-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Mam podobny problem z pobieraniem romów w wersji .tgz. Czy możesz podać link lub nieco bardziej naprowadzić?
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Może tak być. U mnie ostatnio to trwało z 15 min. Prawie straciłem zimną krew. Zwykle jednak to kilka min. Cierpliwość bardzo wskazana. -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
OK, to że będzie działało to jedno, super. Ale czy ta sama wersja MIUI Polska ("hermes") da się wgrać do obu wersji? Pewnie tak, ale wolę się upewnić. Bo jest tylko jedna wersja PL. -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Rozjaśnijcie mi proszę, bo naprawdę ciężko to ogarnąć: ma być 2015052, a nie 2015051, tak? Ten pierwszy to FDD-LTE, drugi to TD-LTE. A jaki numerek może mieć wersja, która jest i FDD i TD na raz, taka jak tu: https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/239-redmi-note-2.html#/rozmiar_pamieci-16_gb/typ_sieci-lte/kolor-black Chyba, że to błąd w opisie i jest to tylko FDD (raczej niż tylko FD)? Czy wersja 2015051 ma też istotne w PL "braki" w zakresie obsługiwanych pasm 3G? Dzięki. -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Fakt, to chyba inny typ problemu. A tak z ciekawości - sprawdź przy wyjętej karcie mikro SD (czy nadal będzie tam 4,6 GB). -
Co chcesz przez to powiedzieć?
-
Witam, Czy jest jakaś możliwość (apka lub jakiś sposób ), aby w MiPadzie bez roota obejrzeć zawartość folderów systemowych, konkretnie /data i jego podfolderów?
-
Uzyskałem dziś niezbity dowód na to, że wykonanie flash_all.bat z MiFlash-a nie musi oznaczać, że telefon został wyczyszczony, pomimo komunikatu, że wszystko poszło OK. Choć nowy ROM zainstalował się OK, to w wyniku całej operacji w folderze /data/lost+found znalazło się 3 GB (!!!) danych, które powinny były zostać usunięte (w tym prywatne rzeczy: zdjęcia, video). Nie można więc ufać MiFlash-owi jeśli priorytetem jest dokładnie wyczyszczenie telefonu np. przed jego sprzedażą. Pytanie: czy jest jakiś pewniejszy sposób na wykasowanie wszystkiego naprawdę?
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Opaski, MiKey, motywy, godziny ciszy, BT... To zwykle oznacza problemy. Nie używam nic z wymienionych i problemów brak -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Nie wiem, a czy stało się coś takiego, jak u mnie, że nagle ilość miejsca skokowo zmalała? Bo raczej z Twoich screenów wynika, że po prostu masz sporo rzeczy zainstalowane. Nie zaszkodzi sprawdzić, czy nie masz czegoś w /data/lost+found. Jeśli masz - skasuj. -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Problem rozwiązany - odzyskałem właśnie prawie 3 GB !!!! Ogromne dzięki dla Acida, który mnie naprowadził - za pomocą Sold Explorera udało mi się ustalić, który folder tak spuchł. Okazało się że to /data/lost+found/: Nie wiem wciąż tylko, jak właściwie do tego doszło. Jedno jest pewne - MiFlash nie wyczyścił (prawidłowo? / do końca? / w ogóle?) partycji /data/ !!! Ta ogromna zawartość foldera lost+found to rzeczy, które nie miały prawa przetrwać wykonania skryptu "flash_all.bat" z MiFlash - ale jednak przetrwały (w tym tysiące zdjęć, filmów... pod względem prywatności to masakra - co najstraszniejsze, były tam też rzeczy, które ręcznie na pewno dawno temu kasowałem - przetrwały w cache'ach róznych aplikacji itp...). Wygląda na to, że to właśnie w czasie działania MiFlash wypełnił się zawartością ten folder lost+found – bo przecież przez całą operacją miałem sporo wolnego miejsca, a dopiero potem (jeszcze przed wgraniem MIUI PL na wersję chińską) było go nagle tak malutko. W każdym razie, za pomocą Root Explorera usunąłem zawartość folderu lost+found i tym samym odzyskałem 3GB miejsca Tylko teraz mam zagwozdkę, bo podobnie podejrzanie dużo zabranego miejsca (kat. "Różne") mam w MiPadzie, a tam nie mam roota, więc nie wiem, jak bez roota można zrobić to, co zrobiłem powyżej w telefonie... -
Kopia zapasowa systemu MIUI - przywracanie kontaktów
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
EDIT: Jednak nie ma tego złego Zacząłem od zera ręcznie dodawać fotki do kontaktów i nastąpiła bardzo przyjemna niespodzianka - Gmail zaczął pokazywać zdjęcia nadawców (oczywiście tylko tych których mam w kontaktach z wpisanymi mailami + dodanym zdjęciem) przy wątkach w poczcie! A miałem z tym problemy od nie wiem już sam jak dawna i bardzo mi tego brakowało. Pisałem zresztą o tym na forum już nie raz i zawsze byłem zbywany odpowiedziami typu "to wina Gmaila". A jednak to była wina MIUI. -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
