Skocz do zawartości

Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, moja wina, późno było, chciałem 2 rzeczy dodać, z jednej zrezygnowałem, coś z drugiej zostało... Tam miało być, że bez żadnej edycji, natomiast faktycznie na tych zdjęciach jest z zoomem max. jaki można zrobić, czyli 30x. Poniżej wstawiam takie. które miało być tam, bez zoomu ;) Inna sprawa, że jak powiększyć je na ekranie telefonu, to efekt jest i tak bardzo dobry.

 

IMG_20230104_215146.jpg

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Licht napisał(a):

@Test
    Czy trzynastka także używa pixel binningu do zapisywania zdjęć w RAWach (DNG) ?

Zapisuje RAWy w rozdzielczości 54, czy 13,5 Mpx ?

Pixel binning używa obecnie prawie każdy telefon z Androidem. Ba, nawet Apple w swoim najnowszym iPhone dołączył do tej mafii, która ustanowiła, że będzie to industrial standard dla smartfonów. Jak mówiłem nie jestem profesjonalnym fotografem, więc jakość, która daje aparat Xiaomi 13 w pełni mnie zadowala, jednak rozumiem, że profesjonaliści mogą być zawiedzeni. Umówmy się jednak - kto myśląc o profesjonalnej fotografii używa do tego komórki ? Co do formatu RAW mogę sprawdzić, jak wrócę z pracy, jednak sądząc po wielkości pliku nie jest to raczej 50MPix.

Odnośnie pytania gdzie kupić, ja mam z AliExpress.

Edytowane przez Test
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Test napisał:

Pixel binning używa obecnie prawie każdy telefon z Androidem.
 ...

To prawda, niemniej ideą pixel binningu było grupowanie pikseli w sposób dynamiczny, to jest dopiero wtedy, kiedy warunki oświetleniowe wymuszają użycie wyższych wartości ISO, a nie w tak, jak to działa w większości telefonów w tym i u Xiaomi.

Pytasz kto spośród profesjonalnych fotografów używa telefonów, a jako szkicownika używa ich całkiem sporo osób.

Osobiście nosiłem wszędzie jako podręczne narzędzie aparat systemu 4/3" z naleśnikiem, ale implementacja w telefonach sensora 1" odrobinę zmienia sytuację, choć z pixel binningiem zdecydowanie nie jest mi po drodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Licht napisał(a):

[...] implementacja w telefonach sensora 1" odrobinę zmienia sytuację[...]

No tak, ale póki co tylko w dwóch modelach, choć myślę, że 1" sensor przyjmie się we "flagowcach". Sądzę jednak, że parametry aparatów w komórkach są i jeszcze będą przez pewien czas specjalnie zaniżane, dopilnuje tego lobby producentów profesjonalnych aparatów, którzy raczej nie zechcą by smartfony szybko wysiudały ich z biznesu. Tak się dzieje ze wszystkim wokół nas, czasem ludzie nie zdają sobie nawet z tego sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Test napisał:

... Sądzę jednak, że parametry aparatów w komórkach są i jeszcze będą przez pewien czas specjalnie zaniżane, ...

Wielkość sensora foto w telefonie, ograniczają gabaryty samego telefonu, ale i optyka, która musiałaby być niezwykle wymyślna przy sensorach wielkości APS-C, czy FF.

Dlatego telefony zawsze będą odstawać od nawet aparatów foto klasy entry level, tym bardziej, że pixel binning jest jedynie programową protezą fizycznie dużych senseli.

Dla porównania, fizyczne sensele na sensorze 4/3" 16 Mpx mają rozmiar 3,75 μm, natomiast pogrupowane pixel binningiem pixele w Xiaomi 13 Pro, jedynie 3,2 μm.

Oczywiście przy większych sensorach te dysproporcje jeszcze bardziej się zwiększają, jako że sensele na sensorach pełnoklatkowych osiągają rozmiary z pogranicza 6 μm, a to już w zasadzie przepaść do fizycznych 1,6 μm na sensorze Xiaomi 13 Pro.

Wracając do meritum, podasz rozdzielczość DNG zapisywanych przez Xiaomi 13 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Test napisał:

3072x4096

Że też Xiaomi nie potrafi pozostawić chociaż wyboru użytkownikom jak chcą zapisywać RAWy, jeżeli już nie chce dać pełnoprawnego pixel binningu, aby wykorzystać w pełni potencjał sensorów foto.

