Zenderable

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2019

Recommended Posts

Doszedłem do punktu 5. aktualnego poradnika i podpunkt 5.

Nie mogę zainstalować sterowników. Podłączam telefon w trybie FASTBOOT, wykrywa mi nieznane urządzenie o nazwie Android i tej paczki z linku ręcznie też nie mogę zainstalować. Czy przyczyną może być kabel od innego telefonu niż Xiaomi? Konkretnie to kabel od Samsunga mam, przesyłanie zdjęć, ładowanie działa normalnie, żadnego rozłączania samoistnego nie zauważyłem.

11 minut temu, tojapiotrek napisał:

Doszedłem do punktu 5. aktualnego poradnika i podpunkt 5.

Nie mogę zainstalować sterowników. Podłączam telefon w trybie FASTBOOT, wykrywa mi nieznane urządzenie o nazwie Android i tej paczki z linku ręcznie też nie mogę zainstalować. Czy przyczyną może być kabel od innego telefonu niż Xiaomi? Konkretnie to kabel od Samsunga mam, przesyłanie zdjęć, ładowanie działa normalnie, żadnego rozłączania samoistnego nie zauważyłem.

Wyłącz weryfikację podpisu sterownika, pobierz https://forum.xda-developers.com/android/general/miui-xiaomi-global-debloater-the4anoni-t3879739 (skrypt do debloatu, ale są tam sterowniki) i wypakuj.

Telefon odpal w trybie fastboot, wejdź do wypakowanego folderu -} Driver -} zainstaluj.exe

Potem podłącz telefon.

Jak ci powie że mi drive installed robisz restart pc i powinno być ok.

• Like 1

Pomogło ziomeczku, dzięki wielkie.

Gdyby ktoś miał jeszcze podobny problem to sprecyzuje jeszcze że weryfikację podpisu sterownika można wyłączyć klikając cały czas klawisz F8 podczas uruchamiania komputera i tam na dole jest opcja wyłączająca weryfikację podpisu sterownika.

Mam jeszcze jeden problem, bo przy operacji odblokowywania bootloadera wyskakuje mi komunikat że nie można odblokować ponieważ na koncie xiaomi nie podałem numeru telefonu. Czy jest to konieczne aby odblokować bootloader?

Edited by tojapiotrek
  • Thanks 1

Skoro wywala taki błąd to najwidoczniej jest potrzebne.

Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

Musimy na naszym koncie Xiaomi (https://account.xiaomi.com) mieć dodany poprawny numer telefonu, e-mail i wpisany w lokalizacji nasz kraj (Poland).

Skoro jest napisane że musisz mieć to musisz mieć. Nie ma innej możliwości.

Mam nadzieję że dobrym temacie piszę. 

U mnie próba odblokowania Mi8 Lite kończy się błędem i chińskimi znaczkami(screen w załączniku), które po przetłumaczeniu przez google translatora oznaczają "Nie można odblokować, gdy telefon nie jest używany przez określony czas ". Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Oczywiście początkowo wszystko przebiegało normalnie, tzn. wyświetlał się monit o oczekiwaniu przez 360h, po upłynięciu tego czasu ponownie podłączyłem telefon i otrzymałem komunikat jak wyżej opisałem. 

IMG_20190423_200729_HDR.jpg

A ja mam jeszcze pytanie, czy to prawda co pisze w niektórych miejscach, że po odblokowaniu Bootloadera może usunąć się z telefonu odblokowywanie odciskiem palca ? :) 

Dnia 8.04.2019 o 17:48, Luk83bb napisał:

Ja próbowałem odblokować na Ryzenie i miałem unknown error (-1)

Zapomniałem napisać. No niestety próba unlocka na moim kompie z Ryzenem również się nie powiodła. Mam to samo, co wyżej.

Nie mam na razie dostępu do żadnej maszyny z Intelem także trudno - jadę na Globalu

Czy ten poradnik/tutorial ma zastosowanie w przypadku modelu Pocophone F1? Bo będzie trzeba go odblokować (tel jest już w drodze do mnie). Zamówiony na GearBest.

8 godzin temu, Frantik napisał:

Zapomniałem napisać. No niestety próba unlocka na moim kompie z Ryzenem również się nie powiodła. Mam to samo, co wyżej.

Nie mam na razie dostępu do żadnej maszyny z Intelem także trudno - jadę na Globalu

Ja Mi8 SE na Ryzenie 5 1600X odblokowałem jakoś. Albo to było na mobilnym Intelu może jednak ...

Edited by adonim85

Piszę tak co jakiś czas, teraz też by należało.

