Jump to content

Update software Global/EEA

ernet

Recommended Posts

Jakaś loteria z tym działaniem. Wczoraj po aktualizacji byłem na mieście i płaciłem 2 razy bez problemu. Dziś w sklepie włączyłem NFC i od razu komunikat że telefon nie spełnia wymagań. Po wyczyszczeniu wszystkich danych jak na razie jest ok.

Tap, tap, tap, Tapatalk

• Like 1

Jakaś loteria z tym działaniem. Wczoraj po aktualizacji byłem na mieście i płaciłem 2 razy bez problemu. Dziś w sklepie włączyłem NFC i od razu komunikat że telefon nie spełnia wymagań. Po wyczyszczeniu wszystkich danych jak na razie jest ok.

Tap, tap, tap, Tapatalk

Po co wyłączasz NFC. Zostaw włączone.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Po co wyłączasz NFC. Zostaw włączone.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

To trochę tak jakbym zapytał Cię po co piszesz posty. Nie pisz.
Jest włącznik to używam, ma działać zawsze, a nie losowo ;)

Tap, tap, tap, Tapatalk

3 godziny temu, orte napisał:

Tap, tap, tap, Tapatalk

Właśnie wróciłem ze sklepu i terminal odrzucił płatność... 

No tak, ale moje pytanie raczej było w stylu, żeby ustalić czy jest to ogólny bug z NFC, czy problem konfliktu z tym jednym jedynym GPay.

Działają wam wiadomości w tym asystencie Xiaomi co się wysuwa z lewej strony pulpitu? U mnie niestety pusto:

Spoiler

d8174744fa6f0a0a04cf00d91436bd40.jpg

Edited by Karls

Ja na nowym sofcie płaciłem z ING przez google PAY (nie używam apki bankowej) i poszło bez problemu w brico-marche, KFC, biedronce i wiejskim sklepie. Najlepsze lub najgorsze jest to, że zbiera z 10cm. Kiedyś musiałem telefon położyć na terminalu a teraz ? Albo zmienili terminal, albo nie wiem. W każdym bądź razie u mnie śmiga

Czy ktoś mógłby podrzucić link do EEA Stable V11.0.9 w wersji fastboot? Nigdzie nie mogę znaleźć.

Czy wersję recovery można instalować poprzez TWRP tak jak to się robi z romami xiaomi.eu?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

@pkonrad

Ten mam, ale dzięki. Będę musiał więc wgrać 11.0.8 i zaktualizować do 11.0.9. Chcę wrócić do stocka, choć zastanawiam się jeszcze nad xiaomi.eu. Są obecnie jakieś znaczne różnice?

Na obecną chwilę i miui12eu ciężko cokolwiek powiedzieć, bo global nadal jest miui 11. Ja obecnie testuje nową bete 12. Do tej pory byłem na global eea i powiem że działa super wszystkie powiadomienia działają, żadnych problemów. Jeśli chodzi o eu i global to global wygrywa stabilnością. Ostatnie wersje eu miały złą passę 

11.0.9 nie wyszła w wersji fastboot. Możesz zainstalowac przez twrp bez problemu. Jeśli chcesz zachować twrp po instalacji to robisz reboot do recovery i zaraz instalujesz magisk. 
Tak właśnie myślałem, bo nie ma jej w oficjalnych źródłach.
Masz może doświadczenie w powrocie z custom romu do stock lub xiaomi.eu? Czy mogę to zrobić przez TWRP czy raczej należy najpierw wgrać stocka przez fastboot?

Ja zawsze bo zabawach z.eu jak wracam na global to fastboot  opcja clean all i potem ew aktualizacje recovery. Przynajmniej mam pewność że nic się nie wysypie. 

Edited by Bartos

MIUI 12 w wersji Stable China będzie wydawany dla kolejnych urządzeń prawdopodobnie od czerwca, w pierwszej turze dla Mi10 i Mi9, oraz topowych modeli Redmi (K20/K30). Global zwykle wychodzi tak ze 3 miesiące później, więc jak bym miał zgadywać to koniec września / początek października.

Edited by Karls

• 2 weeks later...

Co tu tak cicho? Ktoś coś wie czy do czasu wydania MIUI12 będzie jakaś sensowna aktualizacja? Czy pozostaje czekać na 12? I czy ta 12 będzie troszkę szybciej niż na jesień? Wiem, że nie ma to większego znaczenia ale ciekawi mnie co tam zmienią ;-)

Raczej chyba nic się ciekawego nie pojawi do czasu MIUI12. 

Teraz będą od nowego tygodnia wersje testowe dla zapisanych testerów (czekam na OTA)  i gdzieś w czerwcu czy pod koniec czerwca ma wyjść stabilny global. 

• Like 1

3 minuty temu, Karls napisał:

Podobno nie trzeba mieć żadnego potwierdzenia ze strony Xiaomi - za zaskoczenia przysyłają OTA.

Racja, żadnego potwierdzenia nie dostałem, a na moim Mi 9T Pro już śmiga MIUI 12 :)