Skocz do zawartości

MIUI 22.3.16


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22317.png

  • Aplikacja Zdrowie została zastąpiona aplikacją Mi Fitness
  • Poprawki bezpieczeństwa z marca 2022 r.
  • Póki co brak aktualizacji dla Redmi 9T (czekamy na linki do ROM-ów)
  • Wstrzymane modele w tym tygodniu przez Xiaomi: Redmi K30 (problemy z radiem FM), Redmi K30i 5G i Mi 11 Lite 5G (problemy z niedziałającymi Kontaktami, Telefonem i Galerią)
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostaną wydane kompatybilne biblioteki z wersji globalnej
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach. Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 24.1 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowane - tym razem bez przygód - czyli za pierwszym razem ... może w końcu będzie tak już cały czas .... taka uwaga drobna co do downloadu - z serwera głównego praktycznie w ogóle nie da się pobierać ... pisze czas oczekiwania 3-4 godziny - wrzuciłem z alternatywnego i wybrałem lokalizację u nas krajowa - ściągnęło się dosłownie w kilka minut ... póki co wygląda że wszystko ok

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Sourceforge w czwartki/piątki ma problemy z mirrorami, niestety.

no tak podejrzewam ze to chwilowe - bo w poprzednich tygodniach bylo duzo lepiej - tzn czasami sciagalo kilkanascie czy kilkadziesiat minut - no ale nie 3-4 godziny .... ale z tego alternatywnego to moment poszlo, az sam bylem zaskoczony ze tak fajnie i szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie powinienem mieć na stałe 3 ikony, dodatkowo powinny pojawiać się ikony od aplikacji gdy przyjdzie powiadomienie np gmai itp.

Tak miałem przed aktualizacją, teraz wyświetla się tylko jedna ikona.

Jak otrzymam powiadomienie z gmaila to ikona się nie pojawia.

Czyli możliwe, że u mnie coś jest skopane, tylko jak to naprawić?

Tak miałem przed aktualizacją

Screenshot_2022-03-06-22-39-05-216_com.discord.thumb.jpg.e27719998971ade86d6953b340b648df.jpg

Edytowane przez peciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peciu napisał:

Normalnie powinienem mieć na stałe 3 ikony, dodatkowo powinny pojawiać się ikony od aplikacji gdy przyjdzie powiadomienie np gmai itp.

Tak miałem przed aktualizacją, teraz wyświetla się tylko jedna ikona.

Jak otrzymam powiadomienie z gmaila to ikona się nie pojawia.

Czyli możliwe, że u mnie coś jest skopane, tylko jak to naprawić?

Tak miałem przed aktualizacją

Screenshot_2022-03-06-22-39-05-216_com.discord.thumb.jpg.e27719998971ade86d6953b340b648df.jpg

no faktycznie jest tylko jedna ikona - też sprawdziłem to u siebie - jest kilka powiadomień ale widać chyba tylko ikonkę z pierwszego powiadomienia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Master @peciu Faktycznie, zwróciłem uwagę przy większej ilości powiadomień - wyświetla się tylko jedna ikona.

25 minut temu, Evenred napisał:

Jezu, ta u poprzednia aktualizacja to jakiś dramat z powiadomieniami, a nie wiem czy ta jeszcze bardziej tego nie zepsuła. Dramat totalny. Zobaczymy jeszcze przy całkowitym wipe może tu rozwiązanie będzie. 

Siedzisz na "weekly" na własne życzenie, do kogo masz pretensje?

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

22317.png

  • Aplikacja Zdrowie została zastąpiona aplikacją Mi Fitness
  • Poprawki bezpieczeństwa z marca 2022 r.
  • Póki co brak aktualizacji dla Redmi 9T (czekamy na linki do ROM-ów)
  • Wstrzymane modele w tym tygodniu przez Xiaomi: Redmi K30 (problemy z radiem FM), Redmi K30i 5G i Mi 11 Lite 5G (problemy z niedziałającymi Kontaktami, Telefonem i Galerią)
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostaną wydane kompatybilne biblioteki z wersji globalnej
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach. Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 24.1 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Nie mogę zrotowac  tej wersji ,niby instaluje ,zero błędów ale nie widzi roota magisk manager hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Antyhaker napisał:

@Master @peciu Faktycznie, zwróciłem uwagę przy większej ilości powiadomień - wyświetla się tylko jedna ikona.

Siedzisz na "weekly" na własne życzenie, do kogo masz pretensje?

mi tam to jakoś specjalnie nie przeszkadza :) ot sprawdziłem czy problem jest też na mi11 i jest :) - i tak mając ikonkę się rozwija powiadomienia a czy tam będzie ich 10 czy 1 to już sprawa drugorzędną .... choc z tego co pisał pan Kacper to temat jest znany więc zostaje zaczekać do kolejnej rozwojowej .... ja jestem bardziej ciekawy czy te płatności zbliżeniowe mi w końcu zadziałają .... to raczej nie wina systemu ale przy okazji updatu postawiłem od nowa aplikacje bankowa i zostaje już tylko test zrobić :)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Antyhaker napisał:

@Master @peciu Faktycznie, zwróciłem uwagę przy większej ilości powiadomień - wyświetla się tylko jedna ikona.

