Skocz do zawartości

MIUI 22.8.31


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2291.png

  • Poprawki tłumaczeń
  • Jeśli po aktualizacji pojawi się komunikat dot. zamykającej się aplikacji Bateria i wydajność, należy wyczyścić jej dane
  • Planujemy powrót do wsparcia urządzeń z procesorami MediaTeka, lecz potrzebujemy w tej kwestii Waszej pomocy. Więcej szczegółów tutaj
  • Od 31 października koniec wsparcia wersji rozwojowych dla niektórych urządzeń
  • W tym tygodniu brak pełnej listy zmian, nie ma nic znaczącego do uwzględnienia

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla niektórych urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też instalowałem przez instalację z pliku ZIP i zainstalowało poprawnie. Jednak po ponownym uruchomieniu TWRP w celu instalacji Magiska ponownie uruchamia się samoczynnie instalacja ROM-u. I tak za każdym razem, po 5 instalacji tego samego systemu zainstalowałem Magiska bez restartu tylko zaraz po instalacji system i wszystko działa, ale nie wiem czy po ponownym uruchomieniu TWRP system będzie się sam instalował po raz 6.

Sędnięte z MI 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaciek napisał:

Też instalowałem przez instalację z pliku ZIP i zainstalowało poprawnie. Jednak po ponownym uruchomieniu TWRP w celu instalacji Magiska ponownie uruchamia się samoczynnie instalacja ROM-u. I tak za każdym razem, po 5 instalacji tego samego systemu zainstalowałem Magiska bez restartu tylko zaraz po instalacji system i wszystko działa, ale nie wiem czy po ponownym uruchomieniu TWRP system będzie się sam instalował po raz 6.

Sędnięte z MI 11
 

tu nie pomogę bo nie mam żadnych doświadczeń z tym softem ... najwyżej będziesz miał solidnie kilka razy system postawiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaciek napisał:

Też instalowałem przez instalację z pliku ZIP i zainstalowało poprawnie. Jednak po ponownym uruchomieniu TWRP w celu instalacji Magiska ponownie uruchamia się samoczynnie instalacja ROM-u. I tak za każdym razem, po 5 instalacji tego samego systemu zainstalowałem Magiska bez restartu tylko zaraz po instalacji system i wszystko działa, ale nie wiem czy po ponownym uruchomieniu TWRP system będzie się sam instalował po raz 6.

Sędnięte z MI 11
 

Jak masz już roota to weź zobacz czy masz takie pliki: /data/cache/recovery/command albo /cache/recovery/openrecoveryscript

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Root poszedł normalnie, tylko po każdorazowym uruchomieniu TWRP sama uruchamiała się ponowna aktualizacja softu i nie można wejść do innych funkcji TWRP tylko od razu po uruchomieniu start aktualizacji

edit.

Po usunięciu pliku instalacyjnego systemu TWRP uruchamia się normalnie. Z drugiej strony jaki musiałem być zmulony wczoraj skoro dopiero dziś na to wpadłem🤦‍♂️

Edytowane przez kaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ketesch napisał:

Mam wrażenie, że system chodzi mniej płynnie niż na zeszłotygodniowym update'cie, mam takie lekkie zacinki  (Mi11Pro).

ja u siebie na mi11 nie widzę takich problemów - ani jakichś innych negatywnych w odniesieniu do poprzedniej rozwojowej - ogólnie patrząc po changelogu to w tej wersji specjalnie nie ma istotnych zmian - póki co nie znajduje niczego co warto zgłosić .... co ciekawe przelaczanie z wifi na mobilne i na odwrót działa na razie dobrze - nie było jeszcze takiej sytuacji jak ostatnio że trzeba było fona restartować .... bateria też dobrze trzyma żadnych "wycieków" nie widać tak więc nie mam na co narzekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...