Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - ładowarka


adamrezo

Rekomendowane odpowiedzi

@adamrezo

Nie jest to ładowarka 27W, tylko 18W. ;) QC3. Bardzo ciężko dostać ładowarkę 27W (QC4+), jest ich niestety bardzo mało, a jeśli są to są drogie. Polecam popatrzeć na aliexpress w sklepie baseus bądź ugreen, mają bardzo dobrej jakości ładowarki/kable.

https://pl.aliexpress.com/item/32723120029.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



musi mieć QC 4.0, a te są drogie. 


Akurat Redmi K20 Pro obsługuje QC4+. A ładowarki to obsługujące tak jak wyżej pisałem po pierwsze ciężko dostać, a jak się dostanie to trzeba dać z 200 zł. Do tego większość tych ładowarek 27W ma np. 3 wejścia po 9W i tyle z tej 27W ładowarki...

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamrezo

Znaczy nie ma stricte jakoś tego ustalone, ale zazwyczaj 18W to QC3, a QC4+ to 27W ładowarka. Uważaj jednak na pułapki, np. ładowarka 27W, ale z certyfikatem QC3 będzie ładowała słabiej niż ładowarka 27W QC4+.

https://www.qualcomm.com/media/documents/files/quick-charge-device-list.pdf

Tutaj masz listę urządzeń oraz ładowarek. Na ładowarce masz oznaczenia - policz sobie napięcie (V) razy natężenie (A) i wyjdzie ci ilość wolt (W). ;) 

Np. na liście jest HAMA wall charger:

https://www.mediaexpert.pl/ladowarki-sieciowe/ladowarka-sieciowa-hama-qualcomm-quick-charge-4-plus-czarny,id-1370076

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Widzę że panuje przekonanie, że żeby urządzenie było ładowanie z mocą 27W ładowarka musi spełniać standard wyższy niż QC3, co jest nie prawdą.

W zasadzie wg specyfikacji już technologia QC2 wspierała do 36W. 

Ładowarki z QC4+ pewnie ładują urządzenia wydajniej/optymalniej ale kosztują grube sumy.

Zaryzykowałem i kupiłem od naszych skośnookich przyjaciół z ali ładowarkę QC3 ale 27W od xiaomi, i rzeczywiście moja nieprecyzyjna aparatura pomiarowa w formie miernika prądu USB wykazała pomiar na poziomie około 25-26 W.  

Oczywiście w miarę zapełniania baterii na wyższych poziomach naładowania, proces znacząco zwalnia, ale to normalne a ogólnie na moim Mi9T PRO napięcie oscyluje w okolicach 10V a prąd z drobnymi fluktuacjami na poziomie 2,5A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Belkin co podałem z Amazona ma dobre opinie, ale nie ma go na liście.

Natomiast ta Hama co jest na liście w Media Expert ma bardzo złe opinie na Amazonie.

I bądź tu mądry... :(

przemo - co to znaczy, że "ładuje optymalniej" w tym konkretnym przypadku QC4+ ? I czy mógłbyś dać linka albo podać tej działającej ładowarki Xiaomi QC4 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności przekazu jeszcze raz napiszę. Kupiona przeze mnie ładowarka ma tylko QC3, ale ładuje 27W.

@sanisan Już tłumaczę. Zwykła ładowarka dostarcza napięcie 5V do telefonu. Ładowarki od QC2 w górę potrafią po wcześniejszej komunikacji z telefonem (I2C) na jego żądanie to napięcie zwiększyć po to by osiągnąć jak najwyższą ogólną efektywność zachowując jednocześnie wysoką kompatybilność. 

I teraz im wyższy standard QC tym ładowarka może lepiej dopasować napięcie wyjściowe o które "prosi" smartfon, zwłaszcza że podczas zmiany poziomu naładowania ogniwa w telefonie zmienia się "sweetspot" napięcia dla maksymalnej możliwej efektywności. Odsyłam na Wiki po więcej info.

Jednakże ładowarki QC4 są niewspółmiernie droższe od QC3 nie oferując praktycznie żadnej przewagi wydajnościowej, a przynajmniej podczas ładowania Mi9T PRO.

Jeżeli chodzi o ładowarkę którą kupiłem to jedna duża UWAGA, mianowicie ładowarka przychodzi w standardzie US z przejściówką na gniazdka EU która jest w miarę ładna, ale lubi wypadać. Zalecam przyklejenie przejściówki na stałe na super glue, tak sprawia się świetnie :) 

https://pl.aliexpress.com/item/33017356349.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f19QfVL

Ja wziąłem opcje z przewodem USB w zestawie. Sześć ziko różnicy, a dość wysokiej jakości. Przewód jest identyczny z tym który dostajemy do fabrycznej ładowarki w pudełku.
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś linki do sprawdzonych ładowarek 27W dla naszego telefonu ale z polską wtyczką? w sensie bez adaptera. Może być na allegro lub Ali. Z tego co tym telefon i tak bedzie się szybciej ładował na QC3.0 więc chyba nie musi być QC4.0.

Idealnie chciałbym oryginalną ale nawet nie wiem czy taka istnieje (w wersji z polską wtyczką od razu, bez adaptera)

Pytam bo narazie ładuje telefon oryginalną ładowarką 18W ale moja ma angielską wtyczkę i razem z przejściówką zajmuje dość dużo miejsca...