Siedzisz na "weekly" na własne życzenie, do kogo masz pretensje?

A czy to są pretensje czy informacja że jest spierdzielone ? Myśl chłopie

 

W dniu 18.03.2022 o 06:45, Kasia19 napisał:

Na MIX 4 trzeba restartować telefon, żeby komputer go widział. Widnieje napis MTP Host.

A jak Twoje powiadomienia bo u mnie sie wysypały totalnie na mix 4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Master napisał:

ja jestem bardziej ciekawy czy te płatności zbliżeniowe mi w końcu zadziałają .... to raczej nie wina systemu ale przy okazji updatu postawiłem od nowa aplikacje bankowa i zostaje już tylko test zrobić :)

A jaki masz problem z płatnościami? Mam 3 karty podpięte pod GP (każda z innego banku) i działają bez problemu.

2 godziny temu, Evenred napisał:

A czy to są pretensje czy informacja że jest spierdzielone ? Myśl chłopie

"poprzednia aktualizacja to jakiś dramat z powiadomieniami, a nie wiem czy ta jeszcze bardziej tego nie zepsuła. Dramat totalny." Powiedzmy, że "informacja" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Evenred napisał:

A czy to są pretensje czy informacja że jest spierdzielone ? Myśl chłopie

 

A jak Twoje powiadomienia bo u mnie sie wysypały totalnie na mix 4?

Niestety u mnie jest to samo. Wgrywałam rom na czysto i jest problem z powiadomieniami oraz z widzialnością telefonu przez komputer. Na wersji 22.2.23 nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Antyhaker napisał:

A jaki masz problem z płatnościami? Mam 3 karty podpięte pod GP (każda z innego banku) i działają bez problemu.

temat opisywałem trochę przy poprzedniej wersji rozwojowej - to tak na szybkiego - z dnia na dzień przestały mi działać te płatności przez NFC - jest komunikat transakcja odrzucona - nic nie zmieniałem w ustawieniach nie instalowałem itp. jednego dnia działały drugiego nie - sprawdzałem na kilku terminalach w różnych dniach - zawsze to samo - więc uznałem że przyczyną mogą tu być - system, aplikacja bankowa, moduł NFC, problem z kartą - no i po kolei starałem się to eliminować - sprawdziłem czy NFC działa za pomocą innej aplikacji - wydaje się że działa - sprawdziłem kartę czy jest ok - jest ok, teraz wrzuciłem ta nową wersję systemu a do tego przeinstalowałem i skonfigurowałem aplikacje bankowa - tyle że nie miałem jeszcze okazji sprawdzić czy to coś dało - wszystkie testy security są ok nie ma żadnych problemów - tak więc teoretycznie powinno to działać a nie działa .... :) ot taka historia

ps1. ja przez Google Pay robiłem z tej karty przelew online i poszło bezproblemowo - do NFC używam aplikacji bankowej IKO i jest ustawiona w płatnościach NFC jako domyslna

ps2. problemów z łącznością z kompem nie zauważyłem wrzucałem większy plik video i poszło bezproblemowo 

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Master napisał:

temat opisywałem trochę przy poprzedniej wersji rozwojowej - to tak na szybkiego - z dnia na dzień przestały mi działać te płatności przez NFC - jest komunikat transakcja odrzucona - nic nie zmieniałem w ustawieniach nie instalowałem itp. jednego dnia działały drugiego nie - sprawdzałem na kilku terminalach w różnych dniach - zawsze to samo - więc uznałem że przyczyną mogą tu być - system, aplikacja bankowa, moduł NFC, problem z kartą - no i po kolei starałem się to eliminować - sprawdziłem czy NFC działa za pomocą innej aplikacji - wydaje się że działa - sprawdziłem kartę czy jest ok - jest ok, teraz wrzuciłem ta nową wersję systemu a do tego przeinstalowałem i skonfigurowałem aplikacje bankowa - tyle że nie miałem jeszcze okazji sprawdzić czy to coś dało - wszystkie testy security są ok nie ma żadnych problemów - tak więc teoretycznie powinno to działać a nie działa .... :) ot taka historia

ps1. ja przez Google Pay robiłem z tej karty przelew online i poszło bezproblemowo - do NFC używam aplikacji bankowej IKO i jest ustawiona w płatnościach NFC jako domyslna

ps2. problemów z łącznością z kompem nie zauważyłem wrzucałem większy plik video i poszło bezproblemowo 

A nie zmieniło Ci czasem sposóbu płatności przez NFC? Mi z jakiegoś powodu przestawiło na portfel SIM zamiast HCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

A nie zmieniło Ci czasem sposóbu płatności przez NFC? Mi z jakiegoś powodu przestawiło na portfel SIM zamiast HCE.

