Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś ratunek dla zegarka gdy wpadł w pętlę? Odpala się podświetlona tarcza ta najprostsza z godziną i krokami u dołu po parunastu sekundach gaśnie, jakby wyłącza się ekran  w ogóle i ponownie uruchamia. I tak w kółko...

 

O parowaniu czy połączeniu z GB lub MiFit można pomarzyć...

Cegła? :(

 

5a7755cc1e5f1_20180204_19472201.jpg.160629e6e6f611ba589b6dd8ae35017a.jpg

Edytowane przez Orkanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Orkanus napisał:

Czy jest jakiś ratunek dla zegarka gdy wpadł w pętlę? Odpala się podświetlona tarcza ta najprostsza z godziną i krokami u dołu po parunastu sekundach gaśnie, jakby wyłącza się ekran  w ogóle i ponownie uruchamia. I tak w kółko...

Jak do tego doszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szablix napisał:

Przy wgrywaniu 1.0.77 i oryginalny mifit objawy miałem identyczne jeśli chodzi o powiadomienie.

Aby to wyłączyć, musisz w mifit to włączyć wyjść z mifita, następnie ponownie wejść w mifita i wyłączyć opcję podświetlenia przy poruszaniu nadgarstkiem. I od tego momentu nie będzie się włączać podświetlenie.

Wynika z tego, że modyfikowany s/w i iPhone nie jest dobraną parą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przez głupotę...
Miałem MiFita ostatnią, Twoją tomurbanowicz Betę z zaszytym FirmWare, wgranego w telefonie i cały czas wywoływał GPSa.

Zainstalowałem wersję bez FW i pierwsze uruchomienie wywołało chińskie znaczki, których w ogóle dawno nie widziałem,  a potem zaczęło aktualizować GPS i oczywiście się to zakończyło niepowodzeniem ale za to mam tę tarczę jak wyżej. Przycisk nie działa także. Widoczny jest z poziomu ustawień Bluetooth ale nie chce się parować. I połączyć z GB i MF też nie chce...

Jak uratować zegarek? Ktoś,  kiedyś miał podobnie i wybrnął?

Edytowane przez Orkanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

81040dc09d2f0c42a495323fd38ff7bd.jpg
Ja mam obecnie taką sytuację jak na zdjęciu i nic nie mogę zrobić z Mi Fit się łączy, ale nic więcej. Wpadł w taki stan po resecie do ustawień fabrycznych Może ktoś pomóc? Jeszcze pytanie Jak wrócić do oryginalnego softu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d7ejkej, jeżeli wcześniej miałeś sparowany zegarek z telefonem zrobiłeś rest fabryczny to teraz musisz uruchomić mi fita, wejść w profil odparować zegarek i sparować ponownie. Bo po resecie fabrycznym zmienia się adres bt to zauważyłem. I powinno pójść bez problemu bo kilka dni temu miałem identyczną sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=45441]d7ejkej[/mention], jeżeli wcześniej miałeś sparowany zegarek z telefonem zrobiłeś rest fabryczny to teraz musisz uruchomić mi fita, wejść w profil odparować zegarek i sparować ponownie. Bo po resecie fabrycznym zmienia się adres bt to zauważyłem. I powinno pójść bez problemu bo kilka dni temu miałem identyczną sytuację. 

Tak więc odparowałem i sparowałem lecz nic to nie dało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to proponuję, odparuj jeszcze raz, zrób reset telefonu z wyłączonym BT. Uruchom mi fita (nadal bez włączonego BT) spróbuj ponownie sparować urządzenie i wtedy mi fit wymusi uruchomienie BT zezwól. Pamiętam z mi bandem miałem właśnie podobne sytuacje, że nie chciał widzieć opaski jak mi fit był uruchomiony już z włączonym BT.

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to proponuję, odparuj jeszcze raz, zrób reset telefonu z wyłączonym BT. Uruchom mi fita (nadal bez wyłączonego BT) spróbuj ponownie sparować urządzenie i wtedy mi fit wymusi uruchomienie BT zezwól. Pamiętam z mi bandem miałem właśnie podobne sytuacje, że nie chciał widzieć opaski jak mi fit był uruchomiony już z włączonym BT.

Nic z tego odparowałem zrestartowałem tel sparowałem ponownie zrobiła się aktualizacja GPS i jak zegarek nie ruszał tak nie ruszył :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przychodzi mi jeszcze jeden pomysł do głowy:

- w mifit odparuj urządzenie

- wyłącz BT

- wyczyść dane aplikacji mifita z poziomu zarządzania aplikacjami

- uruchom mi fita, mi fit wejdź w opcje parowania urządzeń, mi fit poprosi o włączenie BT, zezwalasz i powiedz co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szablix napisał:
No to przychodzi mi jeszcze jeden pomysł do głowy:
- w mifit odparuj urządzenie
- wyłącz BT
- wyczyść dane aplikacji mifita z poziomu zarządzania aplikacjami
- uruchom mi fita, mi fit wejdź w opcje parowania urządzeń, mi fit poprosi o włączenie BT, zezwalasz i powiedz co się dzieje.