 

 

Edytowane przez ma_ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem nie dużą różnicę względem 18W. Oczywiście warto mieć lepszą ładowarkę na wszelką ewentualność i do tego miernik mocy usb, bo nie każdy przewód będzie optymalny by przekroczyć prąd ładowania 2A.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , reasumując , jest ktoś w stanie wrzucić taką ładowarkę z kablem , najlepiej z polskiej dystrybucji która znacząco szybciej ładuje nasze urządzenie bo już się pogubiłem , a chciałbym kupić maksymalnie wydajną ładowarkę i nie czekać na nią 3 tygodnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.11.2019 o 23:20, przemo3679 napisał:

Jeżeli chodzi o ładowarkę którą kupiłem to jedna duża UWAGA, mianowicie ładowarka przychodzi w standardzie US z przejściówką na gniazdka EU która jest w miarę ładna, ale lubi wypadać. Zalecam przyklejenie przejściówki na stałe na super glue, tak sprawia się świetnie :) 

https://pl.aliexpress.com/item/33017356349.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f19QfVL

Ja wziąłem opcje z przewodem USB w zestawie. Sześć ziko różnicy, a dość wysokiej jakości. Przewód jest identyczny z tym który dostajemy do fabrycznej ładowarki w pudełku.

Ja kupiłem taką samą ładowarkę jak Ty na Ali z zamiarem ładowania Mi 8 z mocą 27W. Jak się potem okazało, Mi 8 ładowała się maksymalnie 18W. Nie dawno zakupiłem Mi 9T Pro i wydaje mi się, ze również nie jest on ładowany mocniej niż 18W. Kabli mam kilka, oryginalny od Xiaomi i kilka innych od BlitzWolf. Zastanawiam się, czy aby zakupiona ładowarka jest na pewno oryginalna.

Czy przy ładowaniu ładowarką 27W masz napis szybkie ładowanie na ekranie blokady, czy inny ?

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 7.11.2019 o 23:29, ma_ko napisał:

Ma ktoś jakieś linki do sprawdzonych ładowarek 27W dla naszego telefonu ale z polską wtyczką? w sensie bez adaptera. Może być na allegro lub Ali. Z tego co tym telefon i tak bedzie się szybciej ładował na QC3.0 więc chyba nie musi być QC4.0.

Idealnie chciałbym oryginalną ale nawet nie wiem czy taka istnieje (w wersji z polską wtyczką od razu, bez adaptera)

Pytam bo narazie ładuje telefon oryginalną ładowarką 18W ale moja ma angielską wtyczkę i razem z przejściówką zajmuje dość dużo miejsca...

 

 

https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-S12-27W-QC4-QC4_0-QC3_0-PD-Type-C-Port-Charger-BW-TC17-3A-USB-PD-Type-C-to-Type-C-Charging-Data-Cable-p-1592333.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN tu masz porządną i sprawdzona firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, camthallion napisał:

Ta ładowarka nie jest certyfikowaną ładowarką QC4+ więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie ona ładować Mi 9T Pro w trybie turbo charge 27W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ładowaka Xiaomi MDY-10-EH współpracuje z Mi 9T Pro i ładuje telefon z mocą 27 W. Przejściówkę można delikatnie podkleić super glue do ładowarki, wtedy nic się nie rusza ani nie wypada. Jak się dobrze poszuka to można ją wyrwać poniżej 10 $

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tej: https://pl.aliexpress.com/item/4000348471704.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&aff_platform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459787116&albag=77066918093&trgt=743612850714&crea=pl4000348471704&netw=u&device=c&gclid=EAIaIQobChMIxtz2p4i15gIVSImyCh02zgsZEAQYASABEgLXyvD_BwE&gclsrc=aw.ds ?

5 godzin temu, pkonrad napisał:

Przejściówkę można delikatnie podkleić super glue do ładowarki, wtedy nic się nie rusza ani nie wypada.

Obawiam się, że problem leży w stykach od strony 230 V. Są one w formie sprężystych płaskich blaszek, a ta sprężystość nie jest zbyt dobra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te ładowarki z Ali trzeba uważać. Moja pomimo tego, że pokazuje Turbo Charge na oryginalnym kablu Xiaomi dołączonym do Mi 9T Pro, nie osiąga więcej niż 18W

Po obejrzeniu tego materiału jestem na 100 % pewny, że kupiłem podróbkę i obawiam się, że te wersje europejskie MDY-10-EL to też mogą być podróbki.


W związku z powyższym dzisiaj zakupiłem drugą ładowarkę, tym razem nie na Ali tylko w GearBest:

https://pl.gearbest.com/chargers---power-adapters/pp_009422733270.html

Według zdjęć w opiniach osób którzy ją zakupili, ładowarka przychodzi zapakowana w firmowy blister, więc raczej to oryginał. Przy zakupie można obniżyć cenę punktami GB jeśli ktoś posiada, z najtańsza wysyłką wychodzi 8,51 $ :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko iż posiadam Ładowarkę Blitzwolf BW-S12 oraz dedykowany kabelek blitzwolf Bw-TC17 - nie działa qc4.0 na moim mi9t pro. Jestem na romie 11.0.5 stable i nie wiem już czy to wina ładowarki, kabla czy może telefonu.  Osiaga na tym zestawie standardowe qc3.0 , które miałem już z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kamolot napisał:

Dodam tylko iż posiadam Ładowarkę Blitzwolf BW-S12 oraz dedykowany kabelek blitzwolf Bw-TC17 - nie działa qc4.0 na moim mi9t pro. Jestem na romie 11.0.5 stable i nie wiem już czy to wina ładowarki, kabla czy może telefonu.  Osiaga na tym zestawie standardowe qc3.0 , które miałem już z pudełka.

Ładowarka którą posiadać nie posiada certyfikatu QC4.0, więc na Mi 9T Pro będzie ładować tylko QC3.0 18W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...