodam też, że oczywiście testowałem zachowanie Yanosik przy włączonym ręcznym zarządzaniu uprawnieniami aplikacji. Bez różnicy. Swoją drogą (abstrahując od Yanosika) tak do końca to nie rozumiem jak działa to automatyczne przyznawanie uprawnień. Bo nie jest tak, że apli dostają jak leci to, czego "chcą". Tam działa jakiś algorytm, nie zawsze trafny.
-
Jeśli ktoś się boi VAT-u a chce kupić Mi4c lub RN2 w Ibuygou, to mogę sprowadzić tel. biorąc ryzyko VAT na siebie i odsprzedać po kosztach (bez VAT). W zamian za możliwość potestowania telefonu przez kilka dni.
