Jump to content

aze.com.pl - opinie o sklepie

Setous

Recommended Posts

Witam

Niestety na forum trafiłem za późno :/ Myślałem, że to oficjalny pewny sklep. Telefon kupiłem bez sprawdzania sklepu na wakacjach, mój padł.

Zakupiłem biały Mi5 64GB (cały czas rzekomo dostępny), zrobiłem przelew z góry przez PayU 1 sierpnia w poniedziałek, jakoś przed 8 rano (czyli kasę dostali z góry), wysyłkę wybrałem kurierem.

Jaki jest najlepszy sposób wycofania się z transakcji / odstąpienia od umowy / odzyskania pieniędzy?

Co dokładnie powinienem zrobić? 

Oczywiście zero jakiegokolwiek kontaktu - nie dodzwoniłem się i brak odpowiedzi  na maile.

Nie sądzę, żeby było sens czekać. Ponadto znalazłem telefon z odbiorem od ręki w dobrej cenie.

Pozdrawiam społeczność!

Witam wszystkich. Zarejestrowałem się na forum żeby odpisać, że też zamówiłem od Satnetu telefon. Dziś (10 min temu) na spokojnie zadzwoniłem do nich i dostał info o swoim zamówieniu. Oraz Pan mówił że wszystko to jest związano z przeprowadzką, więc niecierpliwych oraz martwiących się zaspakajam, że co najmniej jakiś kontakt istnieje.

Chociaż zalecam nie marzyć o przetwarzaniu zamówień szybciej niż 5-8 dni roboczych.

Pozdrawiam

Edited by okulynyak

wlasnie jakims cudem sie dodzwonilam... Nie wiem czy byla masakra z tego powodu ze sie przenosili czy cos, ale strasznie sie zawiodlam. musialam wybrac inny kolor, mimo tego ze jak zamawialam to widniala informacja ze kolor jest dostepny. Dzis maja wyslac telefon. ciekawe czy wysla... ogolnie chyba lepiej sie tam przejechac i miec poglad na to co jest dostepne (jak ktos mieszka w okolicy), niz zamawiac kurierem;/ ewentualnie probowac sie dodzwonic (jezeli szczescie dopisze).

2 minuty temu, tiuro napisał:

Witam

Niestety na forum trafiłem za późno :/ Myślałem, że to oficjalny pewny sklep. Telefon kupiłem bez sprawdzania sklepu na wakacjach, mój padł.

Zakupiłem biały Mi5 64GB (cały czas rzekomo dostępny), zrobiłem przelew z góry przez PayU 1 sierpnia w poniedziałek, jakoś przed 8 rano (czyli kasę dostali z góry), wysyłkę wybrałem kurierem.

Jaki jest najlepszy sposób wycofania się z transakcji / odstąpienia od umowy / odzyskania pieniędzy?

Co dokładnie powinienem zrobić? 

Oczywiście zero jakiegokolwiek kontaktu - nie dodzwoniłem się i brak odpowiedzi  na maile.

Nie sądzę, żeby było sens czekać. Ponadto znalazłem telefon z odbiorem od ręki w dobrej cenie.

Pozdrawiam społeczność!

dzwon i spamuj ile sie da

Możecie się uspokoić, firma jest po przeprowadzce i niestety, ale to trochę ich opóźnia,

Ja byłem dzisiaj u nich i odebrałem swój telefon MI5 zamówienie z 21.07,2016, były już wydrukowane metki, wszyscy tam naprawdę uwijają się jak mogą, stały trzy palety z gotowymi paczkami już dla kurierów tak, więc trochę cierpliwości. Jak bym swojego dzisiaj nie odebrał to pojutrze już byłby u mnie kurier.  Jeszcze trochę  a zator się rozładuje ;-)

• Like 1

7 minutes ago, bobo said:

Możecie się uspokoić, firma jest po przeprowadzce i niestety, ale to trochę ich opóźnia,

to chyba nie to, wątek z narzekaniem ma 47 stron, ponadto to co piszesz jest zrozumiałe (przeprowadzka, chwilowe zawirowania), brak kontaktu mailowego i wyłączony telefon - tego się nie da niczym usprawiedliwić, jeśli by mi napisali, że "przepraszamy telefon wyślemy 8.08, za co przepraszamy, jeżeli to Panu nie odpowiada proponujemy zwrot pieniędzy", w mailach proszę o daty

myślę, że 1 osoba może wysłać jednego dnia kilkadziesiąt przesyłek 

ta firma to ściema

Edited by tiuro

1 minutę temu, tiuro napisał:

to chyba nie to, wątek z narzekaniem ma 47 stron, ponadto to co piszesz jest zrozumiałe, brak kontaktu mailowego i wyłączony telefon - tego się nie da niczym usprawiedliwić, jeśli by mi napisali, że "przepraszamy telefon wyślemy 8.08, za co przepraszamy, jeżeli to Panu nie odpowiada proponujemy zwrot pieniędzy"