@up. Najśmieszniejsze jest to, że wcześniej (przed operacją z Mi-Flash) miałem dokładnie ten sam ROM, który mam teraz, czyli MIUI PL 5.9.24. Na Twoim screenie widzę, że przy pozycji "Rózne" masz tylko 588MB. Ja tam mam 3,64 GB !!!. Więc chyba jednak tam trop prowadzi... Ale inna rzecz - u Ciebie "Razem" (na samej górze) to 4,98GB, u mnie 6,10 GB. Dziwne, P.S. A mógłbyś zrobić screena z programu MemoryInfo-SwapCheck (Roehsoft)? Konkretnie mnie bardzo ciekawi, jaka liczba może widnieć tam, gdzie u mnie jest 5,68 GB. -
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Witam, Mam problem z moim Redmi Note 4G. Problem, którego nie rozumiem. Wyczyściłem telefon do zera poprzez MiFlash (skrypt "flash_all.bat"), następnie zainstalowałem ROM 5.8.6 dev w wersji dla MiFlash, następnie MIUI PL 5.9.24. Potem "przywróć ustawienia fabryczne" itp. Wszystko jak zwykle, nie był to pierwszy raz, gdy użyłem MiFlash (choć chyba 1. raz na tym telefonie), więc zasadniczo wiem, że wszystko przebiegło raczej normalnie. Problem – po całej tej operacji mam znacznie mniej miejsca niż miałem przed. Nie wiem dokładnie o ile mniej, ale co najmniej o 1.5 GB, może nawet około 2 GB mniej. Zrobiłem parę screenów: Zastanawia mnie ta pozycja "Różne: 3,64 GB" - najprawdopodobniej to właśnie tam tkwi przyczyna problemu. Jak ta pozycja u Was wygląda? Nie rozumiem też niespójności tych liczb - na białym screenie pozycja "Aplikacje (dane aplikacji i multimedia" ma 1,35 GB, z kolei wg Root Explorera folder "data" zajmuje 2,45 GB. Być może to normalne, ale jak się to ma do tych "Różne: 3,64 GB"? Niestety, nie zrobiłem podobnych screenów przed całą tą operacją MiFlash, może to by naprowadziło na jakiś trop. A może to jakieś wielkie tekstowe pliki .log powstałe na etapie pierwszego odpalania nowego systemu a potem nieusunięte z powodu jakiegoś błędu? Tylko gdzie ich szukać? Nie używam karty SD, więc trochę trudno mi się pogodzić z tym, że nagle mam prawie 2GB mniej miejsca do dyspozycji. Sytuacja jest absurdalna - przed MiFlash, gdy telefon był używany od pół roku, całkiem zdrowo zaśmiecony, setki zdjęć i dziesiątki filmików video, sporo aplikacji, zawsze ostatni ROM MIUI PL (zip) w folderze download – a miałem wciąż jakieś 2 GB wolnego miejsca miejsca. Po MiFlash - telefon "czysty", zero zdjęć czy video (nie wgrałem nic z powrotem do tel. widząc, jak mało jest miejsca), 1/3 aplikacji z tych co miałem (i wszystkie na czysto instalowane ze sklepu, nic z backupu) - i mam poniżej 1GB miejsca. WTF ??? Coś to miejsce zajmuje - pomóżcie mi to wytropić i skasować. BTW: CCleaner niczego istotnego nie znalazł, tak samo systemowe czyszczenie. -
Kopia zapasowa systemu MIUI - przywracanie kontaktów
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Nie używam konta Xiaomi Wcześniej jednak wielokrotnie przywracałem kontakty z plików lokalnych "Kopii zapasowej MIUI". Zawsze zdjęcia były. Teraz - nie ma. Przy czym w samym pliku Kontakty i Dialer(com.android.contacts).bak na bank one są, bo to widać po jego rozmiarze (6MB). Z kolei gdy teraz robię backup (gdy zdjęć nie ma) to ten plik ma tylko 80KB. Problem więc raczej z przywracaniem. Może zachowam ten plik (6MB) i spróbuję za jakiś czas, po aktualizacjach, może jest akurat jakiś błąd, który usuną...? -
[Redmi Note 4G, bez karty SD] Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego po zrobieniu pełnego flash_all.bat, wgraniu chińskiego romu "DEV" (5.8.6), następnie polskiego MIUI 5.9.24, następnie wykonaniu "Powrót do ustawień fabrycznych" (z opcją "Wyczyść nośnik USB") - mam znacznie mniej wolnego miejsca w pamięci wewn. niż miałem przed tą operacją? Skąd pewność że mam mniej? Dowodem jest choćby to, że nie mam miejsca na wgranie tam z powrotem zdjęć, które w chwilę przed rozpoczęciem powyżej operacji przegrałem z tel. na kompa. Nie zapisałem dokładnie, ale na oko wolna pamięć skurczyła się o jakieś 1,5 GB. Przy czym podział pamięci nie wydaje się zmieniony, nadal emulowana "karta SD" ma wspólną pamieć z "Phone mem" – razem ok. 5,68 GB (to by się zgadzało, bo reszta z totalnych 8 idzie na system itp.) Tyle, że teraz z tych 5,68 GB wolne mam 1.5, a wcześniej miałem ok. 3. A nawet jeszcze nie przywróciłem żadnych apek!!! WTF ???
