Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Witam, Od dawna (wiele miesięcy) walczę z tzw. pływającymi/wyskakującymi powiadomieniami Yanosika. Zmieniają sie wersje Yanosika, zmieniają się wersje MIUI, zmieniłem nawet telefon w tym czasie, ale problem pozostał. Chcę je po prostu wyłączyć, ale nie udaje się to. Yanosik zdaje się drwić sobie z uprawnień nadawanych mu przez system, a także olewa własne opcje. Jak widać na obrazku, wyłączyłem lub zablokowałem te pływające powiadomienia w trzech różnych miejscach - bezskutecznie! Może komuś się udało i podpowie mi, co mam zrobić? Dzięki!
  2. latet

    MIUI v6

    To chyba nie do końca jednak prawda... Na Mi2S przechodziłem z v5 na v6 robią pełny wipe z MiFlash i kontakty, pamiętam, przywróciłem z kopii MIUI, choć były pewne zabawne efekty uboczne (pozamieniane zdjęcia pomiędzy konktaktami). Na szczęscie tylko zdjęcia,a nie numery tel., wtedy mogłby być dużo mnie zabawnie
  3. latet

    MIUI v6

    Jeśli już, to użytkownik tego tel. chciałby przywrócić wyłącznie kontakty oraz (ale to już mniej ważne) SMS-y. Myślisz, że nawet tego nie przeniesie systemowa kopia MIUI v.5-->v.7 i trzeba na tę okazję założyć konto Xiaomi, ewentualnie przenieść kontakty przez standardowy plik .vcf, a SMS-y sobie darować? Aż tak niekompatybilne są? Nie liczę na zdjęcie w kontaktach, ale same kontakty, to chyba da radę?
  4. Wyjaśnię, tak jak ja to rozumiem, a że jestem prosty człowiek, to rozumiem to prosto: W normalnej aktualizacji (przez apkę Aktualizacje) może przeszkadzać najnowsza wersja MiRecovery, ponieważ zwiera jakieś głupie zabezpieczenia. Jeśli masz dotychczasową (nie tą, która ukazała się wczoraj) wersję MiRecovery lub masz już TWRP to nic nie musisz robić, aktualizujesz normalnie przez apkę Aktualizacje. Jeśli masz MIUI PL to na pewno spełniasz jeden z warunków wymienionych w pkt. 2. Przymus zainstalowania (jednorazowo!) TWRP przed instalacją MIUI PL będzie dotyczył osób, które: a) w najbliższej przyszłości kupią telefon z nowym, zabezpieczonym MiRecovery; b ) same sobie wgrają tę nową wersję MiRecovery robiąc instalację chińskiej wersji przez MiFlash (co normalnie nie jest potrzebne). Jeśli ktoś się boi tej procedury, a takżę VAT-u, to chętnie pomogę, w zamian za możliwość potestowania telefonu (modelu, którego jeszcze nie testowałem) przez kilka dni.
  5. latet

    MIUI v6

    Dzięki, a czym (teoretycznie) grozi próba zrobienia aktualizacji przez apkę Aktualizację, jeśli warunki, o których piszesz, nie są spełnione? Tylko niepowodzeniem aktualizacji, czy raczej czymś gorszym? W przypadku tego telefonu nie działa MiFlash, więc wolę się 10x upewnić.
  6. Nie wiem, ale ten wątek nie dotyczy kopii robionej przez konto Xiaomi (spoko, nie w sensie "pisz gdzie indziej", ale w sensie, że to są dwie różne rzeczy, zaznaczam to, aby początkujący, ktorzy to przeczytają, mieli jasność
  7. latet

    MIUI v6

    Hej, Sprawa dotyczy Redmi Note (model najstarszy, ten bez LTE). Troszkę nietypowa sytuacja. Osoba, która wciąż siedzi na MIUI5 (wersja stable jakoś z okolic początku 2014 r.) zdecydowała się wreszcie na aktualizację. Poprosiła mnie o pomoc, ale przy tak dużym skoku wersji, to trochę zgłupiałem i nie wiem, jaką metodą powinienem to zrobić. Bo coś czuję, że po prostu przez aplikację Aktualizacje to się nie uda. Dzięki!
  8. Jak się okazuje, nie trzeba TWRP, aby zainstalować najnowszą wersję. Można normalnie przez updater. TWRP będzie potrzebne tylko w określonych, szczególnych przypadkach.
  9. Nie rozgryzaj, nie kombinuj, zainstaluj MIUI PL (wg instrukcji, z wipe po) i zacznij normalne użytkowanie
  10. Polecam Call Recorder (skvalex). Nagrywa do WAV, bez kompresji.
  11. latet

    Mi4C - Czy warto?