Udało się uruchomić, ale dopiero po sparowaniu z GadgetBridge Dziękuję za zainteresowanie tematem. 

Wiesz może jak wrócić do oryginalnego softu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez d7ejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, d7ejkej napisał:

Wiesz może jak wrócić do oryginalnego softu ?

Tutaj Tom wrzucił oryginalny fw. Możesz tego spróbować

Dnia 2.02.2018 o 17:49, tomurbanowicz napisał:

Wrzucałem przez GB - niby się wrzucił, a MiFit dalej swoje.

EDYCJA:

Wystarczy wrzucić oryginalny FW (sam .fw), a następnie uruchomić MiFit oryginalny i aktualizacja GPS będzie OK.

fw-oryginal.zip

MiFit-3.2.7-oryginal

FW-0.1.0.70_PL.zip

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to przychodzi mi do głowy inny pomysł. Wgraj za pomocą GB soft niższy niż 1.0.44. Uruchom mifita i wtedy chyba wgra się najnowszy soft do zegarka. Nie testowałem tej opcji ale rozmawiałem kilka stron wcześniej rozmawiałem o powrocie do wersji ang z polskiej.

12 minut temu, d7ejkej napisał:


Tak tylko kilka postów wyżej jakiś użytkownik napisał, że przez wrzucenie tego fw uszkodził zegarek :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W którym poście, bo nie widzę nic takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to przychodzi mi do głowy inny pomysł. Wgraj za pomocą GB soft niższy niż 1.0.44. Uruchom mifita i wtedy chyba wgra się najnowszy soft do zegarka. Nie testowałem tej opcji ale rozmawiałem kilka stron wcześniej rozmawiałem o powrocie do wersji ang z polskiej.
W którym poście, bo nie widzę nic takiego ?

Post użytkownika Orkanus. Czyli generalnie jak wgram soft tu z forum o niższym release czyli pliki res i fw, a potem uruchomię Mi Fit to zegarek powinien zaciągnąć oryginalny soft. Tak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, d7ejkej napisał:

 Na koniec , nie wiem czemu podczas poruszania ręką włącza mi się podświetlenie , choć w aplikacji funkcja jest wyłączona....

Ta funkcje domyslnie włączoną ma gadgetbridge. Też mnie to wkurzalo. Wlacza każdorazowo po podłączeniu a mifit tego nie widzi.

Edytowane przez Pan Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stillo napisał:

dużo osób pytało czy mogę lekko przerobić swoją tarczę.

Poprzednia z powodu sekundnika mocno drenowała baterię. Został on usunięty. Czcionki poprawione na jak najbardziej czytelne przy słabym świetle

https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=2264

 

do spolszczenia w 100% można by jeszcze zmienić day mon na "dz" i "mi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do tej pory korzystałem z zegarka Amazfit BIP na oryginalnym angielskim sofcie i oryginalnym Mi Fit. Wersję zmodyfikowaną od @tomurbanowicz korzystała żona z Mi Band 2. Dzisiaj również i ja zdecydowałem się na wgranie zmodyfikowanego Mi Fit 3.2.7-PL bez GPS. Wcześniej korzystałem już z oryginalnej wersji Mi Fit w wersji 3.2.7 i w tej chwili przy każdym uruchomieniu Mi Fit na tel. rozpoczyna się aktualizacja GPS która po sekundzie znika z informacją "Zaktualizowano pomyślnie". Czy jeśli zainstaluje Mi Fit 3.2.7 z GPS od Mr.Tomi, to Aktualizacja GPS zakończy się powodzeniem, czy trzeba to zrobić w jakiś inny sposób?
I jeszcze jedno pytanie w ramach 100% upewnienia się, jakbym chciał powrócić do oryginalnego angielskiego firmware w zegarku, to wystarczy zainstalować w telefonie oryginalnego Mi Fit, który będzie zawierał nowszą wersję firmware od tej polskiej którą mam w tej chwili zainstalowaną w zegarku ?

Z góry serdeczne dzięki za pomoc :)

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pkonrad napisał:

Witam. Do tej pory korzystałem z zegarka Amazfit BIP na oryginalnym angielskim sofcie i oryginalnym Mi Fit. Wersję zmodyfikowaną od @tomurbanowicz korzystała żona z Mi Band 2. Dzisiaj również i ja zdecydowałem się na wgranie zmodyfikowanego Mi Fit 3.2.7-PL bez GPS. Wcześniej korzystałem już z oryginalnej wersji Mi Fit w wersji 3.2.7 i w tej chwili przy każdym uruchomieniu Mi Fit na tel. rozpoczyna się aktualizacja GPS która po sekundzie znika z informacją "Zaktualizowano pomyślnie". Czy to jest normalne? Jeśli nie to jak się tego pozbyć?

