Jump to content

Non_vincere_te

Użytkownicy
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About Non_vincere_te

 • Rank
  Użytkownik
 • Birthday 08/09/1987

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Białystok

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mix 2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja bym tak nie płakał nad tą baterią. One Plus 6 ma bardzo podobny wyświetlacz i baterię 3300 mAh a mimo to większość go chwali. Wiadomo dwóch dni nie wytrzyma, ale nie ma co na zapas płakać. Co do slidera jest on na magnesach neodymowych. Jest tam więc mniej elementów stykowych, a same wysuwanie nie jest oparte na jakichś metalowych szynach, gdzie ocierające się o siebie metalowe elementy szybko się wyślizgują. Są tam metalowe części natomiast sam ruch wysuwania to zasługa pola magnetycznego odpychających się magnesów. Stąd podana tak długa trwałość.
 2. "Super AMOLEDy" Samsunga to teraz zawsze Pentile (ekran Mi 8 w spojlerze). Super wzroku raczej nie mam, natomiast mam trochę bzika na punkcie ekranów, w końcu to na niego patrzę cały czas i wierzcie lub nie, ale są ludzie, którzy zwracali telefony z racji zauważalnej dla nich różnicy między panelami FHD amoled a LCD (może akurat oni serio mieli nadludzki wzrok). Wcześniej miałem QHD Amoled z 530 ppi więc nie było żadnego problemu, potem wziąłem mixa 2 z FHD LCD ostrość praktycznie taka sama. Teraz myślę nad zmianą i stety, niestety chińskie flagowce (xiaomi, one plus) oferują na tą chwilę tylk
 3. Dotyczy większości Amoledów, bo większość teraz to Pentile. W Mi 8 również siedzi Amoled Pentile Samsunga. W rzeczywistości mają one mniejszą rozdzielczość z racji mniejszej ilości subpikseli. QHD to mniej więcej ostrość FHD LCD. Dlatego ciekawi mnie jak wygląda mała czcionka na Mi 8.
 4. To dość zaskakujące zwłaszcza, że Mi 5 ma 5.15". A może ktoś mi powiedzieć jak wygląda tekst ze screena poniżej na mi8/EE ?. Taka sama rozdzielczość jak w mi8 bez notcha. Jestem ciekaw czy jest ostry jak w mixie 2. Z góry dzięki, niestety nie mam jak tego sprawdzić naocznie.
 5. Czy mógłby ktoś, kto bardziej się temu przygląda powiedzieć jak wygląda sytuacja z ostrością obrazu na tym Amoledzie? A może ma ktoś porównanie z IPS FHD podobnym rozmiarów? Ciekawi mnie o ile słabsza jest ostrość w porównaniu do zwykłych LCD i czy jest mocno odczuwalna. Na obecnym mixie 2 mam ustawioną czcionkę na XS i dodatkowo zmniejszyłem DPI w ustawieniach programistycznych aby mieć więcej tekstu na ekranie. Nie wiem jak będzie to wyglądać na Amoledzie.
 6. 374. Ostatnio nie działała mi opcja przez ustawienia programistyczne więc zrobiłem z tego poradnika https://forum.xda-developers.com/mi-mix-2/how-to/guide-changing-min-width-dpi-miui-9-t3736218
 7. Jeżeli masz najnowszy FW 1.2.0.8/9 to nie będzie nic wgrywać. Mifit będzie aktualizował tylko jeśli znajdzie nowszy FW niż ten który jest w opasce. Dlatego jak mniemam @b4s1l dodaje do spolszczonego FW numerek wyżej (9 zamiast 8).
 8. 15 dni i zostało 24%. Przynajmniej 10 razy zmieniałem firmware, monitor snu codziennie z mierzeniem tętna co 2-5 minut. Ostatecznie fw 1.2.0.9 przez większość czasu + MiFit 3.4.2 i Notify & Fitness.
 9. Jeszcze raz ściągnąłem i zainstalowałem apkę. Pogoda jest już po polsku. Dzięki.
 10. Kurde, a u mnie nadal znaczki. Mod 3.4.2, opaska 1.2.0.9. Nic nie dało kombinowanie z lokalizacją.
 11. @Waxy Jeżeli sposób pancerniaka na opis pogody działa to wszystko jest spolszczone. Mówimy o zmodowanej apce 3.4.2 i firmware 1.2.0.9. Zauważyłem, że wyskakuje jeszcze tylko jeden znak zapytania zamiast dwukropka podczas powiadomienia z facebooka. Sama treść i autor wiadomości są normalnie spolszczone z polskimi znakami, czy to sms czy powiadomienia z apki. Ta apka i firmware to najlepsza kombinacja, bo jeśli zainstalujesz firmware a potem wrocisz do apki ze sklepu to nie pojawia się od kogo jest powiadomienie.
 12. Tak. Dlatego jak zainstalowałem 3.4.2 zmodowane od autora to już zostawiłem na razie. Niczym się nie różni a działa prawie jak powinno.
 13. Rzeczywiście na oryginalnej 3.4.2 też nie pokazuje i pogoda nadal ze znaczkami. Edit. Wgrałem od nowa 3.4.2 z postu autora. Zaktualizował się firmware do 1.2.0.9 i jest ok. To znaczy pogoda nadal w znaczki ale już pokazuje kto pisze i dzwoni.
 14. 1.2.0.8 właśnie przetestowałem. Opis pogody jest w formie znaków zapytania, ale przetłumaczona na polski jest już opcja wyciszania. Po powrocie na apkę sklepową mamy już pogodę po angielsku, także to najlepsze wyjście. Mamy całe spolszczenie i tylko angielską pogodę.
 15. Podsumowanie niecałej doby z pierwszą opaską i firmware spolszczającym z postu @b4s1l Firmware w MiFit to 1.1.0.15. Używam też na razie Notify & Fitness for MI Band jednak powiadomienia od niej przychodziły w formie znaków zapytania, więc zostawiłem od MiFit gdzie są normalne z polskimi znakami a N&FfMB został do analizy snu. Opis pogody jest po angielsku i pod funkcją wyciszania są znaki zapytania, reszta jest spolszczona jak należy. Co do samej opaski w jakieś 15 h intensywnej zabawy i monitorowania snu z pulsem bateria spadła do 91%. Tętno mierzy dość dobrze. Max +- 5
×
×
 • Create New...