Mentos

Dostępna aktualizacja globala

Recommended Posts

3 godziny temu, Święty napisał:

Od aktualizacji do 10.2.3.0 mam ogromne problemy z baterią. Trzyma pół dnia. W statystykach zużycia nawet 50% zużywa "system android" i "android". Ma ktos ten sam problem?

Zainstalowałem tą aktualizację w dniu kiedy wyszła i do dzisiaj nie mam z nią żadnych problemów. Przykro mi stary chyba będziesz musiał przywrócić smartfon do ustawień fabrycznych.

12 godzin temu, Święty napisał:

Od aktualizacji do 10.2.3.0 mam ogromne problemy z baterią. 

Ustawienia Fabryczne zalecane

MIUIPolska nie będzie wspierać tego modelu bo nasze patche na Androida 7.0 i 6.0 się wysypują dlatego jest przeniesione. Global jest normalnie wspierany.

• Sad 2

Dobra wiadomość. Na ile prawdziwa?

MIUI 11 otrzymają następujące smartfony:

• Mi 9, Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Pro, Mi 8 Explorer Edition, Mi 6, Mi 6X
  • Mi Mix 3, Mi Mix 2s, Mix Mix 2, Mi Mix
  • Mi Note 3, Mi Note 2
  • Mi Max 3, Mi Max 2, Mi Max
  • Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4X, Redmi 3s, Redmi 3X
  • Mi 5c, Mi 5X, Mi 5s, Mi 5s Plus
  • Redmi Note 7, Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 5, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X
  • Redmi S2
  • Mi Play

23 minuty temu, jacek79 napisał:

Procenty baterii na pasku to porażka. Przy oszczędzaniu czyli pomarańczowym tle są bardzo mało czytelne. 

Zdecydowanie !

34 minuty temu, jacek79 napisał:

Procenty baterii na pasku to porażka. Przy oszczędzaniu czyli pomarańczowym tle są bardzo mało czytelne. 

Zgadzam sie, nie wiem jaki imbecyl coś takiego wymyślił.

Instaluje się Wam bez problemu ta najnowsza aktualizacja 10.2.3.0?  Ja 3 razy pobierałem i za każdym razem po restarcie błąd, że nie można zaktualizować MIUI.

Edit: Dziwne, teraz za 4 razem się zaktualizowało bez problemu, tylko że teraz pobrałem aktualizację za pomocą danych mobilnych, a nie jak przedtem, przez Wifi.

Edited by Marioosz

Przed aktualizacją podczas wysyłania sms lub mms widniał ptaszek potwierdzający wysłanie. Teraz go nie ma. Czy można to gdzieś ustawić czy pozamiatane?

15 minut temu, edmmm napisał:

Przed aktualizacją podczas wysyłania sms lub mms widniał ptaszek potwierdzający wysłanie. Teraz go nie ma. Czy można to gdzieś ustawić czy pozamiatane?

U mnie "ptaszek" jest widoczny. Robiles reset ?

29 minut temu, edmmm napisał:

Ustawienia , aplikacje systemowe , SMS. Tam znajdziesz włączenie lub wyłączenie ptaszka.

Zgadzam sie, nie wiem jaki imbecyl coś takiego wymyślił.
Ani nie widać paska ani nie sposób odczytać cyferek... Maskara

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

To chyba macie problemy z wzrokiem. Ja długo czekałem na % baterii w pasku żeby nie zaśmiecało miejsca obok paska. Do tego używam Nova Launcher i jest miodzio.

b.jpg

10 godzin temu, TomoS napisał:

Do tego używam Nova Launcher i jest miodzio.

b.jpg

Jaką masz wersję Nova Launcher ? i skąd pobierałeś?

Czy kojarzycie może gdzie podziała się w najnowszym globalu ta opcja do ustawiania godzin oszczędzania energii (to co skutkuje wspomnianym wyżej pomarańczowym wypełnieniem ikony baterii na pasku stanu). Wcześniej można było to włączyć lub wyłączyć oraz zmienić godziny w których ma to występować a teraz gdzieś to znikło, natomiast sama funkcja działa bo ikonka baterii jest pomarańczowa w godzinach w których dawniej to ustawiłem.

