Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/K20 Pro - ładowarka


adamrezo

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, pkonrad napisał:

Ładowarka którą posiadać nie posiada certyfikatu QC4.0, więc na Mi 9T Pro będzie ładować tylko QC3.0 18W.

Czyli bez loga qc na opakowaniu i produkcie = oszustwo ?  Ta ładowarka wszędzie opisywana jest jako ładowarka qc4+ stąd zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej masz listę ładowarek z oficjalnym certyfikatem Quick Charge 4/4+

Chargers:

• Belkin car charger (F7U075)
• Belkin wall charger (F7U073au)
• Belkin wall charger (F7U073kr)
• Belkin wall charger (F7U073my)
• Belkin wall charger (F7U073vf)
• BQ wall charger (ADT-18ATA-PCG)
• Cellular Italia wall charger (SPA-KSA-30P-D5)
• Ever Win car charger (VP4plus)
• Ever Win wall charger (TC4Plus)
• HAMA wall charger (00178273)
• HAMA car charger (00178274)
• Honor wall charger (ADT-18ATA-PCG)
• Kuantech wall charger (KSA-45P2-45W D5)
• Portway wall charger (PTL-27WPDQ4)
• Razer Phone power adapter
• SIRIN LABS wall charger (KSA-30P-D5)
• Trust International wall charger (BV-23140)
• Ventev car charger (TSD02)
• Ventev wall charger (TWS07)
 

Każda inna ładowarka posiadająca parametry odpowiadające standardowi QC4.0 może ładować telefon z mocą 27W, aczkolwiek nie z każdym telefonem będzie to działać. Chcesz mieć zagwarantowane działanie QC4.0 na Mi 9T Pro, to kup jedną z wyżej wymienionych ładowarek, lub oryginalną Xiaomi MDY-10-EH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kamolot napisał:

Zakupiłem HAMA wall charger (00178273) - telefon wciąż twierdzi iż ma szybkie ładowanie - nie ma oznaczenia turbo. 

To dziwne, bo ta ładowarka posiada certyfikat QC4+ 
A próbowałeś użyć innego kabla USB, czy sprawdzasz na cały czas na jednym i tym samym?

PS.
Rozumiem, że kupiłeś dokładnie taką ładowarkę: https://www.euro.com.pl/ladowarki-sieciowe/hama-lad-siec-quick-charge-qualcomm-4-pd-cz.bhtml?gclid=EAIaIQobChMItIKflOjL5gIVFKmaCh1SGwI9EAQYASABEgLlJPD_BwE&gclsrc=aw.ds ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwe inny kabel dam znać. Jakieś konkretne sugestie co do kabla?
 

Edit:

Dorwałem od kolegi kabel jak tu:

https://www.x-kom.pl/p/516138-kabel-usb-silver-monkey-kabel-usb-c-usb-c-ladowanie-pd-do-100w-2m.html

Nic to nie zmieniło - możliwe, że jest to jakoś systemowo wyłączone?

 

Nie piszemy posta pod postem, tylko korzystamy z przycisku edytuj. /pkonrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kamolot napisał:
Dorwałem od kolegi kabel jak tu:
https://www.x-kom.pl/p/516138-kabel-usb-silver-monkey-kabel-usb-c-usb-c-ladowanie-pd-do-100w-2m.html
Nic to nie zmieniło - możliwe, że jest to jakoś systemowo wyłączone?

Nie sądzę. Przynajmniej w moim Mi 9T Pro nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Belkina z QC 4+. Napisu o superszybkim ładowaniu brak. Ale pobawiłem się w sprawdzanie czasu ładowania. Każdy pomiar od 10 % do 100
Na ładowarce z kompletu
Od 1h 25 min do 1h 30 min

Na Belkinie
Od 55 min do 1h 5min

Belkin do 50 % nabija baterie w max 17 min

Używam oryginalnego kabla Xiaomi wspierającego 5A.

Mój ROM to MIUI Global 11.0.3 QFKEUXM

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leucomax

Zainstaluj na telefonie aplikacje "Ampere" ze Sklepu Play i zobacz ile amperów pokaże apka przy ładowaniu jedną i drugą ładowarką, ale po czasach ładowania jakie podajesz wychodzi na to, że QC4+ działa.

PS
Może logo Charge Turbo (Superszybkie ładowanie) pojawia się tylko przy ładowaniu oryginalną ładowarką 27W od Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie o watomierzu ( taki jak tu: http://www.ted.net.pl/pl/osprzet-i-akcesoria/miernik-energii-elektrycznej-watomierz-greenblue-gb202.html)- wyszło na oryginalnej ładowarce około 18W. Przy Hama i dwóch różnych kablach oscyluje przy 24W i szybko spada przy 70% do 21W - identycznie zachowuje się Blitzwolf bez certyfikatu - na pewno większe wartości jak na oryginalnej qc 3.0, ale to wciąż nie to. Do tego wydaje mi się iż bateria szybciej traci swoją moc po ładowaniu Hama. Później zrobię dokładniejszy test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie o watomierzu ( taki jak tu: http://www.ted.net.pl/pl/osprzet-i-akcesoria/miernik-energii-elektrycznej-watomierz-greenblue-gb202.html)- wyszło na oryginalnej ładowarce około 18W. Przy Hama i dwóch różnych kablach oscyluje przy 24W i szybko spada przy 70% do 21W - identycznie zachowuje się Blitzwolf bez certyfikatu - na pewno większe wartości jak na oryginalnej qc 3.0, ale to wciąż nie to. Do tego wydaje mi się iż bateria szybciej traci swoją moc po ładowaniu Hama. Później zrobię dokładniejszy test.
MI 9T Pro ładuje się mocą ok 25W przy QC4+
To normalne, że po przekroczeniu 70% naładowania, moc ładowania spada. Przy QC3 będzie spadać trochę później, natomiast przy QC4+ wcześniej.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ori ładowarce od xiaomi 27W w przedziale 0-75% tester wacha się między 26-28W w moim k20 pro. Później spada do 8-10W

https://pl.gearbest.com/charge...-adapters/pp_009422733270.html - tutaj kupicie na 100% oryginalną ładowarkę Xiaomi 27W MDY-10-EH. Są na stanie i cenowo wychodzi całkiem przyzwoicie. Na Ali większość ofert to podróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta chińska z GB to na 100% oryginał. Z Ali większość to raczej podróbki.


Edit:

Jak tak obejrzałam dokładnie foty co wrzucił jeden z kupujących, to na 99% to jest podróbka. Widać to po wykonaniu ładowarki, spasowanie elementów i niechlujnie wyciętego gniazda USB. Poza tym zwróć uwagę, że w ogłoszeniu sprzedawca nie używa nazwy Xiaomi tylko Xiao Mi

749afbb297f0b513cab9c19e82a4a2e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - trzeba zawsze się przyjrzeć :)

 

Tymczasem zrobiłem pomiar ładowania od 12% do 100% przy pomocy ładowarki hama. Proces rozpoczął się z 27W i spadał aż do ok 3W na sam koniec. Cały proces ładowania od 12 do 100% zajął 1g 11 min. Tel dalej informuje o szybkim ładowaniu. Nie wiem czy jest sens ściągać oryginał xiaomi.

Edytowane przez Kamolot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...