Jump to content

aze.com.pl - opinie o sklepie

Setous

Recommended Posts

22 minuty temu, piotrek_ko77 napisał:

Dostałem o 8:24 maila z fakturą i i realizacją zamówienia, zamawiałem 28.07 xiaomi redmi note 3 pro 3/32.

Widzę starają się poprawić wizerunek firmy po tych odwalaniach. Pewnie ktoś przeczytał co tu się działo przez ostatnie 2 tygodnie i nagle robią w sobotę :)

No moja paczka jest we Wrocławiu w tym momencie (backtracking :>) i ciekawe czy ją im zwrócą jeszcze dzisiaj.

1 minutę temu, ahr napisał:

Jeszcze pięć stron podniety otrzymaniem maila i telefonu, a okaże się że to świetny sprzedawca i ten cały szum to właściwie o nic...

Nie no co Ty, sprzedawca się wywiązuje ze wszystkich zobowiązań w terminie, kontakt rewelacyjny, zamówienia realizują w ciągu tego samego dnia. Szkoda tylko, że to pic na wodę i granie pod publikę. Teraz trzeba pokazać się z dobrej strony, coś tam porobić, wysłać te zamówienia z 20.07 w końcu bo już nowe poszły a ludzie czytając nie chcieli zamawiać. A i posty będą pozytywne (tak jak te które widziałem nim zamówiłem niestety) więc się ktoś znajdzie.  I powtórka z rozrywki za dwa tygodnie. To ja postoję :)

Zresztą wystarczy tak przeskoczyć sobie ostatnie 20 stron.

22 minutes ago, Kicksaw said:

Nie no co Ty, sprzedawca się wywiązuje ze wszystkich zobowiązań w terminie, kontakt rewelacyjny, zamówienia realizują w ciągu tego samego dnia. Szkoda tylko, że to pic na wodę i granie pod publikę. Teraz trzeba pokazać się z dobrej strony, coś tam porobić, wysłać te zamówienia z 20.07 w końcu bo już nowe poszły a ludzie czytając nie chcieli zamawiać. A i posty będą pozytywne (tak jak te które widziałem nim zamówiłem niestety) więc się ktoś znajdzie.  I powtórka z rozrywki za dwa tygodnie. To ja postoję :)

Zresztą wystarczy tak przeskoczyć sobie ostatnie 20 stron.

Całkowicie się zgadzam z Kicksawem. Ten temat istnieje na forum od 2015 roku, więc problemy sklepu nie są jakąś przejściową aferką spowodowaną przeprowadzką. Ja dzisiaj dostałem maila o realizacji zamówienia, które - jak wiadomo z postów innych użytkowników - nie ma żadnej wartości informacyjnej :). Oczywiście w przypadku nadania do mnie paczki, dokonam zwrotu, skoro już kilka dni temu wysłałem mailem oraz pocztą polską druk z odstąpieniem od umowy (trzeba postępować konsekwentnie :) ).

20 minut temu, Paweł W napisał:

Całkowicie się zgadzam z Kicksawem. Ten temat istnieje na forum od 2015 roku, więc problemy sklepu nie są jakąś przejściową aferką spowodowaną przeprowadzką. Ja dzisiaj dostałem maila o realizacji zamówienia, które - jak wiadomo z postów innych użytkowników - nie ma żadnej wartości informacyjnej :). Oczywiście w przypadku nadania do mnie paczki, dokonam zwrotu, skoro już kilka dni temu wysłałem mailem oraz pocztą polską druk z odstąpieniem od umowy (trzeba postępować konsekwentnie :) ).

Zrobiłem to samo: pisałem do nich 22.07 - nic,  28.07 - dalej cisza, 03.08 wysyłałem maile oraz smsy że to pilne i jeżeli nie dostanę odpowiedzi do godziny 16:00 w środę to odstępuję od umowy. Pracują rzekomo do 15:30 w biurze więc to i tak zapas. W czwartek o 9 rano poszło odstąpienie od umowy w formie elektronicznej oraz pisemnej (polecony za potwierdzeniem).

