-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
No wlasnie, jak blisko ostrzy RN2? Bo w RN-4G jest z tym cienko. Czy możesz zrobić zdjęcie czegoś o znanym rozmiarze, np. fragmentu banknotu i pokazać nam (ale koniecznie cały plik, nie wycinek Inna kwestia to czy przy b. bliskich obiektach flash-LED da radę nie prześwietlić, jeśli musi być użyty, bo jest ciemno? -
Może to celowe, przemyślane i mądre? Trzask się wkurzy, więc się lepiej, skuteczniej obudzisz. P.S. U mnie (RN 4G problem nie występuje).
-
Chińskość nie ma tu nic do rzeczy. Backdoory mają wszystkie.
-
Wybudzić to pół biedy. Gorzej jak się go niechcący usypia robiąc coś np. w pośpiechu, np. w samochodzie...
-
OK, napisalem tamże
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
To jest *normalne*, zawsze(?) tak było (w MIUI PL) - ten napis kłamie i należy go ignorować. Nie przejmuj się, każdy początkujący się na to nabiera -
Witam, Proszę o założenie osobnych działów dla Mi4i oraz Mi4c. Obecnie wątki o Mi4i zdominowały dział "Inne urządzenia", najwyższy czas zrobić z tym porządek. Mi4c jest nowy, fakt, ale czemu od początku miałby nie mieć swojego działu? Raczej będzie to popularny telefon ze względu na ciekawe parametry i dobrą cenę. Pozdrawiam.
-
Oj... to mi pachnie źle. Co z bezpieczeństwem? Jak to działa dokładnie?
-
A ja proszę od miesięcy o założenie osobnych działów dla Mi4i, a ostatnio dla Mi4c. Czemu to taki problem? Poza tym są 2 dość podobne działy "Pozostałe urządzenia" oraz "Akcesoria uniwersalne". Nie bardzo wiem, w którym z nich byłoby właściwiej pytać o routery Xiaomi?
-
Dla mnie jest ważne, aby otwory na przyciski nie były za duże, bo wtedy traci się ważną, choć poboczną, funkcjonalność – ochronę przed przypadkowym naciskaniem przycisków. Lubię więc grube, miękkie, dobrze dopasowane case'y, w których przyciski "toną" w głębi tych otworów. Ogólnie ma to chronić, a nie zdobić. Coś polecacie?
-
Mam opisany problem. Ale myślałem, że to po prostu lagowanie systemu.
-
Sprawdź jakimś menedżerem plików z prawami root-a czy coś masz w folderze /data/lost+found U mnie było tak, że po flashowaniu ubyło nagle 3GB miejsca. Okazało się, że wszelkie stare dane, zamiast zostać usunięte, zostały przeniesione do /data/lost+found Ręcznie to wykasowałem i odzyskałem 3GB. Jest to też troszkę przerażające z punktu widzenia ochrony prywatności (MiFlash z założenia powinien wszystko, co mu się wskaże, wykasować). Ale to już nieco inny temat.
-
Interesujące. Ale aż się ciśnie pytanie - skoro te wartości, o których piszesz, że trzeba wstawić, tak bardzo poprawiają jakość rozmowy, to czemu nie są tak ustawione defaultowo? Temat jest dość ważny. Ja np. zmienilem Mi2S na RN-4G m.in. z powodu tego, że rozmówcy b. źle mnie słyszeli. Na RN-4G ani jeden rozmówca nie narzekał. Teraz myślę o przesiadce z RN-4G na RN2 i nie chcę sobie zafundować powtórki z problemu. Napisz proszę, jeśli wiesz, coś więcej o tych magicznych ustawieniach MIC/SIP i tych wartościach. Co to w ogóle jest i jak działa? Rozumiem, że ta cała sztuczka z *#*#3646633#*#* to tylko dla MTK? Istnieje analogiczna dla snapków?
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Jak Wam działa rozpoznawanie mowy w RN2? Bez znaczenia w jakiej aplikacji - najprościej sprawdzić w wyszukiwaniu Google. Na RN-4G mam z tym od początku problemy (tzn. działa, ale trzeba strasznie głośno mówić) i jest to jeden z 3 głównych powodów, że myślę o przesiadce na RN2. -
Zwykły "silikon": https://www.xiaomiforsale.com/pl/akcesoria/153-silicon-case-for-redmi-note-4g-2779898755276.html (uwaga, ten link jest do wersji dla Redmi Note 4G, nie znalazłem dla RN2, ale na pewno istnieje, albo się pojawi nieabwem).