    To pierwszy Xiaomi z wybudzeniem dwuklikiem, więc warto ))) //Z25: no chyba nie, zapomniałeś o mi4i ;P
  12. 90% tych recenzji to... strata czasu.
  13. Tak, to jest bardzo bardzo przydatna funkcja. Warto też jednak pamiętać, że w MIUI (w odróżnieniu do np. Nexusa, którego miałem) w trybie AUTO suwak jasności nie jest zablokowany - nadal jest aktywny, ale nie ustawia bezwględnie jasności, tylko służy do "zasugerowania" automatowi, że przy aktualnym poziomie oświetlenia w otoczeniu życzysz sobie ekran jaśniej lub ciemniej, niż automat zaproponował. I to jest naprawdę bardzo miłe rozwiązanie, choć w sumie nie tak często potrzeba po to sięgać - ma to znaczenie tylko w warunkach "pośrednich" ew. w nocy, gdy chcesz, aby ekran był naprawdę bardzo bardzo ciemny. W silnym świetle, typu słońce, automat i tak ustawi jasność na max przy suwaku w środku skali.
  14. Tak, wszystko "przechodzi". W zasadzie to zwykle jest to tak, że gdyby ktoś wziął Twój telefon, gdy np jesteś w WC i zrobił aktualizację (celowo piszę o WC, bo aktualizacja trwa zwykle ledwie parę minut), to jak wyjdziesz z kibla, to niczego nie zauważysz, chyba, że zerkniesz na numerek wersji. No może zauważysz nieco lepsze "trzymanie" baterii przez jakieś 1-2 dni po aktualizacji (zwykle tak się dzieje).
  15. Pewne opóźnienie jest tutaj bardzo wskazane. Bez tego jasność może czasami zmieniać się w zbyt gwałtownie.
  16. Nie, nie rób tego "od razu". Najpierw zapoznaj się z instrukcją instalacji: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/ Nie zrażaj się tytułem instrukcji, odnosi się ona także do RN2.
  17. Jeszcze raz gorąco apeluję - nie kombinuj i nie komplikuj sobie! Po prostu wchodzisz na stronę: http://miuipolska.pl/miui-v6/ i pobierasz ROM (plik .zip) dla swojego telefonu. Nie ma tam nigdy 2 wersji dla tego samego tel., zawsze jest tylko jedna, najnowsza. Jedyne więc, co musisz wiedzieć, to jaki masz telefon, ale to chyba wiesz, prawda?
  18. To nie znaczy, że ludzie są głupi, tylko że te opcje są nieintuicyjnie rozmieszczone. Bo jak trzeźwo myślący, ale niezaznajomiony z MIUI człowiek może wpaść na pomysł, że ustawienie wpływające na działanie Sklepu Play znajduje się w jakiejś aplikacji o mylącej nazwie "Pobrane", która w zasadzie nie służy do niczego innego sensownego oprócz ustawiania tejże opcji. Mały absurd... W kwestii Root-a też działa to dziwnie, bo gdy się uruchomi aplikację wymagająca Root-a, to nie pojawia się żaden monit. Po prostu aplikacja nie działa prawidłowo, ew. wyświetla własny komunikat, że brak jej uprawnienia root. Użytkownik nie jest nakierowany na to, gdzie znajdzie to miejsce, w którym może włączyć konkretnej aplikacji to uprawnienie. Mylące jest też istnienie Panelu Sterowania jako zupełnie osobnego miejsca, z innymi możliwościami niż głównie Ustawienia Systemowe, choć zasadniczo to uważam ten Panel Sterowania za świetną rzecz i bardzo mi go brakuje w MiPadzie. Tyle tylko, że dla nowych użytkowników MIUI jest to dezorientujące. Nie kombinuj, po prostu najnowszą zainstaluj. To teraz mi powiedzcie, gdzie jest ustawienie (tego typu), które umożliwi pobieranie załączników z maili w aplikacji Gmail bez dostępu do Wi-Fi?
  19. Ale kombinujecie To nie ma sensu, telefon sam to sobie reguluje i po prostu przestaje pobierać prąd po naładowaniu się. Wiem, bo sobie sprawiłem takie coś: http://allegro.pl/charger-doctor-2-usb-arduino-24h-pl-i5718702333.html
  20. Mogę się założyć, że nie wyjdzie taki update. Co najwyżej w nowszych modelach, których dziś jeszcze nie ma, będzie z tym troszkę lepiej.
  21. No tak, osoba która mi o tym mówiła wciąż siedzi na MIUI5. Namawiam ją do aktualizacji BTW: przy tak dużym skoku czasowym, na tym konkretnym tel., można po prostu przez aplikację Aktualizacje?
  22. Witam, Problem dotyczy Redmi Note (tej najstarszej wersji na Mediateku, bez 4G). Czy spotkaliście się z takim problemem, że po zakończeniu rozmowy tel (nie każdej oczywiście, dzieje sie to losowo) budzik zaczyna dzwonić, choć wcale nie był nastawiony (na żadną godzinę). Pozdrawiam.
  23. Za to w Xiaomi przyjemy soft ratuje niedociągnięcia hardware'u. Szczególnie w tańszych/starszych modelach, o których nigdy bym nie powiedział z czystym sumieniem, że mają szczególnie dobre mikrofony, aparaty, głośniczki czy ekrany... Jak tak sobie ogólnie myślę o plusach i minusach tel. Xiaomi, tak np. na tle flagowców Samsunga, to zawsze mam wrażenie, że do głównych minusów należy jakość dźwięku (rozmów, nagrań) i obrazu (zdjęcia, filmy), no i z GPS-em też różnie bywa. Czyli tak jakby nie było najważniejsze rzeczy w telefonie są takie sobie. Ale MIUI sprawia, że i tak chce się tego używać.
  24. No właśnie... Dla mnie nic, co nie ma MIUI nie może być konkurencją dla telefonów Xiaomi Choćby nie wiem jaki wypasiony hardware w tym był.
  25. To nie wrażenie, to fakt Dawno odszedłem od Greenify na MIUI. Systemowy odpowiednik tej funkcji spisuje się równie skutecznie i bardziej bezproblemowo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...