Paczkę wysłali o 16, w czwartek, gdzie dawno dostali odstąpienie (w przypadku elektronicznym, co jest wiążące i tak) a wczoraj najpewniej  w formie pisemnej. Następnie w piątek o 8 dostaję informacje że kurier będzie po południu. Szkoda mi człowieka żeby jechał 20 km na darmo więc od razu napisałem do nich o jej zwrot do nadawcy przedstawiając sytuację. Paczkę cofnęli w ciągu 10 minut max, kurier nie musiał się tarabanić przez rozkopy u mnie w mieście. Paczuszka wróciła do Wałbrzycha, następnie na Wrocław i od północy tam jest, kurier dopiero w poniedziałek im zwróci bo mu za sobotę nikt ekstra płacić nie będzie przecież.

Edited by Kicksaw

1 minute ago, Kicksaw said:

Paczkę wysłali o 16, w czwartek. Gdzie dawno dostali odstąpienie (w przypadku elektronicznym, co jest wiążące i tak) a wczoraj najpewniej  w formie pisemnej. Następnie w piątek o 8 dostaję informacje że kurier będzie po południu. Szkoda mi człowieka żeby jechał 20 km na darmo więc od razu napisałem do nich o jej zwrot do nadawcy przedstawiając sytuację. Paczkę cofnęli w ciągu 10 minut max, kurier nie musiał się tarabanić przez rozkopy u mnie w mieście. Paczuszka wróciła do Wałbrzycha, następnie na Wrocław i od północy tam jest, kurier dopiero w poniedziałek im zwróci bo mu za sobotę nikt ekstra płacić nie będzie przecież.

W takim razie w mojej sytuacji tym bardziej od razu będę się kontaktował z kurierem, jeżeli zostanie nadana paczka. Głupio, żeby przez brak kontaktu ze sklepem transportować paczkę 250 kilometrów na Górny Śląsk...

5 minut temu, Paweł W napisał:

W takim razie w mojej sytuacji tym bardziej od razu będę się kontaktował z kurierem, jeżeli zostanie nadana paczka. Głupio, żeby przez brak kontaktu ze sklepem transportować paczkę 250 kilometrów na Górny Śląsk...

Wystarczy w momencie otrzymania numeru paczki porozumieć się z konsultantem na czacie, poczekać chwilę aż się zjawi jakiś (od 8 do 21? u mnie Pan przyszedł po mniej-więcej 5 minutach czekania). Powiedzieć mu co i jak i po kłopocie, nawet jej nie wyślą dalej. Przynajmniej tyle dla ludzkości możemy zrobić i nie wkręcać w tą całą historię bogu ducha winnych kurierów którzy mają roboty aż nadto :)

Ciekawi mnie tylko jedno - jaka była by reakcja na tą sytuację: Pani Paczkowa (tak nazwijmy) da paczkę do kuriera, on ją zaklepie i pojawi się numer. A tu bach, w ciągu 10 minut odmowa przyjęcia. Kurier wraca od siebie i oddaje Pani Paczkowej paczkę z tekstem że adresat odmówił przyjęcia... adresat mieszkający 250km dalej, mający lepszy kontakt z ich firmą + firmą kurierską niż ten sklep z klientami kiedykolwiek marzył. :D

Edited by Kicksaw
przemyślenia :D

Witajcie,

Zanim poczytałem o firmie zrobiłem zamówienie :(

w dniu 31-07-2016 zamówiłem Xiaomi Redmi Note 2 Prime – 2/32GB LTE - od razu zapłaciłem przelewem natychmiastowym więc kasę mieli w kilka sekund.

Dopiero w środę ( po 3 dniach ) dostałem potwierdzenie przyjęcia zamówienia - czyli wedle komentarzy które czytałem o niczym to nie świadczy.

Pisałem do nich kilka maili, ale na nic nie odpisują. Telefon mają non stop wyłączony.

Do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnego maila z potwierdzeniem wysłania paczki a zamówiłem kurierem ( płatność z góry ).