Czy uzupełnić coś w poradniku, czegoś brakuje? Jeśli tak, to oznaczajcie @Zenderable. Jeśli chodzi o punkt 2... forum en.miui zostanie porzucone do końca czerwca na rzecz Mi Community (już nie można pisać tam postów), więc zobaczymy czy w tej kwestii coś się zmieni.

W poniedziałek wieczorem mija magiczne 360h. Czy w przypadku mi9 podczas odblokowania bl i wgrania xiaomi.eu muszę liczyć się z jakimiś niespodziankami?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Dnia 19.12.2018 o 19:19, mihau90 napisał:

zalogowałem się jeszcze raz na to samo konto, które z którego chcę odblokować telefon. zarówno przez stronkę account.xiaomi.com, jak i na telefonie, w obu przypadkach ten sam numer konta i hasło. i znowu ten sam błąd, czy to na windowsie, czy na linuxie - chce, żebym się zalogował na telefonie na to samo konto

nie mam pewności, czy przypadkiem po uruchomieniu nie założyłem innego konta, by potem przez przypadek się wylogować z niego i zalogować na nie na nowo (ech te uroki poznawania nowego systemu, w tym przypadku miui). wiem za to, że na obecnym koncie zmieniałem maila, ale to chyba nie ma nic do rzeczy

może kogoś zainteresuje jak rozwiązałem problem.

winny był kabel (niby nillkin). do ładowania fajnie się nadaje, ale strasznie zrywa połączenie z kompem. kupiłem sobie jakiś samsunga i z buta wykryło telefon, konto i chciało ściągać bootloder. tyle, że muszę teraz czekać 197 godzin :P przynajmniej się rozwiązało

Edited by mihau90

Przechodzę pkt.2 i mam to:

### Error updating database. Cause: com.mysql.cj.jdbc.exceptions.MysqlDataTruncation: Data truncation: Out of range value for column 'uid' at row 1 ### The error may involve defaultParameterMap ### The error occurred while setting parameters ### SQL: REPLACE INTO mc_common_member_profile( uid, bio, interest, field1, field2, field3, field4, field5, field6, field7, field8 ) VALUES ( ?, '', '', '', '', '', '', '', '', '', '' ) ### Cause: com.mysql.cj.jdbc.exceptions.MysqlDataTruncation: Data truncation: Out of range value for column 'uid' at row 1 ; SQL []; Data truncation: Out of range value for column 'uid' at row 1; nested exception is com.mysql.cj.jdbc.exceptions.MysqlDataTruncation: Data truncation: Out of range value for column 'uid' at row 1

[Click here to return to the previous page]

i tak już kilka dni.Co jest nie tak?

Konto Xioami zakładałem kilka dobrych lat temu. Jak można teraz zmienić region? Mam Chiny i nic nie mogę z tym zrobić, ani na telefonie ani w przeglądarce na komputerze...

Witam  wszystkich, dzisiaj zablokowałem mój telefon ponieważ przez pomyłkę wpisałem inny kod. Telefon ( Note4x) został zablokowany i wcisnąłem reboot. Próbowałem skorzystać z poradnika pobrałem miflash i nie wyświetla mi sie ten formularz nie wiem co mam zrobić dzięki za pomoc

Teraz mam taki problem "Current account is not bound to this device"

Edited by Bartez666

Ma ktoś rozwiązanie?Wydaje się,że po problemie.pobrałem nowszą wersje Miflash Unlock -en-3.3.1212.33 wyskoczyły 

napisy po angielsku informujące,że zostało jeszcze 2 dni

Bez tytułu.png

Edited by kamil9530
dodano zrzut

Witajcie,

przymierzam się do zakupu telefonu Xiaomi MI9 Transparent Edition 12gb 256gb w wersji GLOBAL jednak z tego co widzę na np. ali tej wersji już nie ma na stoku... Z kolei z informacji jakie tutaj piszecie wnioskuję, że odblokowanie może trwać nawet kilka miesięcy, co jest bardzo zniechęcające by nabywać wersję chińską.

Czy ktoś z was próbował odblokowywać powyższy model? Prosiłbym o informację,

dziękuję,

dw.

@tomynick wersje 8|256 (chińska odblokowałem w standardowym czasie oczekiwania (360 h ) tylko weż pod uwage że nie maja  te chinskie wersje pasma  b20,nie wiem skąd taka mysl że trzeba czekać miesiącami na odblokowanie......

Nie da się. Coś trzeba wybrać.

Czy samo odblokowanie BL skasuje mi wszystkie dane na telefonie? 

Edited by Ciacho23