W sumie smuta, bo można już liczyć jedynie na domorosłych hackerów deasemblujących aplikacje pokroju GCam, choć i u nich dostępne są mody tylko pod kilka modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli rzeczywiście bierzesz pod uwagę fotografię telefonem Xiaomi, to chyba lepszym wyborem będzie model 12S Ultra, ponieważ tam jest możliwość przykręcenia jakiegoś konkretnego obiektywu, zresztą sami Chińczycy już coś w tym kierunku kombinują. No chyba, że chodzi ci o RAWy w dużej rozdzielczości do dalszej obróbki, bo widać że masz spore pojęcie co w trawie piszczy. To niestety ale obecne telefony nie pomogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Test napisał:

... To niestety ale obecne telefony nie pomogą...

Marnowanie potencjału sensorów z mojego punktu widzenia zupełnie bez sensu, jako że zapis RAWów w pełnej rozdzielczości sensora jest absolutnie możliwy, wymaga jednak dodania kilku linijek kodu.

W sumie ciekawe skąd ten upór godny lepszej sprawy u producentów telefonów (?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.01.2023 o 12:15, biglou napisał(a):

Mam pytanko. A czy czujnik zbliżeniowy jest w tym modelu fizyczny, czy znowu jakiś niedziałający wirtualny niewypał?

Wygląda na to, że ten sam co w poprzedniku.

https://en.xiaomitoday.it/xiaomi-proximity-sensor-next-smartphone.html

Edytowane przez mariusz.ur
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lochy VIVO nie odblokujesz , poczytaj sobie na XDA tak samo się robi one plus od wersji 10 jak uceglisz nie masz narzędzi albo dzwonisz do serwisantów którzy ci odblokują zdalnie (: lub na jakimś innym modelu ktoś płacił 70$ za odceglenie hehe

Wysłane z mojego 2201122G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skay77 napisał:

Lochy VIVO nie odblokujesz , ...

Tymczasem to jedynie rozeznanie, niemniej vivo X90 Pro/Pro+ na tle Xiaomi 13 Pro, wyglądają na telefony kompletne i wszystko mające, zanim jednak wydobędę z kabzy 5 kilo złotówek, to z pewnością będę usiłować wszystko sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, skay77 napisał(a):

Ja wersję cn 12 pro i w niczym mi to nie przeszkadza , właśnie jadę pociągiem i nie znika mi zasięg , można spokojnie brać mi 13 cn

Wysłane z mojego 2201122G przy użyciu Tapatalka
 

Wszystko zależy od tego gdzie użytkujesz, u mnie na południu polski pod czeską/słowacką granicą bez b20 jest tragedia, ciągle łapie hsdpa, także tego... wersje CN nie takie kolorowe, też miałem Mi 12 pro cn i musiałem opchnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.02.2023 o 02:47, skay77 napisał(a):

Ja wersję cn 12 pro i w niczym mi to nie przeszkadza , właśnie jadę pociągiem i nie znika mi zasięg , można spokojnie brać mi 13 cn

Wysłane z mojego 2201122G przy użyciu Tapatalka
 

Ale mnie tam samo B20 nie interesuje  ( mieszkam za granica i potrzebuje dual SIM ) .

Moja siec do poprawnego działania potrzebuje następujące częstotliwości ;

4g  : 

  • Pasmo 2 ( 1900 MHz )
  • Pasmo 4 ( 2100 MHz )
  • Pasmo 12 ( 700 MHz )
  • Pasmo 66 ( 1700 MHz/.2100 MHz  )
  • Pasmo 71 ( 600 MHz )

5g:

N41 (2500 MHz )  i N71.(600 Mhz) 

 

Edytowane przez 2zerozero7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o polskiej dystrybucji, to tradycyjnie mi-home, mi-store, mi.com itd.

Na Ali na oficjalnym sklepie jeszcze chyba nie zaczęli sprzedaży, bo ceny są z kosmosu pewnie właśnie po to, żeby ludzie jeszcze nie kupowali.

https://xiaomimistore.pl.aliexpress.com/store/group/New-Xiaomi-13-Series/2800188_40000003314815.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Jeśli mówimy o polskiej dystrybucji, to tradycyjnie mi-home, mi-store, mi.com itd.

Na Ali na oficjalnym sklepie jeszcze chyba nie zaczęli sprzedaży, bo ceny są z kosmosu pewnie właśnie po to, żeby ludzie jeszcze nie kupowali.

https://xiaomimistore.pl.aliexpress.com/store/group/New-Xiaomi-13-Series/2800188_40000003314815.html

Ja mieszkam za granica , z Polski chyba słabo z wysyłka poza Europę .  czekam zatem na ten dual SIM i nie mogę się już doczekać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...