Niestety nie ma tam tej opcji. Ustawienie które tam się znajduje służy do automatycznego całkowitego włączania i wyłączania telefonu w określonych godzinach. Nie ma tam takich samych ustawień ale służących do przejścia w tryb oszczędzania energii a gdzieś kiedyś były (pozostała po nich ikona baterii zabarwiająca się na pomarańczowo po przejściu w ten tryb, tylko jak teraz to wyłączyć lub przestawić?).

.

2 godziny temu, apo napisał:

U mnie wygląda to tak i nie ma tej opcji, przynajmniej ja jej nie widzę.

Screenshot_2019-02-16-09-49-28-811_com.miui.securitycenter.png

Przytrzymaj ikone oszczedzania baterii na pasku, to przeniesie cie do tych ustawien.

IMG_20190216_121813.jpg

Edited by merlin6
  • Thanks 1

Dzięki, nawet nie wiedziałem, że przytrzymanie tej ikony może przenieść do ustawień. Niestety u mnie przytrzymanie niczego nie powoduje, nic się nie dzieje. Tą ikoną mogę tylko włączać i wyłączać ten tryb oszczędny ale nie mam dostępu do ustawień planowania czasu przełączania pomiędzy trybami. Kiedyś miałem i wyglądało to identycznie jak u Ciebie. Ciekawe gdzie się podziało i przy której aktualizacji. 

17 minut temu, endriu48 napisał:

Ja mam aktualizacje 10.2
3.0

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Ja tez, a do tych opcji moge dostac sie jedynie ppprzez przytrzymanie przycisku oszczedzania, na pasku.

Ja również 10.2.3.0. Dziwne. Pewnie bym tego nie zauważył gdyby nie zmiana w ikonie baterii, te procenty wewnątrz są faktycznie słabo widoczne na pomarańczowym tle i chciałem to zmienić, a tu zonk, nie ma takiej możliwości, oprócz ręcznego wyłączania przyciskiem na rozwijanym pasku który był pokazany w jednym z poprzednich wpisów. Jednak nie mogę w ten sposób zmienić ustawionego wcześniej czasowego włączania i wyłączania tego trybu.

Sprawdziłem, że na telefonie żony (redmi4a) działa to w wyżej opisany sposób (długie przyciśnięcie). Ma globala 10.2.1.0.

Edited by apo

Ok, udało mi się wreszcie. Dzięki merlin6 za podpowiedzi. Nie działało u mnie długie przyciśnięcie bo nie mam tej opcji wyjętej na pasek a dostaję się do niej przyciskiem "więcej" i wtedy widzę ten przycisk. Tylko, że działa on w takim przypadku tylko jako włącznik i wyłącznik trybu i nie pozwala dostać się do opcji. Po wciągnięciu przycisku do rozwijanego paska długie przyciśnięcie pozwala dostać się do opcji których szukałem.

Ja na swoim i dziewczyny RN4X zrobiłem full Wipe ale i tak mamy taki problem że nie zawsze wysyłają się smsy, nie zawsze przychodzą.

Karta Play.

Oba telefony to redmi note 4x.

ROM najnowszy, full wipe.

Problem jest taki że niejednokrotnie nie wysyła się, nie dostaje SMS-a, głównie dłuższego.

Googlujac jest sporo tematów nawet 3 letnich z tym problemem. Tylko ja wcześniej tego nie zauważyłem.

Od świat mniej więcej.

Czy ktoś ma/miał takie coś i znalazł panaceum?

90tomash, miałem podobnie, też w Play, na Mi4C. Próbowałem chyba wszystkiego, aż poszedłem do salonu Play, zgłosiłem chęć wymian karty, ze względu na uszkodzenie. Wymienili bezpłatnie i problem zniknął.

13 minut temu, grimmripper napisał:

90tomash, miałem podobnie, też w Play, na Mi4C. Próbowałem chyba wszystkiego, aż poszedłem do salonu Play, zgłosiłem chęć wymian karty, ze względu na uszkodzenie. Wymienili bezpłatnie i problem zniknął.

Ok, czyli zacząć od wymiany karty ...