Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2020

Recommended Posts

32 minuty temu, Spili napisał:

Za tydzień mi przychodzi 6-tka i czy muszę po raz drugi im pisać o odblokowanie boota na 6-tce?

Jesli zgoda nie cofnieta to nie musisz, sprawdz sobie czy masz zgode na koncie caly czas, jesli nie to aplikuj ponownie

33 minuty temu, Spili napisał:

Czy wystarczy podpiąć 6-tke pod konto Xaiomi i odblokować Unlockiem w wersji 2 nie czekając 72h?

Może sie uda, ale zapewne wyrzuci CI monito  uzycie najnowszego unlocka, a tam 72h.

2 minuty temu, kamillm napisał:

Jesli zgoda nie cofnieta to nie musisz, sprawdz sobie czy masz zgode na koncie caly czas, jesli nie to aplikuj ponownie

W którym miejscu to ma być napisane na koncie?

Wszedłem na ich stronę do odblokowania. Kliknąłem Ściągnij Unlocka. I nie było żadnego formularza po drodze żeby aplikować.

Ściągnęło mi Unlocka w ver2

Odpaliłem. Zalogowałem się w appce i mam podłączyć telefon...

No tylko, że fona jeszcze nie ma ;)

1 minutę temu, Spili napisał:

Wszedłem na ich stronę do odblokowania. Kliknąłem Ściągnij Unlocka. I nie było żadnego formularza po drodze żeby aplikować.

Jak przekierowalo Cie do storny pobierania unlocka to masz zgode przyznana.

Cześć. Mam problem z odblokowaniem. Przyznano mi zgodę i chce wrzucić global dev na mojego Note 4 Global 3/32 ( z b20). Który rom wybrać? MiUnlock 1.1 staje na 50% a na wersji pobranej ze strony wyskakuje mi, że mam czekać 50 godzin..

Bez tytułu.jpg

Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

6.5. WAŻNE!

1. Logujemy się na telefonie na nasze konto Xiaomi, na którym otrzymaliśmy pozwolenie.

2. W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM/"Mi Unlock Status" - trzeba przypisać konto do sprzętu!

Tak opisał to jeden z użytkowników naszego forum:

3. Podłączamy telefon przez USB do komputera, sterowniki powinny się zainstalować.

4. Podłączamy telefon przez USB do komputera drugi raz, tym razem z włączonym debugowaniem USB - sterowniki się zainstalują.

5. Wyłączamy telefon i podłączamy w trybie Fastboot (VOL- + POWER), sterowniki także się zainstalują automatycznie.

No tak, wiedziałam, że nie może być za prosto... 

Mam zgodę na odblokowanie - czekałam na nią 5 minut, powtarzam pytanie, nie wiem, czy to normalne i czy nie trzeba się niepokoić? - ale jak wchodzę w opcje programistyczne, to mam tam tylko "Zdjęcie blokady OEM/Zezwalaj na odblokowanie bootloadera" (przy czym włączyłam to, wyszłam do głównego ekranu, a jak weszłam znowu, to było wyłączone) i nie ma żadnego MiUnlock Status. To co to znaczy? Mogę go podłączać w tym fastboocie czy nie...? Jak mam przypisać konto do sprzętu...? :( 

8 minut temu, magyarek napisał:

i nie ma żadnego MiUnlock Status. To co to znaczy? Mogę go podłączać w tym fastboocie czy nie...? Jak mam przypisać konto do sprzętu...? :( 

Podłączyć możesz i spróbować, niczym to nie grozi. Jak jest ta opcja (Stan blokady Mi) to trzeba dodać tam urządzenie, ale w niektórych romach tego nie ma, a odblokowanie przechodzi. Tego Zezwalaj na zdjęcie blokady OEM nigdy nie ruszałem, a odblokowanie się udawało.

Wow...! Podłączyłam - zweryfikował, uruchomił, odblokował! (przynajmniej tak zeznał) A prośbę o zgodę wysłałam wczoraj, jakbym wiedziała, że to takie proste będzie, to pół roku temu bym to zrobiła i byłby spokój :D 

Od punktu 3 robią się schody a dlaczego? Ponieważ nie ma nic po angielsku przenosi mnie na stronę gdzie są te ich krzaczki więc poradnik do aktualizacji.

8 minut temu, vvvzc napisał:

Od punktu 3 robią się schody a dlaczego? Ponieważ nie ma nic po angielsku przenosi mnie na stronę gdzie są te ich krzaczki więc poradnik do aktualizacji.

