Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

wg opisu ze strony te poprawione też są źle zrobione i trzeba je poprawić. Ja mam poprawiony zbiornik i 1 raz widziałem że była woda w odkurzaczu ale myślałem że może w czasie wkładania pociekło. Teraz raczej skłaniam się ku temu że jednak coś czasem może popuścić, więc dla bezpieczeństwa chyba lepiej zmodyfikować zbiornik tym bardziej że nie jest to trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg opisu ze strony te poprawione też są źle zrobione i trzeba je poprawić. Ja mam poprawiony zbiornik i 1 raz widziałem że była woda w odkurzaczu ale myślałem że może w czasie wkładania pociekło. Teraz raczej skłaniam się ku temu że jednak coś czasem może popuścić, więc dla bezpieczeństwa chyba lepiej zmodyfikować zbiornik tym bardziej że nie jest to trudne

Obserwuję już 2 tygodnie, na razie nie widzę problemu. Warunek, używać wody demineralizowanej.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kasiooolek3 said:

Hej, przychodzę z takim pytaniem, widzę dostępna aktualizacje w rosyjskiej wersji apki ale gdy klikam aktualizuj wyświetla mi się ,,nie udało się ". Co robić? 

Troszkę zabawy jest i problemów. Jest sposób z DNSMASQ w routerze, lub inny opisany tutaj:
https://vacuumspain.com/en/2020/04/update-firmware-xiaomi-styj02ym.html

Ale dla pewności wszystko robiłbym na aplikacji oryginalnej i serwerze chińskim, oczywiście na czas aktualizacji później powrót do modowanej apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2020 o 11:54, kambodza777 napisał:

A już miałem nadzieję, że ktoś zrobił fix na to że bez rebootu nie działa pompka od mopowania. Mam wrażenie, że ta pompka działa tylko jak namacza się wstępnie, później chyba już nie dolewa wody, tyle się leje ile wykapie (mogę się mylić). Mam nadzieję, że po aktualizacji (jeśli jakaś będzie) problem zniknie..

Dolewa wody (sprawdzałem i nasłuchiwałem), tylko że bez kolejnych namaczań wstępnych jest u mnie problem jak ma przejechać z jednego pomieszczenia do drugiego mocno oddalonego. Wtedy mop po drodze nie jest namaczany, a zdąży na tyle wyschnąć, że po krawędziach jedzie prawie z suchym mopem, dopiero po chwili jak poda kolejne dawki wody to już widać ślad na panelach winylowych.

Dnia 26.04.2020 o 14:22, kasiooolek3 napisał:

Hej, przychodzę z takim pytaniem, widzę dostępna aktualizacje w rosyjskiej wersji apki ale gdy klikam aktualizuj wyświetla mi się ,,nie udało się ". Co robić? 

Jeśli nie masz wykupionej subskrypcji to aktualizację aplikacji musisz robić ręcznie -  ściągać nowy plik ze strony. Tylko ci opłacają mają szybszy dostęp do nowszych wersji i automatyczną aktualizację. Jeśli tej wersji (która ci się pojawia w aktualizacjach) nie ma jeszcze na stronie to znaczy, że musisz poczekać kilka dni, aż będzie dostępna do darmowego pobrania.
Chyba, że mówisz o aktualizacji robota, to z nią ma problem większość osób.

Edytowane przez graflash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Meegg napisał:

Witam, mam pytanie o sprzątanie pięter. Widziałam że były pytania w zeszłym roku, ale nie znalazłam nowszych odpowiedzi. 

Wiec

Czy jest możliwość zapisania 2 map? I jak to zrobić?

Tak jest taka możliwość. Zanosisz po prostu na gór i włączasz pełne odkurzanie. Jeśli układ pokoi masz taki sam na parterze i na piętrze (czyli nie wykryje, że jest gdzieś indziej i ma tworzyć nową mapę) to użyj "sztuczki", o której pisałem na stronie 11 tego wątku.

https://miuipolska.pl/forum/topic/46920-styj02ym-nowy-robot-mija-2019/page/11/?tab=comments#comment-559957

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2020 o 15:49, sansai napisał:

Troszkę zabawy jest i problemów. Jest sposób z DNSMASQ w routerze, lub inny opisany tutaj:
https://vacuumspain.com/en/2020/04/update-firmware-xiaomi-styj02ym.html

Ale dla pewności wszystko robiłbym na aplikacji oryginalnej i serwerze chińskim, oczywiście na czas aktualizacji później powrót do modowanej apki.

A Jest możliwość miec i orginalna i modowana na jednym tel ? Czy będą się jakoś gryźć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Kupilem sprzet dzisiaj, przyjechal, polaczyl sie z wifi, ladnie sie naladowal, wlaczylem odkurzanie, odkurzyl cale mieszkanie, wrocil do bazy, laduje sie

Ale jak pokazuje widok mapy to jak mam podzielic mieszkanie na pokoje? Jak mam widok mapy to jak klikam z prawej strony ikonke edycja obszaru to pojawia sie komunikat: "wykonaj najpierw zadanie czyszczenia i upewnij sie ze mapa jest wlaczona".

Co robie zle ze nie moge mieszkania ma pokoje podzielic? On sam sobie to dzieli czy jakos mu trzeba pomoc?

