Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:
Podmieniłem najnowszą betę MiFit na wersję bez całego FW (łącznie z GPS). Dajcie znać jak się będzie sprawować.

Z innej beczki: podobno wersje beta FW różnią się od stabilnych tym, że w betach jest barometr (testują to jeszcze). W stabilnych wersjach podobno tego nie ma. Możecie to potwierdzić?

Wyskoczyło na dosłownie sekundę aktualizowanie gps i zakończyło pomyślnie, więc pewnie okej wszystko. Co do nowej funkcji w mifit (tej po chińsku) to jest to znajdowanie telefonu z poziomu zegarka i do wyboru albo po domyślnym dzwonku taki jaki był dotychczas albo można ustawić taki jaki mamy ustawiony w telefonie na połączenia przychodzące.

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mam w sumie dwa pytania co do zegarka:

1. Czy istnieje możliwość odczytu z poziomu zegarka/aplikacji mifit odczytu chwilowego położenia GPS (koordynaty)?

2. Czy istnieje możliwość odczytu z poziomu zegarka/aplikacji mifit odczytu chwilowej wysokości nad poziomem morza? 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej myślałem o jakimś jednorazowym pomiarze np. co 5/10/15 minut jak to jest w przypadku pomiaru tętna, żeby mieć orientacyjną informację zaraz po spojrzeniu na zegarek, bez wchodzenia w kompas. Funkcja była by przydatna przy górskich trekingach.

Druga rzecz to, ciekawe jaką dokładność ma ten pomiar wysokości, jako realizowany na podstawie GPS-a, muszę to sprawdzić w górach w jakichś punktach o określonej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post jest bardzo rozbudowany, a do podstawowej zmiany potrzeba bardzo niewiele.

Wystarczy zainstalować  zMrTomi-3.2.2.1-PL.apk z pierwszego postu i to wszystko. Od razu pojawia się j. polski (mi fit sam aktualizuje firmware). Może warto uprościć pierwszy wpis.

Nie trzeba nawet gadgetbridge, chyba że chcemy wgrać nową tarczę.

Jedyny problem jaki mam to brak powiadomienia SMS (inne powiadomienia - tel., email są ok). Może miał ktoś tak i sobie poradził?

Przy okazji chcę podziękować twórcy tematu i pozostałym za wniesiony wkład.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pkonrad napisał:

@Krzysztoff czy ja dobrze rozumiem, wyjąłeś nowy zegarek z pudełka. Na telefonie zainstalowałeś MrTomi-3.2.2.1-PL.apk sparowałeś zegarek i on zaciągnął od razu polski firmware?

W skrócie - dokładnie tak.

Pomijając próby używania z Notify & Fitness for Amazfit do zmiany języka na ang., oraz próbę używania oryginalnej Mi Fit (play) + zmiana języka na ang. za pomocą GadgedBridge (instrukcja stąd: https://minews.pl/poradniki/angielski-amazfit-bip/ u mnie działa chwile potem powracają chińskie krzaczki).

Podsumowując jedyne co zrobiłem to:

1. Odinstalowałem play-owskie Mi Fit oraz Notify & Fitness for Amazfit.

2. Zainstalowałem MrTomi-3.2.2.1-PL.apk i od razu po automatycznym upgrade miałem język polski.

3. Dodatkowo użyłem GadgedBridge do wgrania digit3-PL-tomi_4.bin by @tomurbanowicz i to wszystko.

 

IMG_20171225_213510.thumb.jpg.07ec9ebe30b39cc21a1c042865256e78.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tarcze w res też można modyfikować jak bin? Znaczy czy też są pliki json do modyfikacji?
Nie. Normalnie są tylko grafiki i to można podmieniać z łatwością. Wszelkie inne modyfikacje to już grzebanie w fw zegarka.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xiar: najłatwiej jest chyba pobrać tarcze ze strony https://amazfitwatchfaces.com/  z czcionką która cię interesuje i rozpakować plik .bin i masz gotowe czcionki i elementy tarczy, ewentualnie trzeba zmienić ich rozmiar np. w Gimpie. Na tej stronie masz też świetny kreator tarczy https://amazfitwatchfaces.com/view/  sam z niego korzystam, jest bardzo intuicyjny. 
Ewentualnie jeszcze możesz zobaczyć tutaj: http://amazfit-bip.mcdir.ru/

Edytowane przez omni7
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aplikacją MiFit. Po wejściu w ustawienia tarczy zegarka  mam pusto. MiFit w wersji 3.2.2.2 ale w wersji ze sklepu Play (3.1.6) miałem to samo.

Przeinstalowanie aplikacji nie pomaga.  Problem nie występował od samego początku. Kilka dni się bawiłem zmianami tarcz. Teraz już nie mogę. Chciałem sobie wgrać coś innego i mam niestety ten efekt. Miał ktoś podobny problem?

 

Screenshot_20171229-112936.thumb.png.b0f1e9b4ea1edb5439a0e40c22ffd931.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, liarein napisał:

Miał ktoś podobny problem?

Każdy ma taki problem. Jedyne wyjście to użycie VPN.

Zablokowane zostały tarcze BIN w aplikacji MiFit. Aby można było ich używać, potrzeba uruchomić VPN na telefonie, np. 
VPN Master - LINK
 i w ustawieniach wybrać Hong Kong.

Informacja została dodana do pierwszego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Każdy ma taki problem. Jedyne wyjście to użycie VPN.

Zablokowane zostały tarcze BIN w aplikacji MiFit. Aby można było ich używać, potrzeba uruchomić VPN na telefonie, np. 
VPN Master - LINK
 i w ustawieniach wybrać Hong Kong.

Informacja została dodana do pierwszego postu.

A to ciekawe, że przez pierwsze kilka dni po instalacji  to działało. No trudno. Trzeba to trzeba.

Edytowane przez liarein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, liarein napisał:

A to ciekawe, że przez pierwsze kilka dni po instalacji  to działało. No trudno. Trzeba to trzeba.

A nie lepiej używać do wrzucania tarcz  Gagetbridge, wydaje mi się, że jest to o wiele wygodniejsze... Tworzymy sobie w telefonie folder z naszymi tarczami, nazywamy je tak abyśmy wiedzieli jaka to tarcza i już możemy podmieniać tarczę bez bawienia w zmiany nazw, tak jak to jest w MiFit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...