Kontaktu z  tą firmą nie ma żadnego, pomimo iż minęło 5 dni zgodnie z regulaminem od potwierdzenia zamówienia ( dostałem w dniu jego złożenia ) paczka do dzisiaj nie wysłana.

Ręce mi opadają ... :(:(:(

2 minutes ago, lukasz58 said:

w dniu 31-07-2016 zamówiłem Xiaomi Redmi Note 2 Prime – 2/32GB LTE - od razu zapłaciłem przelewem natychmiastowym więc kasę mieli w kilka sekund.

Dopiero w środę ( po 3 dniach ) dostałem potwierdzenie przyjęcia zamówienia - czyli wedle komentarzy które czytałem o niczym to nie świadczy.

Pisałem do nich kilka maili, ale na nic nie odpisują. Telefon mają non stop wyłączony.

Do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnego maila z potwierdzeniem wysłania paczki a zamówiłem kurierem ( płatność z góry ).

Kontaktu z  tą firmą nie ma żadnego, pomimo iż minęło 5 dni zgodnie z regulaminem od potwierdzenia zamówienia ( dostałem w dniu jego złożenia ) paczka do dzisiaj nie wysłana.

Ręce mi opadają ... :(:(:(

Kluczową sprawą jest to, czy po otrzymaniu paczki (pomijając teraz kwestię terminu) będziesz w stanie udzielić firmie wystarczającego kredytu zaufania, aby przez najbliższy rok nie martwić się o gwarancję. Jak już pisałem wcześniej, obecna sytuacja nie jest tylko przejściowym stanem trudności spowodowanym jakąś tam przeprowadzką, ale problemy ze sklepem były już wcześniej (ktoś tam dostał 1 power bank zamiast trzech, kto inny dostał w paczce karteczkę, że szkło doślą później itp.). Każdy musi podjąć decyzję, czy przez okres trwania gwarancji będzie w stanie nie martwić się o ewentualną jej realizację i chyba to jest w całym tym zamieszaniu najistotniejsze.

nie martwię się tym co będzie w paczce - ilością towaru ( zamówiłem jeszcze silikonowe etui i szkło hartowane ), bo otworzę paczkę przy kurierze i w razie czego spiszę protokół z otwarcia.

jestem w stanie zrozumieć, że przy takich cenach mają bardzo dużo zamówień i siedzą na miejscu z kartonami telefonów wgrywając oprogramowanie, ale martwi mnie jedynie brak kontaktu z klientem.

wiesz sam etap gwarancji nie jest chyba rzeczą skomplikowaną, jeśli nie dotrzymają terminu do idziesz do rzecznika praw konsumenckich piszesz do nich pismo z sądowym nakazem oddania środków za niesprawny telefon i historia się kończy ( tylko proszę nie rozwódźmy się nad tym - już to przerabiałem i działa ).

najbardziej chodzi mi o to, że jako kupujący dotrzymałem błyskawicznie wszystkich obowiązków - szybka płatność i tyle :)

a muszę się zmierzyć z brakiem ... no i teraz ... brakiem odpowiedniej ilości ludzi do obsługi, brakiem kompetencji, olewczym stosunkiem do klienta ...

czy ktoś z Was robił zamówienie 31-07-2016i dostał już paczkę ?

czy te telefony są ok - czy są odświeżane ?

a dlaczego piszesz że przez nabliższy rok mam się nie martwić o gwarancję ?

w ich regulaminie jest info że gwarancja trwa 24 miesiące

4. Okres gwarancji na sprzedawane produkty (zakup prywatny = konsument):
– Xiaomi Mini (Ninebot): 12 miesięcy
– baterie / akumulatory do Xiaomi Mini (Ninebot): 6 miesięcy
– akcesoria wchodzące w skład zestawu Xiaomi Mini (Ninebot): 6 miesięcy
– telefony komórkowe, kamery sportowe oraz pozostałe urządzenia elektroniczne: 24 miesiące
– baterie / akumulatory do w/w urządzeń: 12 miesięcy
– akcesoria wchodzące w skład zestawu w/w urządzeń: 6 miesięcy
– wszystkie modele Power Bank: 12 miesięcy