A moze jednak problemem jest ze nie zrobil calego mieszkania i wrocil tylko sie naladowac? 

A czy da sie puscic odkurzacz na.samo skanowanie mieszkania (zrobienie mapy) bez sprzatania?

Dziekuje z gory za pomoc

Tomek

Edytowane przez Szabiorkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Szabiorkowy napisał:

Czesc

Kupilem sprzet dzisiaj, przyjechal, polaczyl sie z wifi, ladnie sie naladowal, wlaczylem odkurzanie, odkurzyl cale mieszkanie, wrocil do bazy, laduje sie

Ale jak pokazuje widok mapy to jak mam podzielic mieszkanie na pokoje? Jak mam widok mapy to jak klikam z prawej strony ikonke edycja obszaru to pojawia sie komunikat: "wykonaj najpierw zadanie czyszczenia i upewnij sie ze mapa jest wlaczona".

Co robie zle ze nie moge mieszkania ma pokoje podzielic? On sam sobie to dzieli czy jakos mu trzeba pomoc?

A moze jednak problemem jest ze nie zrobil calego mieszkania i wrocil tylko sie naladowac? 

A czy da sie puscic odkurzacz na.samo skanowanie mieszkania (zrobienie mapy) bez sprzatania?

Dziekuje z gory za pomoc

Tomek

Jak przeskanuje wszystko to podzieli mieszkanie wg swojego uznania na pokoje, wtedy będziesz edytował, widocznie nie skonczył roboty i wrócił zatankować ;)

Da się puścić na odkurzanie po krawędziach/obrysie, to wtedy obleci mieszkanie dookoła i narysuje sobie mapy, zdecydowanie szybciej jak chcesz mieć widok mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2020 o 15:41, Damian_ napisał:

Ustawienia (po prawej u góry w oknie gdzie masz mapę)

Szukaj poniżej automatyzacja, następnie klikasz w + i masz do wyboru  JEŚLI i ZAKOŃCZ

W JEŚLI klikasz dodaj, wybierasz symbol ROBOT ODKURZAJĄCY (mogą być różne nazwy) i pojawiają się START Vacum, Start Mop itd - możesz dodać kilka warunków

W ZAKOŃCZ wybierasz dodaj URUCHOM SCENĘ i zaznaczasz change language to English

zatwierdzasz i powinno działać

Co w przypadku, jeżeli nie mam żadnych scen do wyboru w opcjach automatyzacji? Jest możliwość ich dodania na oryginalnej Apce i IOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zmienić język odkurzacza na angielski poprzez oryginalną apkę, to wchodzisz w ustawienia aplikacji, gdzie zmieniasz język aplikacji na angielski, następnie wchodzisz z głównego okna aplikacji w swój Mi robot i już masz komunikaty w j. angielskim. Aplikację możesz ponownie zmienić na j. polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal są problemy z aktualizacją oprogramowania do wersji "47"? Czy wersja "47" pogarsza pracę odkurzacza? Ja mam wersję "42", podczas śledzenia pracy odkurzacza oprogramowanie Mi Home się zawiesza i na ekranie widać zatrzymany odkurzacz pomimo widocznej jego pracy. Po zresetowaniu oprogramowania widoczna jest praca odkurzacza i po jakimś czasie ponowne zawieszenie programu. Pomimo tego odkurzacz wykona pełne odkurzanie i wraca do bazy, zapamiętana jest mapa pełnego odkurzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój odłączany  każdy ma swoje preferencje, poczytaj parę postów wyżej

Można temat ładowania baterii załatwić automatyzacją - o określonej godzinie robot ma wrócić do bazy i się ładować. Wcześniej, po ostatnim ładowaniu można robota odstawić od ładowarki np. na noc, aby nie ładował.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mod nigdy nie blokuje zadnego ota, chyba ze sobie sam zablokujesz w custom.json ;) pomijam fakt podpiecia urzadzenia na region na ktorym nie powinno dzialac (wedlug xiaomi) i proba zrobienia tam ota (hostowane prawie zawsze tylko na fabrycznym regionie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na Aliexpress z tej wrzutki na peperze z wysyłką z Niemiec, mam aplikację modowana zmienić na oryginalną, gdy chińczyk będzie chciał jakieś zrzuty ekranu? Dodam jeszcze że nie ma jakiś podstaw typu zalanie czy upadek do tego typu działania robota?

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz jeszcze otworzyć spór to to zrób. Jeżeli nie to nagraj film co nie działa i napisz do Chińczyka, opisz problem, jak będzie chciał film czy zdjęcia to mu przekaż. Myślę że oni będą wiedzieli więcej aniżeli tutaj na forum bo ten Twój problem jest jedynym takim. Może się okaże że Chińczyk jest ok.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adtech84 Napisałem do chińczyka, oczywiście odpowiedź że święta zobaczymy jaka będzie odpowiedź, sporu już nie mogę otworzyć minęło 15 dni od odbioru. Robot używam dokładnie 3 tygodnie, teraz wali po listwach jak by nic nie widział, jest jakiś twardy reset w tym urządzeniu? Gdzie znajduje się ten sensor kolizji?
Może komuś wpadnie coś do głowy po obejrzeniu tego filmu.

https://photos.app.goo.gl/wwamkjoP3PfjwFcz6


Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...