mam ustawione cały czas na HCE - zawsze tak miałem - też do tej pory - również robiłem to przywrócenie w razie problemów NFC - i też to nic nie dało - ogólnie w aplikacji przy płatności wyświetla się wszystko jak do tej pory pisze że płatność jest realizowana ale na terminalu jest odrzucenie .... ogólnie kończą mi się już pomysły ... została mi teraz jeszcze próba po postawieniu nowego systemu reinstalacji i ponownej konfiguracji aplikacji bankowej - to przy pierwszej okazji sprawdzę - tam wyczyściłem wszystkie dane i zrobiłem instalacje na nowo podłączyłem kartę wszystko jest tak jak trzeba - dam znać oczywiście czy to coś dało - jak nic to nie da to zostanie już chyba tylko jakiś problem z modułem NFC jako takim - tzn ja go sprawdzałem czy w ogóle działa na apce do zczytywania kart płatniczych - karta zczytana - dane prawidłowe na tyle na ile to widać wszystko się zgadza - nie wiem w jaki sposób jeszcze można sprawdzić ten moduł NFC poza usługa serwisowa oczywiście ...

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam na MIX4 problemy z bardzo dużym opóźnieniem w przychodzeniu powiadomień. Nowy soft przywrócił działanie GPay. Proszę o przyjrzenie się aplikacji Family Link, która nie akceptuje żadnego konta i nie pozwala na przejście do menu głównego.

Wysłane z mojego 2106118C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pinturicchio87 napisał:

Siema,

Ja jestem obecnie na 22.2.23 i od piątku również mam opóźnienia bądź brak  powiadomień. Po restarcie fona wszystkie powiadomienia pojawiają się naraz... Czyżby problem z xiaomi.eu?

ja u siebie korzystam w zasadzie tylko z gadu gadu i jako tako z powiadomieniami jest w miarę ok - czasami są lekkie opóźnienia ale to tak zawsze było czasami coś na Messengerze dostanę to chyba w miarę dobrze to działa nie wiem jak inne aplikacje bo większość wyłączyłem żeby nie przeszkadzały ale np z olx allegro czy aplikacji bankowej przychodzą w miarę ok - no i wiadomo - to wersja rozwojowa czyli taka lepsza beta w pewnym sensie - dużo osób już to zgłaszało i temat jest znany - a problem jest nie tylko w naszej wersji miui polska - trza zaczekać na kolejną wersję i zobaczymy co będzie :) ja na wszelki wypadek powylaczalem w tych aplikacjach oszczędzanie energii - tzn dałem bez ograniczeń

ps. płatności działają  czyli moje wysiłki dały rezultat .......

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pinturicchio87 napisał:

Siema,

Ja jestem obecnie na 22.2.23 i od piątku również mam opóźnienia bądź brak  powiadomień. Po restarcie fona wszystkie powiadomienia pojawiają się naraz... Czyżby problem z xiaomi.eu?

Skoro masz jakąś antyczną wersję, to po co piszesz w temacie aktualnej wersji?

Też mam Mi11 i akurat problemu z opóźnieniami nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



... Proszę o przyjrzenie się aplikacji Family Link, która nie akceptuje żadnego konta i nie pozwala na przejście do menu głównego




Dziś Family Link działa już poprawnie.

Wysłane z mojego 2106118C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2022 o 15:30, Antyhaker napisał:

A nie zmieniło Ci czasem sposóbu płatności przez NFC? Mi z jakiegoś powodu przestawiło na portfel SIM zamiast HCE.

temat udało się rozwiązać pozytywnie choć przyznam że sam nie wiem co tak na prawdę pomogło - test robiłem na dwóch różnych terminalach i bezproblemowo poszła płatność - obstawialbym że pomoglo wyczyszczenie danych aplikacji bankowej i jej ponowna instalacja i konfiguracja - na wszelki wypadek na tej nowej wersji rozwojowej dałem też naprawę problemów z NFC która jest tam w opcjach sieciowych - wcześniej oczywiście tez z tego korzystałem ale nie pomogło - tak więc temat tu zamykam i cieszę się że to znowu działa :) oczywiście pytanie które zostaje to na jak długo .... :)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki błąd związany z wielkością ikon w widgecie Asystent Miui. Jak ustawię go na jakimkolwiek innym pulpicie niż pulpit asystenta, to wielkość ikon się w nim zmniejsza. W poprzedniej wersji Miui EU ikony były jednakowej wielkości.07d93ef1d9f9f2616e0c9c5d2fb108bf.jpg

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2022 o 20:18, Miui Master napisał:

Problem z przeniesiem danych z mi fit do mi fitness na Poco f3 Tez take ktos ma ze po zalogowaniu na stronie huami wraca do momentu logowania?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

U mnie wyświetla tylko stronę "Mi Fitness", nie mam info o przenoszeniu danych. Możliwe, że Mi Band 4, którego używam, nie jest w tym zakresie wspierany po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...