myślę, że 1 osoba może wysłać jednego dnia kilkadziesiąt przesyłek 

ta firma to ściema

chyba nie rozumiesz realiów jakie są "konsekwencje przeprowadzki "- mam firmę i wiem co to znaczy pełna przeprowadzka w inne miejsce , wcale ich nie usprawiedliwiam ale widziałem na własne oczy , że robią co mogą tam naprawdę  pracuje sztab ludzi i wybaczcie aby jeszcze odrywać się od waszych paczek i każdemu wysyłać maila z przeprosinami oraz odbierać rozmowy gdyż to tylko spowalnia rozładowanie zatoru. Może , kiedy już będą na bieżąco z wysyłkami to każdemu wyślą maila z przeprosinami , ale tego to już nie wiem , jedynie co to Im współczuje w pewnym stopniu bo niektórzy mają wakacje a Oni straszny zapiernicz

• Like 1

Udało mi się dodzwonić na numer ze stronki - w piątek 3 nieudane próby, dzis do strzału :) Generalnie Pan powiedział że paczka pójdzie dziś lub jutro najpóźniej. Bardzo grzecznie przeprosił, powiedział właśnie o przeprowadzce i życzyliśmy sobie miłego dnia :)

Może jest 40 parę stron narzekania bo kiedyś mieli beznadziejny magazyn, mało pracowników a teraz starają się to ogarnąć wszystko? Czemuś ta przeprowadzka musi służyć. Jak ktoś tu czeka 4-5 dni i wyzywa tam pracowników to odsyłam do najbliższego psychologa, trochę spokoju ludzie. A jak ktoś czeka faktycznie 4 tygodnie to zamiast przeżywać to odstąpcie od umowy albo na spokojnie czekajcie na kontakt skoro wam zależy - po prostu szkoda nerwów i zdrowia.

1 minutę temu, bobo napisał:

chyba nie rozumiesz realiów jakie są "konsekwencje przeprowadzki "- mam firmę i wiem co to znaczy pełna przeprowadzka w inne miejsce , wcale ich nie usprawiedliwiam ale widziałem na własne oczy , że robią co mogą tam naprawdę  pracuje sztab ludzi i wybaczcie aby jeszcze odrywać się od waszych paczek i każdemu wysyłać maila z przeprosinami oraz odbierać rozmowy gdyż to tylko spowalnia rozładowanie zatoru. Może , kiedy już będą na bieżąco z wysyłkami to każdemu wyślą maila z przeprosinami , ale tego to już nie wiem , jedynie co to Im współczuje w pewnym stopniu bo niektórzy mają wakacje a Oni straszny zapiernicz

Jeśli ma sie problem to się zatrudnia dodatkowych ludzi, nawet tylko po to żeby odpisywali zwykłe frazesy "Przepraszamy realizacja zlecenia się przedłuży" a tutaj jest zupełny brak kontaktu. Przeprowadzka to żadne usprawidliwienie a koro sugerujesz że te same osoby, które są odpowiedzalne za kontakt z klientem jeszcze zajmują się paczkami to tylko utwierdza w przekonaniu ze ta firma jest nie poważna.

Edited by manx

2 minuty temu, Kolbi napisał:

Udało mi się dodzwonić na numer ze stronki - w piątek 3 nieudane próby, dzis do strzału :) Generalnie Pan powiedział że paczka pójdzie dziś lub jutro najpóźniej. Bardzo grzecznie przeprosił, powiedział właśnie o przeprowadzce i życzyliśmy sobie miłego dnia :)

Więc obyś miał szczęście i nie był kolejnym klientem, którzy słowo "jutro" słyszeli tylko przez ucho. Bo wiele razy to słowo z ich ust pada

• Like 1

Dzisiaj o godzinie 12 dostałem wiadomość z realizacją zamówienia i fakturą. Nie dostałem żadnej informacji o wysyłce, ale sprawdziłem status przesyłek w aplikacji inpost i BOOM! status "przesyłka przygotowana przez nadawcę" :) Mam nadzieję, że do środy będę miał już telefon :)

Zamówienie z dn 27.07 Xiaomi redmi note 3 pro grafitowy.

Edited by KeepSmiling

Cześć

Telefon kupiony 

5 sierpnia, jeszcze nie wysłany, dzisiaj pojechałem do ich nowej siedziby w Królikowicach pod Kobierzycami. Jedyne co znalazłem to zamkniętą ruderę, z mieszkańców nikt nic nie wie na temat firmy. Niestety nie udało mi sie znalezc wejscia ani żywego ducha w okolicach bramy. Telefonów wykonałem około 150, nie udało się dodzwonić. Jeśli ktoś wie jak tam wejść to dajcie znać, póki co wszystko wygląda mało szałowo.

