warsztat

Użytkownicy
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by warsztat

 1. A jakie konkretnie masz to szkło Wozinskyego?
 2. No to odblokowywanie twarzą jest o wiele wygodniejsze, tylko trochę się boje o ten wysuwany aparat. Niby ma wytrzymać 300 tys wysunięć, ale jak ma się wysuwać przy każdym odblokowaniu telefonu to szybko dobiję do tej granicy. Poza tym kamerka nie wysuwa się w powalająco szybkim tempie.
 3. No mnie to tak denerwuje, że nie wiem czy w ogóle nie wyłączyć tego czytnika. Tylko z drugiej strony wpisywać za każdym razem PIN... to chyba byłoby jeszcze gorsze. Jeszcze myślę nad zdjęciem szkła, ale to też ryzyko. To prawda, odblokowanie telefonu na dworzu w obecnej porze roku graniczy z cudem. Mam wrażenie, że czytnik działa też słabiej gdy telefon jest przez jakiś czas nieużywany (np pół godziny albo dłużej) i/albo gdy chcemy go odblokować po wyjęciu z kieszeni. Co dziwne, gdy używam czytnika do zalogowania się do aplikacji banku albo do PayPala to działa znaczenie lepiej - rzadko nie chce zadziałać za pierwszym razem. Zastanawia mnie dlaczego u @Kosiara96 czytnik działa bez problemu, mimo że ma szkło. Może to kwestia budowy palca ?
 4. Mam wrażenie, że po aktualizacji do MIUI 11 i ponownym zarejestrowaniu odcisku kciuka pogorszyła się skuteczność czytnika. Jeszcze niedawno usunąłem dodatkowe odciski kciuka i zostawiłem tylko jeden (jak polecił @TheTick) i widziałem poprawę, ale po aktualizacji do MIUI 11 i ponownym zarejestrowaniu kciuka znów muszę kilka razy przyłożyć palec, żeby odblokować.
 5. A swoją drogą. Waszym zdaniem warto wgrać MIUIPolska, czy lepiej zostać na tym goobalu w wersji 11. Zastanawia mnie czy czytnik linii papilarnych działa tak samo na globali i na MIUIPolska
 6. Zadziałało. Zaktualizowałem. W takim razie chyba nie mam globala, bo nie widzę tej wstawki: Czy to niesie za sobą jakieś konsekwencje? Coś mi nie będzie albo będzie gorzej działało? Telefon mam stąd: https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_009491447599.html?wid=1349303 Niby jest napisane, że to Global Version, a w opisie jest jeszcze takie info: "The ROM on this phone supports OTA and is multi language Czy to oznacza, że zostałem wykiwany?
 7. Rzeczywiście, pomogło Myślałem, że jak będzie więcej odcisków zarejestrowanych na jeden palec, to będzie większa szansa na odblokowanie. Nie wiem. Jak to sprawdzić? U mnie wygląda to tak:
 8. Z Chin. Kupowałem na Gearbest. Zamawiałem pod koniec listopada. Przybył w połowie grudnia. Wyjąłem go z pudełka kilka dni temu.
 9. Zaraz... Ja mam 10.3.4. Skąd pobrałeś 11? To jest stabilna wersja? W ustawienia -> O telefonie -> Aktualizacje systemu nie mam dostępnej aktualizacji do 11. Aktualizacja do 11 poprawi działanie czytnika?
 10. Mam pytanie jak u was sprawuje się czytnik linii papilarnych? Macie naklejone szkło, folię? Ja od razu po pierwszym uruchomieniu telefonu nakleiłem szkło hartowane od Nillkina (prezentuje się super), więc nie korzystałem z czytnika na gołym ekranie i nie wiem jak się sprawuje. Natomiast ze szkłem jest słabo. Zarejestrowałem 3 odciski na prawego kciuka a i tak rzadko kiedy udaje mi się odblokować za pierwszym razem. Często w ogóle nie mogę nim odblokować i muszę wpisywać PIN albo użyć palca wskazującego, na którego zarejestrowałem tylko jeden odcisk, a działa lepiej, chociaż też nie idealnie.
 11. A adguard darmowo nie blokuje tylko reklam w przeglądarce a za blokowanie reklam w aplikacjach trzeba zapłacić? Mocno żre baterie? Jakie ma wady?
 12. Rozumiem. Ale na blokowanie reklam bez odblokowanego bootloadera raczej nie na co liczyć, nie ?
 13. Mam parę pytanek. 1. Czy bootloader musi być cały czas odblokowany, gdy używamy MIUI Polska, czy odblokowanie jest potrzebne tylko do instalacji tego ROMu? Tzn. czy po odblokowaniu bootloadera i instalacji MIUIPolska, mogę go znów zablokować? 2. Czy po całej tej zabawie z wgrywaniem MIUIPolska mogę całkowicie powrócić do pierwotnych ustawień, tzn. wrocic do globala i zablokować bootloader (tym samym znowu zabezpieczyć telefon przed wyciekiem danych, gdy go zgubię)? Tak, żeby telefon był jak dopiero co wyjęty z pudełka. Czy jeśli raz odblokuję bootloadera, to ślad pozostanie na zawsze? 3. To samo pytanie z rootowaniem telefonu. Czy raz zrootowany telefon już na zawsze pozostawi po sobie ślad? 4. Czy MIUIPolska nadal jest lepszym ROMem od globala i warto się na niego przesiąść? Gdzieś czytalem, że MIUIPolska nie jest już tak wspierany/aktualizowany, a global przeciwnie i nie warto się przesiadać z globala. Niepotwierdzone info. 5. Czy ROM MIUIPolska poza lepszym tłumaczeniem i kilkoma bajerami ma jakiś wpływ na stabilność telefonu i jego szybkość w porównaniu z globalem? Jest od niego szybszy/wolniejszy, ma wiecej/mniej bugów, częściej/rzadziej się zawiesza albo wywala jakieś błędy?
