Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Może co? wersja tzw. stabilna to zasadniczo nic innego jak któraś ze starszych wersji dev. Więc nie będzie nic lepiej, niż już kiedyś było. Nie ma nic magicznie specjalnego i stabilnego w tych wersjach zwanych "stable". No, ale też są dla ludzi, więc jak komuś pasuje i działa OK, to czemu nie. Trzeba tylko pamiętać, że instalowanie wersji stable na bieżącą wersję dev może być źródłem kłopotów, gdyż jest to de facto cofanie wersji, a to raczej wymaga wipe.
  2. W jakim sensie? Śledzę pilnie wątki o nim, bo mam na niego chrapkę. O żadnych kłopotach jeszcze nie czytałem. Brak radia? Cóż, było ono we wszystkich moich tel. od lat i nigdy, ani razu nie słuchalem
  3. Zdaje się, że nieco uboższy w funkcje, fajnie jakby ktoś dokładnie opisał co ma, a czego nie ma.
  4. Nie miałem zamiaru ani straszyć ani pocieszać. Po prostu rozglądnij się po tym forum - zobaczysz, że tego typu problemy są naprawdę bardzo częste. Były takie wątki tygodniowe, w którym temat miFit stanowczo dominował.
  5. latet

    Mi4C - Czy warto?

    W głowie się kręci, jak się to ogląda...
  6. Taki już los pionierów
  7. Kurcze, Numb, może tak być, ze masz tu rację. Wczoraj to testowałem w terenie i faktycznie te pływaki przestały wyskakiwać po tym jak po prostu włączyłem zarządzenie uprawnieniami aplikacji (tylko je włączyłem, nic więcej). Jeszcze muszę to dokładniej potestować (wyłączyć to z powrotem itp), bo pewnosci nie mam. Ale jeśli masz rację, to wniosek jest taki, że przy wyłączonym ręcznym zarządzaniu uprawnieniami, apki dostają każde uprawnienie, jakie chcą, nawet gdy jest ono oznaczone tam (na wyszarzonym ekranie) czerwonym zakazem. Z praktyki jednak wiem, że czasem byłą sytuacja odwrotna - jakaś apka nie dostawała potrzebnego uprawnienia przy aktywnym automacie. Pokręcone to trochę jest. I nie zmienia faktu, że Yanosik ma buga, skoro olewa własne wewnętrzne ustawienie dotyczące tych pływających okienek.
  8. Eh, problemy z BT należą do stałego repertuaru problemów w MIUI.
  9. O to chodzi, to jest właśnie bardzo ważna cecha dobrego szkła! Możesz konkretnie podać jakie to? (link). Dzięki.
  10. latet

    Mi4C - Czy warto?

    Nie jest dla Was irytujące jest, gdy ktoś nazywa MIUI "nakładką". Mimo, że niby jest nakładką, to mam wrażenie, że to bardzo umniejsza.
  11. Jak dla mnie to reklamacja/gwarancja.
  12. Tematy zbiorcze (jak ten) mają wielka zaletę - subskrybuje je dużo ludzi, więc najłatwiej i najszybciej uzyskać pomoc pisząc w takim temacie, a nie zakładając nowy. Nie twierdzę, że to dobrze, stwierdzam tylko fakt.
  13. Super Ale napisz proszę, bom ciekaw, jakie Recovery tam dali. Czy jakieś starsze (niezabezpieczone MiRecovery) czy TWRP?
  14. TWRP też wgrali? Bo skoro jest Multilanguage...? Chyba że jego można wgrać pomimo zabezpieczenia. Czyli i tak musisz wgrać TWRP, aby zainstalować MIUI PL. (poprawcie, jeśli się mylę). Przykre i niepokojące Ale czy ustawiasz ostrość ręcznie poprzez dotknięcie na ekranie tego, co ma być ostre, czy czekasz i naiwnie liczysz, że aparat sam się domyśli, że chcesz zdjęcie typu makro? Niestety, brak klasycznego trybu makro czasem doskwiera. A może po prostu próbujesz ze zbyt małej odległości? Minimalna odległość ostrzenia w tych kamerkach niestety nie powala.
  15. Problem rozwiązany! Rozwiązanie jest takie, że to chyba cud, że na to wpadałem. Trzeba wejść w Sklep Play i w jego Ustawieniach (Sklepu!) zmienić opcję "Aktualizuj aplikacje automatycznie" z "tylko wi-fi" na "Aktualizuj w dowolnym momencie". Tak, dobrze widzicie. Ta opcja decydowała o tym, że nie dawało się pobierać załączników z gmaila bez wifi.
  16. Bo oprócz tego ustawienia w opcjach Sklepu Play musisz jeszcze zmienić lub wyłączyć limit w aplikacji "Pobrane" / Ustawienia... (wiem, to głupie i nielogiczne, ale tak jest).
  17. Nie chce krakać, ale... jak miałem Mi2S to w trakcie 99% rozmów słyszałem "czy mógłby Pan mówić głośniej, bo coś źle słychać"... Skończyło się zmianą telefonu, po prawie 1.5 roku czekania, aż "to poprawią" w aktualizacjach...
  18. latet

    Mi4C - Czy warto?

    A co to ma wspólnego z tematem tego wątku? Dla jarających się śledzeniem przesyłek z Chin jest osobny dział na tym forum
  19. Tu opisano szczególny przypadek, ale to nie znaczy, że nie obowiązuje to, co jest w instrukcji ogólnej instalacji MIUI.
  20. Czyżby? Źródło: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/
  21. latet

    Mi4C - Czy warto?

    Z ilością pamięci to kwestia przyzwyczajeń. Ja używam Redmi Note LTE (ma 8 GB) bez karty SD i mam cały czas 50% miejsca (ok 4GB) wolnego, więc jeśli kupię Mi4c to na pewno wybiorę tańszą wersję 16GB i spokojnie mi wystarczy tej pamięci Co do szkła, to nie na grubość bym patrzył, ale na jakość – w sensie powłoki decydującej o tym jak łatwo/trudno się brudzi od palców.
  22. Aparat Google to już w ogóle skrajność, jeśli chodzi o ubogość podstawowych funkcji, choć za to ma zdjęcia sferyczne, a to jest niezły bajer.
  23. latet

    Mi4C - Czy warto?

    Z tego co wiem to Mi4c nie ma wymiennej baterii (proszę, niech potwierdzi ktoś, kto wie na 100%).
  24. latet

    Mi4C - Czy warto?

    Nie no bez przesady, przybywa wątków w dziale tego tel. i w każdym z wątków przybywa postów, sporo ludzi pisze, że właśnie zamawia lub właśnie kupiło. Ja mam wrażenie, że liczba użytkowników tego modelu w PL rośnie całkiem szybko. I nie spotkałem jakichś istotniejszych narzekań, przez co chyba sam się wkrótce skuszę (wcześniej myślałem o RN2, ale jednak użytkowników z problemami ujawniło się na forum całkiem sporo i się zniechęciłem).
  25. I tak ma być!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...