Jump to content

warsztat

Użytkownicy
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

warsztat's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. No to odblokowywanie twarzą jest o wiele wygodniejsze, tylko trochę się boje o ten wysuwany aparat. Niby ma wytrzymać 300 tys wysunięć, ale jak ma się wysuwać przy każdym odblokowaniu telefonu to szybko dobiję do tej granicy. Poza tym kamerka nie wysuwa się w powalająco szybkim tempie.
 2. No mnie to tak denerwuje, że nie wiem czy w ogóle nie wyłączyć tego czytnika. Tylko z drugiej strony wpisywać za każdym razem PIN... to chyba byłoby jeszcze gorsze. Jeszcze myślę nad zdjęciem szkła, ale to też ryzyko. To prawda, odblokowanie telefonu na dworzu w obecnej porze roku graniczy z cudem. Mam wrażenie, że czytnik działa też słabiej gdy telefon jest przez jakiś czas nieużywany (np pół godziny albo dłużej) i/albo gdy chcemy go odblokować po wyjęciu z kieszeni. Co dziwne, gdy używam czytnika do zalogowania się do aplikacji banku albo do PayPala to działa znaczenie lepiej - rzadko nie chce zadziałać za pierwszym razem. Zastanawia mnie dlaczego u @Kosiara96 czytnik działa bez problemu, mimo że ma szkło. Może to kwestia budowy palca ?
 3. Mam wrażenie, że po aktualizacji do MIUI 11 i ponownym zarejestrowaniu odcisku kciuka pogorszyła się skuteczność czytnika. Jeszcze niedawno usunąłem dodatkowe odciski kciuka i zostawiłem tylko jeden (jak polecił @TheTick) i widziałem poprawę, ale po aktualizacji do MIUI 11 i ponownym zarejestrowaniu kciuka znów muszę kilka razy przyłożyć palec, żeby odblokować.
 4. A swoją drogą. Waszym zdaniem warto wgrać MIUIPolska, czy lepiej zostać na tym goobalu w wersji 11. Zastanawia mnie czy czytnik linii papilarnych działa tak samo na globali i na MIUIPolska
 5. Zadziałało. Zaktualizowałem. W takim razie chyba nie mam globala, bo nie widzę tej wstawki: Czy to niesie za sobą jakieś konsekwencje? Coś mi nie będzie albo będzie gorzej działało? Telefon mam stąd: https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_009491447599.html?wid=1349303 Niby jest napisane, że to Global Version, a w opisie jest jeszcze takie info: "The ROM on this phone supports OTA and is multi language Czy to oznacza, że zostałem wykiwany?
 6. Rzeczywiście, pomogło Myślałem, że jak będzie więcej odcisków zarejestrowanych na jeden palec, to będzie większa szansa na odblokowanie. Nie wiem. Jak to sprawdzić? U mnie wygląda to tak:
 7. Z Chin. Kupowałem na Gearbest. Zamawiałem pod koniec listopada. Przybył w połowie grudnia. Wyjąłem go z pudełka kilka dni temu.
 8. Zaraz... Ja mam 10.3.4. Skąd pobrałeś 11? To jest stabilna wersja? W ustawienia -> O telefonie -> Aktualizacje systemu nie mam dostępnej aktualizacji do 11. Aktualizacja do 11 poprawi działanie czytnika?
 9. Mam pytanie jak u was sprawuje się czytnik linii papilarnych? Macie naklejone szkło, folię? Ja od razu po pierwszym uruchomieniu telefonu nakleiłem szkło hartowane od Nillkina (prezentuje się super), więc nie korzystałem z czytnika na gołym ekranie i nie wiem jak się sprawuje. Natomiast ze szkłem jest słabo. Zarejestrowałem 3 odciski na prawego kciuka a i tak rzadko kiedy udaje mi się odblokować za pierwszym razem. Często w ogóle nie mogę nim odblokować i muszę wpisywać PIN albo użyć palca wskazującego, na którego zarejestrowałem tylko jeden odcisk, a działa lepiej, chociaż też nie idealnie.
 10. A adguard darmowo nie blokuje tylko reklam w przeglądarce a za blokowanie reklam w aplikacjach trzeba zapłacić? Mocno żre baterie? Jakie ma wady?
 11. Rozumiem. Ale na blokowanie reklam bez odblokowanego bootloadera raczej nie na co liczyć, nie ?
 12. Mam parę pytanek. 1. Czy bootloader musi być cały czas odblokowany, gdy używamy MIUI Polska, czy odblokowanie jest potrzebne tylko do instalacji tego ROMu? Tzn. czy po odblokowaniu bootloadera i instalacji MIUIPolska, mogę go znów zablokować? 2. Czy po całej tej zabawie z wgrywaniem MIUIPolska mogę całkowicie powrócić do pierwotnych ustawień, tzn. wrocic do globala i zablokować bootloader (tym samym znowu zabezpieczyć telefon przed wyciekiem danych, gdy go zgubię)? Tak, żeby telefon był jak dopiero co wyjęty z pudełka. Czy jeśli raz odblokuję bootloadera, to ślad pozostanie na zawsze? 3. To samo pytanie z rootowaniem telefonu. Czy raz zrootowany telefon już na zawsze pozostawi po sobie ślad? 4. Czy MIUIPolska nadal jest lepszym ROMem od globala i warto się na niego przesiąść? Gdzieś czytalem, że MIUIPolska nie jest już tak wspierany/aktualizowany, a global przeciwnie i nie warto się przesiadać z globala. Niepotwierdzone info. 5. Czy ROM MIUIPolska poza lepszym tłumaczeniem i kilkoma bajerami ma jakiś wpływ na stabilność telefonu i jego szybkość w porównaniu z globalem? Jest od niego szybszy/wolniejszy, ma wiecej/mniej bugów, częściej/rzadziej się zawiesza albo wywala jakieś błędy?
 13. Czy temat jest jeszcze aktualny? Klawiatura Xperia zadziała? Muszę odblokować bootloarder i zrootować telefon ?
 14. https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-na-redmi-k20-pro Chodzi ci o ten?
×
×
 • Create New...