9 minut temu, Tre8or napisał:

5 sierpnia, jeszcze nie wysłany, dzisiaj pojechałem do ich nowej siedziby w Królikowicach pod Kobierzycami. Jedyne co znalazłem to zamkniętą ruderę, z mieszkańców nikt nic nie wie na temat firmy. Niestety nie udało mi sie znalezc wejscia ani żywego ducha w okolicach bramy. Telefonów wykonałem około 150, nie udało się dodzwonić. Jeśli ktoś wie jak tam wejść to dajcie znać, póki co wszystko wygląda mało szałowo.

Dużo ludzi było więc na pewno jakaś pomyłka musiała zajść :) Generalnie telefony dochodzą z opóźnieniem a twój opis wygląda jakby w ogóle ich nie wysyłali - musiałeś źle trafić. Swoją drogą zamówiłeś w piątek i narzekasz że jeszcze nie wysłany? 

Trafiłem w dobre miejsce, tylko nikogo tam nie było, co do wysyłki to chciałem odebrać osobiście

jestem ciekaw co powie nasz kolega z Bytomia ;)

moj blad, zamowiony, 3 sierpnia

Edited by Tre8or

1 minutę temu, Kolbi napisał:

Dużo ludzi było więc na pewno jakaś pomyłka musiała zajść :) Generalnie telefony dochodzą z opóźnieniem a twój opis wygląda jakby w ogóle ich nie wysyłali - musiałeś źle trafić. Swoją drogą zamówiłeś w piątek i narzekasz że jeszcze nie wysłany? 

Z reguł porządne sklepy wysyłają towar w ten sam dzień lub następny gdy zamówimy wieczorem.

Just now, jachu138 said:

Z reguł porządne sklepy wysyłają towar w ten sam dzień lub następny gdy zamówimy wieczorem.

No nie bardzo nawet większe sklepy zazwyczaj potrzebują dzień/dwa na skompletowanie a następnie wysłanie i mówie tu o dużych sklepach z masą pracowników a nie sklepie pokroju satnetu,

No chyba nie, od  lat pracuję w branży, w różnych firmach i wiem jak to wygląda dlatego jestem wyrozumiały, pracowałem od firm pokroju satnetu do firm które mialy realizację 24/7 . Ja rozumiem przeprowadzka itp itd, ale takiego braku kontaktu nie jestem w stanie pojąć.

Dlatego też pytam jak to wygląda, być może trafiłem na moment że akurat musieli zamnąć, jednakże google maps nie znajduje takiego adresu jak długa 29 wiec kierowałem się mapką z ich strony xiaomi.com.pl i mogę z niemal pełną pewnością powiedzieć, że to ta zamkięta rudera

Edited by Tre8or
  • Like 1

8 minut temu, jachu138 napisał:

Jasne, ale nie ma co dramatyzować. Ja czekam od 31 i na razie jestem w stanie uszanować że mają nawał obowiązków w pracy. chyba każdy kto pracował ciężko wie że zdarzają się różne problemy :) Ale jak nie wyślą do czwartku odstąpię od umowy i w d*** będę to miał za przeproszeniem :D

Edited by Kolbi

Przed chwilą, Tre8or napisał:

Żadnej kartki nie znalazłem, a nie byłem tam sam. Ogólnie to był to dom i obok wielka brama z łańcuchem, nie mowie, że to oszust, tylko dla mnie ten brak organizacji jest skandaliczny

Pewnie to stara siedziba i mają coś pomieszane na stronie :D

Ja miałem, że albo skrzynka jest pełna, albo numer jest zajęty. Choć to pewnie zależy od sieci. W Playu mam o tyle dobrze, że dostaję powiadomienie, jak już abonent jest dostępny.

Możesz podać mi numer na który dzwoniłeś?

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

Właśnie zmienił mi się status zamówienia na zrealizowane i dostałem fakture na maila. Zamawiałem 29 lipca popołudiu (płaciłem przelewem). 

Czy jest to jednoznaczne z wysłaniem zamówienia czy jest jeszcze jakiś status "wysłane"?

2 minutes ago, Hawkie said:

Właśnie zmienił mi się status zamówienia na zrealizowane i dostałem fakture na maila. Zamawiałem 29 lipca popołudiu (płaciłem przelewem). 

Czy jest to jednoznaczne z wysłaniem zamówienia czy jest jeszcze jakiś status "wysłane"?

Zapewne w ciągu 3 dni ci powinni wysłać.

Jak brałeś paczkomatem to sprawdź w apce czy już zaadresowana paczka.

16 minut temu, Conor napisał:

Zapewne w ciągu 3 dni ci powinni wysłać.

Jak brałeś paczkomatem to sprawdź w apce czy już zaadresowana paczka.

Kurde, a u mnie w LG G2 stłuczony dotyk i nie mogę zaakceptować regulaminu do sprawdzenia :D

• Create New...