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Nie wiem, ale nie jest to normalne. Spróbuj wgrać ten plik do tel. po prostu z innego kompa, najlpiej też innym kablem. Albo prościej - wejdź przeglądarką www w telefonie na stronę MIUI PL i ściągnij ten plik prosto do telefonu Przy okazji zapytam innych użytkowników tego tel - czy Win7 nie ma problemów z "widzeniem" zawartości RN2, bez konieczności instalacji nietypowych sterowników (nietypowych, czyli takich, których system sam sobie nie znajdzie w momencie pierwszego podłączenia urządzenia). Taki problem był z pierwszym Redmi Note na MTK - Win7 nie dawał rady, ale Win8 spokojnie tak. -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Jakby ktoś chciał szybko i sprawnie pobrać ROM dla RN2 (hermes) w wersji dla MiFlash (fastboot) to wrzuciłem go tutaj: http://we.tl/UrDpv360Xw Link będzie działać do 15.X. Radzę pobrać i trzymać na czarną godzinę. -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
To coś Ci się ten wipe nie udał, skoro prawie cała pamięć nadal zapchana. Ale jeśli przed wipe miałeś więcej miejsca niż teraz, to zapewne przydarzył Ci się ten sam problem, który miałem niedawno. Czyli tony niby usuniętych danych w folderze /data/lost+found/ Sprawdź i jeśli tam coś jest, to skasuj to. -
Choć nie całkiem rozumiem, co jest takiego w "szufladzie", że może jej brakować, to wiem, że można w pewnym sensie jej funkcjonalność zastąpić folderami. Po prostu te rzadziej używane apki trzymasz w folderze (możesz go nawet sobie nazwać "Wyrzutnia"), a te częściej potrzebne - na pulpicie. Klasyczna szuflada oznacza, że ikony niektórych apek są po prostu dwa razy - wszystkie w szufladzie, a wybrane na pulpicie. Jaki z tego dublowania pożytek to nie bardzo rozumiem. No, ale moim pierwszym Androidem było MIUI, więc mam nieco inne nawyki. BTW: fajny awatar. Przez sekundę naprawdę myślałem, że mi mucha usiadła na monitorze. Tyle, że jakaś podejrzanie mała. Większa powinna być dla bardziej realistycznego efektu
-
To nie jest prawda. Można ubijać poszczególne - przesuwając ich ikonki w górę. Działa nawet jeśli dana apka ma kłódkę. Odpowiada to kliknięciu na "X" przy apce w czystym Androidzie.
-
To ustawienie określa jak długo trzeba przytrzymać przycisk, aby wywołać funkcję przypisaną do długiego przytrzymania. Nie ma to nic wspólnego z czasem reakcji na zwykłe (krótkie) naciśnięcie. Nie pomoże więc na problem "zwłoka w odpowiedzi na polecenia", zwany zwykle po prostu lagowaniem (swoją drogą ciężko mi uwierzyć, że poprawnie/normalnie skonfigurowany RN2 laguje, skoro nawet mój RN-4G tego prawie nie robi). Z ciekawości, bo może ktoś wie (a ja nigdy nie używałem na poważnie innego Androida niż MIUI, nie znam też iOS, ani WinPhone) – czy możliwość przypisywania odrębnych funkcji do długiego przytrzymania przycisków występuje jeszcze gdzieś poza MIUI? Dla mnie osobiście możliwość skutecznego ubijania apek długim przytrzymaniem klawisza "back" to jedna z najbardziej wartościowych i przydatnych cech MIUI, wielka wygoda.
-
Które konkretnie ustawienie masz na myśli i gdzie je znaleźć? @Carburator: Co to jest "wyrzutnia", której Ci brak w MIUI? Z ciekawości - wolne działanie serwera Xiaomi - jakie tu konkretnie sytuacje / usługi masz na myśli? Śliski tył - fakt. Gorąco polecam silikonowy, półotwarty "futerał". Chroni też ekran, bo wystaje nieco ponad niego, więc jak się kładzie ekranem w dół, to się nie rysuje. Fajnie też przenosi światło latarki na boki telefonu (na podobnej zasadzie jak światłowody), na całą ramkę - bardzo pięknie to wygląda w nocy, gdy tel. leży ekranem do góry i dzwoni, a masz ustawione sygnalizowanie połączeń przychodzących miganiem latarki – cała ramka wtedy świeci dookoła żółtawym światłem. Zachwycające
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
No i jest też to: Ustawienia → Urządzenie → Kopia i kasowanie danych → Kopia zapasowa systemu MIUI → Utwórz kopię zapasową -
OK, racja. Sztuczka z bigota → obigota zadziałała, ale... i tak pobieranie zerwało się - tym razem nie zaraz na początku, ale w okolicach połowy. No nic, będę próbować do skutku. Doświadczenie mnie nauczyło, że warto mieć ROM-y dla MiFlash pod ręką w razie czego.
-
Link wygląda tak: update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=dior&b=F&r=cn&n= żadnego bigota ani obiboka tu nie widzę Klietnów torrenta nie używam.