-
Kopia zapasowa systemu MIUI - przywracanie kontaktów
latet opublikował(a) pytanie w HyperOS - korzystanie
Witam, Działając na wersji 5.9.24 zrobiłem Kopia zapasowa systemu MIUI, sflashowałem telefon (z pełnym czyszczeniem, także storage), wgrałem od zera chiński system w wersji MiFlash, a potem polskie MIUI 5.9.24, czyli to samo, na którym kopię wcześniej wykonałem. Problemy: 1. kontakty przywróciły się bez zdjęć! 2. konto Google nie przywróciło się w ogóle 3. wykaz połączeń nie przywrócił się za 1. razem, ale gdy powtórzyłem operację - pojawił się. Najbardziej bolesny jest oczywiście problem nr 1. Nie wie ktoś, czemu tak się stało? Poza tym, ewidentnie mam teraz mniej miejsca w pamięci wewn., mimo że telefon jest pusty. Tak około 1 GB mniej. -
Hej, Jak wygląda procedura flashowania Redmi Note 2 (który nie jest Qualcom...) Dzięki!
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Jak wygląda flashowanie Redmi Note 2? Bo wg poradnika: http://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/MiFlash jest tylko dla Snapdragonów. Tutaj natomiast: http://en.miui.com/a-234.htmljest ROM do flashowania tego telefonu. Jak się więc to robi? -
Też właśnie zamierzam sflashować swojego Redmi Note LTE, ale mam problem nieco innego typu - nie jestem w stanie niczego ściągnąć ze strony: http://en.miui.com/a-234.html Jest może jakiś mirror lub inna alternatywa zdobycia wersji dla MiFlash? Konkretnie to chcę ściągnąć "Redmi Note 4G Lastest China Developer Version Fastboot File Download" ale ani ten ani żaden inny ROM do żadnego tel. nie chce mi się ściągać (po kilkunastu sekundach pobierania następuje "zerwanie" połączenia). Próbowałem wiele wiele razy.
-
Z całym szacunkiem, ale czy nie wkurza Was, że Mi4i wciąż pokutuje w dziale "inne urządzenia", zamiast mieć swój dział na forum? Prawie co drugi post w "Inne..." dotyczy Mi4i. Admini, nie czas już?
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Jak się Wam sprawuje GPS w RMN2? Poważnie myślę o przesiadce na ten telefon, ale będę się przesiadał z RMN-LTE, a akurat ten telefon słynie z doskonałego, niezawodnego działania GPS i odzwyczaiłem się od problemów z GPS, jakie miałem za czasów Mi2S, czy też podczas niedawnych testów Mi4. W szczególności pytam o zjawisko "gubienia zasięgu GPS" (co łatwo zauważyć, gdy się ma Yanosika z włączonym komunikatem głosowym o zgubieniu zasięgu GPS (trzeba go ręcznie włączyć, domyślnie jest OFF)). Za czasów Mi2S ten przeklęty komunikat słyszałem po kilkanaście razy dziennie, w całkiem otwartym terenie. Odkąd mam RMN-LTE nie słyszałem go ani razu (nie licząc sytuacji uzasadnionych - typu tunel czy garaż podziemny). -
Raczej nic nie da, ale spróbuj i się podziel obserwacjami
-
Dzięki dAND. Jak widać - jest jak było. Przynajmniej w teorii.
-
Zapewne, i niestety, jak w każdym Xiaomi, video (z dźwiękiem) nagrywane jest z "variable fps". No, chyba, że od tego odeszli w końcu. Ale Slow motion i timelapse zawsze było zapisywane do pliku z ustawionym równym 30 fps dla odtwarzania. Do sprawdzania, jak jest, polecam: http://mediaarea.net/en/MediaInfo Dla przykladowego vido z RMN1 wygląda to tak: (będę wdzięczny za podobny zrzut danych z jakiegoś video z RMN2) Bit rate : 14.8 Mbps Width : 1 920 pixels Height : 1 080 pixels Display aspect ratio : 16:9 Frame rate mode : Variable Frame rate : 29.970 fps Minimum frame rate : 23.136 fps Maximum frame rate : 30.232 fps