 14. Czy temat jest jeszcze aktualny? Klawiatura Xperia zadziała? Muszę odblokować bootloarder i zrootować telefon ?
 15. https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-na-redmi-k20-pro Chodzi ci o ten?
 16. Wolę się na 100% upewnić, żeby nic nie zepsuć. To będzie to?: Xiaomi.eu to to samo co MIUIPolska nie?
 17. Wczoraj włączyłem po raz pierwszy mojego Mi 9t Pro. Czytałem o plusach ROMu MIUIPolska i chciałbym od razu go wgrać. Mam wobec tego dwa pytania. 1. Czy to bezpieczne? 2. Gdzie znajdę instrukcję jak to zrobić krok po kroku od zera?
 18. @mase jak wypada to szkło w porównaniu z Neoglassem. Jakie zauważyłeś zalety i wady w porównaniu z nim? I jak długo czekałeś na przesyłkę?
 19. Mam pytanie czy po Neoglassie palec ślizga się lepiej niż po Flexibleglassie? Bardziej jak na szkle?
 20. Czy ktoś miał do czynienia ze szkłem Neoglass od 3mk? Czy zgrywa się z etui? Nie odkleja się? Jak z odwzorowaniem bartw i responsywnością czytnika?
 21. Niedługo przyjedzie moja zamówiona Mi 9t Pro. Chciałbym od razu kupić do niej jakieś wzmocnienie na ekran. Zastanawiam się tylko, czy lepsze będzie szkło hartowane, czy hybrydowe, jeśli poza oczywiście ochroną ekranu przed stłuczeniem i zarysowaniami zależy mi na dobrej przejrzystości i responsywności czytnika linii papilarnych. Wiem, że zwykła folia obniża trochę kontrast, kolory są mniej żywe. Czy ze szkłem hartowanym i hybrydowym też jest z tym problem? Które lepiej radzi sobie z czytnikiem linii papilarnych, i po którym lepiej ślizga się palec?
 22. Kupiłem przed chwilą Xiaomi Mi 9t Pro na Gearbeście korzystając pierwszy raz zarówno z Revoluta jak i PayPala. Zapłaciłem PayPalem, do którego mam podpiętą wirtualną kartę Revolut. Telefon na Gearbest kosztował 1359,27 zł. Tyle też ubyło mi z Revoluta. Zastanawia mnie tylko dlaczego, gdy przeszedłem do płatności, wybrałem metodę płatności PayPal i zalogowałem się na niego, to z Revoluta automatycznie ubyło mi 3,93 zł (1$). Co więcej, zanim potwierdziłem transakcję, kliknąłem jeszcze na coś (nie pamiętam do końca co to było, chyba szczegóły mojej karty, gdzie mogłem sobie m.in. ustawić kartę jako preferowaną, czy coś takiego... w każdym razie coś kliknąłem) po czym wróciłem do pierwotnego okna, aby zatwierdzić transakcję. Jednak gdy się wróciłem, to ponownie z Revoluta ubyło mi 3,93 zł (1$). Ktoś mi wytłumaczy dlaczego tak się dzieje ?
 23. Mam pytanie dwa pytania. 1. Czy w podstawowym etui dołączonym do Xiaomi Mi 9t aparat z tyłu nie odstaje, telefon się nie chybocze? 2. Czy krawędzie etui z przodu odstaje trochę ponad ekran? Chodzi mi o to, czy chronią ekran przed upadkiem telefonu ekranem w dół na płaskie podłoże? Czy ktoś może polecić etui, które spełni dwa powyższe punkty i nie będzie przy tym specjalnie grube?
 24. Odświeżę temat, bo dzisiaj/jutro prawdopodobnie będę kupować Xiaomi z Gearbesta. Zastanawia mnie tylko, czy warto wybrać opcję z ubezpieczeniem dostawy (domyślnie ustawiona) za 40 parę zł , jeśli płacę PayPalem, czy PayPal już sam w sobie jest ubezpieczeniem?
 25. @tommyl mógłbyś podzielić się opinią na temat tego etui, które pokazałeś? A konkretniej interesują mnie dwie rzeczy. 1. Czy plecy są w nim płaskie, aparat nie odstaje, telefon nie chybocze się, gdy leży na plecach? 2. Czy krawędzie etui z przodu odstaje trochę ponad? Chodzi mi o to, czy chronią ekran przed upadkiem telefonu ekranem w dół na płaskie podłoże? Czy ktoś może polecić etui, które spełni dwa powyższe punkty i nie będzie przy tym specjalnie grube? Najlepiej jakby było miękkie, ale twardym też nie pogardzę.