Jump to content

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

lukaschels

Recommended Posts

12 godzin temu, Katto napisał:

Czytam sobie ostatnie kilka postów i blednę. To jest u Was normalna praktyka że wgrywacie na telefon pierwszy lepszy soft z Google Drive "od jakiegoś Wietnamczyka"? Nic dziwnego że hakerka kwitnie.

No to chyba musisz poczytać więcej żeby zrozumieć na czym polega problem z romami dla Redmi 3 i Redmi 3pro. Pierwszy lepszy nie wiadomo przez kogo zrobiony to z reguły wgrywa sprzedawca po to żeby sprzedać telefon. Często te romy zgłaszają się jako Official, Global, Stable i żadne z tych słów nie jest prawdą. Mają kiepskie tłumaczenia, pozostałości chińskich programów i usług z oryginalnych chińskich romów i pojawia się wiele inny problemów w działaniu telefonu. Temu jakiemuś tam Wietnamczykowi chciało się jako jedynemu przerobić rom (najprawdopodobniej eu6.5.12 bo wszystko na to wskazuje) wgrywany normalnie przez TWRP na wersję fastboot. To w tej chwili jest jedyny rozsądny rom na zablokowany BL dla Redmi 3 pro. Ten Wietnamczyk nie jest jakiś anonimowy, jest adminem w serwisie vn, pisze poradniki na anglojęzycznym oficjalnym forum Xiaomi i póki co nikt nigdzie nie zgłosił problemu z działaniem tego romu. Wgranie tego romu to tylko chwilowy sposób na przeczekanie i normalne używanie telefonu do momentu odblokowania BL.

8 minut temu, jarekm95 napisał:

Pewnie chodzi o format plików, na dysku pewnie masz NTFS, a za nim ogólnie linux nie przepada

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

FlameOs to też android. :)

Wiem. Najwidoczniej w miui nie dodano "pakietu" do obsługi NTFS. Piszę ci tylko jaka jest prawdopodobna przyczyna, więc jeśli chcesz podłączać dysk to albo rezygnujesz z miui, albo z NTFS, albo szukasz jak zaimplementować ten system plików w systemie.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Hej, doznałem jakiegoś zaćmienia czy co, że nie wiem jak wyłączyć wybudzanie ekranu przy każdym powiadomieniu? Ktoś coś, pomocy? 

Ustawienia - powiadomienia - powiadomienia aplikacji i możesz ustawić dla każdej oddzielnie, nie wiem czy można dla wszystkich naraz.

• Like 1

@FromWP Sytuację z ROMami trochę znam, sam mam Redmi 3 Pro od Goldwaya, niby znany i sprawdzony sprzedawca, ale szybciej zjem szklankę niż się zaloguję na maila z telefonu. Pozwolenia na odblokowanie jeszcze nie mam więc póki co używam telefonu jako telefonu. Co do Wietnamczyka to ok jeśli jest znany w kręgu i ma coś do stracenia (reputację), chociaż szkoda że używasz słowa prawdopodobnie w odniesieniu do wersji bazowej bo nie jest to wiadome. Nie jest też to pierwszy raz kiedy widzę że np. ludzie instalują appy niewiadomego pochodzenia zalinkowane z czyjegoś Dropboxa. Bezpieczeństwo jest dla mnie ważne i taka praktyka mi się w głowie nie mieści.

Edited by Katto
fixed mention

Co do bezpieczeństwa to masz rację. Co do tego konkretnego romu to przypuszczam, że jest bezpieczniejszy od tych instalowanych przez sprzedawców, ale jak ze wszystkim na androidzie trzeba zachować czujność. 

Hej, doznałem jakiegoś zaćmienia czy co, że nie wiem jak wyłączyć wybudzanie ekranu przy każdym powiadomieniu? Ktoś coś, pomocy? 

Ustawienia --> blokada i hasła. I tu masz przełącznik włącz ekran przy powiadomieniach

wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

• Like 1

@korbielow Spróbuj stworzyć konto Xiaomi na komputerze, a potem zaloguj się na nie na telefonie. Z innej beczki: na oficjalnym forum pojawił się rom dla Redmi 3S i wszystko wskazuje na to, że jest on oparty na Androidzie 6.0. Zobaczymy jak będzie wyglądało wsparcie pozostałych wersji.

Jest taka możliwość, ale przez edycję plików com.miui.home.. Gdzieś tutaj była instrukcja na forum, jaki plik edytować. Ale nie pamiętam kto to opisywał, na Tapatalk ciężko znaleźć.

Ale interakcje na pewno znajdziesz w Google.

Sam zmieniałem wielkość ikon i siatkę listy aplikacji na pulpicie.

Wysłane z mojego MI 4W

Zainstalowałem dodatki MIUI (6.5.26) przez TWRP i w związku z tym mam parę pytań:
1. Klawiatura Xperia...pojawiła się w ustawienia/aplikacje, jednak zastanawiam się jak ją aktywować-uruchomić?

2. Pojedynczy dodatek nie można odinstalować inaczej jak przez wgranie od nowa MIUI?

3. Do czego służy ta dodatkowa aplikacja "Autoryzacje"?...Zastanawiam się, czy ją wgrać.

@cointreau

1. Ustawienia - urządzenie - język i klawiatura.

2. Zależy jaki, pojedyncze aplikacje można odinstalować jeśli ma się roota, lub wyłączyć. Przy blokadzie reklam też można przywrócić domyślny plik hosts jeśli ma się roota. Najlepiej powyrzucać z archiwum to czego nie potrzebujemy i wtedy instalować dodatki (z wyłączeniem weryfikacji sum MD5).

3. Jeśli na koncie Xiaomi masz włączoną weryfikację dwuetapową to jest niezbędna.

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

No to jak dla Ciebie jest wolniej, gdzie wielu zauważyło przyspieszenie w tym ja na 3 telach, to wróć na 6.5.26 i czekaj na następne wydania albo zostań na nim.

Czemu nie wybierasz optymalnego romu sobie? Ja tak zawsze robie i robię backup w twrp takiego, a potem testuje inne, jak jest gorzej to wracam :-) polecam taki sposób :-)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

O co tobie chodzi? Bo nie rozumiem.

U mnie również telefon ma czasami wolniejsze reakcje, a czyszczenie ramu to trwa kilka sekund zanim załapie co ma zrobić. Jednym przyspiesza, innym zwalnia. Pierwsza wersja MIUI 8 więc nie ma co się dziwić, ale po za tym to wszystko jest w porządku.

3 minuty temu, Yuzan napisał:

Pojemność 4000? Coś nie pykło chyba :D 

Screenshot_2016-06-18-19-56-51-090_com.miui.securitycenter.png

Nie, taką pojemność baterii ten telefon zgłasza. Na wcześniejszych romach niezależne programy od baterii też tak pokazywały, ale to szczegół. 

Witajcie. Otrzymałem właśnie telefon i mam pytań odnośnie softu. 

Przeczytałem już tematy odnośnie wgrywania na zablokowany bootloader. Jednak wyczytałem też, że te na zablokowany nie są zbyt aktualne, a chciałbym mieć coś w miarę nowego i stabilnego. Czy może warto napisać do majfrendów o odblokowanie bl i później wgrać coś sensownego. Poniżej zamieszczam ss, powiedzcie mi co to za soft i doradźcie coś, czy pozostać przy tym czy wgrać coś innego. Chińskich znaczków nie ma, trochę polskiego, trochę angielskiego. 

Pozdrawiam. 

Screenshot_2016-06-18-22-09-50_com.android.settings.png