4 minuty temu, lukasz58 napisał:

nie martwię się tym co będzie w paczce - ilością towaru ( zamówiłem jeszcze silikonowe etui i szkło hartowane ), bo otworzę paczkę przy kurierze i w razie czego spiszę protokół z otwarcia.

jestem w stanie zrozumieć, że przy takich cenach mają bardzo dużo zamówień i siedzą na miejscu z kartonami telefonów wgrywając oprogramowanie, ale martwi mnie jedynie brak kontaktu z klientem.

wiesz sam etap gwarancji nie jest chyba rzeczą skomplikowaną, jeśli nie dotrzymają terminu do idziesz do rzecznika praw konsumenckich piszesz do nich pismo z sądowym nakazem oddania środków za niesprawny telefon i historia się kończy ( tylko proszę nie rozwódźmy się nad tym - już to przerabiałem i działa ).

najbardziej chodzi mi o to, że jako kupujący dotrzymałem błyskawicznie wszystkich obowiązków - szybka płatność i tyle :)

a muszę się zmierzyć z brakiem ... no i teraz ... brakiem odpowiedniej ilości ludzi do obsługi, brakiem kompetencji, olewczym stosunkiem do klienta ...

czy ktoś z Was robił zamówienie 31-07-2016i dostał już paczkę ?

czy te telefony są ok - czy są odświeżane ?

– telefony komórkowe, kamery sportowe oraz pozostałe urządzenia elektroniczne: 24 miesiące

Według sklepu i regulaminu telefony są fabrycznie nowe. Gwarancja 24 miesiące. Dużo ludzi pisało czy są nowe czy nie ale wszyscy podtsierdzają że są, a więc bez stresu. Co do obsługi no cóż widocznie tak mają.

11 minutes ago, lukasz58 said:

Masz rację, moje niedopatrzenie :). W każdym razie w moim przypadku to jeszcze pogarsza sprawę - nie ufam im na tyle, by przez najbliższe dwa lata powierzać im realizowanie kwestii gwarancyjnych dotyczących mojego telefonu.

• Like 1

6 minut temu, lukasz58 napisał:

czy ktoś z Was robił zamówienie 31-07-2016 lub po tym dniu i dostał paczkę

Z tego co tu wyczytałem wypychali teraz zamówienia 26-28 lipca.

Od września scenariusz jest taki: tydzień-dwa płacz że nie ma przesyłki, kontaktu, że nieprofesjonalnie itp,  później tylko news że telefon dojechał i są bardzo zadowoleni i że oryginał, MIUI Polska i w ogóle cud malina, by za chwilę zaginać :)

Ja zamówiłem 2 sierpnia, więc jeszcze cierpliwość się nie skończyła. Dam znać jak dojedzie.

Witam

Ja czekam dopiero od 1.8 na note 3 3/32 - chyba się tam przejadę osobiście - fakt mam trochę daleko no ale trudno. Pojadę z Bytomia. Pytanie do osób które tam były osobiście - czy na miejscu byłaby możliwość wymiany telefonu na note 3 PRO 2/16 ? bo na stronie pisze że ich nie mają dlatego zamówiłem inny a wolałbym wersje PRO.

Ja jeszcze mam pytanie - czy w paczce dołączają papierową wersję faktury? Bo zwróćcie uwagę, ze ta faktura w formacie pdf, którą można sobie pobrać, jest tylko wygenerowanym plikiem. Przecież to powinien być podpisany skan, bo jeżeli nikt się pod tym nie podpisuje, to jaką moc prawną ma taki dokument?

2 minuty temu, Paweł W napisał:

Ja jeszcze mam pytanie - czy w paczce dołączają papierową wersję faktury? Bo zwróćcie uwagę, ze ta faktura w formacie pdf, którą można sobie pobrać, jest tylko wygenerowanym plikiem. Przecież to powinien być podpisany skan, bo jeżeli nikt się pod tym nie podpisuje, to jaką moc prawną ma taki dokument?

Faktura jest fakturą elektroniczną w rozumieniu "Rozporządzenia ministra finansów z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej".

