Skocz do zawartości

Cotygodniowe aktualizacje dla RMN2


rysib

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, fullrespect napisał:

No co ty ?

Wywal wszystkie wpisy w pliku hosts i nie będzie blokowało żadnych reklam. (wiem ze on za to jest odpowiedzialny) ale jak to zrobic to pytaj bardziej obeznanych bo ja używam gmail.

Wiem pytałem kolegów z forum ale to już wyższa Szkoła jazdy.... W tym jest problem ze czesto kupuje przez internet i lubię strony sponsorowane bo są reklamowane różne promocje i nie muszę wchodzić na każdą stronę sklepu i sprawdzać tylko mam wszystko na jednej stronie a tu w tym fonie jest to przeszkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM: V7.1.3.0 (stable EU)  

wszystko niby dziala lanie ale... bateria gorzej niz na DEV 5.12.24 z którego przesiadlem sie na stable.

Coś mi sie wydaje że wrócę na 5.10.29 - na którym wszystko działało i bateria smigała na fajnym poziomie.

zerknij sobie na moje wnioski w temacie:https://miuipolska.pl/forum/topic/7714-stabilne-rom-y-version-7080-7110-7130/?do=findComment&comment=125375

Edytowane przez fullrespect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że używam aplikacji. Dla mnie sprawdzanie poczty w przeglądarce jest mało wygodne. Mam za dużą ilość skrzynek w różnych serwisach jeszcze służbowe to jak bym musiał sprawdzać każdą skrzynkę używając przeglądarki to by mi czasu nie wystarczyło.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czwartek dostałem RN2 note kupiony na xiaomiforsale, był wgrany jakiś stary rom beta z xiaomi eu z września, po wejściu w aktualizacje pojawiła się informacja że można zaktualizować do nowszej wersji, co uczyniłem i telefon został zaktualizowany do wersji 6.1.21 xiaomi eu wersja rozwojowa, wszystko było ok,jako że wczoraj był piątek postanowiłem spróbować ściągnąć rom miui polska, wrzuciłem paczke z romem na telefon i zainstalowałem normalnie poprzez recovery, wszystko gra, choć byłem przygotowany że będę musiał wgrać twrp, i tak się zastanawiam skoro wgrałem bez problemu teraz poprzez recovery, to chyba z następnym aktualizacjami też nie powinno być problemu, bo jak tak czytam forum to niektórzy musieli wgrać twrp, od czego to zależy?

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, himek72 napisał:

bo jak tak czytam forum to niektórzy musieli wgrać twrp, od czego to zależy?

A no to zależy głównie od wersji MIUI jaką ma zainstalowany telefon (global, dev, china itp.). TWRP wgrywa się wtedy, gdy nie ma możliwości aktualizacji przez updatera i MiRecovery, bo np. wyskakuje błąd przy wgrywaniu (niektóre wersje mogą być niezgodne ze sobą, albo chińczyk wgrał coś, czego nie da się zaktualizować normalnie). Wtedy korzysta się z TWRP, robi wipe wszystkiego by zrobić miejsce na nowy ROM i instaluje to co się chce bez problemów.

Niektóre sklepy jak XFS instalują wersję xiaomi.eu, bo ich rynek zbytu to Europa i żeby nie słuchać problemów ludzi, to robią co trzeba. Do tego mają normalne tłumaczenia językowe, aktualizacje OTA i nie ma chińskiego syfu. Brawo XFS! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Redmi2 napisał:

 

Hahaha wiekszej bajki nie slyszalem, recovery to recovery, spedzasz tam cale dnie grzebiac w opcjach? Ja na zadnym telu oprocz coolpada 7320 nie mam twrp i zyje, nie odczuwam jego braku. A powiem ze w twrp bylem tylko 2 razy w coolpadzie odkad go mam, wlasnie przy wgrywaniu romu akternatywnego i przy wipe all.

W telefonach xiaomi wogole nie wchodze w recovery, bo samo przerzuca mi przez updater zarowno w xiaomi redmi note 2 jak i redmi 2 na obu mam mi recovery a nie twrp.

A moze raz do roku jak robie miflash wchodze do recovery aby zrobic wipe all.

Wiec gdzie ta wyzszosc. Gadacie jakbyscie cale dnie siedzieli i grzebali w komorkach, to po co Miui zostaw sobie samo recovery i tam siedz :-D

