Jump to content

Non_vincere_te

Użytkownicy
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Non_vincere_te

 1. Ja bym tak nie płakał nad tą baterią. One Plus 6 ma bardzo podobny wyświetlacz i baterię 3300 mAh a mimo to większość go chwali. Wiadomo dwóch dni nie wytrzyma, ale nie ma co na zapas płakać. Co do slidera jest on na magnesach neodymowych. Jest tam więc mniej elementów stykowych, a same wysuwanie nie jest oparte na jakichś metalowych szynach, gdzie ocierające się o siebie metalowe elementy szybko się wyślizgują. Są tam metalowe części natomiast sam ruch wysuwania to zasługa pola magnetycznego odpychających się magnesów. Stąd podana tak długa trwałość.
 2. "Super AMOLEDy" Samsunga to teraz zawsze Pentile (ekran Mi 8 w spojlerze). Super wzroku raczej nie mam, natomiast mam trochę bzika na punkcie ekranów, w końcu to na niego patrzę cały czas i wierzcie lub nie, ale są ludzie, którzy zwracali telefony z racji zauważalnej dla nich różnicy między panelami FHD amoled a LCD (może akurat oni serio mieli nadludzki wzrok). Wcześniej miałem QHD Amoled z 530 ppi więc nie było żadnego problemu, potem wziąłem mixa 2 z FHD LCD ostrość praktycznie taka sama. Teraz myślę nad zmianą i stety, niestety chińskie flagowce (xiaomi, one plus) oferują na tą chwilę tylk
 3. Dotyczy większości Amoledów, bo większość teraz to Pentile. W Mi 8 również siedzi Amoled Pentile Samsunga. W rzeczywistości mają one mniejszą rozdzielczość z racji mniejszej ilości subpikseli. QHD to mniej więcej ostrość FHD LCD. Dlatego ciekawi mnie jak wygląda mała czcionka na Mi 8.
 4. To dość zaskakujące zwłaszcza, że Mi 5 ma 5.15". A może ktoś mi powiedzieć jak wygląda tekst ze screena poniżej na mi8/EE ?. Taka sama rozdzielczość jak w mi8 bez notcha. Jestem ciekaw czy jest ostry jak w mixie 2. Z góry dzięki, niestety nie mam jak tego sprawdzić naocznie.
 5. Czy mógłby ktoś, kto bardziej się temu przygląda powiedzieć jak wygląda sytuacja z ostrością obrazu na tym Amoledzie? A może ma ktoś porównanie z IPS FHD podobnym rozmiarów? Ciekawi mnie o ile słabsza jest ostrość w porównaniu do zwykłych LCD i czy jest mocno odczuwalna. Na obecnym mixie 2 mam ustawioną czcionkę na XS i dodatkowo zmniejszyłem DPI w ustawieniach programistycznych aby mieć więcej tekstu na ekranie. Nie wiem jak będzie to wyglądać na Amoledzie.
 6. 374. Ostatnio nie działała mi opcja przez ustawienia programistyczne więc zrobiłem z tego poradnika https://forum.xda-developers.com/mi-mix-2/how-to/guide-changing-min-width-dpi-miui-9-t3736218
 7. Jeżeli masz najnowszy FW 1.2.0.8/9 to nie będzie nic wgrywać. Mifit będzie aktualizował tylko jeśli znajdzie nowszy FW niż ten który jest w opasce. Dlatego jak mniemam @b4s1l dodaje do spolszczonego FW numerek wyżej (9 zamiast 8).
 8. 15 dni i zostało 24%. Przynajmniej 10 razy zmieniałem firmware, monitor snu codziennie z mierzeniem tętna co 2-5 minut. Ostatecznie fw 1.2.0.9 przez większość czasu + MiFit 3.4.2 i Notify & Fitness.
 9. Jeszcze raz ściągnąłem i zainstalowałem apkę. Pogoda jest już po polsku. Dzięki.
 10. Kurde, a u mnie nadal znaczki. Mod 3.4.2, opaska 1.2.0.9. Nic nie dało kombinowanie z lokalizacją.
 11. @Waxy Jeżeli sposób pancerniaka na opis pogody działa to wszystko jest spolszczone. Mówimy o zmodowanej apce 3.4.2 i firmware 1.2.0.9. Zauważyłem, że wyskakuje jeszcze tylko jeden znak zapytania zamiast dwukropka podczas powiadomienia z facebooka. Sama treść i autor wiadomości są normalnie spolszczone z polskimi znakami, czy to sms czy powiadomienia z apki. Ta apka i firmware to najlepsza kombinacja, bo jeśli zainstalujesz firmware a potem wrocisz do apki ze sklepu to nie pojawia się od kogo jest powiadomienie.
 12. Tak. Dlatego jak zainstalowałem 3.4.2 zmodowane od autora to już zostawiłem na razie. Niczym się nie różni a działa prawie jak powinno.
 13. Rzeczywiście na oryginalnej 3.4.2 też nie pokazuje i pogoda nadal ze znaczkami. Edit. Wgrałem od nowa 3.4.2 z postu autora. Zaktualizował się firmware do 1.2.0.9 i jest ok. To znaczy pogoda nadal w znaczki ale już pokazuje kto pisze i dzwoni.
 14. 1.2.0.8 właśnie przetestowałem. Opis pogody jest w formie znaków zapytania, ale przetłumaczona na polski jest już opcja wyciszania. Po powrocie na apkę sklepową mamy już pogodę po angielsku, także to najlepsze wyjście. Mamy całe spolszczenie i tylko angielską pogodę.