Na stronie logowania się do konta Mi na dole masz zmianę języka na english. Poradnik jest w porządku.

Jak to jest z tym czekaniem? Trzeba czekać te 72 godziny? Dostałem pozwolenie( na stronie www przenosi mnie i moge pobrać Mi Unlock), pobieram ten program klikam Unlock ale dobija do 99% i każe mi czekać na ten moment 23 godziny. Na starszej wersji zatrzymuje się na 50% i karze uaktualnić Mi Unlock. Pomoże ktoś? :)

Edited by kacperoos

7 minut temu, kacperoos napisał:

Pomoże ktoś? :)

Czas pomoże. Jak będziesz kiedyś odblokowywał ponownie ten sam tel. to nie będziesz musiał czekać.

Dnia 7.07.2017 o 19:58, FromWP napisał:

Jak będziesz kiedyś odblokowywał ponownie ten sam tel. to nie będziesz musiał czekać.

W jakim celu odblokowuje się ponownie ten sam telefon? Jestem nowy w temacie. Spodziewałem się, że jak odblokuję to już mi tak zostanie.

16 minut temu, hackmaniak napisał:

Spodziewałem się, że jak odblokuję to już mi tak zostanie.

Zostanie, ale możesz sam ponownie zablokować w dowolnym momencie i ponownie odblokować bez czekania. Cel ponownego zablokowania może być różny, np wymóg jakiejś aplikacji, albo zabezpieczenie przed wgraniem innego romu po utracie telefonu. Albo przy oddaniu na naprawę gwarancyjną gdy jakiś sprzedawca nie uznaje odblokowanego bl.

Edited by FromWP
  • Like 1

18 godzin temu, vvvzc napisał:

No jestem ciekaw gdzie tu widzisz opcję zmiany języka? Bo ja nigdzie..

Gdzie Ty chcesz jezyk zmieniac?

Przy próbie zgłoszenia prośby wyskakuje mi, że osiągnełem limit SMS

Tyle,że ostatnie, a zarazem pierwsze zgłoszenie było ponad rok temu ;/

14 godzin temu, KovaL napisał:

Przy próbie zgłoszenia prośby wyskakuje mi, że osiągnełem limit SMS

No to pisz do xiaomi, albo zmien konto. Nie korzystasz z jakiesj wspolnej sieci?

Uznałem że spróbuję ściągnąć bootloader z wesji stable 8.1 i na to wrzucić EU. Lecz czekanie 72h mnie strasznie frustruje. Czy wgranie najnowszego dostępnego romu eu czyli

xiaomi.eu_multi_MI5_V8.5.2.0.NAACNED_v8-7.0.zip

jest najlepszym wyjściem? Posiada ono jakieś błędy jak nie dawno były problemy z tą stabilizacją obrazu kamerki?

Edited by Cesaroq

Podłączyłem MIDO z wersją global, oczywiście wait 72h :-( Coś tam poczekałem, odliczało sobie grzecznie w dół. 

Z ciekawości ustawiłem na phonie inne konto, na które dużo wcześniej miałem pozwolenie (i jest nadal aktualne),

na którym jednego phona  robiłem, no i tak samo wywaliło 72h.....

No to wróciłem z ustawieniami na poprzednie konto, gdzie juz sporo godzinek uciekło i.....

odlicza znowu od 72h ! 

To tak dla przestrogi ;-)

witam

kupiłem 3 sztuki  RN4X

założyłem 3 konta i dostałem na nie pozwolenie po 8h.

ale mam takie pytanie 

czy mogę na jednym koncie odblokować np 10 czy 20 telefonów?

czy jeden telefon jedno konto?

Dnia 7.07.2017 o 19:09, slimdick napisał:

Na stronie logowania się do konta Mi na dole masz zmianę języka na english. Poradnik jest w porządku.

nawet po polsku jest

Podłączyłem MIDO z wersją global, oczywiście wait 72h :-( Coś tam poczekałem, odliczało sobie grzecznie w dół. 
Z ciekawości ustawiłem na phonie inne konto, na które dużo wcześniej miałem pozwolenie (i jest nadal aktualne),
na którym jednego phona  robiłem, no i tak samo wywaliło 72h.....
No to wróciłem z ustawieniami na poprzednie konto, gdzie juz sporo godzinek uciekło i.....
odlicza znowu od 72h ! 
To tak dla przestrogi ;-)

To chyba logiczne prawda? 72 godziny to czas od powiązania konta z telefonem. Zmieniasz konto na inne to tamto nie jest powiązane. Jasne jak słońce.
witam
kupiłem 3 sztuki  RN4X
założyłem 3 konta i dostałem na nie pozwolenie po 8h.
ale mam takie pytanie 
czy mogę na jednym koncie odblokować np 10 czy 20 telefonów?
czy jeden telefon jedno konto?
nawet po polsku jest

Możesz i sto telefonów. Ale jeden na miesiąc.