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Gdybym nie miał TWRP na RN2, już dawno skończył bym robiąc Mi Flashe całe dnie. Akurat na tym telefonie i syfie jaki wypuszczają co tydzień, warto mieć. Niektórzy właśnie grzebią cały dzień, bo chcą mieć coś więcej niż dał producent ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak działa,po co grzebać, zgadzam się z kolegą Redmi 2,dzięki za wyjaśnienia, telefon kupiłem dla córki i niezamierzam nic więcej w nim robić jak działa, jak od czasu do czasu wgrać nowy rom.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Hehe a co chcesz miec niby wiecej co daje miuipolska? Telefon nie dostanie raptem 1000 innych funkcji i fjuczerow od twrp :-) jesli ktos siedzi cale dnie grzebiac w telefonie :-) a nie korzystajac z niego to moze i warto ale do cotygodniowego aktualizwoania lub downgradu bezsens wgrywac skoro zwykle mirecovery daje rade. A miflash robie raz do roku i tak aby wyczyscic cale g... Nazbierane przezemnie przez caly rok i potegujace sie bugi. A przywracanie kopii aplikacji i ich cache na nowy rom to blad, bo wlasnie dzieki temu mamy duzo problemow. Wlasnie dzieki takim zabiega tematy o problemach sie rozrastaja.

Mi jako osobie ktora korzysta z telefonu i nie musi w nim grzebac cale dnie aby niby go ustawiac i usprawniac :-) nie ma potrzeby wgrywac twrp. Po co psuc cos co dziala?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

A Ty nie rozumiesz, że TWRP mam do wgrywania customów, a nie do ficzerów? Zrób to na Mi Recovery, brawo ..

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Redmi2 napisał:

Nie, to zalezy od tego czy zablokowano recovery.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Redmi Note 2 nie ma blokady ani bootloadera, ani jak twierdzisz recovery (choć nie wiem jak to ma wyglądać ;)). Redmi Note 3 owszem ma już zablokowany bootloader i wtedy nie zrobiłbyś nic.

A po dokładniejsze wyjaśnienie czemu nie zawsze można wgrać każdy ROM wysyłam tutaj: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/
We wstępie jest opisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mgcompany napisał:

Redmi Note 2 nie ma blokady ani bootloadera, ani jak twierdzisz recovery (choć nie wiem jak to ma wyglądać ;)). Redmi Note 3 owszem ma już zablokowany bootloader i wtedy nie zrobiłbyś nic.

A po dokładniejsze wyjaśnienie czemu nie zawsze można wgrać każdy ROM wysyłam tutaj: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/
We wstępie jest opisane co i jak.

To sam siebie teraz wkopałeś, bo w linku który podałeś "...zastosowano blokadę na poziomie recovery..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lamcza napisał:

redmi note 2 ma zblokowane mi recovery ale ze acid wam laskawie kasuje jego obraz z paczki zip w miui polska i dlatego zostaje wam to odblokowane :D to nawet nie macie o tym pojecia jak i o innych dosc istotnych rzeczach :D dlatego kiedy widze ze ktos robi taka gownoburze o przydatnosc twrp niie majac nawet pojeciia co to jest i z czym to sie je bo poki wszytko dziala to wystarcza mu mi recovery :D to mi sie smiac chce :D 

 

Szkoda kozaki ze nie kupowaliscie redmi nota teraz :D zobaczylibyscie jak wam sie udaje wgrac miui polska przez mi recovery albo updater :D

 

Taaaaak .Ostatnio dziewczynie wgrywałem CM na L65. Najpierw problematyczny root, potem podmiana bloków na partycjach przez ADB, potem podmiana obrazu bootloadera, potem recovery .. i dopiero TWRP.. A w RN2 dwa razy klikniesz i gotowe, a i z tym ludzie problem mają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko tak dopowiem w sprawie recovery i kończę temat. Blokada na poziomie recovery, a zablokowane recovery, dla mnie to dwie różne rzeczy (blokada recovery była w niektórych urządzeniach kilka lat temu np. w Motorolach i to cholerstwo na nic nie pozwalało). A ta blokada polega na (jak to opisane w instrukcji instalacji) zastosowaniu klucza podpisującego paczkę zip. I tyle w temacie. Samo recovery nie jest zablokowane, bo mamy do niego dostęp i możemy robić to, na co pozwala jego funkcjonalność.

Jak ktoś będzie chciał się dowiedzieć co i jak z tym wgrywaniem, to jednak odsyłajmy do instrukcji. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/31/2016o10:45, fullrespect napisał:

Ja używam do tego samego z dodatkiem komunikatorów. Chyba skuszę się na 6.1.21

A jak z baterią na nim? Ma ktoś statystyki z gsam battery monitor?

-----------------------------------------------------

tapnięte z mojego Redmi Note 2

I jak skosie się na niego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6.1.21 i jest ok wszystko działa jak powinno wydaje mi się ze aparat ciut lepiej robi zdjęcia i bateria wytrzymuje mi jeden dzień od 9 do 20.  Dużym plusem jest to że bateria dosyć szybko się ładuje 100 % zajmuje 1h 45 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi pomoże...? Zrobiłem wipe system, data, delvik cache, cache wrzuciłem rom 6.1.21 na apmieć telefonu i jak próbuje zainstalować to failed "Error flashing zip 'sciezka i nazwa archiwum' Próbowałem też innym rom z karty pamięci i nic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...