 15. Podsumowanie niecałej doby z pierwszą opaską i firmware spolszczającym z postu @b4s1l Firmware w MiFit to 1.1.0.15. Używam też na razie Notify & Fitness for MI Band jednak powiadomienia od niej przychodziły w formie znaków zapytania, więc zostawiłem od MiFit gdzie są normalne z polskimi znakami a N&FfMB został do analizy snu. Opis pogody jest po angielsku i pod funkcją wyciszania są znaki zapytania, reszta jest spolszczona jak należy. Co do samej opaski w jakieś 15 h intensywnej zabawy i monitorowania snu z pulsem bateria spadła do 91%. Tętno mierzy dość dobrze. Max +- 5
 16. Są pytajniki, poza tym zmienił mi się język pod pogodą z polskiego na ang. I jeszcze pytanie czysto techniczne. Wam też dość głośno wibruje? To moja pierwsza opaska.
 17. Na samym początku zaktualizuj system do najnowszej wersji. Jeżeli nadal będzie występował ten problem, będziesz myślał dalej.
 18. @mentos30 MIUI V9.5.4.0 ODEMIFA Global Stable Co nowego zauważyłem i co jest na plus: - zmiany kosmetyczne - Security Status w ustawieniach - opcja "przyśpieszenie prędkości gier" (nie sprawdzałem) - więcej wolnego ramu - najpewniej poprawiona optymalizacja - zmiana rozmiaru interfejsu - w końcu mogę zmniejszyć jeszcze bardziej czcionki przez co wyświetlana jest większa ilość inofrmacji - gesty pełnoekranowe - rewelacja, cały ekran jest panelem roboczym Na minus: - irytujący gest przeciągnięcia w górę, który powoduje uruchomienie Google
 19. Ba, ekran Mix-a 2 został wybrany jednym z najlepszych (najlepszym w "odchyleniu kolorów") ekranów w 2017. https://www.gsmarena.com/top_10_phones_of_2017_best_screens-news-28627.php Problem w tym, że raczej rzadko określanie ekranu "najlepszym" ma związek z DRT, a głównie o to nam chodzi w tym temacie. W ciekawszych, nowszych smartfonach z IPSami DRT prezentuje się następująco: Huawei Mate 10 Lite: 28 ms / 43.2 ms Xperia XZ Premium: 16.6 ms / 38.8 ms HTC U11+: 33.6 ms / 36.4 ms Nokia 6: 34 ms / 48 ms LG G6: 23.2 ms / 39.6 ms Xiaomi Mi6: 20.4 ms / 36.4 ms
 20. Dlatego użyłem sformułowania "powiedzmy", co oznacza mniej więcej/przyjmijmy/średnio. Tymi wartościami chciałem zobrazować różnicę między panelami. W większości IPSów (z przeglądu kilkudziesięciu testów) zmiana z czarnego na biały wynosi od 15-20 do 30-35 ms, ale już zmiana szarości to opóźnienia rzędu 30-50 ms. W amoledach w większości te wartości nie przekraczają 10 ms. Jeżeli porównujesz panele tylko w Xiaomi to tak, JDI robiło kiedyś lepsze, ale nadal z powtarzalnymi wadami. Globalnie wszystkie panele w Xiaomi wypadają średnio. Na koniec małe porównanie DRT w IPS i AMOLED. Na rin
 21. Nie chodzi o kropki tylko o efekt smużenia którego powodem jest duży tzw. Display Response Time. Mówisz o efekcie niebieskiej/zielonej poświaty w amoledach podczas używania w ciemności i z ciemnym tłem. To nie to samo. W IPS cały czas występuje efekt smużenia mniejszy bądź większy w zależności od jakości danego panelu. Wynika to z technologii zmiany koloru piksela. W dobrym amoledzie zmiana koloru z czarnego na biały wynosi powiedzmy 3 ms, a w takim IPS nawet 30 ms. Różnica jest duża i szczególnie to widać jeśli mamy amoleda i ips-a w bezpośrednim porównaniu. Jeżeli, tak jak pisałem wy
 22. Jest to cecha ekranów IPS. Być może w twoim egzemplarzu jest to bardziej widoczne niż w innych, ale powiem ci, że wymieniałem dwa razy mixa 2 z tego powodu i z powodu żółtawego zabarwienia na dole ekranu. Każda sztuka była taka sama, trzecia którą mam też to posiada, ale już się przyzwyczaiłem. Jest to szczególnie odczuwalne dla kogoś kto przesiada się z amoleda, gdzie opóźnienie wyświetlania pikseli praktycznie nie występuje. Możesz wymienić, może trafi ci się sztuka ciut lepsza, ale nielicz, że kolejnym egzemplarzu nie będzie występować te zjawisko.
 23. Tak. Typowa sprawa w IPS, dodatkowo nasilona w słabych ekranach w mix 2 od JDI.
 24. @arti4782 może to wina romu? Mam Global Stable i poza rzadkim kraszowaniu apek gdy dane komórkowe rwie, zupełnie nic negatywnego nie zauważyłem podczas dwóch miesięcy intensywnego używania
 25. W miui nie ma tej opcji, natomiast można ściągnąć jakąś apkę ze sklepu, ktorą umożliwi takie działania. Na przykład 'Fingerprint Quick Actions'. Ale nie wiem jak się spisuje.
×
×
 • Create New...