Mi to robiła poprzednia Beta, też mnie to irytowało. Mi Fit 3.2.7-PL bez GPS  właśnie już tego nie robi, co mnie bardzo ucieszyło. Może zainstaluj Mi Fit w wersji 3.2.7 ze sklepu niech dogra tego GPS i ponownie MOD od Tom.

 

Cytat

I jeszcze jedno pytanie, jakbym chciał powrócić do oryginalnego angielskiego firmware w zegarku, to wystarczy zainstalować w telefonie oryginalnego Mi Fit, który będzie zawierał nowszą wersję firmware od tej polskiej którą mam w tej chwili zainstalowaną w zegarku ? Z góry serdeczne dzięki za pomoc.

MiFIT porównuje wersje w zegarku z dostępną w aplikacji. Jeśli jest nowsza zawsze rozpoczyna proces aktualizacji. Nie da się tego wyłączyć ani wymusić. Możesz wgrać przez Gadgetbridge starszą wersję (zaczynając od pliku FW a później dopiero RES) i wówczas niemodowany MiFit wgra ci angielską wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan Arek przed instalacją Mi Fit 3.2.7-PL bez GPS miałem wgrany oryginalny Mi Fit 3.2.7

Jeśli chodzi o powrót do oryginału, to na tą chwilę chce przetestować ten spolszczony firmware od Mr.Tomi. Jeśli coś mi nie będzie odpowiadać, to poczekam na nowszą oryginalną wersję Mi Fit z nowszym FW niż ten PL od Mr.Tomi, który mam obecnie w zegarku i dopiero wtedy wrócę do oryginału. Rozumiem, że w takim przypadku bez najmniejszych problemów zegarek zassie oryginalny FW i wszystko będzie śmigać jak przed wgraniem PL-FW od Mr.Tomi ?

Jeszcze jedno pytanie, jaką wersję FW dla Amazfit BIP ma oryginalny Mi Fit 3.2.7, bo po aktualizacji z wersji 3.2.6 zegarek nie aktualizował FW, tylko sam GPS. Dopiero po wgraniu Mi Fit 3.2.7-PL bez GPS od Mr.Tomi poleciał nowy FW-PL.

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu PL-FW-0.1.0.70.fw i Mr Tomi 3.27 jest problem z aktualizacją GPS po połączeniu MiFit'a z zegarkem. Jakieś pomysły? PL-FW-0.1.0.70.fw instaluje się ale przy .RES pojawia się informacja, że plik nie może być zainstalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 75max napisał:

u mnie w Iphonie aktualizacja Mi fit i znowu mam język angielski na zegarku. Chyba sobie już odpuszczę trzeba się przyzwyczaić do angielskiego

mifit.jpg

Gdyby nie to, że modyfikowany fw nie współpracuje z oryginalnym Mi Fit to został bym, a tak niestety musiałem się przesiąść na oryginał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szablix napisał:

@d7ejkej, co masz na myśli modyfikowany fw ? Ten spolszczony ? Mam wgraną wersję 1.0.70 i na mifit 3.2.6 bo z automatu nie chce znaleźć mi 3.2.7. to nie mam problemów z połączenie, a już do PL się przyzwyczaiłem i do ang wersji nie będę wracał :D

U mnie na spolszczony FW też łączy mi się z Mi Fit 3.2.7 , ale niestety sporo funkcji nie działa jak np. powiadomienia. Po powrocie do oryginalnego FW wszystko ruszyło. Podkreślę, że używam Mi Fit z App Store .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, pawelg said:

Po wgraniu PL-FW-0.1.0.70.fw i Mr Tomi 3.27 jest problem z aktualizacją GPS po połączeniu MiFit'a z zegarkem. Jakieś pomysły? PL-FW-0.1.0.70.fw instaluje się ale przy .RES pojawia się informacja, że plik nie może być zainstalowany.

U mnie to samo i u kolegi też. Jakiś znany problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, Orkanus napisał:

Jak uratować zegarek? Ktoś,  kiedyś miał podobnie i wybrnął?

Przykre info zwlaszcza że masz juz ten zegarek dłużej niż większość aktywnych użytkowników:/

Mi przychodzi na myśl eksperyment co sie dzieje kiedy podłączyć go do ładowania. Czy przełącza widok ładowania? Czy dalej w tej wersji.

20180205_182454.thumb.jpg.03f4f7d5ec69dba088b16a4b8dc3c65d.jpg

podczas ładowania normalne łączy się z telefonem 

Screenshot_20180205-182151.thumb.png.6563c4f3945ce297be7ea0b0c52fae2c.png

Jakis proces w końcu przełącza res na inny proces podczas ładowania i moze wyjdzie z tej pętli.

Ewentualnie widziałem gdzies filmik jak ktos ratowal swojego BIPa za pomoca Notify & Fitness for Amazfit. W toolsach jest narzędzie ktore wyciaga z mifita firmware. Tyle ze pisałeś ze nie łączy ci się z telefonem wiec może na innym.

Edytowane przez Pan Arek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...