Faktura zawiera te same informacje, co faktura papierowa i ma taką samą moc prawną jako dokument księgowy. Można ją przechowywać w wersji elektronicznej lub w postaci drukowanej.

1 godzinę temu, donwojti84 napisał:

Dużo ludzi pisało czy są nowe czy nie ale wszyscy podtsierdzają że są, a więc bez stresu.

No niezupełnie - w tym temacie chyba był przypadek telefonu zarejestrowanego na koncie Xiaomi?

Ja zamówiłem 24 lipca, a dopiero wczoraj dostałem maila że zrealizowano. W przyszłym tygodniu dostane fona tak więc wychodzi 3 tygodnie od zamówienia.

A skąd pewność, że w przyszłym tygodniu? :P 

• Like 1

Sprawa jest prosta dostajesz telefon sprawdzasz oryginalność na stronie jak coś się nie zgadza to masz dowód że sklep nie przestrzega regulaminu i mają problem.

Tak myślę że w przyszłym a może za dwa tygodnie. Można też zadzwonić do payu i oni dowiedzą się czy paczka została już wysłana. Jakimś cudem oni mają z nimi kontakt.

Muszą być nowe ponieważ w regulaminie pisze wyraźnie że są fabrycznie nowe gdyby okazało się to fikcją to jest za to paragraf, a nie wydaje mi się żeby narażali siebie na poważne konsekwencje.

Tak czy inaczej gdyby sprzedawali używki lub odnawiane szybko by skończyli interes.

Muszą być nowe ponieważ w regulaminie pisze wyraźnie że są fabrycznie nowe gdyby okazało się to fikcją to jest za to paragraf, a nie wydaje mi się żeby narażali siebie na poważne konsekwencje.

Tak czy inaczej gdyby sprzedawali używki lub odnawiane szybko by skończyli interes.

Nie raz i nie dwa był u nich problem, bo telefon był zalogowany już na inne konto, przez co był zablokowany i trzeba było odsyłać tel i babrać się z ich świetnym kontaktem, ale proszę bardzo, leć szastać im paragrafami przed nosem, może się przestraszą...

Mi4C zakupiony 19.07, realizacja 26.07, wysyłka 05.07 

Dziś był już w paczkomacie o 12 oczywiście wysłali zły kolor no ale można się było tego spodziewać :D

-Telefon wygląda na oryginalny (trochę brudu, ale bez rys)

-Pudełko od telefonu solidne, więc w kopercie bąbelkowej nic mu się nie stało

-Oprogramowanie nie najnowsze, ale polskie (aktualizacja jest banalna)

-Przejściówka dla ładowarki to śmiertelna pułapka, ale da się to naprawić(kupić inną)

-Telefon miał straszne problemy najpierw z połączeniem się do wifi a potem z prędkościami gdyż były żałosne.. trochę czasu to zabrało, ale teraz śmiga jak szatan

-Karty gwarancyjnej brak, może któraś z karteczek po chińsku nią jest, ale i tak nic nie jest wypisane (pozostaje nam faktura w pdf)

Telefon polecam gorąco za to sklep radzę obijać, chyba że ktoś jest z Wrocławia ;)

40 minut temu, bart_r napisał:

jutro rano jadę tam osobiście ( jadę z Bytomia ) gdyby ktoś coś od nich potrzebował to pisać.

@bart_r nwm czy wiadomość do cb dotarła bo mój tel się zawiesił. Mógłbyś się spytać o zamówienie nr #23451 (zamówienie z dnia 17 lipca powerbank 16000 z etui) i ewentualnie ich ponaglić?  Byłbym bardzo wdzięczny.

Edited by Daviide
  • Like 1

13 minut temu, bart_r napisał:

ok - zapytam - jak chcesz to podeślij jakiś namiar do ciebie to jak będę na miejscu to zadzwonię.

@bart_r dzięki, a co do namiarów, właśnie wyjeżdżam i będzie trudno mnie złapać na tel. Więc byłoby super jakbyś tutaj mnie w poście oznaczył i napisał czy coś się ruszyło. To na pewno zobaczę jak będę miał dostęp do neta. :)

• Create New...