Dnia 6.07.2017 o 12:27, kamillm napisał:

Jak przekierowalo Cie do storny pobierania unlocka to masz zgode przyznana.

6-tka przyszła :)

Śliczna ceramiczna :)

Zgoda na koncie jest jeszcze po 5-tce.

Ale 72h nie ominęło. Trzeba czekać :/

Czy na ten soft po odblokowaniu i wgraniu TWRP mogę od razu wgrać MIUI Polska? Czy będzie wymagany dodatkowo flash na China?

Screenshot_2017-07-13-08-08-14-289_com.android.settings.png

4 godziny temu, mimik napisał:

nawet po polsku jest

Tylko plansza logowania, dalej już English.

Jest opcja, że w ustawieniach programistycznych nie mam opcji odblokowanie OEM czy Mi unlock status ? Zawsze jest ta opcja w poradnikach pod suwakiem opcje programistyczne jednak u mnie tego nie ma. Pod tą opcją jest Bezpośredni dostęp. Jakieś wsparcie ?

Dnia 13.07.2017 o 07:24, Acid napisał:

To chyba logiczne prawda? 72 godziny to czas od powiązania konta z telefonem. Zmieniasz konto na inne to tamto nie jest powiązane. Jasne jak słońce.
Możesz i sto telefonów. Ale jeden na miesiąc.

to w jaki sposób odblokowują na allego w 24 godziny jak powiązanie trwa 72H.

na miuipolska.pl tez taka oferta jest?

Co robić w takim przypadku?

edit

Ponowna prośba o odblokowanie BL była potrzebna.

Bez tytułu.jpg

Edited by acocieto

Jestem w trakcie czekania 72 godziny. Między czasie zauważyłem że jest opcja wyłączenia i wyłączenia blokady OEM w programistycznych. Co daje ta opcja? Mam ją włączyć żeby wgrać miui eu/pl?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Dnia 13.07.2017 o 08:12, Spili napisał:

6-tka przyszła :)

Śliczna ceramiczna :)

Zgoda na koncie jest jeszcze po 5-tce.

Ale 72h nie ominęło. Trzeba czekać :/

Czy na ten soft po odblokowaniu i wgraniu TWRP mogę od razu wgrać MIUI Polska? Czy będzie wymagany dodatkowo flash na China?

Screenshot_2017-07-13-08-08-14-289_com.android.settings.png

72h minęły i... mam problem.

Bootloader odblokowany bez problemu.

adb fastboot device - ok - widzi telefon

TWRP się wgrywa (próbowałem i tego z tabelki z wątku o romach i również wersji twrp-3.1.1-1-sagit.img

A nie mogę wejść w twrp POWER +vol

Tylko to mi się otwiera:

IMG_20170715_115748.jpg

Edited by Spili

10 minut temu, Spili napisał:

TWRP się wgrywa (próbowałem i tego z tabelki z wątku o romach i również wersji twrp-3.1.1-1-sagit.img

To się nie wgrywa, ciągle masz stockowe. Robiłeś reboot to recovery po wgraniu i pierwszym odpaleniu? Czy jeszcze nie widziałeś twrp?

1 minutę temu, FromWP napisał:

To się nie wgrywa, ciągle masz stockowe. Robiłeś reboot to recovery po wgraniu i pierwszym odpaleniu? Czy jeszcze nie widziałeś twrp?

W adb mam że twrp poszło ok.

A nie mogę w niego wejść.

Ani z power +vol ani z menu telefonu.

Cały czas mi tylko ten ekran pokazuje :/

3 minuty temu, Spili napisał:

Ani z power +vol ani z menu telefonu.

Po wgraniu powinno się uruchomić po komendizie fastboot boot twrp.img czy jakoś tak. Potem trzeba jeszcze reboot to recovery z działającego twrp.

• Like 1